PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید سیستم برای رندر تا 4میلیون

shahabaliboys
22-07-2015, 15:33
سلام نیازمند یک سیستم برای رندر با وی ری و کار با لومیون هستم تا سقف 4ملیون برای کیس چه سیستمی پیشنهاد میکنید.

Ali*Reza
22-07-2015, 16:41
سلام.

پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i7 4790K : 1.100.000
Cooler : ThermalRight True Spirit 120M : 130.000
M.B : ASYS Z97-K/USB3.1 : 540.000
RAM : Gskill Tridentx 4*4 2400 : 540.000
VGA : Zotac GTX 960 2GB : 820.000
HDD : Western 1TB Blue : 170.000
SSD : Samsung Evo 850 120GB : 260.000
DVD/RW : 50.000
Power : Green 650 A-UK : 260.000
Case : 150.000
All : 4.010.000

قیمتها تقریبی هستند.
در صورتیکه امکان افزایش بودجه حدودا 1 تا 2 میلیون دارین میتونین از سوکت 2011 انتخابهای مناسبتری داشته باشید.

امير موسر
22-07-2015, 17:45
سیستم آقا علیرضا عالیه ، فقط برای انخاب کیس حتما دقیت کنید که کولینگ مناسب + فضای مناسب برای کولر هم موجود باشه !

gooogh
22-07-2015, 18:21
سلام
سیستمی که پیشنهاد می کنم

GIGABYTE H97-D3H ;400
Intel Core i7-4790k : 1100
Cooler Master Hyper 212 X (cpu cooler) : 170
G.Skill Trident X DDR3 2X8GB 2400 :530
Samsung 850 Evo 250GB : 380
Western Digital Blue 1TB WD10EZEX : 180
Zotac GTX 960 AMP! Edition 2GB : 880
Green GP650A-UK 80Plus Gold : 260

D3vil_A
25-07-2015, 14:13
سلام.

پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i7 4790K : 1.100.000
Cooler : ThermalRight True Spirit 120M : 130.000
M.B : ASYS Z97-K/USB3.1 : 540.000

RAM : Gskill Tridentx 4*4 2400

: 540.000
VGA : Zotac GTX 960 2GB : 820.000
HDD : Western 1TB Blue : 170.000
SSD : Samsung Evo 850 120GB : 260.000
DVD/RW : 50.000
Power : Green 650 A-UK : 260.000
Case : 150.000
All : 4.010.000

قیمتها تقریبی هستند.
در صورتیکه امکان افزایش بودجه حدودا 1 تا 2 میلیون دارین میتونین از سوکت 2011 انتخابهای مناسبتری داشته باشید.

سلام
سیستمی که پیشنهاد می کنم

GIGABYTE H97-D3H ;400
G.Skill Trident X DDR3 2X8GB 2400 :530
سلام.
امکانش هست علت پشنهاد یک پردازنده پا پسوند K (قابلیت تغییر ضریب فرکانس پردازنده) به همراه یک مادربرد سری H رو برای من توضیح بدید؟ و همچنین پیشنهاد یک رم با فرکانس 2400MHZ در صورتی که حداکثر تفاوت بین یک رم با فرکانس 1600MHZ و 2400MHZ بسیار ناچیزه؟ و نکته سوم اینکه این رم رو روی سری H که حداکثر تا فرکانس 1600MHZ پشتیانی میکنه پیشنهاد داید؟!

می تونید به جای استفاده از این رم ها نسبتا گرون ، از رم های Value با فرکانس 1600MHZ و تایمینگ 10/9 استفاده کرد و هزینه اضافی رو برای مادربرد یا کارت گرافیک کنار گذاشت.
+
استفاده از چهار ماژول رم در حالت Dual-Channel در فرکانس ها بالا مادربرد رو مجبور میکنه برای پایدار نگه داشتن رم ها بسیار از Sub Timing هارو اعداد بالاتری نسبت به حالت استاندارد ست کنه (تایمینگ بالاتر => کاهش Performance) بنا بر این توصیه میشه در صورت امکان از حداقل تعداد رم در حالت های دوگانه سه گانه و چهار گانه استفاده کنید.
برای سیستم ها بالا ، میشه یک جفت رم GSKILL Ripjaws X 1600MHZ CL10 تهیه کرد که در مجموع 440 تومن هزینش میشه و 100 تومن باقی مونده رو روی مادربرد گذاشت و یک مادربرد با چیپست Z97 تهیه کرد حالا مدلش زیاد مطرح نیست.و اینکه برای کارت گرافیک هم قطعا میشه از GTX770 یا R9 280X استفاده کرد که هر کدوم با قیمت تقریبا برابر ، 10 الی 15 درصد از کارت GTX960 2GB قویتر هستند.

