PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید قطعات تا 2300

masoud71
12-07-2015, 16:20
سلام بر همه دوستان
قطعات زیر رو با توجه به انتظاراتی که خواهم گفت پیشنهاد بدید:
1- مادربورد
2-رم
3-سی پی یو
4- کارت گرافیک
5- پاور

انتظارات و فعالیت ها :
اولویت اول بازی (اجرای خوب و روان بازی هایی مثل فیفا 15 ، بتمن و ...)
توی پریمایر هم بشه خروجی خوبی گرفت....
یعنی یه سیتم نسبتا قوی در محدوده ی قیمت 2300، این 5 قطعه 2300 بیشتر نشه

*این دوستمون هارد و کیس و دی وی دی رایتر رو داره*

ممنونم

Ali*Reza
12-07-2015, 16:33
سلام.

پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i5 4460 : 650.000
M.B : ASrock H97M-Pro4 : 350.000
RAM : Gskill Ripjaws 2*4 1600 : 260.000
VGA : Zotac GTX 960 2GB : 810.000
Power : Green 550A-UK : 220.000
All : 2.290.000

قیمتها تقریبی هستند.

masoud71
12-07-2015, 18:08
سلام.

پیشنهاد من :

M.B : ASrock H97M-Pro4 : 350.000
RAM : Gskill Ripjaws 2*4 1600 : 260.000
VGA : Zotac GTX 960 2GB : 810.000
Power : Green 550A-UK : 220.000
All : 2.290.000

قیمتها تقریبی هستند.

ممنونم
یکسال بعد جا برای ارتقا داره؟؟؟
و دوم اینکه کارت گرافیک nvidia geforce باشه بهتر نیست؟

ممنونم

afshin b
12-07-2015, 19:08
ممنونم
یکسال بعد جا برای ارتقا داره؟؟؟
و دوم اینکه کارت گرافیک nvidia geforce باشه بهتر نیست؟

ممنونم
گرافیک NVIDIA GeForce هست‌.
بله جای ارتقا داره. میتونید پردازنده، رم، گرافیک و هارد رو ارتقا بدید.
فقط اگر قصد ارتقا گرافیک رو در آینده دارید، بهتره با حدود ۶۰ تومن هزینه بیشتر پاور ۶۵۰ وات تهیه کنین:
Green 650A-UK : 280,000

masoud71
12-07-2015, 19:53
گرافیک NVIDIA GeForce هست‌.
بله جای ارتقا داره. میتونید پردازنده، رم، گرافیک و هارد رو ارتقا بدید.
فقط اگر قصد ارتقا گرافیک رو در آینده دارید، بهتره با حدود ۶۰ تومن هزینه بیشتر پاور ۶۵۰ وات تهیه کنین:
Green 650A-UK : 280,000

یک دنیا ممنونم
و سوال آخرم این که :
مین بورد ایسوز مدل Z97-K/USB3.1 دارای چیپست Intel Z97 دارای سوکت LGA1150 پشتیبانی از رم تا باس DDR3 3200 بهتر هست یا این مدلی که شما پیشنهاد دادید؟؟

شرمنده

afshin b
12-07-2015, 23:04
یک دنیا ممنونم
و سوال آخرم این که :
مین بورد ایسوز مدل Z97-K/USB3.1 دارای چیپست Intel Z97 دارای سوکت LGA1150 پشتیبانی از رم تا باس DDR3 3200 بهتر هست یا این مدلی که شما پیشنهاد دادید؟؟

شرمنده
صددرصد اونی که شما معرفی کردین بهتره و همینطور قیمتش بالاتره.
باید بر اساس نیازتون مادربرد تهیه کنین. مثلا برتری چیپ z97 در قابلیت اورکلاک پردازنده و رم هست، پس پردازنده با پسوند k و رم بالای ۱۶۰۰ نیاز دارین تا بتونین از امکان اورکلاک این برد استفاده کنین.

masoud71
13-07-2015, 01:34
صددرصد اونی که شما معرفی کردین بهتره و همینطور قیمتش بالاتره.
باید بر اساس نیازتون مادربرد تهیه کنین. مثلا برتری چیپ z97 در قابلیت اورکلاک پردازنده و رم هست، پس پردازنده با پسوند k و رم بالای ۱۶۰۰ نیاز دارین تا بتونین از امکان اورکلاک این برد استفاده کنین.

