PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک جامع پرسش و پاسخ و مشکلات ویندوز 10

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

cmosavi
02-08-2015, 18:59
تاپیک جامع پرسش و پاسخ و مشکلات ویندوز 10

سلام و درود

از تمامی دوستان و کاربران تقاضا میکنم
سوالات و مشکلات خود درباره ویندوز 10 رو در این تاپیک مطرح کنند تا ضمن رعایت نظم و جلوگیری از بهم ریختگی بخش ویندوز 10،
اساتید و دوستانی که وارد هستند پاسخ ایشان را بدهند.

آرزوی موفقیت برای همگی.

.
.
.

Hossein_Bahal
02-08-2015, 19:12
اگه ویندوز 10 رو بدون اپگرید از ویندوز قبل (clean install) نصب کنیم راحت اکتیو میشه ؟

وین رونی
02-08-2015, 20:17
اگه ویندوز 10 رو بدون اپگرید از ویندوز قبل (clean install) نصب کنیم راحت اکتیو میشه ؟

بله مثل آب خوردن با KMSAuto.Net.2014.v1.2.7 ورژن enterprise رو فعال کردم

hamed473
03-08-2015, 07:43
سلام.ویندوز 10نسخهEnterpriceرو با فلش نصبیدم بعد از وارد کردن رمز وایفا وچند دقیقه معطل شدن حالا فقط یک صفحه خالی ابی اومده وهیچی تغییری وصفحه ای چیزی نیومده.مشکل چی میتونه باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jahangir1400
03-08-2015, 11:08
اگه ویندوز فعلی اوریجینال نیست که هیچ، فرقی به حال شما نداره و بالاخره باید از کرک و KMS استفاده کنید، اما آگه ویندوزتون اوریجینال هست و میخواید به ویندوز 10 مهاجرت کنید و به طور قانونی فعال بشه حتما باید دفعه اول آپگرید کنید، بعد از اون میتونید clean install کنید و اکتیو میمونه

amir_t6262
03-08-2015, 11:23
دوستان گرامی، کسی ویندوز 10 و ویندوز 8.1 را با هم نصب کرده؟

یک سوال هم بی مورد به ویندوز 10 است ولی میپرسم. لپ تاپ من 3 تا درایو C , D , E داره و 2 تا درایو هم رزرو سیستم است. در نتیجه بهم اجازه ایجاد یک پارتیشن جدید را نمیدهد. حالا که میخواهم ویندوز 10 نصب کنم و نمیخواهم اطلاعات قبلی ام را جابه جا کنم ، حالا هم نمیتوانم درایو جدید بسازم. چیکار باید بکنم؟

majid_z
03-08-2015, 15:57
با سلام و خسته نباشید
بنده از صبح این نسخه رو نصب کردم و باهاش سر و کله میزنم. متاسفانه هرکاری میکنم از ابزارهای آنلاینش نمیتونم استفاده کنم.
Edge و استور و هواشناسی و اکانت و ... هیچکدوم باز نمیشه انگار اینترنت نیست !!! در صورتی که با کروم و فایرفاکس همه صفحات باز میشه و حتی به غیر از اون آپدیت بزرگ 300 مگابایتی 2 تا آپدیت کوچیک دیگه هم گرفته و نصب شده ! یعنی اینترنت هست و مشکلی با وجود اینترنت نداریم ! اما IE - Edge - Store - Accounts - Weather - Maps و کلا هرچیزی به جز Windows Update کار نمیکنه ! تنظیمات ------ رو هم چک کردم هیچی تیکی نخورده و همه کادرها خالی هستن.

ممنون

alireza_50
03-08-2015, 16:55
من ویندوز 10 پرو رو نصب کردم ولی تو صفحه لاک اسکرین اول روی other account میره بعد اکانت اصلی که درست کردم رو باید انتخاب کنم تا وارد ویندوز بشه چطوری میشه این other رو حذف کرد که مستقیم بره روی اکانت ماکروسافتی که ساختم ؟

matador
03-08-2015, 18:11
سلام ، دوستان برای خرید دی وی دی ویندوز 10 به نظرتون کدوم شرکت بهتره ؟ اصلا الان برای فروش دی وی دی هاش اومده بیرون ؟

mahdi_ctr
03-08-2015, 21:22
سلام دوستان
یه سوال
الان اگه درایور های گرافیک و مادربردم از طرف شرکت برای ویندوز 10 عزضه نشده باشه تکلیف من چیه؟
باید چی نصب کنم؟
مادربرد : msi 790gx-g65
گرافیک : 5850 msi

ramin_rp
03-08-2015, 21:40
سلام
دوستان چطوری آپدیت خودکار رو میشه غیر فعال کرد؟

trainer
03-08-2015, 23:47
درود

دوستان نمیدونم مشکل از اینترنت هست یا از ویندوز 10 . اما بعد از تعویض این ویندوز و نصب Google Chrome با کاهش شدید سرعت باز کردن پیج های اینترنتی مواجه شدم . سرعت دانلود هم شدید افت کرده . تعویض DNS و نرم افزار Internet Repair رو هم تست کردم هیچ تاثیری نداشته

به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه ؟

trainer
03-08-2015, 23:48
سلام
دوستان چطوری آپدیت خودکار رو میشه غیر فعال کرد؟
درود

دوست عزیز با این اسکریپت میتونی فعال و غیر فعالش کنی

Windows 10 Automatic Updates Enable - Disable Script.rar - 1 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir_t6262
04-08-2015, 08:00
درود

دوستان نمیدونم مشکل از اینترنت هست یا از ویندوز 10 . اما بعد از تعویض این ویندوز و نصب Google Chrome با کاهش شدید سرعت باز کردن پیج های اینترنتی مواجه شدم . سرعت دانلود هم شدید افت کرده . تعویض DNS و نرم افزار Internet Repair رو هم تست کردم هیچ تاثیری نداشته

به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه ؟

نمیدونم ارتباط داره یا نه ولی احیانا آپدیت های ویندوز فعال نیست و مشغول آپدیت کردن نیستی؟

trainer
04-08-2015, 08:04
نمیدونم ارتباط داره یا نه ولی احیانا آپدیت های ویندوز فعال نیست و مشغول آپدیت کردن نیستی؟
درود

نه کاملا غیر فعال هستن و هیچ راه ارتباطی ویندوز با نت نذاشتم براش .

pa13
04-08-2015, 08:53
درود

نه کاملا غیر فعال هستن و هیچ راه ارتباطی ویندوز با نت نذاشتم براش .
سلام. من ویندوز10 رو دارم و مرورگر کروم رو هم نصب کردم اما مشکلی نداره.شما یکبار کروم رو پاک کنید و آخرین نسخشو دانلود و نصب کنین ببینین مشکل حل میشه یا نه.اگه نشد احتمال ویروسی بودن سیستم هم میتونه مطرح باشه (بعضی از بدافزار ها از پهنای نت استفاده میکنن).در ضمن با مرورگر EDGEهم امتحان کنید شاید مشکل از خود کروم باشه. موفق باشید

trainer
04-08-2015, 09:49
سلام. من ویندوز10 رو دارم و مرورگر کروم رو هم نصب کردم اما مشکلی نداره.شما یکبار کروم رو پاک کنید و آخرین نسخشو دانلود و نصب کنین ببینین مشکل حل میشه یا نه.اگه نشد احتمال ویروسی بودن سیستم هم میتونه مطرح باشه (بعضی از بدافزار ها از پهنای نت استفاده میکنن).در ضمن با مرورگر EDGEهم امتحان کنید شاید مشکل از خود کروم باشه. موفق باشید
درود . این کارو کردم نشده . ویروسی بودن رو باید تست کنم ؟!!
با مرورگرهای دیگه هم همینطوره / کم کم دارم شک میکنم به نویز خط و ....

BIONIC
04-08-2015, 11:21
دوستان با ویندوز 10 من مشکل فرهنگی و حسی دارم !
این کورتانا که کلا منحل نفس آدم رو میگیره دو کلام حرف حساب بهش بزنی ...
از طرفی ایمیل و مشخصات میخواد مثل آفیس 2013 .البته کلا با سیستم های ابری هم میونه خوبی ندارم .
یه احساسی بهم دست داد بار اول کار با 10 - اینکه انگار جلوی چشم چند نفر نشستی پای سیستم خودت ..
احساس بعدی اینکه کنترل کامل سیستم انگار دست خودت نیس ، فقط توهم هستی که باشی . .
موقع بالا اومدن هم صفحه ای سیاه میآد که نه لوگویی نه پیامی هیچی . حس مشکل دار بودن دست میده .

چیز خاصی هم ندیدم که جذبم کنه ولی در کل روی یکی از سیستم هام وصل هست . . تا ببینم چی میشه !!
اینم اینجا گفتم داشتم می ترکیدم !!:n02:

taghi_ramzi
04-08-2015, 14:37
سلام دوستان
استور برامون بازه تو ویندوز 10؟

aeissa
04-08-2015, 15:01
سلام دوستان
من ویندوز ۱۰نصبیدم ولی بعد از دو روز به این مشکل برخوردم (عکس)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همونطور تو عکس میبینید دیسک میره رو صد درصد

Sent from my HTC One using Tapatalk

mahdi_ctr
04-08-2015, 17:05
سلام دوستان
یه سوال
الان اگه درایور های گرافیک و مادربردم از طرف شرکت برای ویندوز 10 عزضه نشده باشه تکلیف من چیه؟
باید چی نصب کنم؟
مادربرد : msi 790gx-g65
گرافیک : 5850 msi

کسی نبود جوابی به ما بده؟

titanium_zarin
04-08-2015, 19:24
کسی نبود جوابی به ما بده؟

من اصلا ورایورینصب نکردم و خود ویندوز برام نصب کرده تحویل داد ...
تا جایی هم که میدونم درایورهای ویندوز 7 و 8 با 10 سازگارن

وین رونی
04-08-2015, 21:00
سلام دوستان
استور برامون بازه تو ویندوز 10؟

بله کلی هم دانلود داشتم

Vahid67
04-08-2015, 21:03
دوستان من هرکاری کردم نتوسنتم راهی برای نصب Visual Studio 2013 پیدا کنم ارور Compatibility Mode میده میگه باید Off باشه درصورتی توی Properties تمام گزینه های مربوط به Compatibility خاموش هستند ...

pa13
05-08-2015, 12:04
درود . این کارو کردم نشده . ویروسی بودن رو باید تست کنم ؟!!
با مرورگرهای دیگه هم همینطوره / کم کم دارم شک میکنم به نویز خط و ....
سلام. احتمال ویروسی بودن هست ولی ممکنه مشکل از خط اینترنتتون هم باشه .باید هر دو مورد رو بررسی کنید و در نظر داشته باشید ویندوز10 آپدیت اتوماتیکش غیر فعال نمیشه و همواره در حال دانلود آپدیتهاست که میتونه موجب کاهش سرعت اینترنت بشه که میتونید به راحتی غیر فعال کنید.

pa13
05-08-2015, 12:10
دوستان من هرکاری کردم نتوسنتم راهی برای نصب Visual Studio 2013 پیدا کنم ارور Compatibility Mode میده میگه باید Off باشه درصورتی توی Properties تمام گزینه های مربوط به Compatibility خاموش هستند ...
سلام . compatible mode باید فعال باشه .روی سیستم من که به درستی اجرا شد . compatible mode رو بزارین رو ویندوز7 اجرا میشه

jb.NY
05-08-2015, 12:23
دوستان سلام
دیروز نسخه 10 نهایی ویندوز 10 رو نصب کردم، همه چی خوبه و مشکل خاصی نداره
دو تا مشکلی که دارم یکی اینه که وقتی یه نرم افزار یا تایلی رو از استارت unpin میکنم همون لحظه ناپدید نمیشه، یه مدت باید بگذره تا بره
دوم اینکه صداش مشکل داره، یعنی یه آهنگی یا فیلمی داره پخش میشه صدا صاف نیست، نمیدونم چی میگن بهش، خط و خش یا تق و توق...گهگداری یه صداهایی همراه صدای در حال پخش میاد
درایور جدید رو هم نصب کردم بازم فرقی نکرد و همونجوریه
ممنون میشم راهنمایی کنید بنده رو.

pa13
05-08-2015, 12:37
دوستان سلام
دیروز نسخه 10 نهایی ویندوز 10 رو نصب کردم، همه چی خوبه و مشکل خاصی نداره
دو تا مشکلی که دارم یکی اینه که وقتی یه نرم افزار یا تایلی رو از استارت unpin میکنم همون لحظه ناپدید نمیشه، یه مدت باید بگذره تا بره
دوم اینکه صداش مشکل داره، یعنی یه آهنگی یا فیلمی داره پخش میشه صدا صاف نیست، نمیدونم چی میگن بهش، خط و خش یا تق و توق...گهگداری یه صداهایی همراه صدای در حال پخش میاد
درایور جدید رو هم نصب کردم بازم فرقی نکرد و همونجوریه
ممنون میشم راهنمایی کنید بنده رو.
سلام.مشکل اولتون نشون میده کارت گرافیکتون رو نصب نکردین.میتونین از وبسایت سازنده کارت گرافیکتون آخرین نسخه درایور رو دانلود و نصب کنین. و مشکل دومتون هم باز میتونه از درایور باشه باید درایور متناسب با ویندوز10 رو دانلود و نصب کنین . مشکل دومتون رو منم داشتم بعد از نصب درایور هماهنگ با ویندوز10 برطرف شد .موفق باشید

jb.NY
05-08-2015, 14:16
سلام.مشکل اولتون نشون میده کارت گرافیکتون رو نصب نکردین.میتونین از وبسایت سازنده کارت گرافیکتون آخرین نسخه درایور رو دانلود و نصب کنین. و مشکل دومتون هم باز میتونه از درایور باشه باید درایور متناسب با ویندوز10 رو دانلود و نصب کنین . مشکل دومتون رو منم داشتم بعد از نصب درایور هماهنگ با ویندوز10 برطرف شد .موفق باشید

سلام و مرسی از پاسختون
نه، هم درایور کارت گرافیک و هم درایور کارت صدا رو از سایت سازنده و مناسب با ویندوز 10 64 بیتی دانلود و نصب کردم، اما مشکل همچنان پارجاست.
حالا مشکل اول رفع نشد نشد، مشکل دوم خیلی اذیت میکنه، اگه راهنمایی کنید رفعش کنم خیلی خوشحال میشم.

Vahid67
05-08-2015, 15:54
سلام . compatible mode باید فعال باشه .روی سیستم من که به درستی اجرا شد . compatible mode رو بزارین رو ویندوز7 اجرا میشه

مشکل اینجاست که میگه Compatibility Mode کلا باید Off باشه ... من روی حالت های مختلف تست کردم ولی همیشه این ارور رو میده ...

Windows Program Compatibility mode is on. Turn it off and then try Setup again.

pa13
05-08-2015, 16:09
سلام و مرسی از پاسختون
نه، هم درایور کارت گرافیک و هم درایور کارت صدا رو از سایت سازنده و مناسب با ویندوز 10 64 بیتی دانلود و نصب کردم، اما مشکل همچنان پارجاست.
حالا مشکل اول رفع نشد نشد، مشکل دوم خیلی اذیت میکنه، اگه راهنمایی کنید رفعش کنم خیلی خوشحال میشم.
سلام . از منوی Start وارد Run شده و دستور regedit را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.
اکنون به آدرس زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sound
اکنون از قسمت دیگر پنجره ، بر روی Beep دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده در قسمت Value data ، عبارت yes را به no تبدیل کرده و دکمه OK را بزنید.

دقیقا مشکلتون رو نفهمیدم ولی فکر کنم منظورتون برخی از صداهای شبیه سوت هست که از اسپیکر میاد. و یه سوال دیگه اینکه آیا با player های مختلف امتحان کردین؟ /درباره مشکل اولتون هم تحقیق میکنم چیزی پیدا کردم میگم

pa13
05-08-2015, 16:14
مشکل اینجاست که میگه Compatibility Mode کلا باید Off باشه ... من روی حالت های مختلف تست کردم ولی همیشه این ارور رو میده ...

سلام . رو سیستم خودم تست کردم و یه راهی پیدا کردم .فایل های داخل DVD و یا فایل iso را داخل یک پوشه کپی کن(تا بتونی تغییر تو فایل بدی)
اسم فایل نصب(اسم فایل من Setup بود) را به یکی از اسم های زیر تغییر بدید مشکل بر طرف می شه
Premium -> vs_premium.exe
Ultimate -> vs_ultimate.exe

pa13
05-08-2015, 16:19

Examples:
Visual Studio Professional 2013 installer should be renamed to vs_professional.exe
اسم فایلهای نصبی رو طبق اونی که بالا گفته تغییر بدین.اگه نشد مشکل اینه که ویندوز10 رو ساپورت نمیکنه.

Vahid67
05-08-2015, 16:38
Examples:
Visual Studio Professional 2013 installer should be renamed to vs_professional.exe
اسم فایلهای نصبی رو طبق اونی که بالا گفته تغییر بدین.اگه نشد مشکل اینه که ویندوز10 رو ساپورت نمیکنه.

مرسی از پاسخ شما ...
نشد فکر کنم چون واسه من نسخه express هست اینجوری میشه ...

jb.NY
05-08-2015, 17:28
سلام . از منوی Start وارد Run شده و دستور regedit را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.
اکنون به آدرس زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sound
اکنون از قسمت دیگر پنجره ، بر روی Beep دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده در قسمت Value data ، عبارت yes را به no تبدیل کرده و دکمه OK را بزنید.

دقیقا مشکلتون رو نفهمیدم ولی فکر کنم منظورتون برخی از صداهای شبیه سوت هست که از اسپیکر میاد. و یه سوال دیگه اینکه آیا با player های مختلف امتحان کردین؟ /درباره مشکل اولتون هم تحقیق میکنم چیزی پیدا کردم میگم

بله پلیر های مختلف رو امتحان کردم، یکم شرح دادنش سخته، مثلا فرض کنین مثل گرامافون، وقتی سوزنش رو میذارن روی دیسک یه صدای خط و خش مانندی میاد، یا یه سی دی آهنگ که خش داره مثلا، بعضی جاهای آهنگاش ممکنه یه صدایی بیاد، این صداهایی که میگم شبیه اونان، سوت نیستن... فقط هم با پخش یه آهنگ یا فیلم این صداها میان.

علی سنتوری37
05-08-2015, 18:34
با سلام و خسته نباشید
بنده از صبح این نسخه رو نصب کردم و باهاش سر و کله میزنم. متاسفانه هرکاری میکنم از ابزارهای آنلاینش نمیتونم استفاده کنم.
Edge و استور و هواشناسی و اکانت و ... هیچکدوم باز نمیشه انگار اینترنت نیست !!! در صورتی که با کروم و فایرفاکس همه صفحات باز میشه و حتی به غیر از اون آپدیت بزرگ 300 مگابایتی 2 تا آپدیت کوچیک دیگه هم گرفته و نصب شده ! یعنی اینترنت هست و مشکلی با وجود اینترنت نداریم ! اما IE - Edge - Store - Accounts - Weather - Maps و کلا هرچیزی به جز Windows Update کار نمیکنه ! تنظیمات ------ رو هم چک کردم هیچی تیکی نخورده و همه کادرها خالی هستن.

