PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضربه به سر -MRI

AliROCK
09-08-2015, 01:30
درود
در ازمایش ام ار ای مشخص میشه ضربه به سر صدمه ای زده یا نه؟ (یا چه میزان صدمه زده)
منظور اینه که کدام mri بهتره با تزریق یا.....
عصب و مصب ایناهم مشخص میشه :n02: یا یه ازمایش دیگه میخواد؟

M.R.S.
09-08-2015, 12:25
بستگی نوع آسیب داره....در ضربه به سر اگر نیاز به تصویربرداری وجود داشته باشه اولین اقدام استفاده ار سی تی اسکن هست....چون نیاز به بررسی خونریزی و داخل جمجمه و شکستگی ها هست
از ام آر ای بیشتر جهت پیگیری بیمار. و یا مواقعی که شرایط بیمار با سی تی اسکن طبیعی توجیه نشود و سی تی اسکن چیزی را نشان ندهد استفاده میشه

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

AliROCK
09-08-2015, 16:01
نوع ضربه شدید نبوده (ضربه در ورزش به طور مدام فقط جلوی سر)
پس mri کفایت میکنه؟
و اینکه میگن با تزریق دقیقا چیه درد نداره ؟ :n02:

M.R.S.
09-08-2015, 16:27
در این صورت برای مشاهده آسیب های احتماای از ام آر ای استفاده میشه چون استفاده از سی تی اسکن برای ضربه حاد بکار میره
تزریق هم در ام آر ای برای دیدن بهتر برخی از ضایعات بکار میره....دارو رو بصورت وریدی هنگام تصویربرداری تجویز میکنن......دردی هم نداره

EHSANRF
10-08-2015, 03:49
در این صورت برای مشاهده آسیب های احتماای از ام آر ای استفاده میشه چون استفاده از سی تی اسکن برای ضربه حاد بکار میره
تزریق هم در ام آر ای برای دیدن بهتر برخی از ضایعات بکار میره....دارو رو بصورت وریدی هنگام تصویربرداری تجویز میکنن......دردی هم نداره

ضمن معذرت از استارتر محترم

برای کسی که ضربه مغزی شده و یک سمت بدنش فلج هست و البته جمجمه اش داخل رفته الان بعد از 1.5 سال یعنی مو هم در نمیاد جای ضربه و اینکه جمجمه داخل رفته و واضح هست.
ولی ماه به ماه MRI و CT میگیره و هیچی توی اون مشخص نیست باید چیکار کرد؟
دکترها تشخیص استرس میدن بعضیاشون
بعضی ها هم میگن با گذر زمان خوب میشه

M.R.S.
10-08-2015, 13:28
ضمن معذرت از استارتر محترم

برای کسی که ضربه مغزی شده و یک سمت بدنش فلج هست و البته جمجمه اش داخل رفته الان بعد از 1.5 سال یعنی مو هم در نمیاد جای ضربه و اینکه جمجمه داخل رفته و واضح هست.
ولی ماه به ماه MRI و CT میگیره و هیچی توی اون مشخص نیست باید چیکار کرد؟
دکترها تشخیص استرس میدن بعضیاشون
بعضی ها هم میگن با گذر زمان خوب میشه
مشکلی که شما میگین خیلی تخصصی هست...من در منابع دردسترسم جست و جو کردم
اولا ازکارافتادگی در ترومای سر خیلی مشاهده میشه...این نوع آسیب جمجمه گاهی اوقات با مرگ و میر بالا همراه هست
البته ممکن هست ضایعه ایجاد شده ارتباطی با خود آسیب جمجمه نداشته باشد...مثلا کما و نرسیدن اکسیژن به مغز در ضربه به سر میتونه یکی از عوامل ازکارافتادگی بعد از تروماهای سر باشه.....و خوب آسیب های بافت عصبی خیلی دیر بهبودی پیدا میکنند و برخی ضایعات اصلا جبران نمیشن...مثل قطع نخاع
در مورد اینکه میگین هنوز به نتیجه نرسیدید شاید کار منطقی مراجعه به یک مرکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب باشه تا بتونین نظر جراحان دیگه ای رو هم بدونین(البته اگه این کار رو قبلا انجام ندادید)
یکجا گفتید تشخیص استرس مطرح شده....شاید بیشتر برخی اختلالات روانپزشکی مطرح باشه که فرد بصورت کاملا ناخودآگاه آسیبی در اعضای بدن خود تصور میکنه.....البته تشخیص اون سخت هست و بعد از رد شدن بیماری های جسمی باید دنبال اون بود و تشخیص رو باید یک روانپزشک مطرح کنه