پس با این تفاسیر همون موردی که شما پیشنهاد دادید کار ما رو راه میندازه درسته؟؟

متشکرم از لطفت

afshin b
13-07-2015, 09:00
پس با این تفاسیر همون موردی که شما پیشنهاد دادید کار ما رو راه میندازه درسته؟؟

متشکرم از لطفت
آره عزیز. همون سیستم با توجه به بودجه ی ۲۳۰۰ بهترین انتخابه. فقط همونطور که گفتم برای ارتقا گرافیک در آینده بهتره پاور ۶۵۰ وات بردارید

gooogh
13-07-2015, 10:15
سلام بر همه دوستان
قطعات زیر رو با توجه به انتظاراتی که خواهم گفت پیشنهاد بدید:
1- مادربورد
2-رم
3-سی پی یو
4- کارت گرافیک
5- پاور

انتظارات و فعالیت ها :
اولویت اول بازی (اجرای خوب و روان بازی هایی مثل فیفا 15 ، بتمن و ...)
توی پریمایر هم بشه خروجی خوبی گرفت....
یعنی یه سیتم نسبتا قوی در محدوده ی قیمت 2300، این 5 قطعه 2300 بیشتر نشه

*این دوستمون هارد و کیس و دی وی دی رایتر رو داره*

ممنونم

فعلا سیستم نخر صبر کن

NEED FOR PC
13-07-2015, 10:55
فعلا سیستم نخر صبر کن

حتما از توافق انتظار معجزه دارین تو قیمت ها ؟ :))))

فروشنده ایی ک به قیمت x جنس خریده با قیمت y نمیفروشه بخاطر توافق

تا

زمانی

که

جنس داخل انبار تموم بشه و با قیمت جدید (y) تهیه کنه :)

که این پروسه حداقل 2 تا 3 ماه زمان میبره.

بدرود:»

gooogh
13-07-2015, 13:17
حتما از توافق انتظار معجزه دارین تو قیمت ها ؟ :))))

تا

زمانی

که

جنس داخل انبار تموم بشه و با قیمت جدید (y) تهیه کنه :)

که این پروسه حداقل 2 تا 3 ماه زمان میبره.

بدرود:»

شما یکی از افراد خاص این سایت هستی که رفتارهای تهاجمی داری و همیشه در پی محکوم کردن دیگران هستی
درسته که عکس لبخند و گل می ذاری ولی اصل جمله رو نمی تونی مخفی کنی

اما برای اینکه به همگان ثابت بشه چقدر بار علمی داری می خوام نظرت رو درباره سی پی یو یی که جناب علیرضا معرفی کرد بدونم

من حدودا 10 دقیقه موقع کار با کامپیوتر به این خط فکر می کردم و نتیجه گرفتم که نباید در حال حاضر سیستم خرید
اگه لطف کنی تحلیل خودت رو ارائه بدی ممنون می شم

یه زمانی هارد 500 گیگ 50 هزار تومن برای مشتری بود و خیلی از فروشنده ها کمتر از این قیمت خریده بودند اما یکدفعه قیمت هارد شد 150 تا 200 هزار نومن. یعنی فروشنده ای که هارد رو 30 هزار تومن خریده و حاضره 50 بده هاردش شده 150 هزار حالا اگه مشتری یکم صبر کنه هارد بشه 100 اون فروشنده بازهم حاضره اون رو بفروشه چون دوبرابرش رو بدست آورده

اون چیزی که گفتی مال کشورهای توسعه یافته با اقتصاد قوی و ثابته نه مال ایران که ساعتی قیمت ها تغییر می کنن

حالا اون فروشنده اگه بر طبق بازار حرکت نکنه شکستش حتمیه

gooogh
13-07-2015, 15:44
آقا مسعود 50 بیشتر خرج کن مادربرد گیگابایت بگیر یا ایسوس
ازراک هم خوبه ولی به پای اون دو تا نمی رسه
مثلا به سیستم آقا افشین نگاه کن مادربردش رو ایسوس گرفته و حرفه ای ها بهترین برند ها رو استفاده می کنند

مثلا از گیگابایت مادربرد GIGABYTE H97-D3H رو بخر

masoud71
13-07-2015, 16:05
مثلا به سیستم آقا افشین نگاه کن مادربردش رو ایسوس گرفته و حرفه ای ها بهترین برند ها رو استفاده می کنند

سلام
ممنونم از کمکت
حدود قیمت این مادربوردی که کعرفی کردید چند هست؟؟؟؟
سپاس

afshin b
13-07-2015, 20:34

من الان بخوام واسه خودم سیستم ببندم، گیگا و ایسوس و ازراک برام هیچ فرقی نداره. هر کدوم امکانات بیشتر و قیمت کمتر داشته باشه انتخاب میکنم.