موفق باشید.

gooogh
26-07-2015, 03:36
سلام.
امکانش هست علت پشنهاد یک پردازنده پا پسوند K (قابلیت تغییر ضریب فرکانس پردازنده) به همراه یک مادربرد سری H رو برای من توضیح بدید؟ و همچنین پیشنهاد یک رم با فرکانس 2400MHZ در صورتی که حداکثر تفاوت بین یک رم با فرکانس 1600MHZ و 2400MHZ بسیار ناچیزه؟ و نکته سوم اینکه این رم رو روی سری H که حداکثر تا فرکانس 1600MHZ پشتیانی میکنه پیشنهاد داید؟!

می تونید به جای استفاده از این رم ها نسبتا گرون ، از رم های Value با فرکانس 1600MHZ و تایمینگ 10/9 استفاده کرد و هزینه اضافی رو برای مادربرد یا کارت گرافیک کنار گذاشت.
+
استفاده از چهار ماژول رم در حالت Dual-Channel در فرکانس ها بالا مادربرد رو مجبور میکنه برای پایدار نگه داشتن رم ها بسیار از Sub Timing هارو اعداد بالاتری نسبت به حالت استاندارد ست کنه (تایمینگ بالاتر => کاهش Performance) بنا بر این توصیه میشه در صورت امکان از حداقل تعداد رم در حالت های دوگانه سه گانه و چهار گانه استفاده کنید.
برای سیستم ها بالا ، میشه یک جفت رم GSKILL Ripjaws X 1600MHZ CL10 تهیه کرد که در مجموع 440 تومن هزینش میشه و 100 تومن باقی مونده رو روی مادربرد گذاشت و یک مادربرد با چیپست Z97 تهیه کرد حالا مدلش زیاد مطرح نیست.و اینکه برای کارت گرافیک هم قطعا میشه از GTX770 یا R9 280X استفاده کرد که هر کدوم با قیمت تقریبا برابر ، 10 الی 15 درصد از کارت GTX960 2GB قویتر هستند.

موفق باشید.

سلام

امکانش هست علت پشنهاد یک پردازنده پا پسوند K (قابلیت تغییر ضریب فرکانس پردازنده) به همراه یک مادربرد سری H رو برای من توضیح بدید؟

دلیل من این بود که هزینه اضافی مادربرد رو به خرید SSD با ظرفیت بیشتر اختصاص بدم که کاربردی تره برای ایشون

همچنین ایشون که کانفیگ سیستم رو از دیگران پرس و جو می کنه فکر نمی کنم توان اورکلاک سی پی یو رو داشته باشه که نیازی به سری z داشته باشه

همچنین پیشنهاد یک رم با فرکانس 2400MHZ در صورتی که حداکثر تفاوت بین یک رم با فرکانس 1600MHZ و 2400MHZ بسیار ناچیزه؟ و نکته سوم اینکه این رم رو روی سری H که حداکثر تا فرکانس 1600MHZ پشتیانی میکنه پیشنهاد داید؟!

من حواسم نبود قیمت رم رو اشتباه نوشتم قیمت این رم 430 است که من به جای چهار عدد 5 رو اشتباهی تایپ کردم.
اما دلیل اولی که 2400 رو انتخاب کردم این بود که چون مادربرد بیشتر از فرکانس 1600 پشتیبانی نمی کنه به صورت خودکار، رم روی 1600 قرار می گیره و به این ترتیب تایمینگ رم هم پایین میاد
و دلیل دوم این بود که اگر ایشون بخواد سیستم رو ارتقا بده نیازی نداشته باشه تا رم رو هم ارتقاء بده. ضمن اینکه قیمت 1600 با 2400 آنچنان اختلافی ندارد

اگه سیستم هایی که قبلا پیشنهاد داده بودم رو نگاه کنید می بینید که من این مورد رو رعایت می کنم اما اینجا هم به کاربرد استارتر توجه کردم و هم آینده نگری کردم
اگه استارتر می نوشت که نمی خواد سیستم رو ارتقا بده من هم یک رم دیگه پیشنهاد می دادم یعنی سیستمی که ما پیشنهاد می دیم وحی منزل نیست و هر کسی می تونه بر اساس سلیقه و با گفتگو تغییرات خودش رو در سیستم پیشنهادی، اعمال کنه

مثلا ممکنه من مادربرد h97 گیگابایت پیشنهاد می دم و استارتر خاطره خوشی از ایسوس داشته باشه و من میام مادربرد پیشنهادی رو به asus h97 تغییر می دم اما استارتر در اینجا هیچ بحثی رو مطرح نکرد و حتی یک تشکر خشک و خالی برای وقتی که براش صرف کرده بودم ،نکرد البته من نیازی به تشکر ندارم فقط اینجوری می فهمم که زحمتم هدر نرفته و فکر نمی کنم که می خواست سیستم بخره فقط می خواست اون حرفی که یکی از کاربران این سایت قبلا زده بود رو اثبات کنه که:

