PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا کتاب ها رو اسکن میکنند؟

iranch
30-07-2015, 17:22
درود
دوستان این کتاب هایی که در اینترنت پیدا میشه رو اسکن میکنند؟ بعضی هاشون معلوم هست که اسکن شده و مثل عکس هست و حتی نمیشه متن هاشو کپی کرد
اما بعضی کتاب ها 1200 صفحه هست و بهش نمیخوره اسکن شده باشه
چه کاری انجام میدن؟

m.beh
30-07-2015, 21:58
درود
دوستان این کتاب هایی که در اینترنت پیدا میشه رو اسکن میکنند؟ بعضی هاشون معلوم هست که اسکن شده و مثل عکس هست و حتی نمیشه متن هاشو کپی کرد
اما بعضی کتاب ها 1200 صفحه هست و بهش نمیخوره اسکن شده باشه
چه کاری انجام میدن؟

بله اسکن می کنند. توی همین دانشگاههای خودمون هم برخی افراد هستند که کارشون اینه :) مثلا وقتی می خواند کتاب رو آفست کنند. در خارجه هماین کار معموله مخصوصا مثلا برای موزه ها و کتابهای هتری و قدیمی. خلاصه کتاب هایی که قبل فن آوری های جدید چاپ شدند رو برای دیجیتال شدن اسکن می کنند. برخی از کتابخونه هام این کار رو می کنند مثل دانشگاههای ایران .
در ضمن با او سی آر آکروبات می تونید متن های انگلیسی و احتمالا لاتین رو تقریبا به خوبی قابل خوانش برای کامپیوتر بکنید.

iranch
31-07-2015, 01:13
من فکر کنم جریان به جز اسکن چیز دیگری هم باشه.
طر 1200 صفحه رو چطوری بدون 1 میلی متر کم و زیاد اسکن کرده؟ مگر کتاب رو پاره کنه و 2 هفته وقت بزاره
اصلا اسکن مثل عکس میشه متن هاش کپی نمیشه اما خیلی از کتاب ها در اینترنت به صورت PDF هستند که عکس نیست و متن هاش کپی میشه

m.beh
31-07-2015, 07:42
من فکر کنم جریان به جز اسکن چیز دیگری هم باشه.
طر 1200 صفحه رو چطوری بدون 1 میلی متر کم و زیاد اسکن کرده؟ مگر کتاب رو پاره کنه و 2 هفته وقت بزاره
اصلا اسکن مثل عکس میشه متن هاش کپی نمیشه اما خیلی از کتاب ها در اینترنت به صورت PDF هستند که عکس نیست و متن هاش کپی میشه

شما تکلیفتو با سوالت روشن کن. می پرسی کتاب هایی که معلومه اسکن شده و مثل عکسه رو چی گار می کنند گفتم که اسکن می کنند. بله هر 1200 صفحه رو هم اسکن می کنند. و بله وقت زیاد می گیره. (اگر کاری به فکرت رسید که بشه یه کتابی که 100 سال پیش یا بیشتر چاپ شده رو دیجیتال کنی بدون اسکن کردن بیا به کتابخونه ها بگو که خیلی خوشحال می شند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم بخونی سر در میاری دستگاههای اتوماتیکشم توضیح داده و همچنین به صورت ممولی و دستی رو (همون کاری ک بلدی). در ضمن خودت سرچ می کردی تو اینترنت هم میومد.:n27:

اما کتابهای جدید رو معلومه که اسکن نمی کنند. الان همه کتاب ها با چاپ دیجیتال چاپ می شه یعنی متن رو به صورت دیجیتال چاپ می کنند پس فکر کنم دیگه بلدی که چجوری می شه متن رو به صورت پی دی اف در آورد به همون راحتی که شمام می تونی متنی رو که تو ورد تایپ کردی رو پی دی اف کنی.

iranch
31-07-2015, 08:30
شما تکلیفتو با سوالت روشن کن. می پرسی کتاب هایی که معلومه اسکن شده و مثل عکسه رو چی گار می کنند گفتم که اسکن می کنند. بله هر 1200 صفحه رو هم اسکن می کنند. و بله وقت زیاد می گیره. (اگر کاری به فکرت رسید که بشه یه کتابی که 100 سال پیش یا بیشتر چاپ شده رو دیجیتال کنی بدون اسکن کردن بیا به کتابخونه ها بگو که خیلی خوشحال می شند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم بخونی سر در میاری دستگاههای اتوماتیکشم توضیح داده و همچنین به صورت ممولی و دستی رو (همون کاری ک بلدی). در ضمن خودت سرچ می کردی تو اینترنت هم میومد.:n27:

اما کتابهای جدید رو معلومه که اسکن نمی کنند. الان همه کتاب ها با چاپ دیجیتال چاپ می شه یعنی متن رو به صورت دیجیتال چاپ می کنند پس فکر کنم دیگه بلدی که چجوری می شه متن رو به صورت پی دی اف در آورد به همون راحتی که شمام می تونی متنی رو که تو ورد تایپ کردی رو پی دی اف کنی.

قسمن اسکن رو متوجه هستم
قسمت دیجیتال رو منظورتون نمی دونم
اون ور اب یک کتاب چاپ میکنن و کپی رایت داره..به صورت کاغذی بیرون داده شده... اینها رو چطور میزارن رو اینترنت بعد؟ بدون اسکن