PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استرس بسيار شديد

samir.123
20-07-2015, 14:46
سلام دوستان

راستش مشكل من استرس هست كه خيلي زياد شده ...

ميخوام يه داروي خوب كه كمتر اثر بد داشته باشه يا يه دمنوش يه داروي گياهي ، هرچي ميدونيد واسم خوبه معرفي كنيد ... دكتر برو نيستم ! آخرين باري كه رفتم دكتر واقعا يادم نمياد كه واسه چي بوده ...

خب من استرسم طوريه كه به معدم ميزنه ! مثلا همين الان استرس دارم
چون يكي از دوستام از صبح گفته بيا با هم بريم بيرون
منم گفتم الان؟ ( اگه ميگفت آره ، هيچ استرسي نداشتم )
ولي متاسفانه گفت ساعتش رو بهت پيام ميدم !!! ( حالا اصلا جالبه بدونين دوستم پسره ! يعني هم نوع خودمم هست)
الان از صبح تا الان ببخشيد ولي فقط ميرم w.c ادرار ميكنم! معدم ميسوزه ... خواب ظهر رو نتونستم بشم!
و ... !

يا مثلا قراره به يكي زنگ بزنم ! شبش اصلا خوابم نميبره !!!

واقعا داره نابود ميكنه منو ...

از لحاظ اجتماعي انسان خوب و نرمالي هستم ! خيلي راحت رابطه برقرار ميكنم و برخوردم با ديگران عاليه !
ولي اين استرس خيلي آزار دهنده شده ...

نفس تنگي ، تپش شديد قلب ، سوزش معده ، بي خوابي و دستشويي رفتن مكرر و زياد !

طوري شده كه خيلي بي قراري ميكنم، زود جواب همسرم رو ميدم و از كوره در ميرم و عصبي كرده منو
عصبي و پرخاشگر !

stabesh
20-07-2015, 16:12
سلام
من هم استرس دارم دکتر بهم پروپرانالول برام تجویز کرده واقعا اثر داره
اگر تهران هستید یه روانشناس خوب سراغ دارم بهتون معرفی می کنم

Life24
20-07-2015, 17:27
سلام
استرس بالا با روانشناس و داروی گیاهی نمیشه توقع داشت خوب بشه. تنها راهش روانپزشک هست

M.R.S.
20-07-2015, 18:54
دوست عزیز این مشکلی که میفرمایید بنظر میاد در عملکرد اجتماعی شما مشکل ایجاد کرده
بهترین کار مراجعه به روانشناس بالینی یا روانپزشک هست
توصیه میکنم روش علمی و موثر رو انتخاب کنید تا روش های بی اساس و توصیه های اطرافیان

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Life24
20-07-2015, 19:19
دوست عزیز این مشکلی که میفرمایید بنظر میاد در عملکرد اجتماعی شما مشکل ایجاد کرده
بهترین کار مراجعه به روانشناس بالینی یا روانپزشک هست
توصیه میکنم روش علمی و موثر رو انتخاب کنید تا روش های بی اساس و توصیه های اطرافیان

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

سلام
دکتر من با رواشناس خیلی موافق نیستم.
به نظرم من رواشناس صرفا میتونه استرس مقطعی و خیلی ساده رو شاید بتونه کمک کنه.. اونم شاید... تازه وضعیت ی نباشه که طرف دچار مشکل بدی شده و خیلی وقت گرفتارش هست..
مثلا رواشناس چی میگه؟ میگه ورزش کنید. فکر موضوع که اذیتتون میکنه رو نکنید..
خوب این چیزها رو همه میدونن و فرد اگر در وضعیتی باشه که بتونه این کارها انجام بده که دچار این مشکل نمیشه..
به نظرم من اصل درمان و کار ، با روانپزشک هست. 90 درصد روانپزشک و 10 درصد روانشناس

M.R.S.
20-07-2015, 19:40
در مرود بعضی بیماری های روانپزشکی یک روانشناس بالینی توانای این رو داره که تشخیص بیماری رو مشخص کنه یا درصورت لزوم به روانپزشک ارجاع بده
اما از نظر تشخیص باید بگم که نظر روانپزشک ارجح و بهتر هست
اما در مورد درمان باید عرض کنم روش های درمانی روانشناسی محدود به توصیه و پیشنهاد نیستند....اتفاقا روش CBT که از روش های روان درمانی هست در بعضی بیماری های روانپزشکی روش درمانی اصلی و یا مکمل هستند

samir.123
20-07-2015, 23:11
والله درست ميگيد
تو اجتماع طوري شده كه واقعا كم ميرم
واقعا ميتونه روانشناس يا روانپزشك كه فرقشون رو هم خوب نميفهمم مشكلم رو حل كنه؟!
واقعا اينو كه يكي از دوستان درست گفت كه مثلا ميگه ورزش كنيد ! يا فكر نكنيد و حواستون رو پرت كنيد و سرگرم شين با يه چيزي ! خب اينا رو كه خود آدمم ميدونه ! ولي تو اون شرايط واقعا نميشه اين كارا رو كرد :n34:

stabesh
21-07-2015, 04:11
سلام
من رفتم پیش روانشناس بستگی داره پیش کی بری بله بعضی ها یه حرفی ها میزنن که همه می دونند ولی بعضی ها از روش های دیگه استفاده می کنند مثلا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امیدوارم نگن تبلیغ کرد

Life24
21-07-2015, 09:55
ایشون میگن استرس شدید.. من نمی دانم چطور این رو تشبیه کنم. ما یک نفر رو فامیل داشتیم ، اخر سال کلی تجدید اورد و خانواده اش به جای فکر باشن تجدیدی هاش درست کنه، داشتن نصیحت می کردن و همزمان سرزنش. من گفتم فعلا مهم ترین کار این هست که این از این مقطع عبور کنه و درس ها رو پاس کنه. فرصت برای نصیحت و پند و اندرز زیاد هست.
این دوستمون هم استرس شدید داره و باعث شده زندگی اش دچار مشکل بشه. این استرش باعث مشکلات روحی و جسمی در اینده میشه براشون
پس باید بره روانپزشک با دارو اول استرس رو قطع کنه. بعد اگر دوست داشت . میتونه بره پیش روانشناس باهاش حرف هم بزنه

hesam_a_r
22-07-2015, 00:02
ایشون شاید مشکل طپش قلبشون مربوط به دستکاه گوارش باشه .دوست عزیز اول یه پزشک که میشناسی مراجعه کن بعد میگه بری پیش کدوم متخصص