PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مبلمان

ملا نصرالدین
21-07-2015, 19:40
سلام

من دیدم جای این تاپیک توی این انجمن خیلی خالی هست

عاغا همه وسایل و لوازم خانگی برقی نیست که:n10:

مثلا همین مبلمان

به نظر شما چجوری تشخیص بدیم که کیفیت ساخت یک مبل خوبه و چند سال برای ما راحت کار میکنه؟
چه تجربه ای در این مورد دارید؟
بهترین مبل رو از کجا میشه خرید؟

لطفا راهنمایی کنید.

dourtarin
21-07-2015, 22:48
سلام:n18:
من در این مورد بی تجربه هستم:n36:
ولی از تجربه های دوستان استقبال می کنم:n02:

raana
23-07-2015, 13:02
سلام ...

فقط از نظر من...از هر جا مبلمان می خرید..از یافت آباد نخرید....یه چیز تو مایه های پاساژ علاء الدین که گوشی میندازن به همه...

یافت آباد هم مبل میندازن به همه:|

خرید میکنی...100دفعه تاکید میکنی همین سرویس مبلمان که تو مغازه هست رو برنداری بیاریا..میگه نه خیالتون راحت..از انبار میاریم...باز میاره میبینی همونو برداشته آورده

میری بهشونم میگی...به طور کل زیر بار نمیرن..:n22:

Mr_100_dolari
27-07-2015, 01:34
سلام

برای خرید همون یافت آباد مرکزش هست که چند تا بازار مبل داره و مغازه های کنار خیابان هم هستند ...

مغازه های داخل بازار کمی قیمتشون بالاتر هست نسبت به کنار خیابان ... و البته بین خود چند تا پاساژی هم که وجود داره باز اختلاف قیمت هست ...

اکثرشون برای پارچه روی مبل رنگ بدنه و ... گارانتی میدن حالا اینکه چقدر به این گارانتی عمل کنند در واقعیت نمیدونم ...

شما هر مدلی رو که دیدی میتونی در مورد رنگ پارچه جنس پارچه و اینکه کدوم قسمت ها چه نوع رنگ بندی داشته باشه و ... هر تغییراتی رو خواستین بدین ...

از قبل در نظر بگیرین تو چه سبکی میخواین خرید کنید مثلا سلطنتی مدرن و ... که فقط تو همون طرح دنبالش باشید چون در عین یکنواختی طرح ها ولی تنوع هم زیاده و دیگه این طوری کمتر اذیت میشین

چون بازارشون به شدت خرابه مراقب باشین تو رودرباستی نمونید و کاملا بازار رو بگردین ...

در مورد تخفیف بعد از اینکه موردی رو پسندیدن قبل از اینکه در مورد طرح و ... باهاشون صحبت کنید بگین از این خوشتون اومده و پولتون کافی نیست ... چون قیمت میپرونن و شاید حتی 500 الی 1 تومن هم بهتون تخفیف بدن ... اگر مثلا خواستین یه دست کامل بخرین بگین پولتون نمیرسه و نیم ست میخوام بعد یهو دیدن باز بهتون تخفیف بیشتر دادن که کامل بردارین ...

بیانه اول رو هم تا جایی که میتونید کمتر پرداخت کنید ... که اگر بعدا خواستین مدل رو عوض کنید دستتون باز تر باشه ولی بهتر انتخابتون عوض نشه چون اذیت میشین ...

و اینکه چون مدلها خیلی شبیه هم هست و انتخاب خیلی سخته واقعا ادم سر درد و سر گیجه میگیره و خرید مبل یکی از سخترین خرید هاست به نظرم ....

