PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا قبولی با این سهمیه خیلی سخت است؟

youngold
30-07-2015, 13:06
این روز ها داوطلبین کنکور سال 94 در تب و تاب انتخاب رشته هستند.

میخواستم از افراد با تجربه حاضر در اینجا بپرسم آیا واقعاً قبولی در سهمیه ایثارگران برای رشته دندان پزشکی(یا در اولویت های بعدی به ترتیب پزشکی و دارو)(دولتی یا آزاد) با رتبه پنج هزار(از یازده هزار نفر در سهمیه) امسال انقدر در حال حاضر سخته که بیخیال یک سال دیگر ماندن شویم؟

برای اطلاع بیشتر عرض میکنم که شش هزار نفر تا آخرین فرد قبولی روزانه با این رتبه فاصله داریم.
البته برخی کارنامه های کانونی با سهمیه ایثار گران رتبه های دو رقمی سال گذشته را نیز دیدم اما نظر افراد با تجربه اینجا تاثیر به سزایی خواهد داشت.

قضایای بیست و پنج درصد سهمیه کد رشته و محدودیت ها را نیز که میدانید. مثلاً ظرفیت دانشکده های دندان پزشکی مملکت نهصد و بیست و پنج نفر است(به جز دانشگاه آزاد اسلامی) و اگر بیست و پنج درصد از این ظرفیت را در نظر بگیریم حدود دویست و سی نفر میشود. با این اوصاف بایستی در سهمیه مذکور رتبه حدود دویست را آورد حال اگر علاقه داوطلبین که اغلب در تراز های بالا پزشکی اشان بر دندان پزشکی آنها در انتخاب رشته اولویت دارد لحاظ کنیم به طور متوسط مثلاً بگوییم تا رتبه سی صد تا چهار صد دندان بیاورد ، درست است؟ در مورد دارو و پزشکی نیز باید جداگانه حساب کنم سر فرصت.

حال منتظر نظرات افراد با تجربه هستم.