K!ng of th3 K!ngs
13-07-2015, 20:48

لطفا بدون اطلاعات و صرفا به خاطر تعصب نظر ندید.
مادربرد های Asus و Gigabyte هیچ قابلیت خاصی نسبت به Asrock یا MSI یا هرچیز دیگری ندارند. ولی چون اکثر مردم قبول دارن که این ها بهترن قطمتشونم توی بازار الکی بالاتره.نه تنها مادربرد بلکه کارت گرافیک هم برند این 2 گرون تر هستند.

gooogh
13-07-2015, 22:44
سلام
ممنونم از کمکت
حدود قیمت این مادربوردی که کعرفی کردید چند هست؟؟؟؟
سپاس

400 هزار تومن

gooogh
13-07-2015, 22:55
لطفا بدون اطلاعات و صرفا به خاطر تعصب نظر ندید.
مادربرد های Asus و Gigabyte هیچ قابلیت خاصی نسبت به Asrock یا MSI یا هرچیز دیگری ندارند. ولی چون اکثر مردم قبول دارن که این ها بهترن قطمتشونم توی بازار الکی بالاتره.نه تنها مادربرد بلکه کارت گرافیک هم برند این 2 گرون تر هستند.

من نه بدون اطلاعات نظر دادم و نه با تعصب

من نگفتم ازراک خوب نیست گفتم گیگابایت و ایسوس بهتر هستند

ضمنا اشتباهت اینجاست که فکر می کنی مردم در ذهنشون قبول دارن که گیگابایت وایسوس بهترن
نه این طور نیست

اول گیگابایت و ایسوس مادربرد های با کیفیتی تولید کردند و مردم پس از استفاده از آنها به این نتیجه رسیدند

اگه این دو برند گرون تر هستند این یک حقیقته
اگه به هر چیزی نگاه کنی اون چیزی که بهتره قیمتش بالاتره حتی در شرایط مساوی (که من مساوی بودن رو قبول ندارم) اونی که بهتره (از نظر کلی) حتما گرونتره به دلیل کیفیت، تجربه، خدمات پس از فروش و ...

afshin b
13-07-2015, 23:18
من نه بدون اطلاعات نظر دادم و نه با تعصب

من نگفتم ازراک خوب نیست گفتم گیگابایت و ایسوس بهتر هستند

ضمنا اشتباهت اینجاست که فکر می کنی مردم در ذهنشون قبول دارن که گیگابایت وایسوس بهترن
نه این طور نیست

اول گیگابایت و ایسوس مادربرد های با کیفیتی تولید کردند و مردم پس از استفاده از آنها به این نتیجه رسیدند

اگه این دو برند گرون تر هستند این یک حقیقته
اگه به هر چیزی نگاه کنی اون چیزی که بهتره قیمتش بالاتره حتی در شرایط مساوی (که من مساوی بودن رو قبول ندارم) اونی که بهتره (از نظر کلی) حتما گرونتره به دلیل کیفیت، تجربه، خدمات پس از فروش و ...

الان

مساله اینجاست که این گرون تر بودن ایسوس و گیگا فقط داخل کشور ماست و قیمت جهانیشون یکی هست یا بسیار نزدیک به هم. مثلا کارت ۹۷۰ ایسوس و زوتک هردو ۳۴۰ دلار هستن اما تو کشور ما ایسوس صد و خورده ای تا ۲۰۰ گرون تره. آیا این میشه دلیل بهتر بودن ایسوس؟
دلیل ارزون تر بودن برندهایی مثل گلکس، زوتک، ازراک و... فقط بخاطر شناخت کمتر مردم و تقاضای پایین ترشون هست و نه کیفیت پایین تر.
این اختلاف قیمت ها چیزی هستن که واردکننده ها ایجاد میکنن نه خود سازنده.
اما من از این عدم آگاهی مردم از برخی برندها راضی ام که باعث شده اینها با قیمت پایین تر در بازار کشور ما توزیع بشن.