در اخر هم زیاد سخت نگیرین چون اونها به سری اصطلاحاتی رو به کار میبرن که مشتری رو گیج کنند و جنس و قالب کنند شما سعی کن بیشتر تمرکزت رو تخفیف باشه و حتی هر چی قیمت دادن شما هم قیمت خودت و بگو :دی و اینکه احتمالا تا دو یا سه سال اینده باید با مبلهاتون وداع کنید :دی

در مورد حرف رعنا خانم هم خیلی عجیبه چون نمونه های توی مغازه فقط نمونه برای دیدن مشتری هست و ممکنه بنا به تغییراتی که توی طرح میدی اصلا زمین تا آسمون چیزی که انتخاب میکنیم با چیزی که میارن از نظر رنگ و ... فرق داشته باشه و اکثرشون باید ساخته بشه ... و اگر قرار باشه اونی که تو مغازه هست و بیارن که خوب طرف هم قبول نمیکنه که :n13: :دی

موفق باشید ....

raana
27-07-2015, 13:28
والا آرمین جان...از این دست اتفاقات عجیب..برای ما زیاد پیش میاد:n02:

یه دفعه رفتیم کمد خریدیم...خود فروشنده ..پشت کمد رو نشون داد...گفت MDF میزنیم که دیگه مثل فیبر خرد نشه....مام گفتیم که چه خوب و اینا:n02:

سفارش دادیم برداشت آرود چند روز بعد...دیدیم پشتش رو فیبر زده:|....

حالا چرا این کارو کرد...چون 20 تومن تخفیف گرفتیه بودیم :|

Mr_100_dolari
27-07-2015, 16:16
والا آرمین جان...از این دست اتفاقات عجیب..برای ما زیاد پیش میاد:n02:

یه دفعه رفتیم کمد خریدیم...خود فروشنده ..پشت کمد رو نشون داد...گفت MDF میزنیم که دیگه مثل فیبر خرد نشه....مام گفتیم که چه خوب و اینا:n02:

سفارش دادیم برداشت آرود چند روز بعد...دیدیم پشتش رو فیبر زده:|....

حالا چرا این کارو کرد...چون 20 تومن تخفیف گرفتیه بودیم :|

آره درست میگی شاید در مورد چیزهای دیگه این کار کنند ...

ما هم یه بار آب نما گرفته بودیم بعد به من گفته بود از انبار میفرسته و این نمونه هست توی مغازه منم شک افتادم گفتم باشه حالا همین و امتحان کن ببنیم چطوریه ...بهمون گفت برقش وصل نیست و ... خلاصه امتحان نکرد ... بعد همونم برداشتن اورد که کلا خراب بود همه چیزش :دی زنگ زدم به طرف میگم پول ندادیم مجسمه بخریم که فقط ، این هیچیش کار نمیکنه ... اولش داشت مینداخت گردن خودمون که شما خرابش کردین این سالم بوده ... بهش گفتم این همونیه که تو مغازه دیدم اونجام بهت گفتم امتحان کن نکردی چون میدونستی خرابه :دی ...

خلاصه بعد از یک هفته یک بارکه باهاش خیلی ملایم حرف زدم :n09: سه روز دیگش یدونه نوش رو فرستاد دیگم نذاشتم بیاره تحویل بده در بره گفتم بیا بالا قشنگ وصلش کن بعد برو ...

پ ن : شما هم احتمالا خیلی باهاشون ملایم نبودین ملایمت در همچین مواقعی خوب جواب میده :دی

ملا نصرالدین
28-07-2015, 16:21
خب تا اینجا اجازه بدهید من هم تجربیات خودم را بذارم

ما به توصیه دوستان اول رفتیم شهرک ولیعصر.انجا مبلمان های خوبی داشت ولی کیفیت و رنگ پارچه های استفاده شده افتضاح بود.
بعد از انجا رفتیم یافت اباد.
من 5 سال پیش هم رفته بودم انجا برای خرید مبل.ولی نسبت به 5 سال پیش خیلی تفاوت داشت.پر از پاساژ شده بود و قیمت ها 5 برابر شهرک ولیعصر بود.تفاوتش با شهرک ولیعصر در پارچه ها بود.انجا من متوجه شدم انتخاب پارچه چقدر مهمه.همان مبلی که در شهرک ولیعصر من قیمت کردم 8 میلیون تومان همان را با رنگ و پارچه ی متفاوت قیمت کردم 45 میلیون تومان
در پاساژها حداقل قیمت سرویس مبل 20 میلیون تومان بود.
از یک نفر پرسیدیم گفت ما اسکلت مبل را از ملایر می اوریم و سپس برای رنگ و پارچه به جاجرود میدهیم.البته من به انها حق میدادم که مبلی که برای خودشان کمتر از 10 تومان در امده را 25 تومان بفروشند.انها میانگین ماهی 70 میلیون تومان اجاره مغازه میدهند.
انجا متوجه شدم کسانی که میگویند مبل های ما ترکیه ای هست همه دروغ میگویند.هیچ مبل خارجی در انجا وجود ندارد.همه ایرانی هستند.