EHSANRF
10-08-2015, 15:49
مشکلی که شما میگین خیلی تخصصی هست...من در منابع دردسترسم جست و جو کردم
اولا ازکارافتادگی در ترومای سر خیلی مشاهده میشه...این نوع آسیب جمجمه گاهی اوقات با مرگ و میر بالا همراه هست
البته ممکن هست ضایعه ایجاد شده ارتباطی با خود آسیب جمجمه نداشته باشد...مثلا کما و نرسیدن اکسیژن به مغز در ضربه به سر میتونه یکی از عوامل ازکارافتادگی بعد از تروماهای سر باشه.....و خوب آسیب های بافت عصبی خیلی دیر بهبودی پیدا میکنند و برخی ضایعات اصلا جبران نمیشن...مثل قطع نخاع
در مورد اینکه میگین هنوز به نتیجه نرسیدید شاید کار منطقی مراجعه به یک مرکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب باشه تا بتونین نظر جراحان دیگه ای رو هم بدونین(البته اگه این کار رو قبلا انجام ندادید)
یکجا گفتید تشخیص استرس مطرح شده....شاید بیشتر برخی اختلالات روانپزشکی مطرح باشه که فرد بصورت کاملا ناخودآگاه آسیبی در اعضای بدن خود تصور میکنه.....البته تشخیص اون سخت هست و بعد از رد شدن بیماری های جسمی باید دنبال اون بود و تشخیص رو باید یک روانپزشک مطرح کنه

ممنونم
به مراکز تخصصی مراجعه کردیم
میگن که چیز خاصی نیست چون توی تصاویر دیده نمیشه، ولی به مرور زمان مطمئن باشین خوب میشه
این تشخیص رو دوتا دکتر که به نظر من صلاحیت پزشکی ندارن دادن، چون نمیدونن از چیه تشخیص کانورژن میدن، خودم روانشناسی خوندم در موردش
و همین خانواده رو گمراه میکنه
افت فشار در حد 7 روی 5
افت قند در حد 50
و ضعف شدید بدنی رو هم موجب شده همین ضربه
البته حس بویایی و چشایی و جنسی کاملا صفر شده
و شنوایی 50%

اگه پزشک خوبی سراغ دارین که میشه ازش مشاوره گرفت اطلاع بدین ممنون میشم.

M.R.S.
10-08-2015, 18:46
من کسی رو در شهرهای بزرگ نمیشناسم....اما پیشنهادم این هست که به مراکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب شهر های بزرگ مراجعه کنید
بخصوص تهران......لزومی هم نداره بیمارستان خصوصی برید...اتفاقا مراکز دولتی شهر های بزرگ بخصوص در بخش های تخصصی بسیار مجهز و توانا هستند...فقط مساله دریافت نوبت ویزیت هست
فقط مشکل شنوایی و بویایی و چشایی که میگین ایجاد شده شاید خیلی کمک کننده باشه....یعنی اگه یماری های کانورژن مطرح کرده اند یا گفته شده مشکلی وجود نداره،اثبات کردن آسیب حقیقی در این موارد خیلی میتونه کمک کننده باشه...البته اگه درموردش قبلا بررسی انجام نشده
باز هم بنظرم حداقل یکبار مراجعه به تهران رو داشته باشید،ضررش بیشتر از سودش نیست

EHSANRF
10-08-2015, 19:37
من کسی رو در شهرهای بزرگ نمیشناسم....اما پیشنهادم این هست که به مراکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب شهر های بزرگ مراجعه کنید
بخصوص تهران......لزومی هم نداره بیمارستان خصوصی برید...اتفاقا مراکز دولتی شهر های بزرگ بخصوص در بخش های تخصصی بسیار مجهز و توانا هستند...فقط مساله دریافت نوبت ویزیت هست
فقط مشکل شنوایی و بویایی و چشایی که میگین ایجاد شده شاید خیلی کمک کننده باشه....یعنی اگه یماری های کانورژن مطرح کرده اند یا گفته شده مشکلی وجود نداره،اثبات کردن آسیب حقیقی در این موارد خیلی میتونه کمک کننده باشه...البته اگه درموردش قبلا بررسی انجام نشده
باز هم بنظرم حداقل یکبار مراجعه به تهران رو داشته باشید،ضررش بیشتر از سودش نیست

حداقل دو ماهی یک بار تهران میایم دکترهای مختلف و کلینیک های تخصصی مختلف
ولی مشکل اینجاست که یک دکتر مغز و اعصاب چرا باید تشخیص کانورژن بده و بگه شما مریض نیستین بلکه عصبی هستین برین روانپزشک
مگه نباید روانشپزشک با ابزارهای خودش تشخیص بده!>؟
جالبه دوتا دکتری اضطراب و .... رو تشخیص دادن که اصلا معاینه کردنشون کامل نبود یعنی نذاشتن تمام حرف هام رو بشنون.
باز هم ممنونم

M.R.S.
10-08-2015, 23:04
بلی.....البته یک توصیه ام این هست که پزشکان متعددی مراجعه نکنین...یعنی از این شاخه به اون شاخه نپرید
من شخصا پیشنهاد میدم و تحقیق کنید تا یک پزشک رو انتخاب کنید....ترجیحا از اعضای هیات علمی
با آرزوی سلامتی برای شما