ممنون
من هم این مشکل دارم کسی می تواند کمک کند

وین رونی
05-08-2015, 18:44
من هم این مشکل دارم کسی می تواند کمک کند

جایی خوندم که شرط استفاده از استور 10 اینه که Region را به ایران تغییر ندید
من الآن از تمام ابزار آنلاین استفاده می کنم

علی سنتوری37
05-08-2015, 20:32
اقا دمت گرم کربلا ببینمت ان شا الله کردمش افغانستان فوری جواب داد

- - - Updated - - -

اقا دمت گرم کربلا ببینمت ان شا الله کردمش افغانستان فوری جواب داد

pa13
06-08-2015, 13:56
بله پلیر های مختلف رو امتحان کردم، یکم شرح دادنش سخته، مثلا فرض کنین مثل گرامافون، وقتی سوزنش رو میذارن روی دیسک یه صدای خط و خش مانندی میاد، یا یه سی دی آهنگ که خش داره مثلا، بعضی جاهای آهنگاش ممکنه یه صدایی بیاد، این صداهایی که میگم شبیه اونان، سوت نیستن... فقط هم با پخش یه آهنگ یا فیلم این صداها میان.
من احتمال میدم اشکال از درایوراتون باشه ولی باز هم تنظیمات صدارو ببینین و همه چی رو روی حالت defult بزارین

jb.NY
06-08-2015, 17:43
من احتمال میدم اشکال از درایوراتون باشه ولی باز هم تنظیمات صدارو ببینین و همه چی رو روی حالت defult بزارین

درایور ها رو که گفتم از سایت سازنده گرفتم، مطمئنم درستن (البته نه صد در صد :) )تنظیمات رو هم اصلن دست نزدم، همه چیز رو دیفالته
بازم مرسی از وقتت، فعلا همینجوری سر میکنم تا ببینم چی پیش میاد:n16:

moj63
07-08-2015, 00:09
سلام
من با رزولیشن مشکل دارم درایور گرافیک رو نصب کردم ولی درست نشده ، مشکل از کجاست ؟/
ویندوز رو که نصب کردم تو تمام بروسر ها که نصب کردم از فایرفاکس تا اپرا گوشه تصویر تبلیغات بی خود میاد اینا رو چکار کنم نیان ؟؟/

moj63
07-08-2015, 00:11
سلام
من با رزولیشن مشکل دارم درایور گرافیک رو نصب کردم ولی درست نشده ، مشکل از کجاست ؟/
ویندوز رو که نصب کردم تو تمام بروسر ها که نصب کردم از فایرفاکس تا اپرا گوشه تصویر تبلیغات بی خود میاد اینا رو چکار کنم نیان ؟؟/

aligeramiali
07-08-2015, 09:18
سلام.خسته نباشید.من و برادرم ویندوز 10 اینترپرایز رو دانلود و نصب کردیم وبا کرک های موجود اکتیو کردیم.من چند روز زود تر نصب کرده بودم و بدون مشکل داشتم استفاده میکردم.دیرو وقتی برای برادرم نصب کردم همزمان با هم به مشکل برخوردیم.برای برادرم هر نرم افزاری که به صورت دیفالت نصبه رو ویندوز مثل موزیک پلیز و ویدیو پلیر و دفتر چه تلفن و .... هر چی... وقتی کلیلک میکنه اجرا نمیشه یعنی یه صفحه سریع باز و بسته میشه و هیچ عکس العملی نشون نمیده.برای منم تقریبا مشابه همینه.من اکانت ماکروسافتمو زده بودم ولی به یه دلیلی sign out شدم ولی وقتی خواستم دوباره وارد بشم مثل برادرم یه صفحه سریع باز و بسته میشه و اصلا صفحه وارد کردن اکانت نمیاد.مشکل از کجاست؟ممنون

aligeramiali
07-08-2015, 09:25
یه سوال دیگ اینکه چجوری میشه اکتیو ویندوز رو از بین برد؟

aligeramiali
07-08-2015, 12:15
اینجا p30world هست؟

ali_mohandes
07-08-2015, 12:17
دوست عزیز بهتره یه بار از اول ویندوز تعویض کنی وبا کرک مناسب اکتیو کنی....موفق باشی

aligeramiali
07-08-2015, 12:22
7 بار تا الان ویندوز عوض کردم با کرک های مختلف.رو سیستم های دوستامم من براشون عوض کردم و بدون مشکل دارن باهاش کار میکنن.فقط سیستم من و برادرم اینطوریه.که برا من بعد از 2 روز اینطوری شد.

pa13
07-08-2015, 12:22
سلام.خسته نباشید.من و برادرم ویندوز 10 اینترپرایز رو دانلود و نصب کردیم وبا کرک های موجود اکتیو کردیم.من چند روز زود تر نصب کرده بودم و بدون مشکل داشتم استفاده میکردم.دیرو وقتی برای برادرم نصب کردم همزمان با هم به مشکل برخوردیم.برای برادرم هر نرم افزاری که به صورت دیفالت نصبه رو ویندوز مثل موزیک پلیز و ویدیو پلیر و دفتر چه تلفن و .... هر چی... وقتی کلیلک میکنه اجرا نمیشه یعنی یه صفحه سریع باز و بسته میشه و هیچ عکس العملی نشون نمیده.برای منم تقریبا مشابه همینه.من اکانت ماکروسافتمو زده بودم ولی به یه دلیلی sign out شدم ولی وقتی خواستم دوباره وارد بشم مثل برادرم یه صفحه سریع باز و بسته میشه و اصلا صفحه وارد کردن اکانت نمیاد.مشکل از کجاست؟ممنون
سلام . احتمالا حالت دیفالت اجرای نرم افزارها رو عوض کردین و به احتمال زیاد به نظر من سیستمتون ویروسیه.ویندوز جدید رو نصب کنین و بدون اینکه وارد درایوی بشین انتی ویروستون رو نصب،اپدیت و سپس اسکن کنید.

pa13
07-08-2015, 12:24
سلام
سلام. با توجه به مدل کارت گرافیکتون به وبسایت انویدیا یا .... مراجعه کنین و ببینین درایور متناسب با ویندوز10 عرضه شده یا خیر.در مورد مشکل دوم هم میتونین pop up blocker رو فعال کنید

aligeramiali
07-08-2015, 12:34
سلام . احتمالا حالت دیفالت اجرای نرم افزارها رو عوض کردین و به احتمال زیاد به نظر من سیستمتون ویروسیه.ویندوز جدید رو نصب کنین و بدون اینکه وارد درایوی بشین انتی ویروستون رو نصب،اپدیت و سپس اسکن کنید.
چجوری حالت دیفالت نرم افزارا عوض شده؟

ali_mohandes
07-08-2015, 12:41
7 بار تا الان ویندوز عوض کردم با کرک های مختلف.رو سیستم های دوستامم من براشون عوض کردم و بدون مشکل دارن باهاش کار میکنن.فقط سیستم من و برادرم اینطوریه.که برا من بعد از 2 روز اینطوری شد.
اول سیستم رو با یه انتی ویروس اپدیت اسکن کن بعدش عوضش کن...ودرایور ها هم حتما اپدیت باشن...موفق باشی

ramin_rp
07-08-2015, 12:52
سلام دوستان
از کجا میشه آپدیت آفلاین برای 10 پیدا کرد ؟
یا آپدیت ها رو از سیستمی که آپدیت شده به یه سیستم دیگه منتقل کرد؟

ali_mohandes
07-08-2015, 12:54
سلام دوستان
فکر نکنم یعنی من تاحالا همچین کاری نکردم...من جدید ترین نسخه رو دانلود می کنم وراحت همه ا نصب می کنم بدون دردسر......

aidin.2014
07-08-2015, 13:43
اقا سلام من بلوتوسم بعد از اپگرید به 10 از کار افتاده.دستگاهارو شناسایی میکنه [pire هم میکنه ولی کار نمیکنه مینویسه conection lost. مشکلش کجاس؟

Public Enemy
07-08-2015, 17:04
اقا سلام من بلوتوسم بعد از اپگرید به 10 از کار افتاده.دستگاهارو شناسایی میکنه [pire هم میکنه ولی کار نمیکنه مینویسه conection lost. مشکلش کجاس؟

بیلد ویندوزتون چی هست ؟ از طریق Windows Update چک کردین آخرین درایور نصب شده ؟
بنده توی بیلد های قبلی هم مشکل مشابهی رو داشتم که البته با آپگرید به بیلد فعلی و آپدیت درایور ها از طریق Windows Update مشکل حل شد

meshkiposh2200
08-08-2015, 01:54
سلام دوستان
دو لینک زیر اپدیت را واسه دانلود گذاشتند

و

meshkiposh2200
08-08-2015, 01:57
دوستان طبق عکس زیر من اپدیت اتومات را خاموش کردم ولی باز اپدیت شد خودکار چرا؟

pa13
08-08-2015, 05:53
دوستان طبق عکس زیر من اپدیت اتومات را خاموش کردم ولی باز اپدیت شد خودکار چرا؟
سلام.برای غیر فعال کردن کامل باید update servise رو کلا غیر فعال کنید.توی قسمت manage به دنبال windows update بگردید و بازش کنید.در تب باز شده stop رو بزنید و حالت رو به disable تغییر بدین و در تب ریکاوری هر3 حالت رو روی take no action تنظیم کنید .

pa13
08-08-2015, 05:57
سلا. باید درایور مناسب برای ویندوز10 رو نصب کنید تا بدون مشکل کار کنه.حتی درصورت نصب درایور هاییی که با ویندوز10 ناسازگارن،ممکنه بلو اسکرین رو هم ببینین.پس بهتره برین وبسایت مربوط به درایور بلوتوث و اونجا بینید ایا برای مدل شما نسخه متناسب با ویندوز10 عرضه شده یا خیر.اگه جواب منفی بود یعنی فعلا باید صبر کنین.

spirit's
08-08-2015, 09:14
سلام.برای غیر فعال کردن کامل باید update servise رو کلا غیر فعال کنید.توی قسمت manage به دنبال windows update بگردید و بازش کنید.در تب باز شده stop رو بزنید و حالت رو به disable تغییر بدین و در تب ریکاوری هر3 حالت رو روی take no action تنظیم کنید .
الان اینی که میگین کجاست؟من این مدلی ندارم.

برای من طی این یه هفته که نصبش کردم همش اپدیت اومده نمیدونم واقعا چطوری جلوشو بگیرم.و بعدش این اپدیت‌های میتونه بفهمه ما کرکش کردیم؟یا بیخیاله؟

Public Enemy
08-08-2015, 10:12

برای من طی این یه هفته که نصبش کردم همش اپدیت اومده نمیدونم واقعا چطوری جلوشو بگیرم.و بعدش این اپدیت‌های میتونه بفهمه ما کرکش کردیم؟یا بیخیاله؟

من که نگاه کردم از 2015/07/15 تا امروز فقط 8 تا آپدیت واسه خود ویندوز بوده . زیاد نبوده . اما آپدیت های زیر هم توی ویندوز آپدیت ظاهر میشن :

1 - آپدیت سایر محصولات
2- آپدیت windows defender
3 - آپدیت درایور ها

آپدیت سایر محصولات : مثل office یا visual studio. حجم عزیمی رو همین بخش میگیرند . از توی Advanced تیک گزینه ی Give me updates for other microsoft products when I update windows رو بردارین .
آپدیت Windows Defender: در صورتی که آنتی ویروس نداشته باشین یا فعال نباشه ، Windows defender به صورت روزانه خودش رو آپدیت می کنه و آپدیت هاش در Windows Update ظاهر میشه . اگر از سایر آنتی ویروس ها استفاده کنین براتون آپدیت windows defender نمیاد ( هر چند ممکنه بسته به تنظیمات سایر آنتی ویروس ها هم حجمتون رو مصرف کنند )
آپدیت درایور ها : برای جلوگیری از آپدیت درایور ها ( و برخی آپدیت های دیگه ) می تونین از این ابزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنین .

اکثر دوستان دلیل بیش از حد آپدیت شدن ویندوزشون به خاطر یکی از سه مساله ی بالاست .

در نهایت می شه از طریق Network and internet >>> Wifi >>> Advanced Options شبکه رو روی حالت Metered connection قرار داد تا آپدیت ها از طریق اون شبکه دانلود نشوند

همچنان توصیه میشه Windows Update رو به صورت کامل غیر فعال نکنین . اما اگر به هر دلیل تصمیم به غیر فعالسازی اون گرفتین ، از طریق services می تونین اونو غیر فعال کنین ( توی run تایپ کنین Services.msc و Windows Update رو پیدا کنین و Startup type رو روی Disabled قرار بدین و Stop رو بزنین.)

spirit's
08-08-2015, 11:04
یعنی بذاریم اپدیت بشه؟این کار اکتیو بودنش رو از بین نمیبره؟

Public Enemy
08-08-2015, 12:19
یعنی بذاریم اپدیت بشه؟این کار اکتیو بودنش رو از بین نمیبره؟

در حال حاظر خیر چنین اتفاقی نمی افته

Masoud-Susa
08-08-2015, 13:37
واسه من ویندوز 10 بعضی درایورهایی که آپدیت نشده بودن و با ویندوز ناسازگار بودن رو به طور اتوماتیک نصب می‌کرد.
این در حالی بود که من هر دفعه درایور مورد نظر رو پاک میکردم و ویندوز باز به طور اتوماتیک درایور رو دانلود و نصب می‌کرد.
من مایل نبودم ویندوز این کار رو بکنه و در عین حال می‌خواستم آپدیت‌های ضروری خود ویندوز رو داشته باشم و از دستشون ندم.

راه حلش رو پیدا کردم، اینجا می‌ذارم تا اگر کسی مثل من دنبالش بود راحت‌تر راهش رو پیدا کنه.

1- وارد Control panel بشین.
2- قسمت Devices and Printers.
3- تو قسمت Devices روی آیکون PC راست کلیک کنید.
4- Device Installation Settings رو انتخاب کنید.
5- گزینه "No, Let me choose what to do" رو انتخاب کنید و بعدش هم گزینه "Never installation driver software from windows update" و Save Changes.
6- Done

spirit's
08-08-2015, 13:41
در نهایت می شه از طریق Network and internet >>> Wifi >>> Advanced Options شبکه رو روی حالت Metered connection قرار داد تا آپدیت ها از طریق اون شبکه دانلود نشوند

اینو میشه توضیح بدین دقیقا چیکار میکنه...
من یهو از ویندوز هفت اومدم به این کلی تغییرات داشته زیاد اطلاعات ندارم

Public Enemy
08-08-2015, 14:17
اینو میشه توضیح بدین دقیقا چیکار میکنه...
من یهو از ویندوز هفت اومدم به این کلی تغییرات داشته زیاد اطلاعات ندارم

میاد شبکه رو به عنوان metered علامت گذاری می کنه . لذا تا زمانی که به اون شبکه متصل هستین ، آپدیت ها دانلود نمیشن .

آموزشش هم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

spirit's
08-08-2015, 15:07
میاد شبکه رو به عنوان metered علامت گذاری می کنه . لذا تا زمانی که به اون شبکه متصل هستین ، آپدیت ها دانلود نمیشن .

آموزشش هم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این فقط مختص اپدیت هستش؟یا بقیه برنامه‌ها رو هم همینکارو می‌کنه؟ مثل هواشناسی و ایمیل و ...؟

raese76
08-08-2015, 15:21
سلام
من ویندوز 8 ارجینال داشتم و با استفاده از آپدیت آفلاین آپدیتش کردم که همه اطلاعاتم باقی بمونه اما مشکل اینجاست که من روی وین 8 رمز عبورم با عکس باز میشد( چیزی شبیه به pattern توی گوشی) و من پسورد متنی رو فراموش کردم و ظاهرا توی وین 10 این امکان وجود نداره که از pattern استفاده کنم و من الان هیچ دسترسی به فایل هام ندارم
با وجود این که user های دیگه ای هم روی لپ تاپم بود
اگه ممکنه راهنمایی کنید

pa13
08-08-2015, 15:38

روی this pc راست کلیک کنید و manage رو بزنین در پنجره باز شده aplications and services رو بزنین و باقی مراحل رو همونطور که گفتم ادامه بین

Public Enemy
08-08-2015, 15:46
این فقط مختص اپدیت هستش؟یا بقیه برنامه‌ها رو هم همینکارو می‌کنه؟ مثل هواشناسی و ایمیل و ...؟

فقط آپدیت ها

سلام
من ویندوز 8 ارجینال داشتم و با استفاده از آپدیت آفلاین آپدیتش کردم که همه اطلاعاتم باقی بمونه اما مشکل اینجاست که من روی وین 8 رمز عبورم با عکس باز میشد( چیزی شبیه به pattern توی گوشی) و من پسورد متنی رو فراموش کردم و ظاهرا توی وین 10 این امکان وجود نداره که از pattern استفاده کنم و من الان هیچ دسترسی به فایل هام ندارم
با وجود این که user های دیگه ای هم روی لپ تاپم بود
اگه ممکنه راهنمایی کنید

از این ابزار می تونین برای برداشتن پسورد ویندوز استفاده کنین . تا 8.1 جواب میداد . نهایتا اگر نتونست پسورد رو برداره ، می تونین به وسیلش اکانت ادمین رو فعال کنین و پسورد ویندوز رو وردارین .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

DJMOKHTAR
08-08-2015, 20:58
پس از اپدیت به ویندوز 10 ( اورجینال 64 بیت پرو ) با مشکل وبکم مواجه شدم نیمی از وبکم کش اومده تصویرش !!

حتی فایل های ویدئویی فلش در برخی سایت ها نیز به این شکل نمایش داده میشه

به نظر شما مشکل از چیه ؟ فلش پلیر هم اپدیت کردم بی فایدس درایور کارت گرافیک هم اپدیت کردم

ببینید نیمی از تصویر درسته نیمه ی سمت چپ به این شکل هست حالت کشیده و درهم :

jb.NY
08-08-2015, 22:21
دوستان عزیز من به هر دری زدم این دوتا مشکلم رفع نشد (سر و صدا موقع پخش آهنگ یا خودمونی گفتن "پت پت کردن" موقع پخش آهنگ یا فیلم، و مشکل دوم اضافه و حذف نشدن تایل ها وقتی یه نرم افزار رو پین یا آنپین میکنم از استارت منو، بعد از ری استارت تغییرات اعمال میشه). هر کار کردم و هرجا جستجو کردم به نتیجه ای نرسیدم
دوتا سوال:
ممکنه با نصب دوباره ویندوز درست بشه؟
ممکنه مربوط به مشخصات سخت افزاریم باشه؟ چون سخت افزار تاپی ندارم، پردازنده 5300، گرافیک 5670HD و 4 گیگ رم، مادربوردمم g41m، موقع پخش آهنگ سی پی یو رو 13 تا 15 درصده، پس فک نکنم اون تیک زدنای صدا مربوط به کند شدن سیستم بشه
هرگونه راهنمایی باعث خوشحالیه، تشکر.

pa13
08-08-2015, 22:39
دوستان عزیز من به هر دری زدم این دوتا مشکلم رفع نشد (سر و صدا موقع پخش آهنگ یا خودمونی گفتن "پت پت کردن" موقع پخش آهنگ یا فیلم، و مشکل دوم اضافه و حذف نشدن تایل ها وقتی یه نرم افزار رو پین یا آنپین میکنم از استارت منو، بعد از ری استارت تغییرات اعمال میشه). هر کار کردم و هرجا جستجو کردم به نتیجه ای نرسیدم
دوتا سوال:
ممکنه با نصب دوباره ویندوز درست بشه؟
ممکنه مربوط به مشخصات سخت افزاریم باشه؟ چون سخت افزار تاپی ندارم، پردازنده 5300، گرافیک 5670HD و 4 گیگ رم، مادربوردمم g41m، موقع پخش آهنگ سی پی یو رو 13 تا 15 درصده، پس فک نکنم اون تیک زدنای صدا مربوط به کند شدن سیستم بشه
هرگونه راهنمایی باعث خوشحالیه، تشکر.
سلام. ویندوز رو اپدیت کنید اگه درست نشد به نظرم بهتره یکبار ویندوز رو از اول نصب کنید و همه درایورهای ویندوز رو از دیوایس منیجر و از طریق اینترنت نصب کنید ببینین مشکلتون حل میشه یا نه.منم جستوجو کردم ولی مورد مشابهی توی ویندوز10 دیده نشده.

pa13
08-08-2015, 22:40
پس از اپدیت به ویندوز 10 ( اورجینال 64 بیت پرو ) با مشکل وبکم مواجه شدم نیمی از وبکم کش اومده تصویرش !!

