PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید Galaxy Grand Prime

alone_boy
20-07-2015, 12:40
سلام
بنده قصد خرید Galaxy Grand Prime رو دارم.ظاهرش که قشنگ بود و به دلم نشست و از چند نفر فروشنده هم که پرسیدم تعریفشو میکردن
میخوام بدونم خریدش میصرفه یا نه؟.بودجه م هم همین 500 تومنه
و اینکه امکانش هست که در آینده اندروید 5 هم براش بیاد یا نه؟

ali_mohandes
20-07-2015, 12:55
اگه مدل کاملش اینه
Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530H Duos

ارزش خریدن داره
ولی نمی دونم اندروید5میاد واسش یانه
اینم هست این بهتره اونه
Galaxy Grand Prime SM-G530F Duos

NEED FOR PC
20-07-2015, 12:56
گوشیه خوبیه.
اگر امکانات بیشتر میخاین همین خوبه اگر سخت افزار کمی بهتر میخاین میتونین به هانر های هواوی هم نگاهی بندازین.

درمورد اپدیت هم گوشی های میان رده معمولا سابقه درخشانی ندارند در کسب اپدیت ! خیلی بعیده که براش بیاد اندروید 5 . اگر براتون مهمه باید کمی بیشتر هزینه کنید

alone_boy
20-07-2015, 13:36
یعنی گوشی ای که یک ساله معرفی شده دیگه از طرف سامسونگ ساپورت نمیشه؟
اگه میشه نقاط قوت و ضعفش رو هم بگید ممنون میشم

ali_mohandes
20-07-2015, 13:56
نقاط ضعفی نداره ولی حاشیه زیاد صفحه نمایش نقطه ضعفشه ودیگر هیچ

NEED FOR PC
20-07-2015, 20:11
یکم مشکلات رابط کاربری داره مثلا بعضی وقتا دوربینش وا نمیشه باید با رم کلینر کش برنامه رو پاک کنی دوباره امتحان کنی ردیفه (کلا 1ثانیه هم طول نمیکشه)
و کم شدن امکانات تاچ ویز که اگر سامسونگی باشید به مزاجتون خوش نخواهد امد قابل توضیح نیست اگر سامسونگی نباشید :))

قاب پشت هم یکم سر سرکی هست اگر به قاب ژله ایی ایمان دارید که هیچ ولی اگ استفاده نمیکنید ممکنه یکم سر بخوره تو دست :)

درکل کارتون رو راه میندازه و گجتی هست ک از پرداخت پولتون شمارو نا امید نمیکنه. اما توصیه من گرند 2 هست که اندرویدش قدیمی تره ولی برای دوسیم کارتش اندروید 4.4 اومده که من پیشنهاد نمیکنم ! کلا اندروید 4.4 سامسونگ رو اصلا قبول ندارم ! من جای شما بودم گرند2 تک سیم میخریدم اندرویدش 4.3 هست اما خدایی هست برا خودش :)

mehrdad123
21-07-2015, 13:28
سلام
برای این گوشی اندروید 5 تایید شده و احتمالا این ماه یا ماه اینده میاد

alone_boy
30-07-2015, 14:47
با تشکر از دوستان
اگر قرار باشه بین A3 ، Grand Prime و E5 یکی رو انتخاب کنید کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟.
از نظر پشتیبانی(اندروید جدید و ...) کدوم یکی بهتر عمل میکنند؟
A3 مدل 4G دارش در ایران موجوده؟

Farbod3113
30-07-2015, 15:24
با تشکر از دوستان
اگر قرار باشه بین A3 ، Grand Prime و E5 یکی رو انتخاب کنید کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟.
از نظر پشتیبانی(اندروید جدید و ...) کدوم یکی بهتر عمل میکنند؟
A3 مدل 4G دارش در ایران موجوده؟

دوست عزیز هر سه گوشی از cpu و گرافیک و همچنین دوربین ها و امکانات نرم افزاری کاملا یکسان مشابه بهره می برند. یعنی سرعت و روان بودن عملکردشون یکسانه. تفاوت هاشون:
صفحه نمایش: grand prime و e5 هر دو پنج اینچی هستند و a3 چهار و نیم اینچ اما به دلیل superamoled بودن کیفیت صفحه نمایش a3 و e5 بهتره.
حافظه داخلی : grand prime هشت گیگ و e5 و a3 شونزده گیگی هستند. البته هر سه تاشون قابلیت نصب microsd رو دارن.
رم : grand prime و a3 یک گیگ و e5 یک و نیم گیگه. پس اگه میخواین برنامه های زیادی همزمان نصب و اجرا کنین e5 بهتره.
بدنه: grand prime و e5 پلاستیکی و a3 فلزی هست.