Ar@m
10-08-2015, 23:55
ممنونم
به مراکز تخصصی مراجعه کردیم
میگن که چیز خاصی نیست چون توی تصاویر دیده نمیشه، ولی به مرور زمان مطمئن باشین خوب میشه
این تشخیص رو دوتا دکتر که به نظر من صلاحیت پزشکی ندارن دادن، چون نمیدونن از چیه تشخیص کانورژن میدن، خودم روانشناسی خوندم در موردش
و همین خانواده رو گمراه میکنه
افت فشار در حد 7 روی 5
افت قند در حد 50
و ضعف شدید بدنی رو هم موجب شده همین ضربه
البته حس بویایی و چشایی و جنسی کاملا صفر شده
و شنوایی 50%

اگه پزشک خوبی سراغ دارین که میشه ازش مشاوره گرفت اطلاع بدین ممنون میشم.
با تشکر از آقای دکتر و راهنمایی های خوبشون من هم واستون یه پیشنهاد دارم
شما چند علامت ذکر کردین (افت فشار خون و قند, ضعف بدنی, کاهش وزن, کاهش حس جنسی) و تمام این علامت ها جزو علایم اختلال عملکرد غدد آدرنال هستن.
از نظر من بعید نیست که شما در محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال دچار اختلال باشین ( با توجه به ترومایی که داشتین بعید نیست) و بهتره برای اطمینان همراه مدارک بخصوص سی تی اسکن های سریالی که دارین به فوق تخصص غدد مراجعه داشته باشین, با چند آزمایش اختلال یا عدم اختلال مشخص میشه.

AliROCK
11-08-2015, 01:01
اهان اقا یه چیز دیگه :n02: دکتر خوب مغز و اعصاب تو تهران هم معرفی کنین نجاران خوبه فقط قرص و دوا زیاد میده درسته؟

EHSANRF
11-08-2015, 01:52
بلی.....البته یک توصیه ام این هست که پزشکان متعددی مراجعه نکنین...یعنی از این شاخه به اون شاخه نپرید
من شخصا پیشنهاد میدم و تحقیق کنید تا یک پزشک رو انتخاب کنید....ترجیحا از اعضای هیات علمی
با آرزوی سلامتی برای شما

با تشکر از آقای دکتر و راهنمایی های خوبشون من هم واستون یه پیشنهاد دارم
شما چند علامت ذکر کردین (افت فشار خون و قند, ضعف بدنی, کاهش وزن, کاهش حس جنسی) و تمام این علامت ها جزو علایم اختلال عملکرد غدد آدرنال هستن.
از نظر من بعید نیست که شما در محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال دچار اختلال باشین ( با توجه به ترومایی که داشتین بعید نیست) و بهتره برای اطمینان همراه مدارک بخصوص سی تی اسکن های سریالی که دارین به فوق تخصص غدد مراجعه داشته باشین, با چند آزمایش اختلال یا عدم اختلال مشخص میشه.

ممنونم از شما دوست عزیز
و آقای دکتر گرامی

به متخصص غدد هم مراجعه کردیم و آزمایش ها و ... مختلف دادیم مشکلی از این لحاظ نبوده :n28:
کاش فقط همین بود...

دکترجان منتظر معرفی ... هستم.

Ar@m
11-08-2015, 11:58
ممنونم از شما دوست عزیز
و آقای دکتر گرامی

به متخصص غدد هم مراجعه کردیم و آزمایش ها و ... مختلف دادیم مشکلی از این لحاظ نبوده :n28:
کاش فقط همین بود...

دکترجان منتظر معرفی ... هستم.
اگه دوست داشتین نتیجه آزمایشاتی که متخصص غدد براتون درخواست کردن اینجا بذارین. شاید کمک کننده بود.

AliROCK
20-08-2015, 20:18
یکی از دوستام یه چیزی ازم پرسید موندم بهش چی بگم
فوتبالیسته استاد هد زدن هست میخواست بدونه ضربه تا این اندازه (هد محکم یا اهسته) مشکلی ایجاد نمیکنه؟
اگه میکنه بهش چی بگم ام ار ای بدون تزریق برا اون هم کفایت میکنه ؟ چون من شنیدم با تزریق برا m.s هست بیشتر به ضربه ربطی نداره درسته؟

M.R.S.
21-08-2015, 06:47
یکی از دوستام یه چیزی ازم پرسید موندم بهش چی بگم
فوتبالیسته استاد هد زدن هست میخواست بدونه ضربه تا این اندازه (هد محکم یا اهسته) مشکلی ایجاد نمیکنه؟
اگه میکنه بهش چی بگم ام ار ای بدون تزریق برا اون هم کفایت میکنه ؟ چون من شنیدم با تزریق برا m.s هست بیشتر به ضربه ربطی نداره درسته؟
تروماهای سر مکرر و بدون ایجاد علائم فوری در ورزش کار های حرفه ای مثل بکسور ها یا کشتی کج گیران حرفه ای ، میتونه ایجاد کانکاشن و سایر تروماهای مغزی ایجاد کنه
اما در همین افراد هم تا وقتی دچار علائم نشن پیگیری و بررسی انجام نمیشه،
در ضمن بهترین بررسی در تروما به سر همان سی تی اسکن هست که سریع نتیجه مشخص میشه
همچنین ام آر ای هم الکی نیست که هرکس خواست ورداره از سرش ام آر ای انجام بده