حتی فایل های ویدئویی فلش در برخی سایت ها نیز به این شکل نمایش داده میشه

به نظر شما مشکل از چیه ؟ فلش پلیر هم اپدیت کردم بی فایدس درایور کارت گرافیک هم اپدیت کردم

ببینید نیمی از تصویر درسته نیمه ی سمت چپ به این شکل هست حالت کشیده و درهم :

احتمالا مشکل از درایور وبکم باشه .از سایت سازنده اخرین اپدیتهاشو نصب کنید به احتمال زیاد درست شه

DJMOKHTAR
08-08-2015, 23:26
احتمالا مشکل از درایور وبکم باشه .از سایت سازنده اخرین اپدیتهاشو نصب کنید به احتمال زیاد درست شه

نداره متاسفانه

میگم این از نسخه دایرکت ایکس نیست ؟

jb.NY
08-08-2015, 23:33
سلام. ویندوز رو اپدیت کنید اگه درست نشد به نظرم بهتره یکبار ویندوز رو از اول نصب کنید و همه درایورهای ویندوز رو از دیوایس منیجر و از طریق اینترنت نصب کنید ببینین مشکلتون حل میشه یا نه.منم جستوجو کردم ولی مورد مشابهی توی ویندوز10 دیده نشده.

ممنون، ویندوز آخرین آپدیت رو دریافت کرده و مشکل هنوز هست
صبح ویندوز رو دوباره نصب میکنم، فقط یه سوال، با توجه به مشخصات سخت افزاری من ممکنه مشکل از 64 بیتی بودن ویندوز باشه؟

AliROCK
09-08-2015, 02:02
نمیدونم قبلا پرسیده شده یا نه
نصف بازیها رو نمیشه 1080 تو 10 بازی کرد ولی تو ویندوز 7 و 8.1 میشه مشکل کجاست؟ اخرین درایور کارت هم نصبه برا 10

pa13
09-08-2015, 07:31
ممنون، ویندوز آخرین آپدیت رو دریافت کرده و مشکل هنوز هست
صبح ویندوز رو دوباره نصب میکنم، فقط یه سوال، با توجه به مشخصات سخت افزاری من ممکنه مشکل از 64 بیتی بودن ویندوز باشه؟
خیر، اگه32 بیت نصب کنین از تمامی رم شما استفاده نخواهد شد و برای سیستم شما همون64 بیتی بهتره.(برای همه سیستمهایی که رمشون بالای3گیگه درصورت ساپورت کردن64 بیتی توصیه میشه x64نصب کنن)

jb.NY
09-08-2015, 13:59

نصب دوباره انجام شد، مشکل تایل ها برطرف شد، اما مشکل صدا همچنان هست، با دیوایس منیجر تست کردم گفت به روز ترین آپدیت نصبه...حالا دوباره آخرین درایوری که گرفتمو نصب میکنم ولی مطمئنن تاثیری نداره
کنار بیام باهاش بهتره : )
مرسی دوست من از راهنماییات:n16:

spirit's
09-08-2015, 14:44
نصب دوباره انجام شد، مشکل تایل ها برطرف شد، اما مشکل صدا همچنان هست، با دیوایس منیجر تست کردم گفت به روز ترین آپدیت نصبه...حالا دوباره آخرین درایوری که گرفتمو نصب میکنم ولی مطمئنن تاثیری نداره
ممکنه از بد نصب شدن باشه؟

jb.NY
09-08-2015, 14:48
ممکنه از بد نصب شدن باشه؟

فکر نکنم دوست من، من امروز دوباره نصب کردم، مشکلی که با تایل ها داشتم برطرف شد، ولی مشکل صدا نه
بعید میدونم از نصب باشه

Vahid67
09-08-2015, 14:56
دوستان من با دفندر خود ویندوز مشکل دارم هر برنامه ای که اجرا میشه رو به عنوان نرم افزار مضر شناسایی میکنه آپدیت هم کردمش... آوست ریختم اون که پدر سیستم و درایور ها رو دراورد مجبور شدم دوباره ویندوز بریزم ...
مشکل از کجاست ؟

spirit's
09-08-2015, 15:41
فکر نکنم دوست من، من امروز دوباره نصب کردم، مشکلی که با تایل ها داشتم برطرف شد، ولی مشکل صدا نه
بعید میدونم از نصب باشه
منظورم اینه ایزو بد رایت شده حالا چه روی فلش یا روی دی‌وی‌دی؟

jb.NY
09-08-2015, 15:56
منظورم اینه ایزو بد رایت شده حالا چه روی فلش یا روی دی‌وی‌دی؟
اونم بعید میدونم، همین دی وی دی رو روی یه لپ تاپ هم نصب کردم، بدون هیچ مشکلی کار میکنه
گیرش فقط واسه سیستم منه :n03:

m_nazary2001
09-08-2015, 18:57
سلام من روی ایسر e1-572 این ارور رو بعد از ریستارت اول می بینم از 8.1 می خوام اپدیت کنم به 10
0xC1900101-0x20017
the instaltion fail in the safe_os phase with an error during boot opration
میشه کمکم کنید

pa13
09-08-2015, 19:10
مدل کارت صوتیتون رو لطفا بگین من بازم راجب مشکلتون پرس و جو میکنم به محض پیدا کردن هر راه حلی بهتون اطلاع میدم

pa13
09-08-2015, 19:19
سلام من روی ایسر e1-572 این ارور رو بعد از ریستارت اول می بینم از 8.1 می خوام اپدیت کنم به 10
0xC1900101-0x20017
the instaltion fail in the safe_os phase with an error during boot opration
میشه کمکم کنید
سلام.این لینک مال پشتیبانی مایکروسافته اینا رو ببینین احتمالا مشکلتون حل میشه :

pa13
09-08-2015, 19:26
دوستان من با دفندر خود ویندوز مشکل دارم هر برنامه ای که اجرا میشه رو به عنوان نرم افزار مضر شناسایی میکنه آپدیت هم کردمش... آوست ریختم اون که پدر سیستم و درایور ها رو دراورد مجبور شدم دوباره ویندوز بریزم ...
مشکل از کجاست ؟
دوست عزیز فعلا بیشر آنتی ویروسها با ویندوز10 سازگار نیستند من توصیه میکنم از ستینگ،ویندوز دفندر رو به کل غیر فعال کنید و در صورت استفاده ازیکی از آنتی ویروسهای :کسپرسکی 2016 ،eset smart security 9(beta) و یا 360internet security استفاده کنین.(اینا با وبن 10 سازگارن) برای انتخاب انتی ویروس هم میتونید سوالتون رو اینجا بپرسین:
forum.p30world.com/showthread.php?t=548814

m_nazary2001
09-08-2015, 19:33
سلام.این لینک مال پشتیبانی مایکروسافته اینا رو ببینین احتمالا مشکلتون حل میشه :

تا آخر خوندم هیچ جوابی نداده بودن کسی بر خورد نکرده تا الان

jb.NY
09-08-2015, 20:05
مدل کارت صوتیتون رو لطفا بگین من بازم راجب مشکلتون پرس و جو میکنم به محض پیدا کردن هر راه حلی بهتون اطلاع میدم

نرم افزار خاصی پیدا نکردم که مدل کارت صدا رو بده بهم، اما بر اساس اطلاعات سایت گیگابایت، کارت صدای مادربورد من ((GA-G41M-ES2L (rev. 1.0) باید Realtek ALC888B codec باشه.
بازم مرسی از لطفت دوست من، خیلی ممنون.

M.Amorous
09-08-2015, 20:06
سلام دوستان ببخشید من چند روزه وقتی پنجره ها رو جابجا میکنم این طوری میشن! چیکار کنم درست شه مثل اول؟

Vahid67
09-08-2015, 20:14
دوست عزیز فعلا بیشر آنتی ویروسها با ویندوز10 سازگار نیستند من توصیه میکنم از ستینگ،ویندوز دفندر رو به کل غیر فعال کنید و در صورت استفاده ازیکی از آنتی ویروسهای :کسپرسکی 2016 ،eset smart security 9(beta) و یا 360internet security استفاده کنین.(اینا با وبن 10 سازگارن) برای انتخاب انتی ویروس هم میتونید سوالتون رو اینجا بپرسین:
forum.p30world.com/showthread.php?t=548814

خاموش کردم ولی بعد از ریست دوباره فعال میشه ... چجوری میشه کلا غبر فعال کرد ؟

pa13
09-08-2015, 21:54
سلام دوستان ببخشید من چند روزه وقتی پنجره ها رو جابجا میکنم این طوری میشن! چیکار کنم درست شه مثل اول؟

سلام.روی this pc راست کلیک کرده و گزینه properties رو بزنید.در سمت چپ پنجره گزینه advanced system setting رو بزنید.در تب advanced و قسمت performance گزینه setting رو بزنید.در پنجره باز شده تیک show window contents while dragging رو بزارین و ok رو بزنید :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pa13
09-08-2015, 22:01
خاموش کردم ولی بعد از ریست دوباره فعال میشه ... چجوری میشه کلا غبر فعال کرد ؟
سرویسش رو کامل end task کنید از قسمت منیج حالت رو روی take no action بزارید
****در صورت نصب انتی ویروس،ویندوز دفندر بصورت خودکار غیر فعال میشه/

jb.NY
09-08-2015, 22:18
مشکل پین و آنپین نشدن تایل ها دوباره برگشت، جستجو کردم با این پست روبرو شدم:

با توجه به این سایت، ممکنه یکی از دلیل های این مشکل از نصب کسپراسکای باشه، البته من اینترنت سکیوریتیش رو استفاده نمیکنم، توتال سکیوریتی رو نصب کردم، ولی با این حال هرچی هست به نظر مشکل من از کسپر اسکای سرچشمه میگیره! چون دقیقا بعد از نصبش اینطوری شد. امیدوارم دوباره مجبور نشم ویندوز عوض کنم!
البته کسپر تنها دلیلش نیست و بعضیا گفتن از کسپر استفاده نمیکنن و بازم این مشکلو دارن، ولی به هر حال...

mahdi_ctr
09-08-2015, 23:03
سلام خدمت دوستان عزیز
میخوام آپدیت خودکار ویندوز رو غیر فعال کنم
البته به این صورت که دانلود خودکار آپدیت غیر فعال بشه ولی آپدیت ها رو شناسایی کنه و بهم اطلاع بده ولی دانلود کردن آپدیت ها دست خودم باشه
همچین کاری اصن ممکن هست؟

Public Enemy
10-08-2015, 03:13
مشکل از کجاست ؟

فکر نکنم بی خود گیر داده ... اگر اشتباه نکنم اینگونه برداشت کردم که Avast هم اومده سعی کنه سیستم رو پاکسازی کنه درسته ؟
پس مشخصه سیستم شما قبل از نصب آلوده بوده . توصیه می کنم یه سر به انجمن اورژانس سیستم های آلوده بزنین و اقدام به پاکسازی سیستم کنین ، پس اقدام به نصب ویندوز کنین .
در آخر هم بنابر سلیقه آنتی ویروس مورد نظرتون رو نصب کنین . از این لیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونین لیستی از آنتی ویروس های سازگار با 10 رو شناسایی کنین .
نیاز به غیرفعالسازی Windows defender نیست . Windows Defender به صورت اتوماتیک در صورت شناسایی ضد بدافزار مناسب روی سیستم ، غیر فعال میشه .

Public Enemy
10-08-2015, 03:23
سلام خدمت دوستان عزیز
میخوام آپدیت خودکار ویندوز رو غیر فعال کنم
البته به این صورت که دانلود خودکار آپدیت غیر فعال بشه ولی آپدیت ها رو شناسایی کنه و بهم اطلاع بده ولی دانلود کردن آپدیت ها دست خودم باشه
همچین کاری اصن ممکن هست؟

در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح داده شده Windows Update چه چیزهایی رو آپدیت می کنه و شما کنترل کدوم قسمت هارو دارین .
شما Connection رو که بزارین رو حالت Metered نهایتا فقط لیست آپدیت ها دانلود میشه نه خود آپدیت ها .
مشکل اینجاست که نمیشه انتخاب کرد کدوم یکی از آپدیت ها دانلود بشه کدوم یکی نه ، که با توجه به همون پستی که دادم ، می تونین تا حد زیادی Windows Update رو محدود به دانلود آپدیت های امنیتی خود ویندوز کنین
- یه خلاصه بخوایم جمع بندی کنیم ، با غیر فعالسازی آپدیت سایر محصولات مایکروسافت و غیر فعالسازی درایور هایی که بیش از حد آپدیت میشن ( مثل درایور کارت گرافیک ) کلی از حجم دانلود توسط ویندوز آپدیت کاسته میشه

spirit's
10-08-2015, 11:19
این کورتانا رو چطوری فعال میکنین؟اصلا لزوومی داره فعال بشه؟فعال بشه کرک سیستم پرپر نمیشه؟

honeykh
10-08-2015, 13:45
سلام
دوستان من ویندوز لپ تاپم اورجینال بود و آپدیت ویندوز 10 براش اومده بود. بعد از آپدیت برنامه آفیسم باز نمیشد آفیس 2010 و آنتی ویروس کسپر اصل هم داشتم که اونم کلن نبود!! کسی به همچین مشکلی برخورده؟ کلن چه نرم افزار هایی ممکنه باهاش کامپتیبل نباشه؟و چیکار میتونم انجام بدم؟

moj63
10-08-2015, 18:23
با سلام
من با رزولیشن ویندوز مشکل دارم درایو گرافیک رو نصب کردم ولی رزولیشن صفه نمایش من توش نی
مال من 1600*900 هس! ؟؟؟

mahdi_ctr
10-08-2015, 19:09
در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح داده شده Windows Update چه چیزهایی رو آپدیت می کنه و شما کنترل کدوم قسمت هارو دارین .
شما Connection رو که بزارین رو حالت Metered نهایتا فقط لیست آپدیت ها دانلود میشه نه خود آپدیت ها .
مشکل اینجاست که نمیشه انتخاب کرد کدوم یکی از آپدیت ها دانلود بشه کدوم یکی نه ، که با توجه به همون پستی که دادم ، می تونین تا حد زیادی Windows Update رو محدود به دانلود آپدیت های امنیتی خود ویندوز کنین
- یه خلاصه بخوایم جمع بندی کنیم ، با غیر فعالسازی آپدیت سایر محصولات مایکروسافت و غیر فعالسازی درایور هایی که بیش از حد آپدیت میشن ( مثل درایور کارت گرافیک ) کلی از حجم دانلود توسط ویندوز آپدیت کاسته میشه
مرسی از راهنماییت
الان یه مشکل دارم که این گزینه metered رو پیدا نمیکنم
البته بگم که من از وایرلس استفاده نمیکنم به صورت لن به نت متصل هستم

Behnam_o2
10-08-2015, 20:02
باسلام.
من یه عدد ویندوز 10 گردو تهیه کردم و نصبیدم. کرکشم Kmspico هست. ولی آپدیت دریافت نمیکنه از سرور مایکروسافت و ارور میده !!!
چه کنم آپدیت بگیره؟؟؟

moj63
10-08-2015, 23:00
با سلام
من با رزولیشن ویندوز مشکل دارم درایو گرافیک رو نصب کردم ولی رزولیشن صفه نمایش من توش نی
مال من 1600*900 هس! ؟؟؟

- - - Updated - - -

با سلام
مال من 1600*900 هس! ؟؟؟

pa13
11-08-2015, 11:05
[QUOTE=moj63;8686740]
با سلام
مال من 1600*900 هس! ؟؟؟

- - - Updated - - -
درایور کارت گرافیکتون به درستی نصب نشده .از سایت انویدیا دانلود و نصب کنید (نسخه سازگار با 10)
- - - Updated - - -

pa13
11-08-2015, 11:10
سلام
دوستان من ویندوز لپ تاپم اورجینال بود و آپدیت ویندوز 10 براش اومده بود. بعد از آپدیت برنامه آفیسم باز نمیشد آفیس 2010 و آنتی ویروس کسپر اصل هم داشتم که اونم کلن نبود!! کسی به همچین مشکلی برخورده؟ کلن چه نرم افزار هایی ممکنه باهاش کامپتیبل نباشه؟و چیکار میتونم انجام بدم؟
در صورت آپگرید نرم افزارها پاک میشن و فقط فایلهای شخصی شما باقی میمونه.درمورد کسپر هم نسخه2016 با ویندوز10 سازگاره

jahangir1400
11-08-2015, 12:22
مرسی از راهنماییت
الان یه مشکل دارم که این گزینه metered رو پیدا نمیکنم
البته بگم که من از وایرلس استفاده نمیکنم به صورت لن به نت متصل هستم

گزینه metered فقط در حالت وایرلس وجود داره

D o l f i n
11-08-2015, 16:25
من ویندوز لپتاپم اورجینال هست
هنوز اپدیت نیومده براش
بهترین روش اپگرید کنم به 10 چیه ؟
صبر کنم خودش اپدیت بشه یا دستی اپدیت کنم

pa13
11-08-2015, 16:51
من ویندوز لپتاپم اورجینال هست
هنوز اپدیت نیومده براش
بهترین روش اپگرید کنم به 10 چیه ؟
صبر کنم خودش اپدیت بشه یا دستی اپدیت کنم
سلام به نظر من بهتره فایل iso رو دانلود کنین و از طریق همین ویندوزتون اقدام به نصب کنید (نه از بوت)

honeykh
11-08-2015, 20:11
پس چرا فقط یه سری از نرم افزار ها پاک شدن؟ یه سری موندن و کار هم میکردن؟و بازم سوال!آفیس 2010 و کرک شده مشکلی نداره با این نسخه ویندوز؟
کسپری که در حال حاضر دارم هم لایسنس داره و کلی ام مونده ازش تا تموم بشه. اونو باید چکار کنم؟
یه سوال دیگه ام دارم! چرا وقتی آپدیت کردم اجازه نمیداد بک گراند و عوض کنیم؟ مثل ویندوز اکسپایر شده بود! مگه خود ماکروسافت نمگه مجانی و فول؟؟!! کسه دیگه ای هم این مشکل رو داشته؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد!

Public Enemy
11-08-2015, 20:35
پس چرا فقط یه سری از نرم افزار ها پاک شدن؟ یه سری موندن و کار هم میکردن؟و بازم سوال!آفیس 2010 و کرک شده مشکلی نداره با این نسخه ویندوز؟
کسپری که در حال حاضر دارم هم لایسنس داره و کلی ام مونده ازش تا تموم بشه. اونو باید چکار کنم؟
یه سوال دیگه ام دارم! چرا وقتی آپدیت کردم اجازه نمیداد بک گراند و عوض کنیم؟ مثل ویندوز اکسپایر شده بود! مگه خود ماکروسافت نمگه مجانی و فول؟؟!! کسه دیگه ای هم این مشکل رو داشته؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد!

