PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فن مناسب برای i7-4790k

parmida_R
19-07-2015, 13:26
سلام

من می خوام i7-4790k رو بخرم
همونطور که می دونید یک فن خود شرکت اینتل داره اما وقتی من تو پست های این فروم جستجو کردم دیدم که خیلی ها فن مخصوص اینتل رو پیشنهاد نمی کنند و به جاش فن های دیگه که مثلا 120 یا 160 قیمت دارن رو معرفی می کنن

حالا سوالم اینست که یک فن خوب برای i7-4790k معرفی کنید و اختلاف دما بین فن اینتل و فن پیشنهادی شما چقدر است (قیمت از 100 تا 300 هزار)

همچنین در سیستمی که یکی از دوستان داشت دیدم که دمای قطعات 5 و 10 و صفر درجه بود ولی به دلیل بعضی مسائل روم نشد بپرسم به نظر شما چطور امکان داره یک قطعه کامپیوتر (یادم نیست یا سی پی یو یا گرافیک) دماش صفر درجه باشه آیا ممکنه تو نرم افزاری که داشت دستکاری کرده باشه تا صفر درجه نشون بده

اگه امکانش هست یک سایت که بهترین خنک کننده ها رو برای پردازنده های مختلف پیشنهاد می کنه، معرفی کنید (که دمای هر پردازنده رو با فن معرفی شده بنویسه)

Ali*Reza
19-07-2015, 16:28
سلام.
فن استوک که همراه پردازنده هست هم نویز بالایی داره و هم خنک کنندگی مناسبی نداره.
اگر اورکلاک بصورت حرفه ای انجام نمیدین نیاز به هزینه اضافی نیست و خنک کننده معمولی هم براتون کفایت میکنه. البته برای پیشنهاد خنک کننده های حرفه ای تر ( بزرگتر ) باید مدل کیستون رو هم مشخص کنید.
به عنوان نمونه Deep Cool Gammaxx S40 با قیمت تقریبی 80