اندروید 5 برای هر سه گوشی توسط سامسونگ تایید شده(البته فک کنم برای a3 زودتر اندروید 5 میاد) و با توجه به سی پی یو 64 بیتی عملکردشون توی اندروید 5 بهینه میشه.
مدل 4g هیچکدوم از این گوشی ها وارد ایران نشده ( اگر هم شده باشه من ندیدم تا حالا:n02:)
من خودم grand prime دارم و راضیم ازش گوشی خوبیه. اما اگه میتونین بیشتر هزینه کنین e5 از a3 به نظر من بهتره چون صفحه بزرگتری داره و رمش بیشتره. فلزی بودن a3 نتها مزیتشه.
اگه میخواین کمتر پول صرف خرید گوشی کنین grand prime نسبت به قیمتش بهترین گزینس! e5 و a3 حدود 150 تومن از grand prime گرون ترن.

alone_boy
31-07-2015, 13:09
بازم ممنون
حقیقتش چون اهل گوشی عوض کردن نیستم واسه همین میخوام بهترین انتخاب رو با توجه به بودجه م بکنم.الان هم موندم که کدوم مدل سامسونگ رو بگیرم
یه سری میگن E5 هنگی زیاد داره ولی در عوض تو نقدا که نظر کاربرا رو میخونم ازش تعریف میکنن.OTG هم ساپورت نمیکنه متاسفانه و میگن که باطریش هم ضعیفه
سری A هم چراغ نوتیفیکیشن نداره و یه سری معایب دیگه

الان واقعا موندم که خرید E5 میصرفه یا نه و با توجه به اینکه گوشیم رو حالا حالاها عوض نمیکنم و اهل بازی سنگین هم نیستم آیا E5 گوشی ای هست که نیازهام رو برطرف کنه یا سری A و Grand Prime از سری E بهترن

Farbod3113
03-08-2015, 16:10
با توجه به سیستم عامل مشابهی که هر سه گوشی دارن از نظر هنگ کردن مشابه هم هستن . من توی استفاده 6 ماهه از grand prime فقط یک بار مجبور به در آوردن باتری گوشی به خاطر هنگ کردن شدم.
هنگ کردن گوشی کاملا بستگی به استفاده شخص از گوشی داره یعنی شما وقتی که استفاده از یک برنامه یا بازی رو تموم میکنین اونو ببندین تا رم گوشی خالی تر شه یا اینکه هر برنامه بی استفاده ای رو نصب نکنین .مثلا بعضی از دوستان لانچرهای سنگینی روی گوشی نصب میکنن که وقتی چند تا برنامه رو همزمان با هم روی این لانچر باز کنین که دیگه کاملا هنگ میکنه. با استفاده صحیح شما میتونین تعداد برنامه های بسیار زیادی رو به راحتی روی گوشی داشته باشین بدون اینکه گوشی هنگ کنه.
با توجه به اینکهe5 رم بیشتری داره احتمال هنگ کردن اون کمتره.
انتخاب گوشی کاملا سلیقه ایه و با توجه به فاکتورهای مورد نیاز شما باید انجام بشه.
امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم.

alone_boy
03-08-2015, 20:50
با توجه به سیستم عامل مشابهی که هر سه گوشی دارن از نظر هنگ کردن مشابه هم هستن . من توی استفاده 6 ماهه از grand prime فقط یک بار مجبور به در آوردن باتری گوشی به خاطر هنگ کردن شدم.
هنگ کردن گوشی کاملا بستگی به استفاده شخص از گوشی داره یعنی شما وقتی که استفاده از یک برنامه یا بازی رو تموم میکنین اونو ببندین تا رم گوشی خالی تر شه یا اینکه هر برنامه بی استفاده ای رو نصب نکنین .مثلا بعضی از دوستان لانچرهای سنگینی روی گوشی نصب میکنن که وقتی چند تا برنامه رو همزمان با هم روی این لانچر باز کنین که دیگه کاملا هنگ میکنه. با استفاده صحیح شما میتونین تعداد برنامه های بسیار زیادی رو به راحتی روی گوشی داشته باشین بدون اینکه گوشی هنگ کنه.
با توجه به اینکهe5 رم بیشتری داره احتمال هنگ کردن اون کمتره.
انتخاب گوشی کاملا سلیقه ایه و با توجه به فاکتورهای مورد نیاز شما باید انجام بشه.
امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم.
ممنون دوست عزیز
حقیقتش الان بودجه به حدی رسیده که بتونم Samsung Galaxy Alpha بخرم.قیمتش حول و حوش 920 تومن بود
منتهی مشکلی که هست اینه که مدل گوشی SM-G850M بود و میگن سری M با سیمکارت های اینجا مشکل داره و نمیشه بصورت OTA آپدیتش کرد
الان هم واقعا گیچ شدم که بین گوشیهای سامسونگ کدوم یکیش رو بخرم.از طرفی آلفا همه شرایطی که من میخوام رو داره(4G و سخت افزار قوی و ...) از طرفی هم میگن که از رده خارجه و این سری M مشکل داره