PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن لپ تاپ و صدا دادن x550

5FDP
08-07-2015, 12:55
دوستان الان دوسالی میشه من یه لپ تاپ ایسوسx550 دارم توی این یکی دو ماه اخیر حدود 1 یه بار در هفته وقتی دارم با لپ تاپ کار میکنم صحفه کامل هنگ میکنه و قفل میشه و یه صدای بلندی غیژی از لپ تاپ در میاد تنها کاری که میتونم بکنم اینه که دستم رو بزارم رو دکمه پاور و خاموشش کنم وقتی سیستم دوباره بالا میاد مشکلی نداره...میخواستم ببینم مشکل از کجاست ،نیاز هست ببرمش برا تعمیر؟..ممنون میشم کمک کنید:n03:

afshin b
08-07-2015, 13:23
دما قطعات، خصوصا CPU رو با نرم افزار hwmoitor چک کنین.

5FDP
08-07-2015, 14:03
دما قطعات، خصوصا CPU رو با نرم افزار hwmoitor چک کنین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

afshin b
08-07-2015, 14:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این دما برای حالت بیکاری هست درسته؟
با نرم افزار، مثل aida 64، پردازنده رو تو لود ۱۰۰٪ ببرین و ببینین دما تا کجا بالا میره.

5FDP
08-07-2015, 15:14
این دما برای حالت بیکاری هست درسته؟
با نرم افزار، مثل aida 64، پردازنده رو تو لود ۱۰۰٪ ببرین و ببینین دما تا کجا بالا میره.
اقا خیلی ممنون..همین کاری که گفتین رو کردم ،.... به نظرتون این مشکلم نمیتونه از هاردم باشه؟..یه چیز دیگه این لپ تاپ من از 24 ساعت روز حدود 17 ساعت روشنه ربطی به اون نداره؟

afshin b
08-07-2015, 15:21
اقا خیلی ممنون..همین کاری که گفتین رو کردم ،.... به نظرتون این مشکلم نمیتونه از هاردم باشه؟..یه چیز دیگه این لپ تاپ من از 24 ساعت روز حدود 17 ساعت روشنه ربطی به اون نداره؟

ربطی به زمان روشن بودن نداره
برای چک کردن هارد هم یه عکس از تب health نرم افزار hdtune pro قرار بدید.

با event viewer ویندوز هم میتونید ببینید دقیقا در اون لحظه ی هنگ کردن، چه اروری ثبت شده.
Event viewer > Windows Logs > system

5FDP
08-07-2015, 16:37
ربطی به زمان روشن بودن نداره
برای چک کردن هارد هم یه عکس از تب health نرم افزار hdtune pro قرار بدید.

با event viewer ویندوز هم میتونید ببینید دقیقا در اون لحظه ی هنگ کردن، چه اروری ثبت شده.
Event viewer > Windows Logs > system

یعنی مشکل از چیه:n03:

afshin b
08-07-2015, 16:40
عکسی که از event viewer گذاشتید مال مشکل هنگ کردن نیست. مال با دکمه ی پاور خاموش کردنه لپتاپه. باید برید عقب تر دنبال ارور اصلی بگردید.
هارد سالمه.

5FDP
08-07-2015, 17:23
عکسی که از event viewer گذاشتید مال مشکل هنگ کردن نیست. مال با دکمه ی پاور خاموش کردنه لپتاپه. باید برید عقب تر دنبال ارور اصلی بگردید.
هارد سالمه.
اقا وقعا شرمنده دارم وقتتون رو میگیرم ..اینا کل ارو های 12 ساعت پیش هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

afshin b
08-07-2015, 17:29
من که اینطوری نمیتونم پیداش کنم. یا باید لحظه ی دقیق هنگ کردن رو بدونین تا ارورش رو پیدا کنین یا باید یکی یکی چک کنین هر ارور برای چیه و کدوم میتونه دلیل هنگ باشه