"لذتی که تو تحقیق است تو خرید نیست"

من قبلا برای سیستم خودم 2 رم 4 گیگ گرفتم (از دوستم که کارش همینه) ولی بعدا پشیمون شدم گفتم 4 تا 2 گیگ بهتره و دو به دو دوال چنلشون میکنم که سریعتره و رفتم عوض کردم و بعد که آوردم خونه سرعتش نسبت به قبل خیلی کم شده بود بنابراین رفتم دوباره همون قبلی رو گرفتم بنابراین بر اساس تجربه 2 رم 8 به نظرم سریعتر از 4 رم چهار گیگه

دلیل دوم انتخاب رم 8 این بود که اگه استارتر بعدا بخواد رم رو افزایش بده مجبوره 4 رم 4 گیگ رو بفروشه ولی اگه رم 8 باشه می تونه 2 تا 8 دیگه اضافه کنه

اینکه برای کارت گرافیک هم قطعا میشه از GTX770 یا R9 280X استفاده کرد که هر کدوم با قیمت تقریبا برابر ، 10 الی 15 درصد از کارت GTX960 2GB قویتر هستند

کارت gtx 770 رو نمی شه با gtx 960 مقایسه کرد چون هم پهنای باند متفاوتی دارند و هم هسته های cuda متفاوتی
با اینکه شما دیدگاه متفاوتی دارید من سلیقم اینه و geforce پیشنهاد می کنم حتی اگه کمی ضعیف تر باشه

سیستم پیشنهادی من درمیاد 3800 که 200 می مونه برای کیس و دی وی دی رایتر که سلیقه ایه
حالا اگه شما سیستم بهتری تا 4 میلیون در نظر دارید ارائه بدید که همه استفاده کنن

اما آقای مدیر شما عدالت رو رعایت نکردید
آقای علیرضا که ناظر انجمنه، رمی با قیمت 540 معرفی کرد و گرافیک رو هم gtx 960 معرفی کرد ولی شما اعتراضی نکردید
ولی شما به من اعتراض کردید که چرا رم رو گرون انتخاب کردم و چرا گرافیک رو gtx 960 انتخاب کردم.
آیا یک مدیر به خاطر دوستش باید عدالت رو زیر پا بزاره
بهترین فکری که درباره این موضوع و شما می تونم داشته باشم اینه که می خواهید به در بگید که دیوار بشنوه

D3vil_A
26-07-2015, 09:43
سلام.

دلیل من این بود که هزینه اضافی مادربرد رو به خرید SSD با ظرفیت بیشتر اختصاص بدم که کاربردی تره برای ایشون

همچنین ایشون که کانفیگ سیستم رو از دیگران پرس و جو می کنه فکر نمی کنم توان اورکلاک سی پی یو رو داشته باشه که نیازی به سری z داشته باشه

پس بنابراین نیازی به پردازنده سری K هم نداره.

من حواسم نبود قیمت رم رو اشتباه نوشتم قیمت این رم 430 است که من به جای چهار عدد 5 رو اشتباهی تایپ کردم.
اما دلیل اولی که 2400 رو انتخاب کردم این بود که چون مادربرد بیشتر از فرکانس 1600 پشتیبانی نمی کنه به صورت خودکار، رم روی 1600 قرار می گیره و به این ترتیب تایمینگ رم هم پایین میاد
و دلیل دوم این بود که اگر ایشون بخواد سیستم رو ارتقا بده نیازی نداشته باشه تا رم رو هم ارتقاء بده. ضمن اینکه قیمت 1600 با 2400 آنچنان اختلافی ندارد

اگه سیستم هایی که قبلا پیشنهاد داده بودم رو نگاه کنید می بینید که من این مورد رو رعایت می کنم اما اینجا هم به کاربرد استارتر توجه کردم و هم آینده نگری کردم
اگه استارتر می نوشت که نمی خواد سیستم رو ارتقا بده من هم یک رم دیگه پیشنهاد می دادم یعنی سیستمی که ما پیشنهاد می دیم وحی منزل نیست و هر کسی می تونه بر اساس سلیقه و با گفتگو تغییرات خودش رو در سیستم پیشنهادی، اعمال کنه
قیمت دقیق روز بازارش 460 تومن هست.در رابطه با تایمینگ هم بر خلاف تصورات شما رم روی 1600MHZ CL9 به صورت خودکارت توسط بایوس مادربرد ست میشه و باز هم با رم اروزن تر هیچ تفاوتی نمیکنه.و سوم اینکه ارتقاء بعدی این سیستم قطعا استفاده از Z170 یا X99 خواهد بود که در اون صورت هم ماژول DDR3به کار نمیاد و باید رم DDR4 تهیه کنند.این مسئله رو در نظر بگیرید فرکانس رم هیچ ارتباطی با ارتقاء و این داستانا نداره ! زمانی که 16GB رم DDR3 احتیاج به ارتقاء پیدا کنه قطعا فرکانس اون مطرح نخواهد بود و معماری به طور کلی باید تغییر کنه.