K!ng of th3 K!ngs
13-07-2015, 23:32
خب شما به من بگید چرا Asus یا Gigabyte بهتره؟ چی داره که Asrock نداره؟ gooogh

gooogh
14-07-2015, 00:11
مساله اینجاست که این گرون تر بودن ایسوس و گیگا فقط داخل کشور ماست و قیمت جهانیشون یکی هست یا بسیار نزدیک به هم. مثلا کارت ۹۷۰ ایسوس و زوتک هردو ۳۴۰ دلار هستن اما تو کشور ما ایسوس صد و خورده ای تا ۲۰۰ گرون تره. آیا این میشه دلیل بهتر بودن ایسوس؟
دلیل ارزون تر بودن برندهایی مثل گلکس، زوتک، ازراک و... فقط بخاطر شناخت کمتر مردم و تقاضای پایین ترشون هست و نه کیفیت پایین تر.
این اختلاف قیمت ها چیزی هستن که واردکننده ها ایجاد میکنن نه خود سازنده.
اما من از این عدم آگاهی مردم از برخی برندها راضی ام که باعث شده اینها با قیمت پایین تر در بازار کشور ما توزیع بشن.

این لینک دو تا کارت مورد نظر شماست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])همون طور که می بینی هر سه تا کارت ایسوس از زوتک گرونتر هستن

حالا ممکنه شما تو یک سایت دیده باشی که برابر هستن و تو یک نمونه خاص
اگه محصول به محصول رو مقایسه کنیم تو کشورهای مختلف اون وقت می بینی که من درست می گم

نکته دیگه اینه که برندهای جدید ابتدا قیمت رو یکم پایین تر می دن تا مشتری هاشون زیاد بشه ولی بعدا قیمت رو می رسونن به برندهای معتبر البته کمی پایین تر (چون مردم به اون قیمت بالا عادت کردن و مشکلی به وجود نمیاد) بدون اینکه کیفیت رو بالا ببرن و هر کسی باشه ببینه مثلا دو تا مادربرد یکیش 400 گیگابایت و یکیش 350 ازراک خوب با خودش فکر می کنه 50 ارزونتره و می ره اون رو می خره

مثلا خود شما مادربرد رو ایسوس، رم رو جی اسکیل، پاور رو گرین و مانیتور رو سامسونگ گرفتی
یعنی گلچین بهترین ها (از این بهتر هم می شد احتمالا بودجت کم بود)

گرافیک رو هم به دلیل قیمت بالای برند های ایسوس و گیگا و msi مجبور شدی Sapphire بگیری

حالا سوالم از شما دوست عزیز اینه که چرا سیستمت رو به صورت زیر نگرفتی

مادربرد ازراک
رم کینگستون
مانیتور xvision یا aoc
و ...

اما من از این عدم آگاهی مردم از برخی برندها راضی ام که باعث شده اینها با قیمت پایین تر در بازار کشور ما توزیع بشن

شما اگه در نظر داری یک الگو برای دیگران بشی باید سعی کنی خودت هم همون سیستمی که به مردم پیشنهاد می دی بخری

ما اینجا هستیم که بهترین ها رو به مردم پیشنهاد بدیم و کاری نداریم که وارد کننده ها و دلال ها چه کاری انجام می دن
من همون سیستمی رو به مردم پیشنهاد می کنم که اگه خودم بودم همون رو می خریدم و کلا آرزوهای خودم رو به مردمی که پولش رو دارن بخرن پیشنهاد می دم

gooogh
14-07-2015, 00:27
خب شما به من بگید چرا Asus یا Gigabyte بهتره؟ چی داره که Asrock نداره؟ gooogh

من دلایل خودم رو توضیح دادم در بالا

الان خود شما نوت بوک سونی خریدی و همه می دونن که یکی از برندهای گرون، سونیه

خوب شما چرا از برند های دیگه نخریدی در حالی که سی پی یو تمام لپ تاپ ها رو اینتل و ای ام دی می سازن و گرافیک ها رو هم nvidia و ای ام دی و ....

من دلیلت رو می دونم و خلاصه وار می نویسم

کانفیگ درست
طراحی زیبا و مدرن
کیفیت بالای سخت افزاری و عمر بیشتر
صفحه نمایش بسیار با کیفیت
دمای مناسب و خنک کنندگی بهتر
صدای واضح
داشتن بهترین برند
و ...

گوشی موبایلت هم نیاز به توضیح نداره