PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای انتخاب بین چند خودرو

mehran_pqqp
03-08-2015, 08:34
سلام
ببخشید من چند هفته ای هست مزاحم دوستان میشم ، واقعا گیج شدم نمیدونم چطور انتخاب کنم ، مثلا میخواستم 206 بگیرم از یکی سوال کردم گفت 206های جدید صندلی های پشت مشکل دارن و.... خواستم پژو 405 بگیرم گفتن فلان مشکل رو داره ، خواستم .... کلا هر ماشینی خواستم بگیرم بعد از چند روز تحقیق یه سری مشکلات براش پیدا شد

قصدم خرید خودرو صفر از ایران خودرو و هست ، البته با شرایط اقساطی

با شرایطی که هست این خودروها رو می تونم بگیرم ، کاربرد ماشین هم عادی (خانگی) هست برای مورد خاصی نیست.

پژو SLX
پژو 206
پژو پارس سال
سمند

این خودروها رو وسع مالیم میرسه که ثبت نام کنم ، ، لطفا بفرمائید بین این خودروها کدوم رو ثبت نام کنم ، میدونم هر کدوم مزیت ها و معایبی دارن ، شما فرض کن خودت قصد خرید یکی از این ماشین ها رو داری کدوم رو ثبت نام می کنید

با تشکر

Immunology
03-08-2015, 09:43
من به شخصه 206 تیپ5 هاچ بک میپسندم.اما شما اگه مسافرت میری قید هاچ بکو بزن چون واقعا صندوقش جاش کمه.صندوقدارشم به نظر بنده قیافش خیلی ضایست و خیلی بد ساختنش.اس ال ایکس که به نظر من جالب نیست و از نظر ظاهری 405 بهتره. ولی پارس گزینه بهتریه خصوصا داشبورد جدیدا.صفرLx الان حدود 39 هست و واقعا ماشین خوب و جادار و زیبایی هست..یکی از فامیلا گرفته یه سفر کوچیک باهاش رفتیم خیلی عالی بود.

Saied Alizade
03-08-2015, 11:53
من 405 اس ال ایکس رو می گیرم که موتور TU5 داره. موتورش موتور 205 تیپ 5 هست و مصرفش خیلی پایینه . از 405 جی ال اکس هم خیلی شیکتره و من به 405 معمولی ترجیحش میدم. و بین اینا هم ال ایکس هم ماشین خوبیه ولی مصرفش بالاست. من شخصأ بین این دو تا ماشین سمند ال ایکس بهتره و کم سر و صداتره ولی مصرفش بالاتره. دیگه ودتون می دونید

m.beh
03-08-2015, 12:04
راستش گفتی من انتخاب خودمو بگم به شخصه اول 206نی گرفتم از صندوق دارشم بدم نمی آد. چون از قیافه بقیه انتخاب ها اصلا خوشم نمی آد و فکر نکنم غیر اینکه احتمال چپ شدن 206 زیاده و بدنشم به انداره بقیه محکم نیست چیزی نانع این بشه که به 206 فکر نکنم. از اونجایی که خودمو میشناسم و می دونم رانندگیم ایمنه و سرعت نمی رم این فکر نکنم مشکل بزرگی باشه برای من. اما بین بقیه اول سمند ال ایکس رو می پسنمدم. بالاخره ماشین های موجود در بازار همشون مشکل زیاد دارند درحال حاضر. من قیمت و شرایط رو نمی دونم اما ال 90 نمی تونی بگیری؟ به نظرم از همشون بهتره. یک بار دیگه هم به یکی توصیه کردم اگر واقعا شرایطشو داری که یه مقدار صبر کنی شاید بازار خودرو یه تکونی بخوره جنس بهترگیرت بیاد:n02: آخه نا سلامتی متوافق شدیم

mohamad skystar
03-08-2015, 12:32
سلام
ببخشید من چند هفته ای هست مزاحم دوستان میشم ، واقعا گیج شدم نمیدونم چطور انتخاب کنم ، مثلا میخواستم 206 بگیرم از یکی سوال کردم گفت 206های جدید صندلی های پشت مشکل دارن و.... خواستم پژو 405 بگیرم گفتن فلان مشکل رو داره ، خواستم .... کلا هر ماشینی خواستم بگیرم بعد از چند روز تحقیق یه سری مشکلات براش پیدا شد

با شرایطی که هست این خودروها رو می تونم بگیرم ، کاربرد ماشین هم عادی (خانگی) هست برای مورد خاصی نیست.