من قبلا برای سیستم خودم 2 رم 4 گیگ گرفتم (از دوستم که کارش همینه) ولی بعدا پشیمون شدم گفتم 4 تا 2 گیگ بهتره و دو به دو دوال چنلشون میکنم که سریعتره و رفتم عوض کردم و بعد که آوردم خونه سرعتش نسبت به قبل خیلی کم شده بود بنابراین رفتم دوباره همون قبلی رو گرفتم بنابراین بر اساس تجربه 2 رم 8 به نظرم سریعتر از 4 رم چهار گیگه

دلیل دوم انتخاب رم 8 این بود که اگه استارتر بعدا بخواد رم رو افزایش بده مجبوره 4 رم 4 گیگ رو بفروشه ولی اگه رم 8 باشه می تونه 2 تا 8 دیگه اضافه کنه

این قسمت از صحبتم با کاربر Alir*Reza بود و ارتباطی با سیستم پیشنهادی شما نداشت.

کارت gtx 770 رو نمی شه با gtx 960 مقایسه کرد چون هم پهنای باند متفاوتی دارند و هم هسته های cuda متفاوتی
با اینکه شما دیدگاه متفاوتی دارید من سلیقم اینه و geforce پیشنهاد می کنم حتی اگه کمی ضعیف تر باشه

دلیل قانع کننده ای نیست اینکه ما نمیتونیم دوتا کارت هم قیمت رو به علت تفاوت در تعداد Cuda Core و Memory Interface با یکدیگر مقایسه کنیم ، چرا که علت تفوات میان کارت های گرافیکی هم دقیقا همین عوامل هستند.و اینکه تو پیشنهاد سیستم نباید احساسی و سلیقه ای عمل کنیم ، سعی کنیم بهترین پیشنهاد سیستم به دور از تعصبات و علایق و .....به کاربران بدیم حتی اگه یک تشکر خشک و خالی هم از ما نیشه.

و در آخر

اما آقای مدیر شما عدالت رو رعایت نکردید
آقای علیرضا که ناظر انجمنه، رمی با قیمت 540 معرفی کرد و گرافیک رو هم gtx 960 معرفی کرد ولی شما اعتراضی نکردید
ولی شما به من اعتراض کردید که چرا رم رو گرون انتخاب کردم و چرا گرافیک رو gtx 960 انتخاب کردم.
آیا یک مدیر به خاطر دوستش باید عدالت رو زیر پا بزاره
بهترین فکری که درباره این موضوع و شما می تونم داشته باشم اینه که می خواهید به در بگید که دیوار بشنوه
من هر دو سیستم رو نقل قول کردم و هر حرفی هم زدم مربوط به هر دو سیستم پیشنهادی بود ، نه صرفا سیستم شما.
اضافه کنم که بنده هیچ آشنایی نزدیکی هم به بقیه کاربران فعال اینجا ندارم.و هر حرفی که می زنم بدون در نظر گرفتن عنوان و نام کاربری شخص مقابل می باشد.

موفق باشید.

gooogh
26-07-2015, 11:10
سلام.

قیمت دقیق روز بازارش 460 تومن هست.در رابطه با تایمینگ هم بر خلاف تصورات شما رم روی 1600MHZ CL9 به صورت خودکارت توسط بایوس مادربرد ست میشه و باز هم با رم اروزن تر هیچ تفاوتی نمیکنه.و سوم اینکه ارتقاء بعدی این سیستم قطعا استفاده از Z170 یا X99 خواهد بود که در اون صورت هم ماژول DDR3به کار نمیاد و باید رم DDR4 تهیه کنند.این مسئله رو در نظر بگیرید فرکانس رم هیچ ارتباطی با ارتقاء و این داستانا نداره ! زمانی که 16GB رم DDR3 احتیاج به ارتقاء پیدا کنه قطعا فرکانس اون مطرح نخواهد بود و معماری به طور کلی باید تغییر کنه.

این قسمت از صحبتم با کاربر Alir*Reza بود و ارتباطی با سیستم پیشنهادی شما نداشت.