بعد از یافت اباد یک روز رفتم شهرک صنعتی خاوران.واقع در جاده امام رضا

انجا هم کارگاه های مبل سازی زیاد بود ولی متاسفانه یا خوشبختانه همه جنس هایشان دست اول و از تولید به مصرف نبود.هرکسی در کارگاهش 2 یا 3 مورد مبل را خودش می ساخت و بقیه ی مدل هایی که نشان میدادند را از جاجرود تهیه میکردند.

حالا تصمیم گرفتیم بریم جاجرود

لطفا با ادامه ی داستان های مبل خریدن ما با ما همراه باشید

ملا نصرالدین
01-08-2015, 14:07
به بقیه ی داستان در مورد مبل ادامه میدیم

چند روز پیش رفتیم جاجرود
وارد جاجرود که شدیم از چند نفر پرسیدیم مبل از کجا بخریم گفتند سعید اباد.
سعید اباد یک روستا هست که خیلی هم خوش اب و هوا بود. توی اون روستا چندین کارگاه مبل سازی بود.مدل هایی که دیدم همه تکراری بود.بعضا کیفیت ها خیلی خوب و خیلی بد بود.مبل هایی رو میدیدیم که کلافش حتی نقاط اتصالش را از چوب راش (که چوب خیلی خوبی هست) استفاده شده و از طرفی مبل هایی رو میدیدیم که کلافش بجز منب هایش بقیه از چوب سفید که چوب بسیار کم دوامی هست استفاده شده بود
در کل مدل ها همه تکراری بود
بعد با کلی پرسش و پاسخ به این نتیجه رسیدیم که باید از سعید اباد خارج شویم و به سمت سیاه سنگ برویم.با پرسش و پاسخ به سیاه سنگ و سپس به خرمدشت رسیدیم.به علت کمبود وقت زیاد نتوانستیم انجا را بگردیم.ما فقط 2 تا کوجه را گشتیم .کلی کارگاه بودند که نه مدل های جالبی داشتند نه قیمت های مناسب

همچنان ما موفق به خرید مبل نشده ایم.در ادامه ی سفر های ما با ما همراه باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-08-2015, 13:52
سلام
بنده یه بار رفتم یک کمد 5 متر در 2.5 متر ارتفاع بخرم
یکی از کمدهای توی فروشگاه رو پسندیدم
همه چیزش رو چک کردم , از نوع چوب تا نوع قفلها و لولاها و finishing (تمیزیِ کار )
بهشون گفتم همین رو میخوام . گفتند مشکلی نیست
با خودکار همه جای کمد رو که در دید نبود امضا کردم و بهشون هم گفتم اگر چیزیش تعویض بشه پول رو پرداخت نمیکنم
فقط 20% قیمتش رو پرداخت کردم و بقیه رو بعد از تحویل گرفتن در خانه و نصبش و چک کردن همه چیز پرداخت کردم
موقع خرید اصلاً نخندین و لبخند هم نزنین و کاملاً جدی باشین و با صدای قوی و با اطمینان حرف بزنین اما مودب باشید و خیلی رُک و مودبانه شرط و شروطتنون رو بگید اما چیز غیر منطقی درخواست نکنین
اگه شد , زیر مبل رو ببینین تا از تمیزی کار و کیفیت مواد اطلاعات بیشتری کسب کنین
کمی بشینین روش و فشارش بدین یا دو دسته رو فشار بدین به داخل . اگر چرق چرق میکنه پس محکم نیست و شل و ول ساخته شده
اگر ظاهرش تمیز کار نشده دیگه باطنش بدتر هست
اگر بیش از حد سبکه پس با چوب بنجل درست شده
یادتون باشه همه جای ایران پر از دزد و مال مردم خور و متقلب و کلاهبردار و گرونفروش و کم فروش و بنجل فروش و مخلوط فروش و کهنه فروش و معیوب فروش شده . پس خیلی هشیار باشید . به هیچکسی اطمینان نکنید حتی اگر اقوام نزدیکتون باشه چون خیلیها نونِ همین آشنائیها و اطمینانها رو میخورند .
حتی اگر احساس کردین که برادر خودتون میخواد سرتون کلاه بذاره , خجالت و رودربایستی رو بذارید کنار و رُک بهش بگین یا مرتب و تمیز و باکیفیت باشه یا نمیخوام
در خرید اصلاً عجله نکنین . اول همه ی مغازه ها رو بگردین و همه ی مدلها و قیمتها و ویژگیها رو پرس و جو کنین . از نوع و جنس پارچه و چوبش بپرسین و اینکه کجائیه و قابل شستشو با چی هست .
اگر فروشنده گفت نخواستین؟ , بهش بگین تشکر , بقیه ی مغازه ها رو هم ببینم , اگر چیز بهتری ندیدم میام این رو میگیرم . ازش بپرسین قیمتِ آخِرش چنده و تشکر کنید و برید بقیه ی مغازه ها رو هم ببینید .
اسم مغازه ای که کالای خوب داره رو به خاطر بسپارید تا بعداً سردرگم نشین کجا بود که مبل مورد پسندتون داشت

