PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای بالای سی پی یو i7 4790k !!! کمک!!!؟؟؟

market place
04-07-2015, 01:10
سلام دوستان اقا من یه سی پی یو i7 4790k گرفتم البته کولر نگرفتم واسش ....!:n01::n01:

دمای معمولیش که پی سی هیچ کاری نمیکنه یعنی لود 1 درصد هم نیست 39 تا 45 میشه !!
اما وقتی با تستر از سی پی یو 100 درصد کار میکشم دما خیلی سریع به 100 میرسه حتی به 1 دقیقه هم نمیشکشه !!!!:n41::n41:

سی پی یو رو هم تاره چند روزه گرفتم .... دارم دیونه میشم !!!! کسی میدونه چیکاره ؟!؟ .
وقتی هم که بازی watch dogs رو بالا میارم دما میرسه تا 72 تا 85 اگر بیشتر مثلا 1 ساعت اجرا باشه به 90 هم میرسه !!!! :n04::n04:

اگه کولر بگیرم میتونه به حالت نرمال برسه یا نه؟؟؟

مادربردم هم اینه : giga p85-d3 rev2.0 رم: 2*4 1333 خواهش میکنم یکی جواب بده !!! اگه سی پی یو مشکل داره که عوضش کنم !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif
ش

sd70
08-07-2015, 10:42
منم دقیقا با این CPU چنین مشکلاتی داشتم و این مشکلات منم مثل شما موقعی بود که هنوز کولر استوک روش نصب بود و کولری براش نگرفته بودم. از موقعی که کولر براش گرفتم موقع لود دماش نهایتا به 70 میرسه که خب از مقدار مجازی که خود اینتل تعیین کرده کمتره

(Troubleshooting Intel® Core™ i7-4790K overheating ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

3274
11-07-2015, 06:34
با فن استوک خودش زیر 74 درجه باید باشه
اگه تجربش رو دارین IHS رو برداشته (آموزشش در یوتیوب هست) و از خمیر خوب مثل دیپ کول z9 روی خود چیپ زده بشه و همچنین خمیر روی خود پردازنده هم عوض بشه
نصب کولر مناسب هم راهکار دوم مخصوصا اگر اور میکنین

shabnam1986
13-07-2015, 09:23
ببخشین من زیاد وارد نیستم میشه در مورد کولر توضیح بدین؟
با فن فرق داره یا منظورتون فنه؟

soroosh_cz
13-07-2015, 09:29
با فن استوک خودش زیر 74 درجه باید باشه
اگه تجربش رو دارین IHS رو برداشته (آموزشش در یوتیوب هست) و از خمیر خوب مثل دیپ کول z9 روی خود چیپ زده بشه و همچنین خمیر روی خود پردازنده هم عوض بشه
نصب کولر مناسب هم راهکار دوم مخصوصا اگر اور میکنین
دوست عزیز، برداشتن IHS و زدن خمیر خیلی کار خطرناکی هست! حتی اورکلاکرها هم به ندرت و با احتیاط این کار رو میکنن!

ببخشین من زیاد وارد نیستم میشه در مورد کولر توضیح بدین؟
با فن فرق داره یا منظورتون فنه؟
منظورشون خنک کننده ی غیر رفرنس هست (خنک کننده ای غیر از خنک کننده ی همراه سی پی یو).

shabnam1986
13-07-2015, 09:33
سی پی یو من تا 80 میرسه من سیلیکون زدم و دو تا فن اضافه رو کیس نصب کردم ولی تو بازی های سنگین موضوع فرقی نکرد میشه راهنمایی کنین شاید با این وسیله دما پایین بیاد...

3274
13-07-2015, 09:44
اگر مشکل محدودیت بودجه وجود نداره پیشنهاد میشه از خنک کننده های مایع خانواده ی دیپ کول که بین 250-200 قیمت دارند استفاده بشه (روی عکسهای کلیک کنین)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Cooler/)

در غیر اینصورت خنک کننده های رایج مثل DeepCool IceEdge MINI FS V2 پیشنهاد میشه بقیمت 40

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3274
13-07-2015, 09:47
دوست عزیز، برداشتن IHS و زدن خمیر خیلی کار خطرناکی هست! حتی اورکلاکرها هم به ندرت و با احتیاط این کار رو میکنن!