دلیل قانع کننده ای نیست اینکه ما نمیتونیم دوتا کارت هم قیمت رو به علت تفاوت در تعداد Cuda Core و Memory Interface با یکدیگر مقایسه کنیم ، چرا که علت تفوات میان کارت های گرافیکی هم دقیقا همین عوامل هستند.و اینکه تو پیشنهاد سیستم نباید احساسی و سلیقه ای عمل کنیم ، سعی کنیم بهترین پیشنهاد سیستم به دور از تعصبات و علایق و .....به کاربران بدیم حتی اگه یک تشکر خشک و خالی هم از ما نیشه.

و در آخر

من هر دو سیستم رو نقل قول کردم و هر حرفی هم زدم مربوط به هر دو سیستم پیشنهادی بود ، نه صرفا سیستم شما.
اضافه کنم که بنده هیچ آشنایی نزدیکی هم به بقیه کاربران فعال اینجا ندارم.و هر حرفی که می زنم بدون در نظر گرفتن عنوان و نام کاربری شخص مقابل می باشد.

موفق باشید.

چرا نیاز نداره و به نظر شما چه اشکالی داره i7-4790k رو با مادربرد h97 ببندیم

i7-4790k و i7-4790 حدود صد هزار بیشتر اختلاف ندارن ولی i7-4790k چهار هسته 4 گیگاهرتز داره و کارایی بالاتری داره نسبت به قیمت

شما به لینک زیر برید در قسمت support&download و در بخش cpu support list می بینید که بهترین سی پی یو ساپورت شده برای این مادربورد i7-4790k است و وحی منزل نیست که i7-4790k رو با مادربرد سری z ببندیم همون طور که گیگابایت هم نظر من رو تایید می کنه
احتمالا چون شما همه سیستم های پیشنهادی رو که نگاه کردین این تصور برای شما به وجود اومد که k رو حتما با z می بندن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در مورد انتخاب رم هم اشتباهم رو می پذیرم که بی دقتی از جانب من بود ولی همین رم هم به هیچ عنوان مشکلی به وجود نمیاره و البته من به ارتقا مادربرد به سری z و sli فکر می کردم نه ارتقای سوکت چون با اومدن سوکت های جدید سوکت های قدیمی تر ارزون می شن و استارتر می تونه یکی از مادربرد های حرفه ای سری z رو بخره ولی اگه به هیچ عنوان نخواد این کار رو بکنه باید فرکانس 1600 بخره

اینکه تو پیشنهاد سیستم نباید احساسی و سلیقه ای عمل کنیم ، سعی کنیم بهترین پیشنهاد سیستم به دور از تعصبات و علایق و .....به کاربران بدیم حتی اگه یک تشکر خشک و خالی هم از ما نیشه.

صحبت های من رو درست نخوندید چون من گفتم که نیازی به تشکر ندارم و تشکر باعث می شه بفهمم کارم درست بوده یا نه من بدون تعصب و بدور از سلایق شخصی سیستم پیشنهاد می دم ولی بهترین ها رو انتخاب می کنم حالا چون برند مورد علاقه شما جز اون نیست دلی بر تعصب من نمی شه یا احساسی عمل کردن

من سیستم پیشنهادی خودم رو اصلاح می کنم

GIGABYTE H97-D3H :400
G.Skill Trident X DDR3 2X8GB 1600 : 450

لطف کنید حتما سیستم خودتون رو بر اساس این بودجه معرفی کنید تا مقایسه خوبی صورت بگیره و ببینیم سیستم پیشنهادی شما چه خصوصیاتی داره

gooogh
26-07-2015, 11:10
جناب افشین

شما با تشکر کردن از افراد مختلف نمی تونی اشتباهت رو بپوشونی و این رو بدون که مدیر انجمن اصطلاحا یک فرد فرا جناحیه و نمیاد اسیر دست باند بازی افراد بشه و صرفا چیزی که می بینه رو به افراد گوشزد می کنه برای رشد افراد

البته من اعتقاد دارم که شما از مدیر انجمن و سایر مدیران و ناظرین برای حرف درستشون تشکر نمی کنی بلکه برای اینکه بتونی یارگیری کنی و کاری کنی که ازت حمایت بی چون و چرا کنن

ولی یادت باشه که اگه تمام مدیران این انجمن و سایر انجمن ها جمع بشن می شه مادربرد i7-4790k رو روی مادربرد سری H قرار داد و تولید کننده مادربرد یعنی گیگابایت هم نظر من رو تایید می کنه چون در اصل این نظر من نیست بلکه نظر خود گیگابایته

همچنین مادربرد i7-5820k از مادربرد i7-4790 در پردازش قوی تره

حالا تا صبح از همه تشکر کن

D3vil_A
27-07-2015, 08:09
چرا نیاز نداره و به نظر شما چه اشکالی داره i7-4790k رو با مادربرد h97 ببندیم

i7-4790k و i7-4790 حدود صد هزار بیشتر اختلاف ندارن ولی i7-4790k چهار هسته 4 گیگاهرتز داره و کارایی بالاتری داره نسبت به قیمت