- - - Updated - - -

سلام
همه چیزش رو چک کردم , از نوع چوب تا نوع قفلها و لولاها و finishing (تمیزیِ کار )
با خودکار همه جای کمد رو که در دید نبود امضا کردم و بهشون هم گفتم اگر چیزیش تعویض بشه پول رو پرداخت نمیکنم
فقط 20% قیمتش رو پرداخت کردم و بقیه رو بعد از تحویل گرفتن در خانه و نصبش و چک کردن همه چیز پرداخت کردم
موقع خرید اصلاً نخندین و لبخند هم نزنین و کاملاً جدی باشین و با صدای قوی و با اطمینان حرف بزنین اما مودب باشید و خیلی رُک و مودبانه شرط و شروطتنون رو بگید اما چیز غیر منطقی درخواست نکنین
کمی بشینین روش و فشارش بدین یا دو دسته رو فشار بدین به داخل . اگر چرق چرق میکنه پس محکم نیست و شل و ول ساخته شده
یادتون باشه همه جای ایران پر از دزد و مال مردم خور و متقلب و کلاهبردار و گرونفروش و کم فروش و بنجل فروش و مخلوط فروش و کهنه فروش و معیوب فروش شده . پس خیلی هشیار باشید . به هیچکسی اطمینان نکنید حتی اگر اقوام نزدیکتون باشه چون خیلیها نونِ همین آشنائیها و اطمینانها رو میخورند .
حتی اگر احساس کردین که برادر خودتون میخواد سرتون کلاه بذاره , خجالت و رودربایستی رو بذارید کنار و رُک بهش بگین یا مرتب و تمیز و باکیفیت باشه یا نمیخوام
در خرید اصلاً عجله نکنین . اول همه ی مغازه ها رو بگردین و همه ی مدلها و قیمتها و ویژگیها رو پرس و جو کنین . از نوع و جنس پارچه و چوبش بپرسین و اینکه کجائیه و قابل شستشو با چی هست .
اگر فروشنده گفت نخواستین؟ , بهش بگین تشکر , بقیه ی مغازه ها رو هم ببینم , اگر چیز بهتری ندیدم میام این رو میگیرم . ازش بپرسین قیمتِ آخِرش چنده و تشکر کنید و برید بقیه ی مغازه ها رو هم ببینید .
اسم مغازه ای که کالای خوب داره رو به خاطر بسپارید تا بعداً سردرگم نشین کجا بود که مبل مورد پسندتون داشت

- - - Updated - - -

سلام

Public Enemy
06-08-2015, 12:02
حیف که مامانم عضو انجمن نیست و الا این تاپیک خوراکش بود :n33:

میگم یه سر به مبل فروشی های مشهد هم بزنین اونجا خیلی تعریفش رو می کنند ...