نرم افزار های و درایور های ناهماهنگ قبل از نصب شناسایی و حذف میشن .
در ارتباط با کرک :‌بنده پیگیر مسایل و مشکلات کرک نیستم . بهتره کمی منتظر بمونین دوستانی که کرک می کنند بیان نظرشون رو بگن . ولی شما اگر نیاز دارین و حوصلشم دارین ، آفیس رو مجددا نصب و با Microsoft toolkit 2.6 فعال کنین .
در ارتباط با kaspersky : تا اونجا که بنده دیدم ، kaspersky اجازه ی انتقال لایسنس به ورژن جدید رو در صورتی که هنوز باطل نشده باشه میده . از تاپیک مخصوص محصولات kaspersky در انجمن سوال کنین دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنند .
و سوال آخر : بازهم تاکید می کنم آپگرید با فعالسازی فرق داره . اینکه آپگرید بشه به این معنا نیست که فعالسازی و قانونی شناخته بشه . شما به رایگان می تونین آپگرید کنین ، اما اگر لایسنس اورجینال نباشه فعال نمیشه .

mahyarSAMSUNG
11-08-2015, 20:36
آیا منی که کارت گرافیک 4850 دارم هم میتونم به ویندوز 10 برم ؟ چون درایوری برای ویندوز 10 برای این کارت گرافیک نیومده و آخریش برای همون 8.1 هست .. :n13:

Public Enemy
11-08-2015, 21:19
آیا منی که کارت گرافیک 4850 دارم هم میتونم به ویندوز 10 برم ؟ چون درایوری برای ویندوز 10 برای این کارت گرافیک نیومده و آخریش برای همون 8.1 هست .. :n13:

می تونین آپگرید کنین اما درایور Certified برای این محصول در ویندوز 10 از طریق خود AMD در دسترس نخواهد بود . یعنی یه درایور بسیار محدود که خود Microsoft ارایه داده نصب میشه .

- ممکنه درایور هایی که برای ویندوز 10 دارای امضای دیجیتالی نیستند کار کنند . شما همون درایور فایل ست آپ آخرین ورژن درایور سازگار با کارت گرافیکتون ( اگر اشتباه نکنم باید 13.4 باشه ) رو در محلی از حالت فشرده خارج کنین . سپس از طریق این آموزش دستگاه رو به حالت بوت پیشرفته ببرین و از گزینه ی 7 یعنی Disable Driver Signature Varifcation استفاده کنین .
سپس از طریق Device manager درایور کارت گرافیک رو به وسیله ی همون فایل های درایوری که از حالت فشرده خارج کردین ، آپدیت کنین .

mahdi_ctr
11-08-2015, 21:43
گزینه metered فقط در حالت وایرلس وجود داره
خوب حالا که این گزینه وجود نداره من چجوری میتونم از دانلود خودکار آپدیت ها جلوگیری کنم و فقط لیست آپدیت ها رو ببینم؟

Public Enemy
11-08-2015, 23:40
خوب حالا که این گزینه وجود نداره من چجوری میتونم از دانلود خودکار آپدیت ها جلوگیری کنم و فقط لیست آپدیت ها رو ببینم؟

یه روش آخری هم هست که یه جورایی رفع مشکل 90 % از کاربران هستش ( به نظر بنده ) . در این روش شما دیگه برای جلوگیری از دانلود اتوماتیک نیاز به نرم افزار خاصی برای جلوگیری ندارین و یا حتما نیاز نیست با وای فای و Metered باشه تا دانلود نشه .

روش :

- توی ران دستور زیر رو اجرا کنین :

- سپس به مسیر زیر برین :

- سپس مطابق عکس هایی که گذاشتم ، Configure windows update رو پیدا کنین . بازش کنین ، Enable کنین و روی گزینه Notify for download and notify for install قرار بدین . مطابق عکس :

- در آخر OK کنین و Group policy editor رو ببندین . از طریق Settings >>> Update and security >>> windows update یک بار دکمه ی check for updates رو حتما بزنین تا تنظیمات اعمال بشه .

- در آخر شما باید تصویری مشابه تصویر بنده داشته باشین .

ایراد : هر چند این تنظیمات به شما نشون میده کدوم آپدیت ها قابل دانلود و نصب هستند ، اما اجازه ی انتخابی ( Selective ) کردن آپدیت هارو نمیده . ( یعنی اینکه نشون میده چه آپدیت هایی اومده و شما تا گزینه ی دانلود رو نزنین آپدیت ها دانلود نمیشن . اما اجازه نمی ده کدوم یکی رو برای نصب انتخاب کنین کدوم یکی رو نه ) و شما برای اینکه این مشکل رو حل کنین ، از همون ابزاری که مایکروسافت ارایه کرده و قبلا در ارتباط باهاش توضیحاتی داده شده استفاده کنین تا مکمل این روش باشه

پی نوشت : آپلود کردن عکس ها که مجموع حجمشون به 500 کیلوبایت نمی رسند ، بیش از 30 دقیقه از وقت بنده رو گرفت :n29:
اگر مطلب مفید بود و به دردتون خورد لطفا یک دعایی برای بهبودی وضعیت اینترنت ما کنین :n33: واقعا جای تعجب داره چرا اینترنت 2 مگابیت بر ثانیه باید اینگونه باشه

mahyarSAMSUNG
11-08-2015, 23:58
می تونین آپگرید کنین اما درایور Certified برای این محصول در ویندوز 10 از طریق خود AMD در دسترس نخواهد بود . یعنی یه درایور بسیار محدود که خود Microsoft ارایه داده نصب میشه .

- ممکنه درایور هایی که برای ویندوز 10 دارای امضای دیجیتالی نیستند کار کنند . شما همون درایور فایل ست آپ آخرین ورژن درایور سازگار با کارت گرافیکتون ( اگر اشتباه نکنم باید 13.4 باشه ) رو در محلی از حالت فشرده خارج کنین . سپس از طریق این آموزش دستگاه رو به حالت بوت پیشرفته ببرین و از گزینه ی 7 یعنی Disable Driver Signature Varifcation استفاده کنین .
سپس از طریق Device manager درایور کارت گرافیک رو به وسیله ی همون فایل های درایوری که از حالت فشرده خارج کردین ، آپدیت کنین .

کدوم آموزش ؟
آخرین ورژن 13.9 هست .آیا اصلا اینکاری که گفتید باعث میشه که من کارت گرافیک فعالی تو ویندوز 10 داشته باشم ؟ برای کارهای 3d لازم دارم مثل 3d max و autoCAD , ...:n27:

Public Enemy
12-08-2015, 00:10
کدوم آموزش ؟

این آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( فکر کرده بودم لینک رو قرار دادم ! )

آخرین ورژن 13.9 هست .آیا اصلا اینکاری که گفتید باعث میشه که من کارت گرافیک فعالی تو ویندوز 10 داشته باشم ؟ برای کارهای 3d لازم دارم مثل 3d max و autoCAD , ...:n27:

کلمه ی "ممکنه " رو عمدی بزرگ نوشتم . اگر درایور مورد نظرتون Certified نباشه و از طریق غیرفعالسازی Signature varifcation نصب بشه ، ویندوز نمیاد چک کنه که آیا تایید شده که درایور با این نسخه از ویندوز سازگاره یا خیر .
-ممکنه بدون ایراد کار کنه
- ممکنه برخی مشکلات رو داشته باشه
- ممکنه به طور کلی کار نکنه و با BSOD های متعدد رو به رو بشین .

به عنوان مثال با این روش میشد درایور های کارت گرافیک اینتل رو که برای ویندوز 8.1 نصب شدن رو روی 10 نصب کرد و کاملا هم کار میکرد . اما برای Nvidia خیر .

البته بنده که برای سری 4000 سرچ کردم ، به روش مشابهی برخورد کردم که کاربران ظاهرا تست کردن و با 4650 به نتیجه رسیدن . اینم لینک آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . حال روش بالا اگر جواب نده ، این روش مشابه که کاربران تست کردن به احتمال فراوان باید جواب بده

jb.NY
12-08-2015, 12:38
دوستان اون مشکل صدایی که میگفتم به این صورته:

با گوشی ضبط کردم کیفیتش بالا نیست، ولی با این حال اون سروصداهایی که میگفتم قابل شنیدنن
فقط محض شفاف سازی گفتم : )

siyavash_wanted
12-08-2015, 22:36
سلام
دوستان من ویندوز 10 رو نصب کردم همه چیز عالیه ولی کارت صدا ندارم
no audio output device is installed
کارت صدا هم می خوام نصب کنم این ارور رو می ده
the hardware detected is not support by these IDT software package
راهی وجود داره؟

moj63
12-08-2015, 23:32
با سلام
مال من 1600*900 هس! ؟؟؟

- - - Updated - - -

با سلام
مال من 1600*900 هس! ؟؟؟

من چکار کنتم ؟؟؟؟

jimrako
13-08-2015, 09:20
دوستان اینجوری که میبینم ویندوز 10 هنوز که هنوزه برای نصب آماده نیست و بهتره نصب نکنیم درسته ؟ چون باگ و مشکلاتی داره که هنوز معلوم نیست کی رفع بشه .

Public Enemy
13-08-2015, 09:43
من چکار کنتم ؟؟؟؟

عزیز ظاهرا شما درایور مناسب رو نصب نکردین .
درایور قبلی رو حذف کنین و بزارین ویندوز از طریق Windows Update درایور متناسب رو نصب کنه

pa13
13-08-2015, 11:40
دوستان اینجوری که میبینم ویندوز 10 هنوز که هنوزه برای نصب آماده نیست و بهتره نصب نکنیم درسته ؟ چون باگ و مشکلاتی داره که هنوز معلوم نیست کی رفع بشه .
سلام.هر سیستم عاملی در ابتدای عرضه حتما دارای اشکالاتی خواهد بود .درمورد نصب کردن هم اگه درایورهاتون از ویندوز10 پشتیبانی میکنه میتونید با خیال راحت نصب کنید. اگه هم منظورتون اپدیت اتوماتیک هست خیلی راحت میشه غیرفعالش کرد .موفق باشید/

jimrako
13-08-2015, 13:35
سلام.هر سیستم عاملی در ابتدای عرضه حتما دارای اشکالاتی خواهد بود .درمورد نصب کردن هم اگه درایورهاتون از ویندوز10 پشتیبانی میکنه میتونید با خیال راحت نصب کنید. اگه هم منظورتون اپدیت اتوماتیک هست خیلی راحت میشه غیرفعالش کرد .موفق باشید/ نه هنوز توی سایت سازنده ی لپتاپ من درایورهای مربوط به ویندوز 10 ارائه نشده پس فعلا صبر میکنم .

hatam09
13-08-2015, 15:28
سلام، چند تا سوال برای آپگرید از ویندوز 7 به 10 دارم:

1. این آپگرید کل نرم افزار ها و درایور ها و فایل های درایو C رو پاک میکنه؟ (مثل نصب ویندوز با سی دی) یا این که واقعا آپگریده و همه چیز رو نگه میداره؟ (مثل آپدیت های OTA اندروید)

2. من ویندوز 7 Ultimate دارم (کرک شده) ، بعد از آپگرید چه ورژنی از ویندوز 10 نصب خواهد بود؟

ممنون،
حاتم

Public Enemy
13-08-2015, 15:40
سلام، چند تا سوال برای آپگرید از ویندوز 7 به 10 دارم:

1. این آپگرید کل نرم افزار ها و درایور ها و فایل های درایو C رو پاک میکنه؟ (مثل نصب ویندوز با سی دی) یا این که واقعا آپگریده و همه چیز رو نگه میداره؟ (مثل آپدیت های OTA اندروید)

2. من ویندوز 7 Ultimate دارم (کرک شده) ، بعد از آپگرید چه ورژنی از ویندوز 10 نصب خواهد بود؟

ممنون،
حاتم

هرچی ناسازگار باشه حذف میشه . سایر موارد باقی می مونند . نرم افزار های ناسازگار مثل آنتی ویروس و درایور ها . سایر موارد مثل دسکتاپ ، برخی تنظیمات و اطلاعات شخصی و نرم افزار هاتون باقی میمونند .
+
امکاناتی که از ویندوز حذف شده مثل Gadget ها و Windows Media Center هم حذف میشن

2 - چون کرک شده فکر نکنم تفاوت خاصی کنه . البته فکر نکنم بتونین به نسخه ی Home ارتقا بدین . چون بنده یادمه 8 نسخه ی Enterprise به 8.1 نسخه ی Pro امکانپذیر نبود هر چند که کرک شده بود .

پس بهترین کار اینه که مشابه لایسنس های اورجینال عمل کنین ، یعنی Ultimate رو به 10 نسخه ی Pro آپگرید کنین .

-----------------------------
در ضمن بهتره قبل از آپگرید تمامی آپدیت هارو نصب کنین و درایور هارو هم تا حد ممکن آپدیت کنین . نرم افزار هایی مثل آنتی ویروس رو هم که احتمال داره در فرآیند آپگرید اختلال ایجاد کنند بهتره حذف کنید . به دلیل قدیمی تر بودن درایور های 7 نسبت به 8.1 ، آپگرید از 7 به 10 کمی سخت تر به نظر میرسه تا 8.1 به 10

farzin_silver
13-08-2015, 21:11
سلام.
من رو لپتاپ msi ge40 2pc ویندوز 10 نصب کردم.همه درایور ها رو نصب کردم و دیوایس منیجر مشکلی نشون نمیده
.ولی برنامه camera رو که اجرا میکنم میگه webcam لپتاپ رو نمیتونه بشناسه.چیکار کنم؟
ممنون.

pa13
13-08-2015, 23:07
سلام.
من رو لپتاپ msi ge40 2pc ویندوز 10 نصب کردم.همه درایور ها رو نصب کردم و دیوایس منیجر مشکلی نشون نمیده
.ولی برنامه camera رو که اجرا میکنم میگه webcam لپتاپ رو نمیتونه بشناسه.چیکار کنم؟
ممنون.
سلام .آخرین نسخه درایور وبکم که متناسب با ویندوز دهه نصب کنید (از طریق وبسایت یا آپدیت خود ویندوز) .

farzin_silver
13-08-2015, 23:16
سلام .آخرین نسخه درایور وبکم که متناسب با ویندوز دهه نصب کنید (از طریق وبسایت یا آپدیت خود ویندوز) .
تو اپدیت ویندوز چیزی براش نمیاد.
جایی هم درایور جدا برای وبکم این مدل پیدا نکردم :(

AliROCK
13-08-2015, 23:52

بهله :n02:
پاکش کردم هنوز جای کار زیاد داره باید بهش فرصت داده بشه البته من که به ویندوز دیگه امید ندارم الانم فقط به خاطر بازیهام ازش استفاده میکنم :n26:

ir22
14-08-2015, 00:15
سلام ویندوز من 8.1 هست براش ابدیت 10 اومده بزارم ابدیت بشه مرحله ایی چیزی تو ضیحی نداره برای نصب ممنون

aminrafael3
14-08-2015, 08:47
سلام دوستان

من آخرین ورژن درایور کارت گرافیکم رو دانلود کردم (355.60) اما موقع نصب تا قسمت install میره یعنی از مراحل اولیه که شناسایی و licence agreement هست عبور میکنه ولی نصب نمیشه و ارور میده اگر ممکنه راهنمایی کنید لپ تاپ الان از گرافیک اولش که اینتل هست استفاده میکنه که نمیشه باهاش کار کرد مخصوصا واسه بازی

pa13
14-08-2015, 11:30
سلام دوستان

من آخرین ورژن درایور کارت گرافیکم رو دانلود کردم (355.60) اما موقع نصب تا قسمت install میره یعنی از مراحل اولیه که شناسایی و licence agreement هست عبور میکنه ولی نصب نمیشه و ارور میده اگر ممکنه راهنمایی کنید لپ تاپ الان از گرافیک اولش که اینتل هست استفاده میکنه که نمیشه باهاش کار کرد مخصوصا واسه بازی
متن ارور رو لطفا بگین .احتمال میدم نسخه کارت گرافیکتون با اونی که دانلود کردین هماهنگ نیست

- - - Updated - -

pa13
14-08-2015, 11:37
بهله :n02:
پاکش کردم هنوز جای کار زیاد داره باید بهش فرصت داده بشه البته من که به ویندوز دیگه امید ندارم الانم فقط به خاطر بازیهام ازش استفاده میکنم :n26:
از نظر من پیشرفت خوبی داشته هم از لحاظ عملکرد و هم اینترفیسش بهتره و البته از لحاظ امنیت و این کاملا طبیعیه که در ابتدا دارای مشکلاتی باشه (مخصوصا درایور ها).من خودم اینسایدر هستم و از نسخه بتای اولیه تستش میکردم میشه گفت در کل خوبه ولی هنوز مونده تا عالی بشه.

mahdi_ctr
14-08-2015, 11:40
سلام دوستان
وقتی که ویندوز رو نصب کردم دیگه درایورها رو نرفتم دانلود کنم و گذاشتم خود ویندوز آپدیت دانلود و نصب کرد ولی الان رفتم نگاه میکنم میبینم درایور کارت گرافیکم رو نتونسته نصب کنه در صورتی که توی device manager گرافیکم رو شناخته و مشکلی نیست

الان بالاخره گرافیک منو شناخته یا نتونسته نصب کنه یا نصفه شناخته؟!

Public Enemy
14-08-2015, 11:48
سلام دوستان
وقتی که ویندوز رو نصب کردم دیگه درایورها رو نرفتم دانلود کنم و گذاشتم خود ویندوز آپدیت دانلود و نصب کرد ولی الان رفتم نگاه میکنم میبینم درایور کارت گرافیکم رو نتونسته نصب کنه در صورتی که توی device manager گرافیکم رو شناخته و مشکلی نیست

الان بالاخره گرافیک منو شناخته یا نتونسته نصب کنه یا نصفه شناخته؟!

این قسمت یه تاریخچه از عملیات آپدیت رو نشون میده . بنا به دلایلی آپدیت کارت گرافیکتون کنسل شده ( به احتمال زیاد اینترنت قطع شده یا سیستم رو خاموش کردین )
توجه کنین این یه تاریخچست و هر اتفاقی رو که افتاده ضبط می کنه . ممکنه بعدا درایور ها نصب بشن ، اما این تاریخچه حذف نمیشه .

توی تاریخچه ننوشته که درایور بعدا نصب شده یا خیر . بهتره یه بار check for updates بزنین ( احتمالا هنوز درایور همراه خود ویندوز نصبه )

aminrafael3
14-08-2015, 11:54
متن ارور رو لطفا بگین .احتمال میدم نسخه کارت گرافیکتون با اونی که دانلود کردین هماهنگ نیست

- - - Updated - -

سلام از سایت خود لنوو برای ویندوز 10 دانلود کردم نشد نسخه 353.24 بود

ورژن 355.60 رو هم دانلود کردم اونم همین ارور رو میده

alireza021_18
14-08-2015, 12:09
سلام دوستان
من مشکلی دارم در مورد کار با ویندوز 10 . قبلا ویندوز 7 داشتم یادمه یکبار ویندوز 8 رو ریخته بودم و الان هم که ویندوز 10 رو ریختم مشکلی دارم عجیب که نتونستم حلش کنم .
تو موقع پخش آهنگ یه تیک یا اگه بشه گفت فیلکر کوچیک میزنه زمانی که داری کار میکنی برنامه ای بازه همون موقع آهنگ پخش کنی تیک یا فیلکر ریز میزنه که صدای تق میکنه درایور کارت صدا و مادر برد رو هم چندین بار عوض و آپدیت کردم ولی باز به نتیجه دلخواه نرسیدم قبلا این مشکل رو ویندوز 8 بود که مجبور شدم برگردم به ویندوز 7 . کسی راه حلی بلده ؟

MOHAMMAD2010
14-08-2015, 12:13
سلام دوستان
من مشکلی دارم در مورد کار با ویندوز 10 . قبلا ویندوز 7 داشتم یادمه یکبار ویندوز 8 رو ریخته بودم و الان هم که ویندوز 10 رو ریختم مشکلی دارم عجیب که نتونستم حلش کنم .
تو موقع پخش آهنگ یه تیک یا اگه بشه گفت فیلکر کوچیک میزنه زمانی که داری کار میکنی برنامه ای بازه همون موقع آهنگ پخش کنی تیک یا فیلکر ریز میزنه که صدای تق میکنه درایور کارت صدا و مادر برد رو هم چندین بار عوض و آپدیت کردم ولی باز به نتیجه دلخواه نرسیدم قبلا این مشکل رو ویندوز 8 بود که مجبور شدم برگردم به ویندوز 7 . کسی راه حلی بلده ؟

دقیقا منم روی 8.1 این مشکل رو داشتم ، درایو کارت صدا هم اپدیت بود به خاطر همینا برگشتم به 7
---------------------------------------------
یه سوال ویندوز 10 مثل 8.1 Gadget نداره ؟

moriss
14-08-2015, 12:50
یه سوال ویندوز 10 مثل 8.1 Gadget نداره ؟

نه هیچی نداره

donts
14-08-2015, 13:19
سلام دوستان...:n18:
--دیروز ویندوز 10 رو نصب کردم...
قبلش از سیو بازی هام یه کپی گرفته بودم و بعد از نصب ویندوز دوباره در محل قبلی سیو هامو کپی کردم....اما بازی هام کلا" از 0% شروع میشند...کسی راهی بلد هست که چجوری بازی از سیو بالا بیاد؟؟:n28:
----------
یه بازی دیگه ام که تو ویندوز 8.1 نصب بود و بدون هیچ مشکلی اجرا میشد...در ویندوز 10 قبل از بالا اومدن stopped working میده و ارور میده...