شما به لینک زیر برید در قسمت support&download و در بخش cpu support list می بینید که بهترین سی پی یو ساپورت شده برای این مادربورد i7-4790k است و وحی منزل نیست که i7-4790k رو با مادربرد سری z ببندیم همون طور که گیگابایت هم نظر من رو تایید می کنه
احتمالا چون شما همه سیستم های پیشنهادی رو که نگاه کردین این تصور برای شما به وجود اومد که k رو حتما با z می بندن

سلام.
من نگفتم مشکلی ایجاد میکنه ! همون مقدار 100 تومن رو اگر H97 با استفاده از i7 4770 تهیه کنیم ، و بودجه آزاد شده رو به قسمت های دیگه مثل SSD کارت گرافیک....اختصاص بدیم ، خیلی افزایش کارایی بهتری رو شاهد خواهیم بود و نکته بعدی اینکه بر الاف تصورات شما من از روی سیستم های پیشنهادی دیگران تصمیم نمیگیرم.

صحبت های من رو درست نخوندید چون من گفتم که نیازی به تشکر ندارم و تشکر باعث می شه بفهمم کارم درست بوده یا نه من بدون تعصب و بدور از سلایق شخصی سیستم پیشنهاد می دم ولی بهترین ها رو انتخاب می کنم حالا چون برند مورد علاقه شما جز اون نیست دلی بر تعصب من نمی شه یا احساسی عمل کردن

کار درست هم دقیقا همینه ودر ضمن من برند مورد علاقه ندارم.سیستم شما طبق محاسباتتون 3820 شد.

Gigabyte Z97-D3H :550

Intel Core i7-4770k : 980
DeepCool Gamaxxx 300 : 60
2x8GB Kingston Fury : 340

Zotac GTX770 AMP Edition : 850

این سیستم با مادربرد Z97 و 16GB رم پردازنده سری K به همراه گرافیک با 10% بازدهی بیشتر 20 تومن از سیستم شما ارزون تر تموم میشه.

ولی یادت باشه که اگه تمام مدیران این انجمن و سایر انجمن ها جمع بشن می شه مادربرد i7-4790k رو روی مادربرد سری H قرار داد و تولید کننده مادربرد یعنی گیگابایت هم نظر من رو تایید می کنه چون در اصل این نظر من نیست بلکه نظر خود گیگابایته

من نگفتم نمیشه ، بنده میتونم i7 4770K یا i7 4790K رو روی یک مادربرد H97 ! قرار بدم و تا فرکانس 4.6 4.7GHZ به راحتی !آ ورکلاکش کنم ، ولی دلیل نمیشه توی سیستم پیشنهادی مطرح کنم و نظم ساختار تعریف شده شرکت اینتل رو بهم بریزم.
موفق باشید.

gooogh
27-07-2015, 09:16
سلام.
من نگفتم مشکلی ایجاد میکنه ! همون مقدار 100 تومن رو اگر H97 با استفاده از i7 4770 تهیه کنیم ، و بودجه آزاد شده رو به قسمت های دیگه مثل SSD کارت گرافیک....اختصاص بدیم ، خیلی افزایش کارایی بهتری رو شاهد خواهیم بود و نکته بعدی اینکه بر الاف تصورات شما من از روی سیستم های پیشنهادی دیگران تصمیم نمیگیرم.

کار درست هم دقیقا همینه ودر ضمن من برند مورد علاقه ندارم.سیستم شما طبق محاسباتتون 3820 شد.

Gigabyte Z97-D3H :550

Intel Core i7-4770k : 980
DeepCool Gamaxxx 300 : 60
2x8GB Kingston Fury : 340

Zotac GTX770 AMP Edition : 850

این سیستم با مادربرد Z97 و 16GB رم پردازنده سری K به همراه گرافیک با 10% بازدهی بیشتر 20 تومن از سیستم شما ارزون تر تموم میشه.

من نگفتم نمیشه ، بنده میتونم i7 4770K یا i7 4790K رو روی یک مادربرد H97 ! قرار بدم و تا فرکانس 4.6 4.7GHZ به راحتی !آ ورکلاکش کنم ، ولی دلیل نمیشه توی سیستم پیشنهادی مطرح کنم و نظم ساختار تعریف شده شرکت اینتل رو بهم بریزم.
موفق باشید.