ملا نصرالدین
07-08-2015, 14:01
ممنون از دوستانی که نظراتشان را گفتند
منتظر نظر و تجربه های بیشتری هستیم

همچنان در ادامه ی داستان خرید مبل دیروز تصمیم گرفتیم و به چهاردانه رفتیم.اولین خوبی که انجا داشت این بود که کارگاه ها و نمایشگاه ها همه از ساعت 9:30 باز بودند.
بزرگترین ایرادش گرم بودن بیش از حد انجا بود

وارد چهاردانگه شدیم و به سمت شهرک صنعتی چهار دانگه رفتیم
به ما ادرس خیابان 24 را داده بودند.خیابان 24 تقریبا انتهای شهرک صنعتی بود(البته از انجا به بعد هم جاده بود ولی مبل فروش یا مبل ساز نبودند)
چند نمایشگاه رفتیم ولی مدل ها مثل همیشه تکراری بود.از یکی از صاحبان نمایشگاه پرسیدیم چرا مدل ها انقدر تکراری هست؟گفت بخاطر اینکه ایران حق کپی رایت ندارد.میگفت من 4 ماه برای طراحی و تولید یک مبل زحمت کشیدم.بعد از 4 ماه برای فروش گذاشتم .دقیقا 1 ماه بعد توی کل چهاردانگه اون مدل با رنگ های مختلف پر شد.متاسفانه یا خوشبختانه مبل ساز های ما توان این را دارند که از روی عکس مبل بسازند.
متاسفانه به دلیل شدت زیاد گرمای هوا ما موفق به دیدن بیش از 2-3 نمایشگاه و کارگاه نشدیم.و در حالی که کم کم داشتیم گرما زده میشدیم و کولر ماشین هم کاملا بی شباهت به کولر و بیشتر شبیه پنکه شده بود انجا را ترک کردیم

سر راه بعد از چهاردانگه( در اتوبان ازادگان) تابلوی مرتضی گرد را دیدیم...ابتدای مرتضی گرد و در کوچه ی نرگس کارگاه های مبل سازی قرار دارد و نمایشگاه های مبل در انتهای خیابان اصلی واقع هست.
واقعیت این هست که در مورد مبل ها من خیلی نمیتوانم اظهار نظر کنم.در انجا هم ما چند نمایشگاه بیشتر ندیدیم.
ولی اگر بخواهیم با این ضرب المثل مشت نمونه ی خروار هست قضاوت کنیم قیمت ها بالا و مدل ها تکراری بودند.
البته ما همچنان تصمیم داریم به محض خنک تر شدن هوا به چهاردانگه و مرتضی گرد برویم

بعد از دیدن چند نمایشگاه در حالی که مغزمان رسما جوش اورده بود و ماشین هم در حال جوش اوردن بود به سمت امین حضور رفتیم و در عرض کمتر از 2 ساعت یخچال خریدیم

در ادامه ی داستان خرید مبل با ما همراه باشید

Atghia
12-08-2015, 22:20
عزیز میرفتی بازار مبل هنگام همه رقم و همه قیمتی داره منصف تر از یافت اباد هم هستند انصافا
ما چندسری خرید داشتیم واقعا حرف مشتری رو عمل میکنن نمیدونم شایدم اون چند مورد ما برخورد داشتیم ادامای درستی بودن
از قیمت پایین شروع میشه هرچی میری جلوتر مغازه ها خفن تر و....براتم توضیح میدن این ارزونه چرا این گرونه چرا
که اره جنس چوب این فلانه و اونیکی گرونه سبک هست و بیسار و...
درسته زمونه بدی شده اما همه هم بد نیستن
شانس با شما یار:n40:

mohamadvv
15-06-2017, 10:53
سلام
ملایر هم بازار مبل خوبی داره و مبل سلطنتی یا همون استیل رو از همه جا ارزون تر میتونید بخرید
ثبت ملی پایتخت مبل ایران هم شد چوب هم اکثرا راش استفاده میکنن و بهتر اینکه میتونید کلاف رو مستقیم از تولیدی بخرید و بدید رویه کوبی و رنگ کنن
این سایت هم آدرس و مشخصات اکثر نمایشگاه های بازار مبل ملایر رو داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]