من سرچ کردم و دیم که باید آخرین directx رو نصب کنم....ولی direct ویندوز نوشته 12 !! و من جدید ترین رو به عنوان 11 نصب کردم و مشکل باز هم حل نشد...کسی راه حلی داره؟؟

سپاس.:n16:

mahyarSAMSUNG
14-08-2015, 15:37
سلام دوستان...:n18:
--دیروز ویندوز 10 رو نصب کردم...
قبلش از سیو بازی هام یه کپی گرفته بودم و بعد از نصب ویندوز دوباره در محل قبلی سیو هامو کپی کردم....اما بازی هام کلا" از 0% شروع میشند...کسی راهی بلد هست که چجوری بازی از سیو بالا بیاد؟؟:n28:
----------
یه بازی دیگه ام که تو ویندوز 8.1 نصب بود و بدون هیچ مشکلی اجرا میشد...در ویندوز 10 قبل از بالا اومدن stopped working میده و ارور میده...

من سرچ کردم و دیم که باید آخرین directx رو نصب کنم....ولی direct ویندوز نوشته 12 !! و من جدید ترین رو به عنوان 11 نصب کردم و مشکل باز هم حل نشد...کسی راه حلی داره؟؟

سپاس.:n16:

والا ما که از کپی کردن سیو بازی ها هیچ خیری ندیدیم . هرچی کپی کردیم و دوباره برگردونیم سرجاش نخونده و از اول بازی رو رفتیم . تنها بازی که یادمه سیو کپی کردنش خیلی خوب بود بازی Gta viceCity بود . من فکر میکنم از اول باید بری بازی رو . این بازی جدیدا خیلی سیوشون اذیت میکنه

mahyarSAMSUNG
14-08-2015, 15:42
این آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( فکر کرده بودم لینک رو قرار دادم ! )

کلمه ی "ممکنه " رو عمدی بزرگ نوشتم . اگر درایور مورد نظرتون Certified نباشه و از طریق غیرفعالسازی Signature varifcation نصب بشه ، ویندوز نمیاد چک کنه که آیا تایید شده که درایور با این نسخه از ویندوز سازگاره یا خیر .
-ممکنه بدون ایراد کار کنه
- ممکنه برخی مشکلات رو داشته باشه
- ممکنه به طور کلی کار نکنه و با BSOD های متعدد رو به رو بشین .

به عنوان مثال با این روش میشد درایور های کارت گرافیک اینتل رو که برای ویندوز 8.1 نصب شدن رو روی 10 نصب کرد و کاملا هم کار میکرد . اما برای Nvidia خیر .

البته بنده که برای سری 4000 سرچ کردم ، به روش مشابهی برخورد کردم که کاربران ظاهرا تست کردن و با 4650 به نتیجه رسیدن . اینم لینک آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . حال روش بالا اگر جواب نده ، این روش مشابه که کاربران تست کردن به احتمال فراوان باید جواب بده

ویندوز 10 نصب کردم . خودش کارت 4850 مو شناخت . یعنی همون ویندوز 10 رو از حالت upgrade نصب کردم کارت گرافیک رو هم خودش شناخت :n19:

mahyarSAMSUNG
14-08-2015, 16:54
اینارو نمیخام باشن . از کجا میشه خاموششون کرد ؟ :n28::n27:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Public Enemy
14-08-2015, 17:05
اینارو نمیخام باشن . از کجا میشه خاموششون کرد ؟ :n28::n27:

اینا که سالهاست توی ویندوز جا خوش کردند ...

یه راه راحت برای اینکه ظاهر نشند ، اینه که گروه بندیشون کنی ( کلیک راست ، Group by name ) و گروهشون رو ببندی . ( من همیشه گروه بندی می کنم )

اگر هم دنبال روش های دیگه هستین که این روش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو امتحان کنین .( شخصا تست نکردم )

mohsenjxj
14-08-2015, 19:26
سلام من ویندوز 10 را نصب کردم و درایور گرافیک را هم کامل نصب کردم اما در بعضی از پنجره ها نوشته ها تار دیده میشن تو عکسی که آپلود کردم اگه دقت کنید پنجره سمت راست نوشته های تار داره و سمت چپی واضح هست و همینطور رزولیشن بعضی از آیکن ها در دسکتاپ پایین هست مثل همین آیکن دانلود منیجر که تو عکس گذاشتم، لطفا برای برطرف کردن این دوتا مشکل راهنمایی کنید.
با تشکر.

ali_mohandes
14-08-2015, 21:24
سلام من ویندوز10رو دارم عالیه فقط دو یا سهروزیه که CPU Usageرو روی50به بالا می بره اینم عکسش:
منEnd Taskکردم خوب شد هرکی این مشکل رو داشت همین کارو بکنه خوب میشه...وقتی End Taskکنی میگه سیستم خاموش میشه بزنید روش ولی سیستم خاموش نمیشه....

donts
14-08-2015, 22:11
سلام :n18:
دوستان چطوری میشه Malware detected رو کلا" غیر فعال کرد؟؟
امروز کلا" به کرک Idm گیر میداد و هر بار که off کردمش ...بعد از اینکه دوباره پشت سیستم میشینم خود به خود روشن میشه و کلا" idm از کار می افته....
تو تنظیماتش هم گفته که بعد از یه مدتی دوباره روشنش میکنه...ولی راهی هست برا غیر فعال کردن دائمیش؟؟

mohsenjxj
14-08-2015, 23:04
نحوه غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با این ترفند آپدیت خودکار ویندوز 10 را غیرفعال کنید تا حجم اینترنت شما بیش از حد مصرف نشود.
یکی از امکاناتی که ویندوز 10 دارد و میتوان از آن هم به عنوان یک امکان خوب و هم یک امکان نا مناسب نام برد، امکان آپدیت خودکار ویندوز 10 است. این امکان باعث می شود بدون اینکه شما اجازه ای دهید یا بخواهید که ویندوزتان آپدیت شود، خود ویندوز فایل های آپدیت را دریافت کند. اما برای کاربران ایرانی که معمولا از اینترنت حجمی استفاده می کنند و هزینه گزافی نیز برای این حجم ها پرداخت می کنند، ممکن است این امر ناخوشایند باشد. در این گزارش می خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه آپدیت خودکار ویندوز 10 را غیر فعال کنید.

برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 به صورت زیر عمل کنید.

1- Run را باز کنید. (کلید Windows + R را بفشارید)
2- بعد از باز شدن پنجره، دستور Services.msc را در این پنجره بنویسید و اینتر را بزنید:

3- صفحه ای برای شما باز می شود؛ در لیست به دنبال گزینه‌ Windows Update بگردید و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره آن باز شود.
4- در این پنجره از قسمت Startup Type گزینه Disable را انتخاب کنید.

5- در پایین پنجره گزینه ای به نام Stop وجود دارد. کافی است بر روی آن کلیک کنید تا آپدیت خودکار ویندوز غیر فعال شود.

تذکر: اگر بعدها تصمیم گرفتید اقدام به آپدیت ویندوز کنید، باید دوباره این راه ساده را بروید و بر روی دکمه Start کلیک کنید.

Public Enemy
14-08-2015, 23:11
سلام :n18:
دوستان چطوری میشه Malware detected رو کلا" غیر فعال کرد؟؟
امروز کلا" به کرک Idm گیر میداد و هر بار که off کردمش ...بعد از اینکه دوباره پشت سیستم میشینم خود به خود روشن میشه و کلا" idm از کار می افته....
تو تنظیماتش هم گفته که بعد از یه مدتی دوباره روشنش میکنه...ولی راهی هست برا غیر فعال کردن دائمیش؟؟

سلام علیک :n18:

اونی که داره به شما گیر میده ، Windows Defender هستش که نقش آنتی ویروس رو در سیستم بازی می کنه . می تونین از آنتی ویروس هایی استفاده کنین که به کرک IDM گیر ندن . ( یه آنتی ویروس دیگه نصب کنین Windows Defender غیر فعال میشه )

اما تعویض آنتی ویروس فقط و فقط به خاطر یک کرک کار درستی نیست .
بهتره پوشه ی Internet download manager رو در Windows Defender اعتماد سازی کنید .
از توی Settings >>> Update And Security >>> Windows Defender قسمت Exclusions گزینه ی Add an Exclusion رو بزنین .
از اونجا Exclude a File رو برای اعتماد سازی یک فایل ، و یا Exclude a Folder رو برای اعتماد سازی یک پوشه انتخاب کنین . فایل هایی که اعتماد سازی شده باشند دیگه آنتی ویروس بهشون کاری نداره .

------------------------

سوالات بیشتری هم در ارتباط با Windows Defender داشنین در تاپیک مخصوص محصولات مایکروسافت درانجمن آنتی ویروس ها بپرسین

mohsenjxj
14-08-2015, 23:53
سلام من ویندوز 10 را نصب کردم و درایور گرافیک را هم کامل نصب کردم اما در بعضی از پنجره ها نوشته ها تار دیده میشن تو عکسی که آپلود کردم اگه دقت کنید پنجره سمت راست نوشته های تار داره و سمت چپی واضح هست و همینطور رزولیشن بعضی از آیکن ها در دسکتاپ پایین هست مثل همین آیکن دانلود منیجر که تو عکس گذاشتم، لطفا برای برطرف کردن این دوتا مشکل راهنمایی کنید.
با تشکر.

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید.

donts
15-08-2015, 00:47
سلام علیک :n18:

اونی که داره به شما گیر میده ، Windows Defender هستش که نقش آنتی ویروس رو در سیستم بازی می کنه . می تونین از آنتی ویروس هایی استفاده کنین که به کرک IDM گیر ندن . ( یه آنتی ویروس دیگه نصب کنین Windows Defender غیر فعال میشه )

اما تعویض آنتی ویروس فقط و فقط به خاطر یک کرک کار درستی نیست .
بهتره پوشه ی Internet download manager رو در Windows Defender اعتماد سازی کنید .
از توی Settings >>> Update And Security >>> Windows Defender قسمت Exclusions گزینه ی Add an Exclusion رو بزنین .
از اونجا Exclude a File رو برای اعتماد سازی یک فایل ، و یا Exclude a Folder رو برای اعتماد سازی یک پوشه انتخاب کنین . فایل هایی که اعتماد سازی شده باشند دیگه آنتی ویروس بهشون کاری نداره .

------------------------

سوالات بیشتری هم در ارتباط با Windows Defender داشنین در تاپیک مخصوص محصولات مایکروسافت درانجمن آنتی ویروس ها بپرسین
خیلی ممنون.:n02:
کمک بزرگی کردید.:n16:

light
15-08-2015, 01:37
بچه ها نیاز هست که به 10 بریم یا مثل ویندوز 8 پر باگه ؟

mahdimadad
15-08-2015, 07:34
سلام دوستان..من بعد از اومدن پیام آپدیت رو ویندوز و آپدیت و دانلود ویندوز ۱۰ وقتی میخوام ویندوز رو نصب کنم این پیغام رو بهم میده.حالا چیکار باید گرد؟

window was unable to locate required installation file boot.wim
verify that the installation source is valid, and restart installation.
error code: 0x80070002

siyavash_wanted
15-08-2015, 08:59
سلام
دوستان من ویندوز 10 رو نصب کردم همه چیز عالیه ولی کارت صدا ندارم
no audio output device is installed
کارت صدا هم می خوام نصب کنم این ارور رو می ده
the hardware detected is not support by these IDT software package
راهی وجود داره؟
کسی به این مشکل برخورد کرده؟؟؟؟؟

mehrdad12
15-08-2015, 11:37
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید.

سلام
بالاخره یافتم!
از این نرم افزار استفاده کن ، تیک رو روی 8.1 بذار و scale رو روی 125%
بعد از ریست همه چیز باید حل باشه

لینک دانلود

spirit's
15-08-2015, 15:18
بچه ها نیاز هست که به 10 بریم یا مثل ویندوز 8 پر باگه ؟
من فعلا مشکلی ندارم الان روی ده هستم و بدون باگه

mohsenjxj
15-08-2015, 17:23
سلام
بالاخره یافتم!

لینک دانلود
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون، راه حلی که پیشنهاد دادید را انجام دادم و کیفیت متن ها درست شد اما کیفیت آیکن های دسکتاپ هنوز همونطوری هست. اما لطفا بفرمایید این نرم افزار دقیقا چیکار می کنه؟ آیا امکان داره ناخاسته سایر تنظیمات ویندوز 10 را هم تغییر بده؟ مگه ویندوز 10 خودش چنین قابلیتی نداره که باید اینطوری مشکلش حل بشه اگه از خود ویندوز نتونیم این ایراد را برطرف کنیم که این خودش یه نقص برای ویندوز 10 حساب می شه اینطور نیست؟
نظر سایر دوستان در این خصوص چی هست؟

mohsenjxj
15-08-2015, 17:24
سلام
بالاخره یافتم!

لینک دانلود
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون، راه حلی که پیشنهاد دادید را انجام دادم و کیفیت متن ها درست شد اما کیفیت آیکن های دسکتاپ هنوز همونطوری هست. اما لطفا بفرمایید این نرم افزار دقیقا چیکار می کنه؟ آیا امکان داره ناخاسته سایر تنظیمات ویندوز 10 را هم تغییر بده؟ مگه ویندوز 10 خودش چنین قابلیتی نداره که باید اینطوری مشکلش حل بشه اگه از خود ویندوز نتونیم این ایراد را برطرف کنیم که این خودش یه نقص برای ویندوز 10 حساب می شه اینطور نیست؟

amir-king1
15-08-2015, 17:56
سلام
من از ویندوز 7 به صورت انلاین اپدیت کردم به ویندوز 10

روی وین 7 من انتی ویروس کاسپر اسکای اینترنت سکیوریتی ارجینال استفاده میکردم که بعد از اپگرید ویندوز به 10 حذف شده بود که خودم که خواستم نصبش کنم میگه کاسپر اسکای رو نمیتونه نصب کنه

من باید چیکار کنم؟

Public Enemy
15-08-2015, 18:13

عزیز این نرم افزار یه سری تنظیمات که در خود ویندوز هستند رو به صورت اتوماتیک برای شما انجام میده .
مشکل اینجاست که برخی تنظیمات در ویندوز 10 از Control Panel به Settings منتقل شده و یکم کاربران گیج شدن . به عنوان مثال همین DPI Scaling توی ورژن های قبلی ویندوز از Display توی Control Panel قابل دسترسی بود . اما حالا جای اصلیش رفته توی Settings >>> display ، حال کاربر ورژن های قبلی اگر مثل قدیم بره توی Control Panel >> Display این تنظیمات رو نمی بینه و اگر خیلی دقت کنه توی متن ها یه جا نوشته Set Custom scaling level که از اونجا هم قابل تنظیم هستش ..

در ارتباط با کیفیت آیکون هاتون متوجه نمی شم . منظورتون طراحی آیکون های پیش فرض هستش ؟ و یا سایر آیکون ها ؟

mohsenjxj
15-08-2015, 18:44
عزیز این نرم افزار یه سری تنظیمات که در خود ویندوز هستند رو به صورت اتوماتیک برای شما انجام میده .
مشکل اینجاست که برخی تنظیمات در ویندوز 10 از Control Panel به Settings منتقل شده و یکم کاربران گیج شدن . به عنوان مثال همین DPI Scaling توی ورژن های قبلی ویندوز از Display توی Control Panel قابل دسترسی بود . اما حالا جای اصلیش رفته توی Settings >>> display ، حال کاربر ورژن های قبلی اگر مثل قدیم بره توی Control Panel >> Display این تنظیمات رو نمی بینه و اگر خیلی دقت کنه توی متن ها یه جا نوشته Set Custom scaling level که از اونجا هم قابل تنظیم هستش ..

در ارتباط با کیفیت آیکون هاتون متوجه نمی شم . منظورتون طراحی آیکون های پیش فرض هستش ؟ و یا سایر آیکون ها ؟
با تشکر از راهنمایی جنابعالی منظورم از کیفیت آیکن ها بعضی از آیکن های تو دسکتاپ هست مثلا اگه تو عکس صفحه قبلی دقت کنید میبینید که آیکن UltraISO و Internet Download Manager نسبت به بقیه آیکن ها دارای کیفیت پایینتری هست ضمن اینکه با توجه به اینکه صفحه نمایش لب تاب من full hd هست باید آیکن ها ریزتر و با کیفیت تر دیده بشن که تو ویندوز قبلیم همینطور بود. اینارو باید چیکار کنم؟
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که میخواستم بپرسم لب تاب من دوتا گرافیک داره چطوری میتونم بدونم الان داره با کدوم کار می کنه (hd 4000 یا gt750m) یا چطور میتونم تغییرشون بدم که مثلا چه موقع باید کدوم فعال بشه؟

alireza021_18
15-08-2015, 20:13
سلام دوستان

دوستان کسی راه حلی نداره ؟

amir-king1
15-08-2015, 20:29
سلام
من از ویندوز 7 به صورت انلاین اپدیت کردم به ویندوز 10

روی وین 7 من انتی ویروس کاسپر اسکای اینترنت سکیوریتی ارجینال استفاده میکردم که بعد از اپگرید ویندوز به 10 حذف شده بود که خودم که خواستم نصبش کنم میگه کاسپر اسکای رو نمیتونه نصب کنه

من باید چیکار کنم؟

این مشکلو کسی نداره؟؟؟؟

pa13
15-08-2015, 20:43
این مشکلو کسی نداره؟؟؟؟
با سلام-شما میتونین کسپرسکی2016 رو دانلود کنین که با ویندوز10 سازگاره(دقت کنین:نسخه2016) و با همون کد قبلیتون فعالش کنین

mehrdad12
15-08-2015, 21:10

تا جایی که متوجه شدم این مشکل مربوط به dpi در ویندوزهای 8 ، 8.1 و 10 در مانیتورهای fullHD بوجود میاد در اصل ویندوز نمی تونه حروف را درست نشون بده. نرم افزار فوق هم فقط روی تنظیمات dpi اثر گذاشته

نگاهی به این تاپیک بندازید

------
در مورد desktop مطمئن نیستم چون توی desktop خودم مشکلی نداشتم ولی ببین توی scale 100% و بالاترین رزولوشن مشکلی داری یا نه؟

Zanyar_98
15-08-2015, 21:28
سلام به همگی
دوستان من با ویندوز10 روی لپ تاپم یه مشکل دارم
وقتی بار اول روشن میکنم. کمتر از 10 ثانیه میاد رو ویندوز ولی وقتی چند دقیقه بعدش که ریستارت کنی یا خاموش و بعدش روشن کنی بعد لود ویندوز حدود 7-8 ثانیه صفحه سیاه میشه بعدش میاد رو ویندوز. ولی اگه 3-4 ساعت لپ تاپ روشن نباشه دیگه مثل دفعه اول سریع بوت میشه!
دلیلش چیه؟

spirit's
15-08-2015, 21:53
این کورتانا فعال شدنش درسته؟شما فعالش کردین؟

mohsenjxj
15-08-2015, 21:54
تا جایی که متوجه شدم این مشکل مربوط به dpi در ویندوزهای 8 ، 8.1 و 10 در مانیتورهای fullHD بوجود میاد در اصل ویندوز نمی تونه حروف را درست نشون بده. نرم افزار فوق هم فقط روی تنظیمات dpi اثر گذاشته

نگاهی به این تاپیک بندازید

------
در مورد desktop مطمئن نیستم چون توی desktop خودم مشکلی نداشتم ولی ببین توی scale 100% و بالاترین رزولوشن مشکلی داری یا نه؟
تاپیکی که فرستادید را نگاه کردم ولی چون انگلیسی نوشته بود نتونستم دقیقا متوجه بشم منظورش چی بود، لطفا بیشتر دقیقتر راهنمایی کنید.

