PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت دانشگاه ها

new evil
31-07-2015, 02:28
سلام دوستان
تفاوت دانشگاه های
دولتی-ازاد-پیام نور و غیر انتفاعی چیه؟
موسسه غیر انتفاعی چیه؟
پردیس هم نمی دونم
کدومو باید انتخاب کنم؟

NEED FOR PC
31-07-2015, 09:56
سلام دوستان
تفاوت دانشگاه های
دولتی-ازاد-پیام نور و غیر انتفاعی چیه؟
موسسه غیر انتفاعی چیه؟
پردیس هم نمی دونم
کدومو باید انتخاب کنم؟

سلام
بهتره به مشاور مراجعه کنید اما حالا من یک توضیحاتی میدم
انتخاب بین اینها بستگی به جیب و رتبه شما در کنکور داره
تحصیل در دانشگاه دولتی تقریبا مجانی در میاد و مدرکی هم میگیرید برای همین دولته چون اون هزینه هارو پرداخت کرده اگر قصد مهاجرت داشته باشین باید هزینه آزاد سازی مدرک بدین ترمی 2تومن اگر اشتباه نکنم.
پردیس هم بسیار گرونه مثلا پزشکی ترمی 20تومن شهریه ثابت و حدود 2تومن شهریه متغیر داره به رتبه شما هم نگاه نمیکنن :n02:
موسسه های غیر انتفاعی هم مورد تایید وزارت علوم هستن و از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو میکنن مدرکشون هم چ در داخل چ در خارج معتبر و قابل ترجمه هست.
پیام نور معمولا آموزش محور نیست یعنی کلاس خاصی جز رفع اشکال برگزار نمیشه باید رو پای خودتون وایسین ! از جمله مزیت هاش میتونم به شهریه کم اشاره کنم.

آزاد هم بسیار عالی هست مدرک بسیار عالی، آموزش خوب و در کل خفن ترین دانشگاه بعد از دولتی های شهر های بزرگ هست.

new evil
31-07-2015, 11:44
بین غیر انتفاعی و ازاد موندم
مشکل مالی برای این دوتا ندارم
موسسه غیر انتفاعی با دانشگاه غیرانتفاعی فرقش چیه؟

silver65
31-07-2015, 12:24
قطعا آزاد معتبرتر هست، یه مثالش استاداشونه استادای غیر انتفاعی اکثرا شدن بچه های ارشد آزاد حتی درسهای تخصصی !!
فکر نمی کنم بین موسسه و دانشگاه فرقی باشه ، روی سر در چند تا دانشگاه غیر انتفاعی دیدم زدن موسسه غیر انتفاعی ولی نباید فرقی داشته باشه شاید چون کوچکترن میگن موسسه .

new evil
31-07-2015, 13:01
ممنون
من رشته ی زبان انگلیسی می خوام برم
کدوم دانشگاها انتخاب کنم ازاد؟
اصفهان

new evil
03-08-2015, 12:49
دانشگاه آزاد با آزمون و بدون آزمون فرقی داره؟
مدرک/شهریه/اعتبار دانشگاه و این چیزا

NEED FOR PC
03-08-2015, 13:23
دانشگاه آزاد با آزمون و بدون آزمون فرقی داره؟
مدرک/شهریه/اعتبار دانشگاه و این چیزا

هیچ تفاوتی ندارند در مدرک شما چیزی نوشته نمیشه
دو دانشگاه مجزا نیست اونطور که شما فکر میکنید! پس اعتبار و شهریه هم بحث بیهوده ایی خواهد بود