PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد نحوه درست کردن کتاب های پاره شده یا از وسط دو نیم شده! لطفا تاپیک رو ببینید تا متوجه بشید

bahadorgamer
23-07-2015, 17:52
سلام
واقعا نمیدونستم این سوال رو تو کدوم انجمن بپرسم. امیدوارم بچه ها کمک کنن
من تعدادی کتاب درسی دارم که اکثرا نو هستن ولی جلدشون یا برگه هاشون بعد از مدتی در اومدن و واقعا مطالعه و جابجایی شون برام سخت شده.همونطور که گفتم کتاب ها نو هستند ولی به علت به کار بردن چسب های به درد نخور و صحافی افتضاح بعد از یه مدت کوتاه به این روز افتادن.این کتاب ها کنکوری هستن و خیلی برام مهمه که درستشون کنم
حالا سوالام اینه که اصلا این کتاب هارو بیرون درست می کنن؟ یعنی دوباره صحافی انجام میدن؟ بعد این کتاب ها همشون بین 500 تا 700 برگ هست میشه اینارو فنری کرد؟
خواهشمندم اگر کسی میتونه راهنمایی کنه دریغ نکنه
با سپاس

Sent from my GT-I9305

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-07-2015, 10:04
سلام
یادمه کتایهای مدرسه رو تا میخریدیم همون موقع منگنه میکردیم
ارزانترین راه همون منگنه هست . خود مغازه هائی که کتابهای درسی میفروشند , کتاب هم منگنه میکنند .
گرانترین راه اینه که بدین چاپخونه تا براتون صحّافیش کنند

bahadorgamer
25-07-2015, 10:35
سلام
ممنون از پاسخ گویی
کتاب ها بالای 500 تا 700 صفحه میشن. این کتاب هارو منگنه میکنن؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-07-2015, 12:04
سلامممنون از پاسخ گوییکتاب ها بالای 500 تا 700 صفحه میشن. این کتاب هارو منگنه میکنن؟سلام
منگنه ها اندازه های مختلف داره
شما چند راه حل دارین
کتابها رو منگنه کنید اگر نوشت افزاریها یا چاپخونه ها منگنه ی بزرگ داشته باشند . قطر کتاب رو اندازه بگیرین بعدش زنگ بزنین به یکی دو تا چاپخونه و ببینین منگنه دارند ؟
از سه چهار چاپخونه بپرسین صحافی کتابهاتون چقدر خرج داره . توی گوگل شماره های زیادی هست . بنویسید چاپخانه تلفن چاپ
خودتون همه رو برگ برگ کنین با دقت بعدش با دستگاه پانچ سوراخ کنین و یک کلاسور یا فایل زونکن بگیرین و تبدیلش کنین به یک فایل
بیشتر مغازه های اطراف دانشگاهها جزوه ها رو سوراخ سوراخ میکنند و با یک دستگاه مخصوص (binding machine ) و فنر حلقوی به صورت کتاب در میارند . این هم راه حل خوبی هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Reza31001
25-07-2015, 13:05
شما میتونید از جلد و پشت کتاب کپی بگیرید وبعد کتاب رو دو قسمت کنید و فنری کنید
منم برای یکی از کتابهام همین مشکل رو داشتم و این کار رو انجام دادم البته اون کتاب یه ضمیمه مهم هم داشت که اون ضمیمه رو هم کپی کردم که در هر دو قسمت وجود داشته باشه

bahadorgamer
25-07-2015, 16:51
خیلی ممنون که وقت گذاشتید دوستان
یکی از دوستانم پیشنهاد داد که شاید بیرون کتاب های قطور رو سیمی هم بتونن بکن(فنری فلزی).دارم کتاب ها رو میبرم بیرون ببینیم چی میشه اگر نشد که دو قسمت میکنم و فنری می کنم
بازم ممنون از توجهتون

mani6606
25-07-2015, 17:09
خیلی ممنون که وقت گذاشتید دوستان
یکی از دوستانم پیشنهاد داد که شاید بیرون کتاب های قطور رو سیمی هم بتونن بکن(فنری فلزی).دارم کتاب ها رو میبرم بیرون ببینیم چی میشه اگر نشد که دو قسمت میکنم و فنری می کنم
بازم ممنون از توجهتون
دوست من
من یک کتاب با جچم ۵۰۰ صفحه دارم که مدتی پیش به علت چسب نامرعوبی که انتشارات به کار برده برد شروع شد به برگ برگ شدن . و ان را به راحتی فنری کردم ، فنر ها سایز بندی متفاوتی دارند.

bahadorgamer
26-07-2015, 01:37
امروز کتاب ها رو بردم فنری کردم یکیشون 700 صفحه بود که اونم ب راحتی فنری شد
ممنون از دوستان

Sent from my GT-I9305