وین رونی
15-08-2015, 21:59

برای من فعاله فقط باید Region را بهتره بزنی آمریکا
به نظر من خیلی چیز شاخی هم نیست که نباشه ویندوزت ناقص باشه البته شاید هم من درست استفاده نمی کنم

Public Enemy
15-08-2015, 22:03

آره . به نسبت بد عمل نمی کنه ...

کلی هم سر به سرش می زارم :n09: مثلا ازش می پرسم " will you marry me " :n09: جالبه جوابم میده !
یا ازش می خوام آواز بخونه و میشینه آواز می خونه !

از توی سرچ خودش جستجو کنین cortana settings . تنظیماتش میاد . می تونین فعالسازی با صدا رو فعالش کنین و صدای خودتون رو بهش یاد بدین تا بهتر بهتون جواب بده

jb.NY
15-08-2015, 22:19
دوستانی که با Photo Viewer ویندوز مشکل دارن و احساس میکنن درست عمل نمیکنه این فایل رجیستری رو اعمال کنن به احتمال زیاد درست میشه:

من وقتی عکسا رو باز میکردم طول میکشید تا لود شن، با زدن دکمه بعدی عکس بعد رو به ترتیب نشون نمیداد و راندوم بین عکسا جا به جا میشد، از هر سه چهار بار باز کردن عکس ها یه بارش ارور میداد و کلا عکس رو نمیاورد
این چندتا مشکلاتم با این فایل رفع شد، اگه کسی مشکلی با نرم افزار پیشفرض نمایش عکس داره میتونه امتحال کنه.

یا این متنو توی یه فایل تکست بریزین و با پسوند .reg ذخیره و بعد روش دوبار کلیک کنین:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll\she ll]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll\she ll\open]
"MuiVerb"="@photoviewer.dll,-3043"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll\she ll\open\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00 ,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00 ,32,00,5c,00,72,00,75,00,\
6e,00,64,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,65,00,78 ,00,65,00,20,00,22,00,25,\
00,50,00,72,00,6f,00,67,00,72,00,61,00,6d,00,46,00 ,69,00,6c,00,65,00,73,00,\
25,00,5c,00,57,00,69,00,6e,00,64,00,6f,00,77,00,73 ,00,20,00,50,00,68,00,6f,\
00,74,00,6f,00,20,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00 ,72,00,5c,00,50,00,68,00,\
6f,00,74,00,6f,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72 ,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\
00,22,00,2c,00,20,00,49,00,6d,00,61,00,67,00,65,00 ,56,00,69,00,65,00,77,00,\
5f,00,46,00,75,00,6c,00,6c,00,73,00,63,00,72,00,65 ,00,65,00,6e,00,20,00,25,\
00,31,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll\she ll\open\DropTarget]
"Clsid"="{FFE2A43C-56B9-4bf5-9A79-CC6D4285608A}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll\she ll\print]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll\she ll\print\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00 ,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00 ,32,00,5c,00,72,00,75,00,\
6e,00,64,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,65,00,78 ,00,65,00,20,00,22,00,25,\
00,50,00,72,00,6f,00,67,00,72,00,61,00,6d,00,46,00 ,69,00,6c,00,65,00,73,00,\
25,00,5c,00,57,00,69,00,6e,00,64,00,6f,00,77,00,73 ,00,20,00,50,00,68,00,6f,\
00,74,00,6f,00,20,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00 ,72,00,5c,00,50,00,68,00,\
6f,00,74,00,6f,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72 ,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\
00,22,00,2c,00,20,00,49,00,6d,00,61,00,67,00,65,00 ,56,00,69,00,65,00,77,00,\
5f,00,46,00,75,00,6c,00,6c,00,73,00,63,00,72,00,65 ,00,65,00,6e,00,20,00,25,\
00,31,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\photoviewer.dll\she ll\print\DropTarget]
"Clsid"="{60fd46de-f830-4894-a628-6fa81bc0190d}"

donts
15-08-2015, 23:54
سلام:n18:
من یه اکانت دیگه هم برا ویندوز ساختم......
کسی راهی بلده که پاکش کنم؟؟چون ایمیل قبلیم رو بهش دادم و موقع ورود از من رمز میخواد ...در حالی که رمزی براش نذاشتم...
حالا هم کاملا" بدون استفاده هست.....:n15:

spirit's
16-08-2015, 06:28
کسی راهی بلده که پاکش کنم؟؟چون ایمیل قبلیم رو بهش دادم و موقع ورود از من رمز میخواد ...در حالی که رمزی براش نذاشتم...
فکر کنم :n13:باید بری روی ستینگ و بعد اکانت و بعد تنظیمات رو بزاری روی لوکل اون پاینشم اکانت خودتو که وارد کردی ریموو کنی البته من اینطور اکانت مایکروسافت رو کلی از روی سیستمم پاک کردم
رفته روی ویندوز هشتم نوع تنظمیات شخصی رو از بک گراند بگیر تا ریز تنظیمات نور مونیتور هه رو خیره کرده اینجا اعمال کرد:n13:

pa13
16-08-2015, 07:25
سلام. همونطور که دوستمون گفتن میشه ریمو کرد ولی لازم نیست.شما تو قسمت ستینگ وارد تنظیمات اکانت بشین و گزینه signout رو بزنین.(ولی برای استفاده و دانلود از استور باید دوباره هروقت خواستین sign in بشین)

mehrdad12
16-08-2015, 10:37
تاپیکی که فرستادید را نگاه کردم ولی چون انگلیسی نوشته بود نتونستم دقیقا متوجه بشم منظورش چی بود، لطفا بیشتر دقیقتر راهنمایی کنید.

چیزی که نوشته این هست:
توی ویندوز 8 (و ویندوزهای بر مبنای آن) که dpi بالایی دارند مانند مانیتورهای fullHD بعضی از برنامه ها در قیاس با بقیه وضوح خوبی ندارند مانند برنامه ایی از قبیل internet explorer ، office و امثالهم.
وقتی که مانیتورها در حالت با dpi بالا (رزولوشن بالا) هستند برنامه هایی که ذکر شد باید این dpi رو detect کرده و scale خودشون رو بالا ببرند اما در عمل ممکن هست نتونن انجام بدن! به همین خاطر مواردی از قبیل text و اجزای گرافیکی بوضوح دیده نمی شوند.
البته در اینجا 2 راه حل ارائه شده:
1) با کلیک راست روی برنامه مورد نظر قسمت compability گزینه disable display scaling on high DPI setting تیک زده بشه
2) scale نمایش روی 100% گذاشته بشه

---------------

احتمالا این مورد رو با آیکونهای بزرگتر نشه کاری کرد مگر اینکه خود سازنده برنامه رزولوشن آیکون خودش رو بالاتر ببره
آیکون رو هم میشه با کلیک راست در صفحه desktop و انتخاب view و بعدش small icon کوچک کرد

امیدوارم مطلب رو درست رسونده باشم
موفق باشید

donts
16-08-2015, 17:59
سلام دوستان :n18:
من با اجرای یکی از بازی هام به مشکل بر خوردم و چون بازیش خیلی برام مهم هست میخوام دوباره 8.1 رو هم نصب کنم...یعنی کامپیوترم دارای 2 win بشه...
میخواستم بپرسم که اینطوری مشکلی پیش نمیاد که دو تا ویندوز نصب هست؟؟؟
و از نرم افزار های از پیش نصب شده روی 10 میشه بعد از نصب 8.1 , در 8.1 از اونا استفاده کرد؟؟ یا دوباره باید نصب شند؟؟
کلا میشه عزیزی توضیحی بده...
و کسی میدونه که بهترین ویندوز برای اجرای بهتر بازی چیه؟؟
ممنون.:n16:

armin_punisher6
16-08-2015, 23:48
سلام من دو تا مشکل دارم:
1.از وقتی رو لپ تاپم 10 نصب کردم هنگام shut down کردن لپ تاپ،ال سی دیش خاموش میشه ولی کل لپ تاپ خاموش نمیشه.مجبورم دکمه پاور رو چند ثانیه نگه دارم تا خاموش شه.
2.راهی هست برای دیدن عکسها،از همون برنامه نمایش عکس ویندوز 8 استفاده کرد؟

pro get
17-08-2015, 00:27
سلام دوست گلم. اولا سیتمو ازطریق مینت تمامی اپشنهشو درحالت دیفالت قراربده. توی منوی دیوس منجیر اگه اشگال صدا باشه مینویسه. برای اطمیان یه دیوایس بواس بی سوندچکش کن.

NEED FOR PC
17-08-2015, 13:54
سلام دوستان .

چرا دریافت آپدیت ویندوز متوقف شده ؟ حدود یک ساعت گذشت تکون نخورد یک ریستارت کردم تاثیری نداشت همچنان روی 26 درصد گیر کرده :n29: :

NEED FOR PC
17-08-2015, 13:56
سلام دوستان .

چرا دریافت آپدیت ویندوز متوقف شده ؟ حدود یک ساعت گذشت تکون نخورد یک ریستارت کردم تاثیری نداشت همچنان روی 26 درصد گیر کرده :n29: :

behnamy01
17-08-2015, 14:36
یکی از آشنایان یک لپ تاپ آورده پیش من، میگه براش ویندوز 10 نصب کنم.
ویندوز لپ تاپ هم 7 اورجینال خود لپ تاپ هستش. بهترین راه واسه آپگرید به ویندوز 10 طوری که لایسنس اورجینال نپره چیه؟
یک گزینه توی خود لپ تاپ بعضی موقع ها میاد که میگه به 10 آپگرید کن، یکی دیگه هم لینک زیر هستش. کدوم رو انتخاب کنم؟
چون مثل اینکه واسه آپگرید، نمیشه نسخه enterprise رو انتخاب کرد واسه همین، این نسخه PRO زیر رو میخوام نصب کنم و چون لپ تاپ ویروسیه طبق آموزشی که توی همین لینک زیر داده شده، میخوام اول آپگرید کنم و بعدش Restart کنم ویندوز رو که یک ویندوز fresh نصب بشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3 0 d o w n l o a d.com/fa/entry/59849

* توجه کنید که توی لینک بالا space گذاشتم که درست بشه!
خلاصه کدوم روش رو پیشنهاد میکنید؟ اپن لینک یا آپدیت از طریق همون صفحه پاپ آپ مانندی که خود ویندوز 7 میگه به 10 آپدیت کن؟

Public Enemy
17-08-2015, 15:08
ویندوز لپ تاپ هم 7 اورجینال خود لپ تاپ هستش. بهترین راه واسه آپگرید به ویندوز 10 طوری که لایسنس اورجینال نپره چیه؟
یک گزینه توی خود لپ تاپ بعضی موقع ها میاد که میگه به 10 آپگرید کن، یکی دیگه هم لینک زیر هستش. کدوم رو انتخاب کنم؟
چون مثل اینکه واسه آپگرید، نمیشه نسخه enterprise رو انتخاب کرد واسه همین، این نسخه PRO زیر رو میخوام نصب کنم و چون لپ تاپ ویروسیه طبق آموزشی که توی همین لینک زیر داده شده، میخوام اول آپگرید کنم و بعدش Restart کنم ویندوز رو که یک ویندوز fresh نصب بشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3 0 d o w n l o a d.com/fa/entry/59849

خلاصه کدوم روش رو پیشنهاد میکنید؟ اپن لینک یا آپدیت از طریق همون صفحه پاپ آپ مانندی که خود ویندوز 7 میگه به 10 آپدیت کن؟

اگر نسخه ی ویندوز 7 شما Ultimate یا Professional هستش windows 10 Pro رو نصب کن .
در غیر اینصورت Windows 10 Home .
نسخه ی Enterprise شامل آپگرید رایگان نمیشه .

فرقی نمی کنه از کدوم روش بری ، فقط باید مطابق با نسخه ی ویندوزت ، نسخه ی مناسب دانلود بشه

Public Enemy
17-08-2015, 15:16
برخی کاربران گزارش دادند که در هنگام آپگرید Windows 10 به مشکل عجیبی برخورد کردند .

ظاهرا در هنگام آپگرید ویندوز 10 به مشکل مشابه زیر برخورد کردند :n29::

-------------------------------------

حال صرفه نظر از خنده دار بودن موضوع ، اگر شما هم در هنگام آپگرید سیستم عاملتون به این ارور که اطلاعات بسیار خوبی رو در اختیار ما گذاشته ! برخورد کردین ، برای حلش کافیه در Control Panel >>> Region از سربرگ Administrative زبان رو روی English ( Uinted States تنظیم کنید

moriss
17-08-2015, 20:35

با روش اپدیت خود ویندوز خیلی راحته. واسه من حدود 250 مگ دانلود کرد و تبدیل به ویندوز 10 شد نسخه pro

البته ویندوز 7 که داشتم نسخه ultimate 64 بود و کاملا اپدیت شده بود

Public Enemy
17-08-2015, 20:41
با روش اپدیت خود ویندوز خیلی راحته. واسه من حدود 250 مگ دانلود کرد و تبدیل به ویندوز 10 شد نسخه pro

250 مگ :n29: ؟

حتما اشتباهی شده

pa13
17-08-2015, 21:05

امکان نداره دوست عزیز حجم نسخه 32 بیت 2گیگ و نیم و نسخه 64 بیتی بیشتر از 3گیگ بود

spirit's
18-08-2015, 04:46

شاید فقط اپدیت کردید...وتازه خواسته بره برای اپگرید...

- - - Updated - - -

شاید فقط اپدیت کردید...وتازه خواسته بره برای اپگرید...

moj63
18-08-2015, 20:22
با سلام
من با blaze hd player که شبکه های دیجیتالی رو باش نگاه میکنم مشکل دارم ، نمیتونه کانال ها رو سرچ کنه همه درایور هاش هم نصبه
مشکلش چیه ؟؟

fazel graphic
19-08-2015, 15:10
سلام
دیروز ویندوز 10 رو نصب کردم
ولی الان منوی استارت باز نمیشه
تو نت سرچ زدم یه راه بود که از طریق command prompt admin یه دستوری رو انجام دادم ولی باز درست نشد
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

NEED FOR PC
19-08-2015, 16:27
سلام امروز رفتار سیستم کلا فرق کرده ! از هارد همش داره استفاده میکنه ! یک سرویس هایی ک مرب.ط ب نتورک هستند

وسط کار با فایر فاکس بسته میشه و مرورگری بسیار شبیه به کروم با اسم crossbrows باز میشه ! خوده فایر فاکسم ناپدید میشه یهو !

تو تسک بار هم وقتی پین میکنم دوتا لوگو فایرفاکس میاد! :

آیا سیستم آلوده شده ؟

تنظیمات کورتانا هم ریست شده :n29:

Public Enemy
19-08-2015, 16:57
سلام امروز رفتار سیستم کلا فرق کرده ! از هارد همش داره استفاده میکنه ! یک سرویس هایی ک مرب.ط ب نتورک هستند

وسط کار با فایر فاکس بسته میشه و مرورگری بسیار شبیه به کروم با اسم crossbrows باز میشه ! خوده فایر فاکسم ناپدید میشه یهو !

تو تسک بار هم وقتی پین میکنم دوتا لوگو فایرفاکس میاد! :

آیا سیستم آلوده شده ؟

تنظیمات کورتانا هم ریست شده :n29:

فکر نکنم ریست شدن تنظیمات کورتانا رو بشه ربط داد به این موضوع .

ولی اخساس می کنم سیستم شما به این نرم افزار های تبلیغاتی Ad-ware آلوده شده . معمولا این گونه ابزارها ضرر خاصی جز تبلیعات اعصاب خورد کن ! برای سیستم نداره واسه همین برخی آنتی ویروس ها کاری بهشون ندارند ... حتی بنده قبلا مشاهده کردم آنتی ویروس های بسیار قدرتمندی مثل Kaspersky اصلا کاری به برخی Ad-ware ها ندارند .

توصیه می کنم به انجمن اورژانس سیستم های آلوده مراجعه کنین . اونجا بهتر می تونن راهنمایی کنند . احتمالا با اسکن سیستم توسط Malwarebytes مشکل حل بشه

Public Enemy
19-08-2015, 17:14
سلام
دیروز ویندوز 10 رو نصب کردم
ولی الان منوی استارت باز نمیشه
تو نت سرچ زدم یه راه بود که از طریق command prompt admin یه دستوری رو انجام دادم ولی باز درست نشد
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

با سلام . ری استارت ( نه شات داون ) سیستم رو امتحان کردین ؟

fazel graphic
19-08-2015, 17:17
با سلام . ری استارت ( نه شات داون ) سیستم رو امتحان کردین ؟

بله
چند بار ریستارت کردم ولی درست نشد

Public Enemy
19-08-2015, 18:04
بله
چند بار ریستارت کردم ولی درست نشد

یک حساب کاربری جدید ایجاد کنین و ببینین مشکل در حساب کاربری جدید هم پابرجاست ؟

علی سنتوری37
19-08-2015, 18:37
دوستان بلوتوث به کامپیوتر وصل می کنم شناسایی نمی کنه تو ویندوز7اینطوری نبود حالا تو ویندوز10 پشتیبانی نمی کنه راه حلی وجود داره
درست شد مشکل از من بود

msf66
19-08-2015, 20:10
دوستان من تا حالا ویندوز 10 نگرفتم برام پیام اپگرید نیومده میخوام امشب دانلودش کنم از طریق فلش بریزم یه سوال داشتم من میخوام از روی بوت نصب کنم و درایو c فرمت کنم و نصبش کنم شنیدم اینطوری اکتیو نمیشه؟؟؟
راهی هست که اکتیو بشه؟؟؟ یعنی مجبورم کرک زو بریزم؟؟؟

Public Enemy
19-08-2015, 20:24
دوستان من تا حالا ویندوز 10 نگرفتم برام پیام اپگرید نیومده میخوام امشب دانلودش کنم از طریق فلش بریزم یه سوال داشتم من میخوام از روی بوت نصب کنم و درایو c فرمت کنم و نصبش کنم شنیدم اینطوری اکتیو نمیشه؟؟؟
راهی هست که اکتیو بشه؟؟؟ یعنی مجبورم کرک زو بریزم؟؟؟

اگر ویندوز قبلیتون اورجینال باشه ، باید یک بار آپگرید رو انجام بدین تا ID مادربورتون توی سرور های مایکروسافت ثبت بشه . بعد از اون دیگه مشکلی نیست می تونین Clean Install کنین و نیاز به سریال نصب هم نیست . ( توصیه بنده اینه که Clean Install نکنین ، بعد از آپگرید بزنین Reset PC )

اگر ویندوز قبلیتون قانونی نیست که هیچی دیگه !

moriss
21-08-2015, 12:05
امکان نداره دوست عزیز حجم نسخه 32 بیت 2گیگ و نیم و نسخه 64 بیتی بیشتر از 3گیگ بود

