PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه قرائت کنتور برق؟؟؟؟

lotus65
15-07-2015, 09:30
سلام دوستان گاهی اوقات مامور برق که میومد برای قرائت کنتور اگر منزل نبودیم بابام شماره کنتور رو تلفنی بهش میداد. الان بابا نیست من یادمه می گفت یه دکمه رو می زنیم تا ╘p بیاد بعد همون رو به مامور میداد.حالا من موندم اون دکمه چی هست که مرتب می زنیم تا این توان کل بیاد. کنتور دیجیتال اکتاریسActaris سه فاز هستش . اتوماتیک روی ال سی دیش مقدار توانهای مختلف از جمله ╘p رو نشون می ده ولی خیلی سریع رد میشه از روش. گفتم بپرسم شاید کسی بدونه یه دکمه display داره ولی میترسم بزنم خرابش کنم .
اینم شکل کنتور
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ezel
15-07-2015, 10:32
سلام

کنتور اکتاریس بصورت متناوب خودش نشون میده روی ال سی دی مقادیرش رو و نیازی نیست شما دکمه ی دیسپلی رو بزنی

روی ال سی دی نگاه کنید مقدار P2 برای میان بار ، P1 برای اوج بار و P3 برای کم بار هست که همین سه تا کافیه برای اطلاع دادن به اداره ی برق و قرائت ؛ باقی موارد اطلاعاتی هست که به شما میده در مورد ولتاژ و جریان و مجموع کارکرد و ...

lotus65
15-07-2015, 13:08
سلام

کنتور اکتاریس بصورت متناوب خودش نشون میده روی ال سی دی مقادیرش رو و نیازی نیست شما دکمه ی دیسپلی رو بزنی

روی ال سی دی نگاه کنید مقدار P2 برای میان بار ، P1 برای اوج بار و P3 برای کم بار هست که همین سه تا کافیه برای اطلاع دادن به اداره ی برق و قرائت ؛ باقی موارد اطلاعاتی هست که به شما میده در مورد ولتاژ و جریان و مجموع کارکرد و ...

ممنون می دونم متناوب خودش نشون میده ولی خیلی سریع رد میشه فک کنم یه ثانیه هر کدوم رو نشون میده!!! بعدم خود مامور برق یادداشت گذاشته نوشته توان کل رو بنویسید تو پرانتز همون که شبیه pt هست(تو پست اول درستش رو نوشتم) رو نوشته . حالا من یادمه یه بار اومد به بابام گفت یه دکمه رو می زنی بعد pt رو یادداشت می کنی ولی نمی دونم اون دکمه چی بود؟ فک کنم اون دکمه رو بزنی دستی خودت می تونی توانها رو عوض کنی بعدی رو ببینی دیگه سریع رد نمی شه. ولی کدوم دکمه display??

Ezel
15-07-2015, 13:36
بله همون کلید دیسپلی هست ولی اگر کلید کار نکرد خیلی متعجب نشید ، طبیعیه در مورد کنتورهای اکتاریس :دی

من فکر کنم یک ثانیه کافی باشه برای دیدن و حفظ کردن یک عدد البته !!

اگر برای قرائت دارید گزارش میدین که 3 تا کارکرد و مجموع کارکرد لازمه ؛ اگر برای کار دیگه غیر از قرائت دارید گزارش میدین که با مامور باید هماهنگ بشید

اون Pt همون مجموع کارکرد سه تعرفه رو نشون میده

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-07-2015, 19:32
سلام
سلام
صفحه 6 بار عوض میشه
در کنتور افزار آما jam200 چیزهائی که میاد روی صفحه اینه :
تاریخ
ساعت
مجموع مصرف total - 180
میان باری - 181
اوج بار - 182
کم باری - 183
با فشار دادن دکمه صفحه تک تک و به صورت دستی عوض میشه و مبتونین یادداشت کنین
با موبایل هم میتونین فیلم بگیرین و بعدش روی هر شماره stop بزنین و یادداشت کنین

masoudab66
19-11-2015, 07:16
محمد آقا اشتباه نوشتی کنتور jam200 به این صورت قرائت میشه 180مجموع مصرف -181اوج مصرف-182میان باری-183 کم باری:n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-11-2015, 10:49
محمد آقا اشتباه نوشتی کنتور jam200 به این صورت قرائت میشه 180مجموع مصرف -181اوج مصرف-182میان باری-183 کم باری:n02:سلام و خوش آمد به شما
در همه ی کنتورها ترتیبشون اینجوری هست:
مصرف کل
میان باری
اوج بار
کم باری
این سایت رو ببینید
سایتهای دیگه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d9%82%d8%b1%d8%a7%d8%a6%d8%aa%20%da%a9%d9%86%d8%aa %d9%88%d8%b1%20%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a 7%d9%84

در ضمن این کنتورها چیزهای دیگری هم نشون میده مثل ولتاژ برق , آمپر مصرفی , وات مصرفی و غیره
با کمک وات مصرفی و آمپر مصرفی میشه مصرف واقعی هر وسیله ی برقی رو پیدا کرد
توضیح بیشتر در صفحات آخِر این تاپیک: