PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هزینه های میلیونی برای دبستان

Life24
14-08-2015, 16:35
سلام،
عزیزان نظرتون در مورد این پیش دبستانی و دبستان هایی که هزینه های میلیونی رو اخذ میکنند و مثلا دوزبانه هست و اینها چی هست؟
راستش من اصلا زن و بچه ندارم اما میخواهم نظر دوستان رو بدونم.

مثلا میگن ناهار میدن بهشون
تغذیه و میان وعده جداگانه دارن
اردو های علمی میبرن شون
کلاس زبان دارن
کلاس موسیقی دارن
مربی های مخصوص دارن
کتابخانه بسیار بزرگ دارن با کتاب های فراوان در همه علوم
آزمایشگاه کامل داره
کارگاه کامپیوتر داره
و ....
چیزهای که من نمیدانم...
البته ظاهرا این چیزها رو در عمل هم داره..

خلاصه خیلی چیزهایی که من به شخصه ، هیچ کدامش رو نه دیدم و نه تجربه نکردم ...
به نظرتون اینها در پیشرفت یک فرد در جامعه امروزی ما چقدر موثر هست؟ برعکس چقدر ممکنه باعث رفاه زدگی و بی انگیزگی فرد بشه؟!
البته این طور مدارس برای افراد عادی هم نیست... چون شاید در آمد یکسال یک فرد، اندازه هزینه یک دانش آموز باشه.

Atghia
14-08-2015, 22:02
یکی از اقوام من پسرش رو که اول دبستان هست به همچین مدرسه ای فرستاده و گفته که چندین میلیون(دقیقش یادم نیست واقعا) همون ابتدا برای تمامی سرویس ها مثل مواردی که نام بردید رو ساپورت میکنن
بعد من از مادر بچه پرسیدم ایا واقعا می ارزه؟
جواب جالبی داد گفت ببین مدرسه غیرانتفاعی معمولی شاید کمتر بگیره اما به ازای غذا + سرویس+ اردو+ کلاس فوق کلی پول جدا میگیره که در نهایت حدودی فقط کمی کم تر از هزینه ی این مدرسه هوشمندی که من پسرمو میفرستم میشه! پس عملا اونقدرها هم که به چشم میاد زیاد نیست (به نسبت غیرانتفاعی های دیگه منظورمه)

از لحاظ تاثیرش راستش همینکه از همون ابتدا بچه ها در زبان انگلیسی تسلط پیدا کنن یک مزیت غیرقابل انکار هستش که واقعا بدرد اینده اون بچه خواهد خورد!

در مجموع اگر واقعا کسی توان مالیش رو داره ارزشش رو داره اگر نه هم که...نمیدونم چی بگم:n29:

sdfssdfs
14-08-2015, 22:35
این مدارس دو دستن یه دسته فقط کاسبیه ولی دسته دوم که علاوه بر هزینه سنگین ازمون ورودی خیلی سختیم دارن و هر کسیم راه نمیدن واقعااا مدارس خوبی هستن مهمترین مزیتشون جو سالم مدرسس

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

Life24
15-08-2015, 09:29
این مدارس دو دستن یه دسته فقط کاسبیه ولی دسته دوم که علاوه بر هزینه سنگین ازمون ورودی خیلی سختیم دارن و هر کسیم راه نمیدن واقعااا مدارس خوبی هستن مهمترین مزیتشون جو سالم مدرسس

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

سلام
اتفاقا "جو مدرسه و محیط" خیلی دوست دارم بیبشتر راجب اون بدونم. راستش من خیلی رو این موضوع حساس هستم و به نظرم جو سالم ، خیلی مهم هست. چه بچه و چه ادم بزرگ
من مدرسه پائین یا متوسط شهر رو مقایسه نمی کنم.
چون این مدارس در بالای شهر قرار دارند پس من یک مدرسه همان منطقه رو مقایسه میکنم.
خوب این مدرسه رو بزاریم کنار یک مدرسه دولتی در همان منطقه یا محله.
چطور میتونیم بگیم جو اون مدرسه با هزینه بالا سالم تر است؟ چه عاملی باعث میشه؟ هر جفت شون در یک منطقه هستند.
یعنی یک فردی که توانایی مالی نداره، امکان مشکل دار شدن بچه اش بیشتر هست؟(اینجا عدم توانایی مالی به معنای فقر نیست، چون هر دو فرد در یک منقطه از شهر زندگی میکنند اما سطح درآمدی متفاوتی دارند)

Zeitgeist
17-09-2015, 23:17
به هر حال به طور اجباری موظفند واحدهای درسی دینی/تبلیغاتی که برای شستشوی مغزی طراحی شدن رو درس بدن. به طور کلی نظر من اینه که فرستادن یک بچه به زیر دست نظام آموزشی مسموم ایران یک جنایته!