بله دقیقا نوشته بود 3 گیگ باید دانلود بشه ولی من وقتی گذاشتم برای اپدیت و تبدیل به ویندوز 10، بعد که چک کردم فقط 251 مگ دانلود شده بود. احتمالا قبلا اپدیت ویندوز 7 که انجام شده بود فایلهای مربوط رو دانلود کرده بود و برای اپگرید به ویندوز 10 فقط 251 مگ باقیمونده رو دانلود کرده

moriss
21-08-2015, 12:09
دوستان برای نصب داریورها روی ویندوز 10 من برنامه DriverNavigator رو نصب کردم. خودش درایورها رو شناسایی و دانلود میکنه. تمام درایورها برای من اپدیت شد

freehorn
21-08-2015, 19:52
سلام دوستان من از همون روز اول که امد نصب کردم بعد از چند وقت متوجه شدم که وقتی درب لپ تاپ را میبندم به جای اینکه مثل همیشه به حالت هایبرنت بره اصل نمیرفت و بعد فهمیدم که تو تسک منیجر یه چیزی به اسم service host داره بیش از 50 درصد هارد را استفاده میکنه منم کلا زدم end task کردم :n08: خوب شد اما بعد دیدم دیگه مصرف نمکنه دیگه کاریش نداشتم اما بازم وقتی درب لپ تاپ را میبندم بازم نمیره حتی تازگیا تو قسمت پاور sleep را میزنم درب لپ تاپ هم باز . بازم صفحه خاموش میشه اما هنوز داره کار میکنه فن و cpu :n27:
کمککککک:n34:

Captain
21-08-2015, 20:12
سلام دوستان من از همون روز اول که امد نصب کردم بعد از چند وقت متوجه شدم که وقتی درب لپ تاپ را میبندم به جای اینکه مثل همیشه به حالت هایبرنت بره اصل نمیرفت و بعد فهمیدم که تو تسک منیجر یه چیزی به اسم service host داره بیش از 50 درصد هارد را استفاده میکنه منم کلا زدم end task کردم :n08: خوب شد اما بعد دیدم دیگه مصرف نمکنه دیگه کاریش نداشتم اما بازم وقتی درب لپ تاپ را میبندم بازم نمیره حتی تازگیا تو قسمت پاور sleep را میزنم درب لپ تاپ هم باز . بازم صفحه خاموش میشه اما هنوز داره کار میکنه فن و cpu :n27:

این مشکل به درایورهای گرافیک اصلی و اینتل ربط داره
بنده با این روش مشکل دوستم رو حل کردم

freehorn
21-08-2015, 20:23
این مشکل به درایورهای گرافیک اصلی و اینتل ربط داره
بنده با این روش مشکل دوستم رو حل کردم

سلام دوست عزیز تشکر از پاسختون

درایو گرافیک nvidia را با آخرین آپدیت نصب کردم گرافیک اینتل هم آخرین آپدیت هست
به نظرتون چکار کنم ؟؟

Captain
21-08-2015, 20:44

به نظرتون چکار کنم ؟؟

این مسیر رو هم چک کنید

Go to >>> "ScreenSaver" >>> "Change Power Settings" >>> "Change Plan Settings" >>> "Change Advance Power Settings" >>> "Multimedia Settings" >>> "When Sharing Media" >>> and make sure the setting says "ALLOW THE COMPUTER TO SLEEP."

- - - Updated - - -

به نظرتون چکار کنم ؟؟

این مسیر رو هم چک کنید

Go to >>> "ScreenSaver" >>> "Change Power Settings" >>> "Change Plan Settings" >>> "Change Advance Power Settings" >>> "Multimedia Settings" >>> "When Sharing Media" >>> and make sure the setting says "ALLOW THE COMPUTER TO SLEEP."

freehorn
21-08-2015, 21:54
این مسیر رو هم چک کنید

- - - Updated - - -

این مسیر رو هم چک کنید

رفیق بازم نشد :n13:

Public Enemy
21-08-2015, 22:09

با سلام .

یه بار با استفاده از این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، Fast Startup رو غیر فعال کنین ببینین مشکل دیر خاموش شدن حل میشه ؟ ( البته با غیر فعال سازی Fast Startup مشکل دیر روشن شدن پیش میاد ! )

freehorn
22-08-2015, 08:25
با سلام .

یه بار با استفاده از این راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، Fast Startup رو غیر فعال کنین ببینین مشکل دیر خاموش شدن حل میشه ؟ ( البته با غیر فعال سازی Fast Startup مشکل دیر روشن شدن پیش میاد ! )

رفیق دمت گرم درست شد :n12::n16:

bayat72
22-08-2015, 12:55
سلام
مدت زیادی میشه ویندوز 7 دارم
قبلا ویندوز 8 نصب کردم پشیمون شدم.
یه سوال ساده--> Win 10 نصب کنم؟

bayat72
22-08-2015, 13:09
سلام
فهمیدم :) هنوز درایورهای لپتاپم برای ویندوز 10 نیومده.

sonixax
22-08-2015, 17:43
فهمیدم :) هنوز درایورهای لپتاپم برای ویندوز 10 نیومده.

بيشتر درايور هاى ٨ روي ١٠ كار ميكنند.

Sent from my iPhone using Tapatalk

pa13
22-08-2015, 21:44
سلام
سلام. دوست عزیز معمولا درایور های ویندوز8.1 با 10 کاملا سازگار هستن شما میتونید نصب کنید و اگه مشکل درایور پیدا کردید دوباره از داخل خود ویندوز10 به ویندوز قبلیتون downgrade کنید

Lamanta
23-08-2015, 04:03
3 تا سوال دارم :

1-آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 رو از کجا کاملا غیر فعال کنم ؟
2-آپدیت درایور ها رو چطور ؟
3-سیستمم رو وقتی میذارم روی اسلیپ ؛ فن های کیس با دور بیشتری شروع میکنن به چرخیدن ولی کامپیوتر نمیره رو حالت اسلیپ ، گاهی اوقاتم خاموش نمیشه ؛ این مشکل رو توی 7 یا 8 نداشتم... , چطور حل میشه ؟

ممنونم :n40:

Captain
23-08-2015, 08:13
3 تا سوال دارم :

3-سیستمم رو وقتی میذارم روی اسلیپ ؛ فن های کیس با دور بیشتری شروع میکنن به چرخیدن ولی کامپیوتر نمیره رو حالت اسلیپ ، گاهی اوقاتم خاموش نمیشه ؛ این مشکل رو توی 7 یا 8 نداشتم... , چطور حل میشه ؟

1.
1. ابتدا با استفاده از کلید win+R کادر را run را باز کنید و عبارت Services.msc را در آن وارد کنید.

2.پس از انجام این کار برای شما محیطی مانند تصویر زیر باز میشود.حالا از صفحه ی باز شده گزینه ی Windows Update را پیدا کنید و بر روی آن دوبار کلیک کنید.

3.حالا برای شما کادری باز میشود . برای اتمام کار کافیست که بر روی گزینه ی stop کلیک کنید.

با انجام مراحل بالا آپدیت خودکار ویندوز10 شما غیر فعال میشود.

2.
عبارت Edit Group Policy را سرچ کنید یا Gpedit.msc را در Run ویندوز وارد و اینتر کنید

در پنجره باز شده به این مسیر بروید

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update

در پنل سمت راست روی Configure Automatic Updates کلیک کنید تا پنجره ی مربوطه باز شود

تیک Enabled را بزنید و منوی آبشاری آپشن Notify for download and notify for install را انتخاب نمایید

در نهایت تغییرات را ذخیره کنید

با این کار هر چند بروز رسانی غیر فعال نمی شود اما پیغامی مبنی بر وجود آپدیت جدید به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید آن را کنسل کرده و از بروز رسانی خود داری نمایید

3. #206 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain
23-08-2015, 08:30
3 تا سوال دارم :

روشهای موجود در انجمن

8-1kel
24-08-2015, 09:03
سلام نمیدونم چرا ویندوز 10 قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد صفحه سیاهه و وقتی موس رو تکون میدی نشانگر موس ظاهر میشه رو صفحه و پیغام please wait میاد و ویندوز میاد بالا، با دوتا کامپیوتر با کارت گرافیک های amd و nvidia همینجوره فک میکنم مشکل از خود وین 10 باشه؟
و اینکه توی وین 7 درایو های توی مای کامپیوتر خیلی خوب طبقه بندی شده بودن درایو های محلی یه قسمت زیرش درایو های نوری الان همه درایو هارو یجا نشون میده با استفاده از Group By هم نتیجه ای نگرفتم راه حلی نداره؟ممنون

mahdi_ctr
24-08-2015, 13:59
سلام دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده
از یکی از اسپیکرهام صدا در نمیاد
اسپیکرم هم سالمه و تست کردم مشکلی نداره
درایور کارت صدا رو هم آخرین ورژنشو نصب کردم ولی باز همونجوریه
مشکلش از کجاست به نظرتون؟

Captain
24-08-2015, 17:06
سلام دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده
از یکی از اسپیکرهام صدا در نمیاد
اسپیکرم هم سالمه و تست کردم مشکلی نداره
درایور کارت صدا رو هم آخرین ورژنشو نصب کردم ولی باز همونجوریه
مشکلش از کجاست به نظرتون؟

سلام
شما تنظیمات میزان سازی صدا را در پانل کارت صداتون چک کنید
شاید گزینه هاش دستکاری شده و فقط به یک اسپیکر صدا میده
با هدفون و هندزفری هم تست کنید بینید همین مشکل وجود داره یا خیر
اگر بلی پس مشکل یا نرم افزاری یا سخت افزاری هستش
اگر نه پس اسپیکر شما مشکل دارد!

mahdi_ctr
25-08-2015, 21:32
سلام
شما تنظیمات میزان سازی صدا را در پانل کارت صداتون چک کنید
شاید گزینه هاش دستکاری شده و فقط به یک اسپیکر صدا میده
با هدفون و هندزفری هم تست کنید بینید همین مشکل وجود داره یا خیر
اگر بلی پس مشکل یا نرم افزاری یا سخت افزاری هستش
اگر نه پس اسپیکر شما مشکل دارد!

تنظیماتو دستکاری نکردم اصلن
اسپیکر رو به گوشی وصل کردم و مشکلی نداشت ولی وقتی به سیستم وصل میکنم فقط از یکیش صدا در میاد

Captain
25-08-2015, 21:40
تنظیماتو دستکاری نکردم اصلن
اسپیکر رو به گوشی وصل کردم و مشکلی نداشت ولی وقتی به سیستم وصل میکنم فقط از یکیش صدا در میاد

شما توسط هندزفری و یا هدفون صدای سیستم رو چک کنید
اگر باز مشکل بود، مشکل شاید از سوکت ماده باشه و یا کارت صداتون آسیب دیده

pa13
26-08-2015, 15:40
سلام نمیدونم چرا ویندوز 10 قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد صفحه سیاهه و وقتی موس رو تکون میدی نشانگر موس ظاهر میشه رو صفحه و پیغام please wait میاد و ویندوز میاد بالا، با دوتا کامپیوتر با کارت گرافیک های amd و nvidia همینجوره فک میکنم مشکل از خود وین 10 باشه؟
و اینکه توی وین 7 درایو های توی مای کامپیوتر خیلی خوب طبقه بندی شده بودن درایو های محلی یه قسمت زیرش درایو های نوری الان همه درایو هارو یجا نشون میده با استفاده از Group By هم نتیجه ای نگرفتم راه حلی نداره؟ممنون
سلام.استارت اپ ویندوز بستگی به خیلی چیزا داره. شما در تسک منیجر و از استارت اپ برنامه ها ی غیر ضروری (بجز آنتی ویرس که اصلا نباید غیر فعال کنید) تیکشو بردارین .و اینم بگم که بله در ویندوز10 ، wecome screen کمی دیر طول میکشه که دسکتاپ بیاد./درمورد درایور ها هم فکر نکنم مشکل خاصی پیش بیاد به نظر من بهتر از ویندوز7 هست :)

Captain
26-08-2015, 20:21

سلام دوست عزیز
همانطور که دوستمون پاسخ دادن، این مشکل صفحه سیاه برای من لپ تاپ هایی که خودم ویندوز 10 نصب کردم، بوجود نیومده
یعنی چون رم لپ تاپ های ما 8 گیگ و اکثرا پردازنده i5 یا i7 داریم این برامون پدیدار نمیشه
ولی همین دیشب بر روی لپ تاپ پایین رده که 2 گیگ رم داشت و پردازنده i3 بهمراه گرافیک اینتل (گرافیک کمکی AMD یا GeForce نداشت!!) همین مشکل شما پدیدار شد
میشه فهمید بستگی به حافظه رم و بایاس رم داره

با تشکر

Simin Secret
26-08-2015, 22:03
سلام دوستان. من میخوام کورتانا رو فعال کنم ، تو یه بخشی که باید به Contact ها دسترسی داشته باشه یه گزینه Settings هست که داخلش میشی بخش Contacts سه گزینه خاموش ولی On داره. حالا نمیدونم باید چیکار کنم ، از این مرحله جلوتر هم نمیره ... لطفا کمکم کنید دوستان

Captain
26-08-2015, 23:25
سلام دوستان. من میخوام کورتانا رو فعال کنم ، تو یه بخشی که باید به Contact ها دسترسی داشته باشه یه گزینه Settings هست که داخلش میشی بخش Contacts سه گزینه خاموش ولی On داره. حالا نمیدونم باید چیکار کنم ، از این مرحله جلوتر هم نمیره ... لطفا کمکم کنید دوستان

سلام دوست عزیز
منظور شما این قسمته؟

Simin Secret
27-08-2015, 12:47
سلام دوست عزیز
منظور شما این قسمته؟

بله دوست عزیز اینجوریه برای من و همینجا دیگه نمیتونم جلوتر برم برای فعال سازی کورتانا !!!

Captain
27-08-2015, 13:14
بله دوست عزیز اینجوریه برای من و همینجا دیگه نمیتونم جلوتر برم برای فعال سازی کورتانا !!!

ویندوز شما اکتیو شده؟
شما سرویسی از سرویس های ویندوز را غیرفعال نکردین؟
Location ویندوز روشن هست؟

Simin Secret
27-08-2015, 13:23
ویندوز شما اکتیو شده؟
شما سرویسی از سرویس های ویندوز را غیرفعال نکردین؟
Location ویندوز روشن هست؟

آره ویندوز Pro اکتیو شده است لوکیشن هم فعاله البته من ی نرم افزار رو هم نصب کردم الان خاطرم نیس که توش قرار بود همه سرویس های Music و XBOX و ... ویندوز رو غیرفعال کنه ، هیچ اتفاقی هم نیوفتاد با این روش حالا نمدونم از همونه یا نه و یه مورد دیگه اینکه تو یوزر Admin که در ابتدا غیرفعاله وقتی فعالش میکنی این بخش Contact مثل عکس شما هست روشنه گزینه هاش

Captain
27-08-2015, 13:27
آره ویندوز Pro اکتیو شده است لوکیشن هم فعاله البته من ی نرم افزار رو هم نصب کردم الان خاطرم نیس که توش قرار بود همه سرویس های Music و XBOX و ... ویندوز رو غیرفعال کنه ، هیچ اتفاقی هم نیوفتاد با این روش حالا نمدونم از همونه یا نه و یه مورد دیگه اینکه تو یوزر Admin که در ابتدا غیرفعاله وقتی فعالش میکنی این بخش Contact مثل عکس شما هست روشنه گزینه هاش

پس میشه گفت شاید بعد نصب اون برنامه ای که گفتین این مشکل پدیدار شده!؟ درسته؟
مگه شما یوزرتون ادمین نیست؟!!

اگر درست نشد لطفا برنامه Team Viewer را نصب کنید و نام کاربری و رمز رو برام خصوصی ارسال کنید تا متصل بشم به سیستمتون و یه چک بکنم
با تشکر

Simin Secret
27-08-2015, 15:28
پس میشه گفت شاید بعد نصب اون برنامه ای که گفتین این مشکل پدیدار شده!؟ درسته؟
مگه شما یوزرتون ادمین نیست؟!!

اگر درست نشد لطفا برنامه Team Viewer را نصب کنید و نام کاربری و رمز رو برام خصوصی ارسال کنید تا متصل بشم به سیستمتون و یه چک بکنم
با تشکر

یوزرم Admin هست منظورم اون دسترسی Admin که مخفی هست و باید خودت فعالش کنی هست. فکر میکنم به خاطر همون برنامه س اگه تونستم اسمشو دوباره گیر میارم یه چک میکنم اگه نه بهتون یوزر و پس میدم ممنون از شما دوست عزیز

Public Enemy
27-08-2015, 16:26
یوزرم Admin هست منظورم اون دسترسی Admin که مخفی هست و باید خودت فعالش کنی هست. فکر میکنم به خاطر همون برنامه س اگه تونستم اسمشو دوباره گیر میارم یه چک میکنم اگه نه بهتون یوزر و پس میدم ممنون از شما دوست عزیز

با سلام . از توی Settings >>> Privacy >>> feedback & diagnostics چک کنین ببینین diagnostic usage data روی Full هستش ؟

Captain
27-08-2015, 20:37
با سلام . از توی Settings >>> Privacy >>> feedback & diagnostics چک کنین ببینین diagnostic usage data روی Full هستش ؟
من الان یه تستی زدم، هم روی Basic گذاشتم هم روی Full ولی مال بنده فعاله!
احتمالا این دوستمون با یه برنامه ای خراب کردن!!

Public Enemy
27-08-2015, 22:09
احتمالا این دوستمون با یه برنامه ای خراب کردن!!معمولا اینجور تنظیمات در group policy این بلاها سرشون اینجور در میاد اما من نکاه کردم توی group policy editor تنظیماتی واسه این گزینه ندیدم

- - - Updated - - -

احتمالا این دوستمون با یه برنامه ای خراب کردن!!معمولا اینجور تنظیمات در group policy این بلاها سرشون اینجور در میاد اما من نکاه کردم توی group policy editor تنظیماتی واسه این گزینه ندیدم

sadafroohi
28-08-2015, 05:53
درود
من یه لپ تاپ نو خریدم که ویندوز نداره. از طریق windows media creation tool فایل iso ویندوز ۱۰ پرفشنال را دانلود و رایت کردم. حالا برای نصبش رو لپ تاپم از چه روشی استفاده کنم که بهتر باشه؟ در هنگام نصب کد اکتیو میخواد یا بعد از نصب؟ چطوری اکتیوش کنم؟
سپاسگزارم

Captain
28-08-2015, 11:13
درود
من یه لپ تاپ نو خریدم که ویندوز نداره. از طریق windows media creation tool فایل iso ویندوز ۱۰ پرفشنال را دانلود و رایت کردم. حالا برای نصبش رو لپ تاپم از چه روشی استفاده کنم که بهتر باشه؟ در هنگام نصب کد اکتیو میخواد یا بعد از نصب؟ چطوری اکتیوش کنم؟
سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
مبارکتون باشه و ایشاالله فنش براتون بچرخه :n02:
بهترین کار اینه که فایل ISO رو از طریق برنامه Rufus با گزینه ی بوت UEFI نصب کنید تا هم سرعت لود ویندوز بیشتر شه و هم از جدیدترین امکانات بهتره ببرید

دانلود برنامه Rufus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- - - Updated - - -

درود
سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
مبارکتون باشه و ایشاالله فنش براتون بچرخه :n02:
بهترین کار اینه که فایل ISO رو از طریق برنامه Rufus با گزینه ی بوت UEFI نصب کنید تا هم سرعت لود ویندوز بیشتر شه و هم از جدیدترین امکانات بهتره ببرید

دانلود برنامه Rufus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain
28-08-2015, 11:54
درود
سپاسگزارم

خدمت شما

آموزش نصب ویندوز در حالت UEFI و GPT برای کامپیوتر و لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش بوتیبل کردن فلش مموری در حالت UEFI و GPT برای نصب ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:n40:

Simin Secret
28-08-2015, 17:32

اون Basic هست و خاموشه نمیشه تغییرش داد!

