PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل صفحه آبی در ویندوز 8.1 با اجرای فایرفاکس

ali_n2011
13-08-2015, 13:10
سلام
نزدیک 2 ساله ویندوز 8.1 را روی لپ تاپ ایسوس n55sf نصب کردم و تا این اواخر مشکلی وجود نداشت چند وقتی با اجرای مرورگر فایرفاکس و گاهی گوگل کروم ویندوز هنگ و با 2 ارور صفحه آبی KERNEL-DATA-INPAGE-ERROR و گاهی CRITICAL PROCESSOR DIE مواجه می شم برای خطای اول یه حایی دیدم احتمالا از بدافزار یا malware باشه که با یه نرم افزاری حدود 222 مورد پیدا و پاک کردم منتها این بار با اجرای فایرفاکس با خطای دوم مواجه شدم با توجه به اینکه می خوام تا ویندوز 10 ایراداتش برطرف نشده نصب نکنم که چند ماهی طول می کشه آیا راه حلی برای این مورد وجود داره؟ به نطرتون ایراد نرم افزاریه یا سخت افزری؟ به نظرم خودم 70 درصد نرم افزاریه جون با این دو نرم افزار بیشتر به مشکل می خورم از طرفی چون dvd rom لپ تاپم از کار افتاده و بعضی نرم افزارم رو dvd هستند نمی خوام دوباره ویندوز نصب کنم. نو این نزدیک به 4 سالی که این لپ تاپ را دارم روزی 15 ساعت حداقل روشن بوده

ابی

pa13
13-08-2015, 18:58
سلام
نزدیک 2 ساله ویندوز 8.1 را روی لپ تاپ ایسوس n55sf نصب کردم و تا این اواخر مشکلی وجود نداشت چند وقتی با اجرای مرورگر فایرفاکس و گاهی گوگل کروم ویندوز هنگ و با 2 ارور صفحه آبی KERNEL-DATA-INPAGE-ERROR و گاهی CRITICAL PROCESSOR DIE مواجه می شم برای خطای اول یه حایی دیدم احتمالا از بدافزار یا malware باشه که با یه نرم افزاری حدود 222 مورد پیدا و پاک کردم منتها این بار با اجرای فایرفاکس با خطای دوم مواجه شدم با توجه به اینکه می خوام تا ویندوز 10 ایراداتش برطرف نشده نصب نکنم که چند ماهی طول می کشه آیا راه حلی برای این مورد وجود داره؟ به نطرتون ایراد نرم افزاریه یا سخت افزری؟ به نظرم خودم 70 درصد نرم افزاریه جون با این دو نرم افزار بیشتر به مشکل می خورم از طرفی چون dvd rom لپ تاپم از کار افتاده و بعضی نرم افزارم رو dvd هستند نمی خوام دوباره ویندوز نصب کنم. نو این نزدیک به 4 سالی که این لپ تاپ را دارم روزی 15 ساعت حداقل روشن بوده

ابی
سلام. مشکلتون به احتمال زیاد ویروسه .با انتی ویروس اپدیت شده سیستم رو یکبار اسکن کنید و حتما یه اسکن با maleware bit انجام بدید(جهت شناسایی بد افزارها)

ali_n2011
13-08-2015, 21:13
اینکارو کردم ولی فکر کنم احتمالا یه جورایی فایلهای سیستمی مرتبط با مرورگر فایرفاکس آسیب دیدند یا آپدیت های حدیدش مشکل داره راه حلی برای repair ویندوز وجود داره چون تو نصب از روی فلش می گه درایو c قفله و باید آنلاکش کنی نمی دونم منظورش چیه و چه جوری اینکارو انجام بدم؟
در ضمن با مروگر کروم بیشتر سیاه شدن صفحه نمایشه که مجبور می شم لپ تاپو فیزیکی خاموش کنم پیغامی که می ده می گه درایو گرافیک اینتل نمی تونه لود شه و پاسخگو نیست و درایور اینتلم آپدیت نمی شه و و میگه آخرین آپدیت رو سیستم شما نصبه

pa13
13-08-2015, 23:05
اینکارو کردم ولی فکر کنم احتمالا یه جورایی فایلهای سیستمی مرتبط با مرورگر فایرفاکس آسیب دیدند یا آپدیت های حدیدش مشکل داره راه حلی برای repair ویندوز وجود داره چون تو نصب از روی فلش می گه درایو c قفله و باید آنلاکش کنی نمی دونم منظورش چیه و چه جوری اینکارو انجام بدم؟
در ضمن با مروگر کروم بیشتر سیاه شدن صفحه نمایشه که مجبور می شم لپ تاپو فیزیکی خاموش کنم پیغامی که می ده می گه درایو گرافیک اینتل نمی تونه لود شه و پاسخگو نیست و درایور اینتلم آپدیت نمی شه و و میگه آخرین آپدیت رو سیستم شما نصبه
میتونین ویندوزتون رو ریست کنید (همه نرمافزارها پاک میشن ) و حتما اخرین نسخه از دو مرورگر رو نصب کنید.

ali_n2011
06-10-2015, 13:26
سلام
برای حل مشکلات بالا نسحه پرو 8.1 را نصب کردم مشگلی که وجود داره اینبار ویندوز گاهی هنگ می گنه و مچبور می شم با استفاده از کلید پاور دوباره راه اندازی کنم در ضمن در لپ تاپ من 4 حالت (باطری مود، اینترتینمت مود،های پرفورمنس و quset) وچود داره که مشکلات به شرح زیر هستند
1- تو حالت کوست cpu در حداقل پرفورمنس کار می کنه و فرکاس بالاتر از 0.77 گیگاهرتز فراتر نمی ره و ظاهرا هم مشکل هنگ وجود نداره ولی تو این حالت( که معمولا شبا برا دانلود تو این حالت قرار می دم تا فشار زیادی به لپ تاپ وارد نشه) از امروز به مشکل جدیدی برخورد کردم و بعد روشن کردن لپ تاپ و بعد لوگوی ویندوز، صفحه تاریک و فقط نشانگر ماوس دیده می شه که حتی با فشردن کلید پاور هم جل نمی شه تنها راه حل جدا کردن از برق و در آوردن باطری لپ تاپه که صفحه ویندوز بالا می آد.
2- تو حالت اینترتینمنت مود، معمولا بعد از بازی pes2016 یا کار کردن طولانی با مرورگر کروم، ویندوز فریز و هنگ می کنه و تنها با فشردن کلید پاور حل می شه که بعد اونم باید یه بار ریسارت بشه چون سیستم صوتی در بار اول دچار اختلال می شه و تو ریستارت دوباره درست می شه.
3 - تو جالت high performance هم بدلیل اینکه فرکانس زیر 2.2 که فرکانس پایه cpu هست نمی آد استفاده نمی کنم
با توجه به اینکه من این نسخه از ویندوز را 1.5 سال پیش دانلود کردم و حدودا این مدتم مشکلی باهاش نداشتم آیا مشکل سخت افزاریه؟ چون بعد نصب ویندوز با نسخه 2016 کسپراسکای سیستم را اسکن کردم.
توضیح: قبلا نسخه اینترپراز همین نسخه را نصب کرده بودم و حدود 800 مگ هم بعد نصب ویندوز فایل آپدیت داشت که نصب می کردم که بعد از استفاده طولانی با مشگل صفحات آبی روبرو شدم ولی الان نسخه پرو را نصب کردم و آپدیت ها را هم نصب نکردم.