شما به کاربرد استارتر توجه نکردید. ایشون می خواد با لومیون کار کنه و این نرم افزار یک نرم افزار سی پی یو محوره بنابراین باید سی پی یو قوی تری انتخاب کنیم

بازدهی سیستم شما در کارت گرافیک 10 درصد بیشتره ولی بازدهی سیستم من در سی پی یو که برای کار استارتر مهمتره نزدیک به 10 درصد بیشتره

همچنین شما هم از یک رم بی کیفیت تر استفاده کردید و هم از یک کولر سی پی یو ارزون

حالا من هم از کولر ارزونی که شما انتخاب کردید استفاده می کنم

GIGABYTE H97-D3H :400
DeepCool Gamaxxx 300 (cpu cooler) : 60
G.Skill Trident X DDR3 2X8GB 1600 : 450

3710

در ضمن استارتر بودجه رو 4 میلیون اعلام کرده و من مقداری هم برای کیس و دی وی دی رایتر کنار گذاشتم وگرنه می شه با 2500 هم سیستم خوبی کانفیگ کرد ما فرض رو براین می گیریم که ایشون می خواد کل 4 میلیون رو خرج کنه پس اگه شما سیستم 3600 معرفی کنی کار خاصی نکردید

حالا کاری نداریم که بیشتر جاهاش کپی از رو دست من بود

شما دقت کن که gtx 770 رو نمی شه با gtx 960 مقایسه کرد

معمولا gtx 960 رو با gtx 760 مقایسه می کنند و gtx 770 رو با gtx 970

و برنده ها gtx 960 و gtx 970 هستند

در ضمن من به شما به عنوان مدیر انجمن احترام میذارم و همه ما اینجا هستیم که یاد بگیریم
ما در حال بحث هستیم ولی استارتری درکار نیست یعنی همون چیزی که دوستمون قبلا گفت

"لذتی که تو تحقیق است تو خرید نیست"

و ما الکی داریم با هم بحث و جدل می کنیم سر هیچ

D3vil_A
27-07-2015, 09:39
شما به کاربرد استارتر توجه نکردید. ایشون می خواد با لومیون کار کنه و این نرم افزار یک نرم افزار سی پی یو محوره بنابراین باید سی پی یو قوی تری انتخاب کنیم

بازدهی سیستم شما هم در کارت گرافیک 10 درصد بیشتره ولی بازدهی سیستم من در سی پی یو که برای کار استارتر مهمتره نزدیک به 10 درصد بیشتره

همچنین شما هم از یک رم بی کیفیت تر استفاده کردید و هم از یک کولر سی پی یو ارزون
رم بی کیفیت؟ میتونید رم بی کیفیت رو برای من تعریف کنید؟
+ شما مطمئن هستید که i7 4790K 10% اختلاف بازدهی نسبت به i7 4770K داره؟!
آیا شما می دونستید که بازدهی پردازنده i7 4770K در حالی که فرکانس پایین ترین نسبت به 4790K داره ، بازدهی بیشتری در بیشتر نرم افزار ها داره؟
و هنوزم شما روی مادربرد H97 با i7 4790K که بازدهی کمتری نسبت 4770K داره ، در حالی که با همون 4770K میشه یک مادربرد Z97 تهیه کرد؟ و چیزی هم تحت عنوان رم بی کیفیت وجود نداره ؟ یک رم 400& دلاری و یک رم 100 دلاری در تایمینگ و فرکانس یکسنا بازدهی یکسانی خواهند داشت.....شک دارید خودم به شخصه براتون تست کنم و همینجا قرار بدم؟

شما دقت کن که gtx 770 رو نمی شه با gtx 960 مقایسه کرد

بله ، علتش هم اینه که کارت GTX770 از GTX960 بازدهی بیشتری داره ، و من هنوز نمیتونم شمارو درک کنم که چرا به GTX960 اصرار دارید در حالی که GTX770 با همون قیمت در بازار موجوده؟!

همه چیز اعداد و ارقام نیست !

gooogh
27-07-2015, 10:11
رم بی کیفیت؟ میتونید رم بی کیفیت رو برای من تعریف کنید؟
+ شما مطمئن هستید که i7 4790K 10% اختلاف بازدهی نسبت به i7 4770K داره؟!
آیا شما می دونستید که بازدهی پردازنده i7 4770K در حالی که فرکانس پایین ترین نسبت به 4790K داره ، بازدهی بیشتری در بیشتر نرم افزار ها داره؟
و هنوزم شما روی مادربرد H97 با i7 4790K که بازدهی کمتری نسبت 4770K داره ، در حالی که با همون 4770K میشه یک مادربرد Z97 تهیه کرد؟ و چیزی هم تحت عنوان رم بی کیفیت وجود نداره ؟ یک رم 400& دلاری و یک رم 100 دلاری در تایمینگ و فرکانس یکسنا بازدهی یکسانی خواهند داشت.....شک دارید خودم به شخصه براتون تست کنم و همینجا قرار بدم؟

بله ، علتش هم اینه که کارت GTX770 از GTX960 بازدهی بیشتری داره ، و من هنوز نمیتونم شمارو درک کنم که چرا به GTX960 اصرار دارید در حالی که GTX770 با همون قیمت در بازار موجوده؟!