در ضمن نرم افزاری هم که بعد کرک کردن نصب کردم این بود : Destroy Windows 10 Spying 1.5.0

Public Enemy
28-08-2015, 17:49
اون Basic هست و خاموشه نمیشه تغییرش داد!

در ضمن نرم افزاری هم که بعد کرک کردن نصب کردم این بود : Destroy Windows 10 Spying 1.5.0

با سلام . احتمالا از طریق Group policy تنظیم شده . توی ران تایپ کنین gpedit.msc و به مسیر زیر برین :

telemetry رو پیدا و مقدار رو روی 2.full بزارین ببینین تغییر می کنه یا نه

vmohsen
28-08-2015, 23:13
با تشکر.

سلام,مشکل حل شد!؟ چون منم 2 روزه ویندوز 10 نصب کردم و بعضی نوشته ها مات هستن و بعضی ها خوب! نوشته های گوگل کروم ماتن,اککسپلورر خوبه.
خیلی ها با کارت گرافیک مشکل دارن تو ویندوز 10.کسی راهنمایی نداره؟

Captain
28-08-2015, 23:51
سلام خدمت دوستان عزیز
روز خوبی داشته باشین

مشکل بنده ریفرش شدن پی در پی در پوشه ها و درایو ها هست
واضح تر توضیح میدم: وقتی وارد پوشه ای که پر از عکسه میشم و حدودا 5000 تا عکس هست، وقتی به پایین اسکرول میکنم، بعد از چند ثانیه گویا F5 زدی و به ابتدای پوشه و فایل ها میره (انگاری یه یچه کنار دستته و بعد 10 ثانیه F5 رو فشار میده و فایل ها ریفرش میشن و باز همینطور ادامه پیدا میکنه. واقعا کلافه کننده اس و بسیار آزاردهنده)

نمیدونم این مشکل برای بنده هست فقط یا کاربران دیگر هم با این مشکل مواجه هستن! Public Enemy

:n36::n37::n29::n21:

Public Enemy
29-08-2015, 00:25
سلام خدمت دوستان عزیز
روز خوبی داشته باشین

مشکل بنده ریفرش شدن پی در پی در پوشه ها و درایو ها هست
واضح تر توضیح میدم: وقتی وارد پوشه ای که پر از عکسه میشم و حدودا 5000 تا عکس هست، وقتی به پایین اسکرول میکنم، بعد از چند ثانیه گویا F5 زدی و به ابتدای پوشه و فایل ها میره (انگاری یه یچه کنار دستته و بعد 10 ثانیه F5 رو فشار میده و فایل ها ریفرش میشن و باز همینطور ادامه پیدا میکنه. واقعا کلافه کننده اس و بسیار آزاردهنده)

نمیدونم این مشکل برای بنده هست فقط یا کاربران دیگر هم با این مشکل مواجه هستن! Public Enemy

:n36::n37::n29::n21:
با سلام . توی گوگل که سرچ کردم دو نفر مشکل مشابه شما رو داشتند ، ظاهرا مشکل با غیرفعالسازی automatically pick an accent color در قسمت تنظیمات ظاهر ویندوز حل شده.

AliROCK
29-08-2015, 03:22
دوستان برنامه ای هست کلا بشه privacy ویندوز 10 رو کنترل کرد ؟ هر جاشو میگیری یه جا دیگش سوراخه نشتی داره :n02:
زندگیتو report میکنه :n22:

Captain
29-08-2015, 08:37
با سلام . توی گوگل که سرچ کردم دو نفر مشکل مشابه شما رو داشتند ، ظاهرا مشکل با غیرفعالسازی automatically pick an accent color در قسمت تنظیمات ظاهر ویندوز حل شده.

انجام دادم ولی درست نشد و مشکل هنوزم پابرجاست
:n37:

arash66_2m
29-08-2015, 09:35
سلام.
من ویندوز رو چطوری فعال سازی کنم.
نصب کردم کار میکنه راحت ولی active نیست. win 10 pro
با تشکر

Captain
29-08-2015, 12:46
سلام.
با تشکر

سلام
خدمت شما

اکتیو کردن ویندوز 10 نسخه Pro بدون نیاز به کرک بصورت بسیار ساده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- - - Updated - - -

سلام.
با تشکر

سلام
خدمت شما

اکتیو کردن ویندوز 10 نسخه Pro بدون نیاز به کرک بصورت بسیار ساده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Omidreza.Gh
29-08-2015, 13:09
با سلام. من لپتاپی دارم که به نسخه اصلی ویندوز 8 مجهز بوده و بعدا هم اون رو به 8.1 آپدیت کردم. از دو ماه پیش هم ویندوز 10 رو رزرو کرده بودم که حالا پیغام آپدیتش برام اومده اما قبل آپدیت چند تا سوال دارم تا مطمئن بشم مشکلی برام پیش نمیاد. اول اینکه توی اینترنت خوندم که ویندوز 10 بازیهای کرک شده رو شناسایی می کنه و بعد هم پاکشون میکنه. میخواستم ببینم این مسئله فقط در مورد بازیها هست یا اینکه برنامه های کرک شده رو هم پاک میکنه؟؟ چون من علاوه بر آفیس چند تا برنامه مهندسی هم دارم که بهشون نیاز دارم. سوال بعد اینکه دوستانی که نصب کردن آیا مشکل بزرگی داشتن تا حالا یا اینکه راضی هستن؟ سوال بعد اینکه در مورد آپدیت های اتوماتیک این ویندوز دیدم که چند تا روش برای غیرفعال کردنش پیشنهاد شده ولی میخواستم بدونم این قبیل کارها باعث برهم خوردن کار ویندوز یا خراب شدنش نمیشه؟؟ اینها چیزایی هست ک باید بدونم تا ببینم آپدیت کردن به ویندوز 10 ارزش داره یا نه. اگر مورد مهم دیگه ای در مورد این ویندوز هست خوشحال میشم دوستان راهنمایی کنن. ممنون

Public Enemy
29-08-2015, 13:57
با سلام. من لپتاپی دارم که به نسخه اصلی ویندوز 8 مجهز بوده و بعدا هم اون رو به 8.1 آپدیت کردم. از دو ماه پیش هم ویندوز 10 رو رزرو کرده بودم که حالا پیغام آپدیتش برام اومده اما قبل آپدیت چند تا سوال دارم تا مطمئن بشم مشکلی برام پیش نمیاد. اول اینکه توی اینترنت خوندم که ویندوز 10 بازیهای کرک شده رو شناسایی می کنه و بعد هم پاکشون میکنه. میخواستم ببینم این مسئله فقط در مورد بازیها هست یا اینکه برنامه های کرک شده رو هم پاک میکنه؟؟ چون من علاوه بر آفیس چند تا برنامه مهندسی هم دارم که بهشون نیاز دارم. سوال بعد اینکه دوستانی که نصب کردن آیا مشکل بزرگی داشتن تا حالا یا اینکه راضی هستن؟ سوال بعد اینکه در مورد آپدیت های اتوماتیک این ویندوز دیدم که چند تا روش برای غیرفعال کردنش پیشنهاد شده ولی میخواستم بدونم این قبیل کارها باعث برهم خوردن کار ویندوز یا خراب شدنش نمیشه؟؟ اینها چیزایی هست ک باید بدونم تا ببینم آپدیت کردن به ویندوز 10 ارزش داره یا نه. اگر مورد مهم دیگه ای در مورد این ویندوز هست خوشحال میشم دوستان راهنمایی کنن. ممنون

عزیز این مساله که بازی های کرک شده رو حذف می کنه یا ویندوز 10 جاسوسی می کنه همش شایعه و بیشتر بازی با کلمات هستش و بیشتر تیتر های خبرساز برای بالا بردن آمار بازدید سایت های خبری هستند تا واقعیت . الان بسیاری از دوستان بازی ها و نرم افزار های کرک شده روی سیستمشون دارند و مشکلی هم ندارند .

چیزی هم که سرش بحث هستش یکی از قوانین مطرح شده در هنگام نصب هستش که این اجازه رو میده برخی نرم افزار ها و بازی ها به صورت اتوماتیک آپدیت بشن که ممکنه برخی امکانات و تنظیمات تغییر کنه .
به طور خلاصه ، ممکنه مایکروسافت بیاد با آپدیت ویندوز یه آپدیت برای بازی هم بده و اگر این اتفاق افتاد ، این احتمال هست اگر بازی کرکی باشه از کار بیفته .

اول دقت کنین بحث سر احتمال هستش نه قطعیت . یعنی ممکنه مایکروسافت بخواد چنین کاری رو بکنه ، ممکنه هم نکنه . اما طبق چیزی که قبول کردین اینه که شما این اجازه رو به مایکروسافت دادین .
ثانیا قطعا مایکروسافت چنین کاری رو برای بازی های شخص ثالث و غیر از محصولات خود مایکروسافت انجام نمی ده و اگرم بخواد چنین کاری رو انجام بده برای بازی های خودش هستش نه بازی های شرکت های شحص ثالث .

متاسفانه هم سایت ها در بزرگ نمایی اخبار نقش بسزایی رو ایفا می کنند و یه مطلب کم اهمیت رو با بازی با کلمات میان به یه خبر داغ تبدیل می کنند .

در ارتباط با غیر فعالسازی آپدیت ها : توی همین انجمن بگردین یه سری روش های تا حد امکان امن و بی خطر و قابل بازگشت برای کنترل آپدیت ها ارایه شده

Omidreza.Gh
29-08-2015, 14:02
عزیز این مساله که بازی های کرک شده رو حذف می کنه یا ویندوز 10 جاسوسی می کنه همش شایعه و بیشتر بازی با کلمات هستش و بیشتر تیتر های خبرساز برای بالا بردن آمار بازدید سایت های خبری هستند تا واقعیت . الان بسیاری از دوستان بازی ها و نرم افزار های کرک شده روی سیستمشون دارند و مشکلی هم ندارند .

چیزی هم که سرش بحث هستش یکی از قوانین مطرح شده در هنگام نصب هستش که این اجازه رو میده برخی نرم افزار ها و بازی ها به صورت اتوماتیک آپدیت بشن که ممکنه برخی امکانات و تنظیمات تغییر کنه .
به طور خلاصه ، ممکنه مایکروسافت بیاد با آپدیت ویندوز یه آپدیت برای بازی هم بده و اگر این اتفاق افتاد ، این احتمال هست اگر بازی کرکی باشه از کار بیفته .

اول دقت کنین بحث سر احتمال هستش نه قطعیت . یعنی ممکنه مایکروسافت بخواد چنین کاری رو بکنه ، ممکنه هم نکنه . اما طبق چیزی که قبول کردین اینه که شما این اجازه رو به مایکروسافت دادین .
ثانیا قطعا مایکروسافت چنین کاری رو برای بازی های شخص ثالث و غیر از محصولات خود مایکروسافت انجام نمی ده و اگرم بخواد چنین کاری رو انجام بده برای بازی های خودش هستش نه بازی های شرکت های شحص ثالث .

متاسفانه هم سایت ها در بزرگ نمایی اخبار نقش بسزایی رو ایفا می کنند و یه مطلب کم اهمیت رو با بازی با کلمات میان به یه خبر داغ تبدیل می کنند .

در ارتباط با غیر فعالسازی آپدیت ها : توی همین انجمن بگردین یه سری روش های تا حد امکان امن و بی خطر و قابل بازگشت برای کنترل آپدیت ها ارایه شده

ممنون از پاسختون ولی من این خبر رو توی سایت های ایرانی نخوندم بلکه توی چند تا سایت معتبر خارجی مثل cnet خوندم. و تقریبا هم قطعی شده که توی آپدیت ها مایکروسافت میتونه بازی ها رو پاک کنه. البته مشکل من بازی نیست جون فوق فوقش یه نیدفوراسپید شاید نصب کنم که اونم چندان اهمیت نداره ولی چیزی که برام بسیار مهمه نرم افزارهای کاربردیه که میخوام مطمئن بشم اونا طوریشون نمیشه. حداقل اینکه همون نرم افزار افیس که مال خود مایکروسافت هست از کار نیفته والا بدبخت میشم.

Public Enemy
29-08-2015, 15:58
ممنون از پاسختون ولی من این خبر رو توی سایت های ایرانی نخوندم بلکه توی چند تا سایت معتبر خارجی مثل cnet خوندم. و تقریبا هم قطعی شده که توی آپدیت ها مایکروسافت میتونه بازی ها رو پاک کنه. البته مشکل من بازی نیست جون فوق فوقش یه نیدفوراسپید شاید نصب کنم که اونم چندان اهمیت نداره ولی چیزی که برام بسیار مهمه نرم افزارهای کاربردیه که میخوام مطمئن بشم اونا طوریشون نمیشه. حداقل اینکه همون نرم افزار افیس که مال خود مایکروسافت هست از کار نیفته والا بدبخت میشم.

بنده هم نگفتم سایت های ایرانی بزرگش کردن :n02: منظورم سایت های بزرگ خارجی هم بود .

غزیز این گونه اخبار فقط جنبه ی جذب مخاطب داره . شما گفتین Cnet و برخی سایت های بزرگ دیگه تایید کردن ، Softpedia و برخی سایت های بزرگ دیگه تکذیب کردن .

قسمتی از توافق نامه که این همه سرش بحث و دعواست اینه :

اگر توی متن همون اول دقت کنین اشاره شده که ممکنه این اتفاق بیفته ( نه صد درصد اتفاق می افته )

در ضمن متن توافقنامه در ارتباط با محصولات مایکروسافت هستش و اشاره ای به محصولات سایر شرکت ها نشده . خودتون متن توافقنامه کامل رو بخونین :

همون طور که اول متن نوشته شده این قوانینی هستش که محصولات شرکت مایکروسافت ( و نه شرکت دیگه ) رو در ایالات متحده پوشش میده .

سایت های مختلف اومدن به نحوی این موضوع رو بزرگ کردن و عبارت ممکنه ( may,might ) رو با می تونه ( Can ) عوض کردن تا خبر یکم جنجالی به نظر برسه . در ضمن در متن گفته شده که این اتفاق ممکنه با آپدیت ها بیفته . نه اینکه خودسرانه هر نرم افزار کرک شده رو از کار بندازه ! و در آخر اگر دقت کنین صفحه ی بالا یه سری قوانین کلی در ارتباط با اکثر محصولات مایکروسافت هستش نه مختص ویندوز 10 ، اون بند بحث بر انگیز بعد از ارایه ی ویندوز 10 اضافه شده ، سایت های خبری با زرنگی خاصی اینو نسبت دادن به ویندوز 10 در صورتی که اگر دقت کنین اصلا توی متن توافق نامه صحبتی از ویندوز 10 نشده ! و فقط یه مطلب کلی رو بیان کرده که ممکنه شامل هر محصولی از مایکروسافت بشه ( نه فقط ویندوز 10 ) .
اصلا چرا این سایت های خبری نمونه نیوردن که مثلا کاربران گزارش دادند که نرم افزار های کرک شدشون بدون دلیل از کار افتاده ؟ اصلا چرا تو همین انجمن خودمون تو این 25 صفحه تاپیک کسی نیومده بگه فلان نرم افزارم با آپدیت از کار افتاده ؟

خودتون که یکم مطالب رو بخونین و زیر و بم کنین متوجه زرنگی سایت های خبری برای جذب مخاطب میشین

----------------------------------------

پس مطمئن باشین ویندوز 10 به اکثر نرم افزار ها و بازی هاتون کاری نداره . اما Office استثنا هستش ، چون محصول حود مایکروسافت هستش . بنده تست نکردم ( Office کرکی استفاده نمی کنم ) ولی به احتمال زیاد باید Office بعد از آپدیت به 10 کرکش از کار بیفته . اگرم افتاد کرکش ظاهرا توی اینترنت هست دوباره باید راهش بندازه

Omidreza.Gh
29-08-2015, 16:17
بنده هم نگفتم سایت های ایرانی بزرگش کردن :n02: منظورم سایت های بزرگ خارجی هم بود .

غزیز این گونه اخبار فقط جنبه ی جذب مخاطب داره . شما گفتین Cnet و برخی سایت های بزرگ دیگه تایید کردن ، Softpedia و برخی سایت های بزرگ دیگه تکذیب کردن .

قسمتی از توافق نامه که این همه سرش بحث و دعواست اینه :

اگر توی متن همون اول دقت کنین اشاره شده که ممکنه این اتفاق بیفته ( نه صد درصد اتفاق می افته )

در ضمن متن توافقنامه در ارتباط با محصولات مایکروسافت هستش و اشاره ای به محصولات سایر شرکت ها نشده . خودتون متن توافقنامه کامل رو بخونین :

همون طور که اول متن نوشته شده این قوانینی هستش که محصولات شرکت مایکروسافت ( و نه شرکت دیگه ) رو در ایالات متحده پوشش میده .

سایت های مختلف اومدن به نحوی این موضوع رو بزرگ کردن و عبارت ممکنه ( may,might ) رو با می تونه ( Can ) عوض کردن تا خبر یکم جنجالی به نظر برسه . در ضمن در متن گفته شده که این اتفاق ممکنه با آپدیت ها بیفته . نه اینکه خودسرانه هر نرم افزار کرک شده رو از کار بندازه ! و در آخر اگر دقت کنین صفحه ی بالا یه سری قوانین کلی در ارتباط با اکثر محصولات مایکروسافت هستش نه مختص ویندوز 10 ، اون بند بحث بر انگیز بعد از ارایه ی ویندوز 10 اضافه شده ، سایت های خبری با زرنگی خاصی اینو نسبت دادن به ویندوز 10 در صورتی که اگر دقت کنین اصلا توی متن توافق نامه صحبتی از ویندوز 10 نشده ! و فقط یه مطلب کلی رو بیان کرده که ممکنه شامل هر محصولی از مایکروسافت بشه ( نه فقط ویندوز 10 ) .
اصلا چرا این سایت های خبری نمونه نیوردن که مثلا کاربران گزارش دادند که نرم افزار های کرک شدشون بدون دلیل از کار افتاده ؟ اصلا چرا تو همین انجمن خودمون تو این 25 صفحه تاپیک کسی نیومده بگه فلان نرم افزارم با آپدیت از کار افتاده ؟

خودتون که یکم مطالب رو بخونین و زیر و بم کنین متوجه زرنگی سایت های خبری برای جذب مخاطب میشین

----------------------------------------

پس مطمئن باشین ویندوز 10 به اکثر نرم افزار ها و بازی هاتون کاری نداره . اما Office استثنا هستش ، چون محصول حود مایکروسافت هستش . بنده تست نکردم ( Office کرکی استفاده نمی کنم ) ولی به احتمال زیاد باید Office بعد از آپدیت به 10 کرکش از کار بیفته . اگرم افتاد کرکش ظاهرا توی اینترنت هست دوباره باید راهش بندازه

ممنون از جواب جامع و کاملتون. امیدوارم همینطور که میگید فقط کرک رو از کار بندازه والا اگه کل نرم افزار رو از کار بندازه دیگه دردسره. در کل نظر شما نسبت به ویندوز 10 چیه؟ به نظرتون ارزش آپدیت داره یا اینکه همین 8.1 رو نگه دارم؟ چه چیزی بهتر از 8.1 داره که بخوام آپدیت کنم؟؟

mahyarSAMSUNG
30-08-2015, 13:33
مشکل فونت در ایمیل دارم با گوگل کروم توی ویندوز 10 . البته با مرورگر edge هیچ مشکلی نداره ولی کروم خرابه ... چیکار کنم ؟ :n27::n29:

- - - Updated - - -

Captain
30-08-2015, 14:16
مشکل فونت در ایمیل دارم با گوگل کروم توی ویندوز 10 . البته با مرورگر edge هیچ مشکلی نداره ولی کروم خرابه ... چیکار کنم ؟ :n27::n29:

- - - Updated - - -

تنظیمات فونت کروم شاید با مشکل مواجه شده

Settings