پژو SLX
پژو 206
پژو پارس سال
سمند

این خودروها رو وسع مالیم میرسه که ثبت نام کنم ، ، لطفا بفرمائید بین این خودروها کدوم رو ثبت نام کنم ، میدونم هر کدوم مزیت ها و معایبی دارن ، شما فرض کن خودت قصد خرید یکی از این ماشین ها رو داری کدوم رو ثبت نام می کنید

با تشکر

سلام.
دوست من هیچ خودرویی بی عیب نیست
خصوصا خودروهای ساخت داخل که از بهترین تا بدترینشون مشکلاتی رو به همراه داشتن.
منم در کنار دوستان دیگه نظرم رو میگم

سمند سورن ELX یکی از خودروهای به روز و متفاوت ایران خودرو هست
که هم از نظر کیفیتی هم از نظر تغییرات جالب توجه بوده و موتور EF7 هم که باهاش همه آشنایی کافی
رو از نظر عملکرد در قدرت و شتاب و مصرف سوخت و نرمی دارن.

گزینه دوم پارس LX TU5 هست که خودروی محبوبی شده اما ایران خودرو در کیفیت اداوات داخلی خودرو کم کاری کرده
مثلا مواد به کار رفته در دستگیره های در و داشبورد به راحتی دل بیننده رو میزنه
اما جلو داشبورد و کنسول زیبایی رو براش طراحی کردن و موتور TU5 هم که دیگه جای خود داره ( عملکرد راضی کننده در چند سال اخیر داشته )

بعد از این دو مورد انتخاب 405 در شرایطی انجام میشه که بخوای خودرویی در حد پارس اما ارزون تر انتخاب کنی واگرنه عملکردشون نزدیک به همه.
اما سورن ELX خودروی متفاوتی نسبت به بقیه هست

موفق باشید

3274
03-08-2015, 17:28
سلام

پژو SLX
پژو 206
پژو پارس سال
سمند

با تشکر
فکر کنم در کل دنیا البته منهای کوبا، فقط توی بازار ایران و بعلت چند دهه محدودیت هست که موقع خرید می بینیم خودروهای دو کلاس متفاوت و 3 دهه قبل رو با خودروی دو دهه قبل مقایسه می کنند
اما اگر جای شما بودم که کلا از ایرانخودرو هیچ محصولی انتخاب نمی کردم چون بر اساس تجربه ی خودم و اطرافیان در مجموع بدترین کیفیت، گارانتی و خدمات رو بین کارخانجات ریز و درشت خودرومونتاژکنی داخلی داره

اما اگر پافشاری بر همین مدلهای نامبرده دارین باید یادآوری کنم سمند و پارس هر دو از پلتفورم پژو 405 استفاده می کنند که فناوری 28 سال قبل رو داره
حال اونکه پژو 206 با فناوری 17 سال قبل طراحی و ساخته شده. 11 سال تفاوت برای صنایع ما مفهومی نداره اما برای خودروسازان جهانی که حداکثر هر 4 سال نسل جدید رو از اساس طراحی و طبق دانش روز بکلی دگرگون می کنند یعنی صدها بهبود و ارتقا.
مثلا زبان طراحی تخم مرغی و آیرودینامیک بدنه، طراحی نقاط شکست و نقاط حساس تقویت شده که در زمان بروز تصادف باعث کاهش آسیب به سرنشینان میشه از مزایای 206 هست که اینها یک دهه قبلتر از اون در زمان طراحی 405 اصلا مفهومی برای پژو نداشته
البته بدنه ی سمند هم بعلت جدیدتر بودن چون از مهندسی متفاوتی با 405 و پارس برخورداره لذا از بعد ایمنی برتری داره بر دو برادر دیگرش
تستهای تفصیلی EuroNCAP این تفاوت ها رو خیلی خوب و معنی دار برای عموم مردم تفسیر میکنه
از نقطه نظر فنی باز هم همین تفاوت بین این خودروها وجود داره
در یک کلام اگر نفراتی که در صندلی عقب می نشینند بزرگسال هستند سمند (LX و یا سورن) و اگر کم سن هستند 206 تیپ 5 (که این روزا تفاوت قیمت کمی با تیپ 2 داره) گزینه های برتر هستند
تزیینات و ظواهر بزک شده توسط ایرانخودرو (که متاسفانه مورد توجه برخی هاست) رو جدی نگیرید و بعد فنی رو اهمیت بدین
لذا 405 و پارس اصلا توصیه نمیشه حتی اگر بدنه ی روکش طلا داشته باشند مخصوصا که چون عمر پرسهای بدنه شون در ایرانخودرو سالهاست بسر آمده با بدترین کیفیت دارن سرهم میشن ...