همه چیز اعداد و ارقام نیست !

منظورم از بی کیفیت تر، کم کیفیت تر بود یعنی کینگستون هم رم های خوبی داره ولی به Gskill نمی رسه

یعنی من هم می تونم از رم ارزون استفاده کنم تا قیمت پایین بیاد و این کار مهمی نیست

لینک زیر هم برتری 10 درصدی رو نشون می ده

شما مصرف پایین تر gtx960 در مقابل gtx 770 نگاه کن

حداقل پاور برای gtx 770 حدود 600 واته در حالی که حداقل پاور برای gtx 960 حدود 400 واته و این یعنی کارآمد تر

و همون طوری که گفتم اصلا نمی شه gtx 770 رو که 256 بیتی است رو با gtx 960 که 128 بیتی است مقایسه کرد شما gtx 770 رو با gtx 970 مقایسه کن ببین کی برنده است
اگه شما gtx 770 رو انتخاب کردی پس پاور 650 وات قابل اعتماد نیست و فکر می کنم باید پاور با وات بالاتری انتخاب کنید که در این صورت قیمت سیستم شما به من خیلی نزدیک می شه

D3vil_A
27-07-2015, 11:38
منظورم از بی کیفیت تر، کم کیفیت تر بود یعنی کینگستون هم رم های خوبی داره ولی به Gskill نمی رسه

یعنی من هم می تونم از رم ارزون استفاده کنم تا قیمت پایین بیاد و این کار مهمی نیست

لینک زیر هم برتری 10 درصدی رو نشون می ده

شما مصرف پایین تر gtx960 در مقابل gtx 770 نگاه کن

حداقل پاور برای gtx 770 حدود 600 واته در حالی که حداقل پاور برای gtx 960 حدود 400 واته و این یعنی کارآمد تر

و همون طوری که گفتم اصلا نمی شه gtx 770 رو که 256 بیتی است رو با gtx 960 که 128 بیتی است مقایسه کرد شما gtx 770 رو با gtx 970 مقایسه کن ببین کی برنده است
اگه شما gtx 770 رو انتخاب کردی پس پاور 650 وات قابل اعتماد نیست و فکر می کنم باید پاور با وات بالاتری انتخاب کنید که در این صورت قیمت سیستم شما به من خیلی نزدیک می شه
من اگه از ابتدای بحث می دونستم ملا شما سایت هایی مثل CPUBenchmark.Net و تفاوت 100 واتی مصرف کارت گرافیک است و علاوه بر اون رم هارو با اصطلاحات بی کیفیت و کم کیفیت می سنجید از ابتدا اصلا وارد بحث با شما نمی شدم.

موفق باشید.

gooogh
27-07-2015, 12:22
من اگه از ابتدای بحث می دونستم ملا شما سایت هایی مثل CPUBenchmark.Net و تفاوت 100 واتی مصرف کارت گرافیک است و علاوه بر اون رم هارو با اصطلاحات بی کیفیت و کم کیفیت می سنجید از ابتدا اصلا وارد بحث با شما نمی شدم.

موفق باشید.

گفتم که بی کیفیت رو چون دقت نکردم به کار بردم و منظورم کم کیفیت تر بود

سایت CPUBenchmark.Net یکی از معتبرترین سایت های جهانیه و حتی یکی از برندهای جهانی کاربران خودش رو ارجاع می داد به این سایت برای اطلاع از امتیاز های سی پی یو های مختلف. چون ذخیرش نکردم دقیقا یادم نیست

یک بار دیگه هم می گم که من به شما به عنوان مدیر این انجمن احترام میذارم و حدود 7 سال در اینجا و جاهای دیگه چیز آموختم بعدا اقدام به معرفی سیستم کردم و از این کار هم درآمدی کسب نمی کنم یعنی در هر صورت بازنده ای بیش نیستم ولی خواستم که به دیگران کمک کنم تا وقتی با سیستمی که خریدن کار می کنن لذت ببرن و پولی که پدراشون با زحمت بدست آوردن به راحتی از بین نره

اما چون نمی خوام که شما ناراحت بشید و دوست دارم به عنوان مدیر این انجمن، اقتدار شما حفظ بشه از شما و همه دوستانی که باعث ناراحتیشون شدم عذرخواهی می کنم و بعداز 7 سال از این فروم کنار می کشم

عقل کامل نمی شود مگر با پیروی از حق
(امام حسین علیه السلام)

خدا نگهدار