خیر قربان
در سری ایوی بریج لازم بود کاربرهایی که از داغ بودن ناراضی بودند اینکار رو بکنند
کار نسبتا دقیقی هست اما خطرناک نیست
داخل یوتیوب رو ملاحظه کنین. فقط یک تیغ و دستانی با مهارت نیاز داره

soroosh_cz
13-07-2015, 09:58
خیر قربان
در سری ایوی بریج لازم بود کاربرهایی که از داغ بودن ناراضی بودند اینکار رو بکنند
کار نسبتا دقیقی هست اما خطرناک نیست
داخل یوتیوب رو ملاحظه کنین. فقط یک تیغ و دستانی با مهارت نیاز داره
بله دوست عزیز، متوجهم!
اما کار که دقت زیادی نیست رو هم خیلی ها ممکنه با مشکل مواجه بشن، مخصوصا این CPU که حدود 1 میلیون پولشه و گارانتی هم نداره!(گرچه اگر هم داشت با همین حرکت گارانتیش از بین میرفت)... همچنین انجام چنین کاری برای فروشش مشکل ایجاد میکنه و اگر شخصی که میخره حواسش جمع باشه میتونه تو سر قیمت بزنه(حتی اگر به بهترین نحو انجام شده باشه).
من خودم به شخصه نه اینکار رو کردم(چون اورکلاک نمیکنم) و نه کسی پیشنهاد میدم! حداقل اگر به کسی پیشنهاد داده میشه، بهتره ارجاعش بدن به شخصی که وارده به این کار.
من خودم 4770K دارم با فن رفرنس، هوای 30 درجه، حین کارکرد 100% به 80 هم رسیده ولی دور فن زیاد میشه و اجازه نمیده دما بره بالاتر.

به نظر من بهترین کار برای ایشون همون استفاده از کولر غیر رفرنس هست...
البته لازمه تهویه ی کل کیس رو هم بررسی کنن که هوا توش جریان داشته باشه وگرنه خیلی تفاوتی دیده نخواهد شد.:n39:

shabnam1986
13-07-2015, 12:55
اگر مشکل محدودیت بودجه وجود نداره پیشنهاد میشه از خنک کننده های مایع خانواده ی دیپ کول که بین 250-200 قیمت دارند استفاده بشه (روی عکسهای کلیک کنین)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Cooler/)

در غیر اینصورت خنک کننده های رایج مثل DeepCool IceEdge MINI FS V2 پیشنهاد میشه بقیمت 40

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون وقت اینا ب هر پردازنده ای میخوره؟
مال من amd هست آخه

3274
13-07-2015, 16:16
بله دوست عزیز، متوجهم!
اما کار که دقت زیادی نیست رو هم خیلی ها ممکنه با مشکل مواجه بشن، مخصوصا این CPU که حدود 1 میلیون پولشه و گارانتی هم نداره!(گرچه اگر هم داشت با همین حرکت گارانتیش از بین میرفت)... همچنین انجام چنین کاری برای فروشش مشکل ایجاد میکنه و اگر شخصی که میخره حواسش جمع باشه میتونه تو سر قیمت بزنه(حتی اگر به بهترین نحو انجام شده باشه).
من خودم به شخصه نه اینکار رو کردم(چون اورکلاک نمیکنم) و نه کسی پیشنهاد میدم! حداقل اگر به کسی پیشنهاد داده میشه، بهتره ارجاعش بدن به شخصی که وارده به این کار.
من خودم 4770K دارم با فن رفرنس، هوای 30 درجه، حین کارکرد 100% به 80 هم رسیده ولی دور فن زیاد میشه و اجازه نمیده دما بره بالاتر.

به نظر من بهترین کار برای ایشون همون استفاده از کولر غیر رفرنس هست...
البته لازمه تهویه ی کل کیس رو هم بررسی کنن که هوا توش جریان داشته باشه وگرنه خیلی تفاوتی دیده نخواهد شد.:n39:
بله عزیزدل اگر به پست اولم یکبار دیگه دقت کنین قبلا تاکید کرده بودم :

اگه تجربش رو دارین

اون وقت اینا ب هر پردازنده ای میخوره؟
مال من amd هست آخه
اغلب سوکتها رو پشتیبانی میکنه
همونطور که گفتم روی تصاویر کلیک کرده و در صفحه ی مشخصات کولر نوشته شده چه سوکتهایی قابل پشتیبانی هست

3274
11-08-2015, 22:30
جالبه دوستان
امروز این خبر رو دیدم
《وب سایت PC Watch پس از برداشتن IHS از روی PCB پردازنده ی Core i7-6700K از نسل Skylake و دست به تعویض خمیر ناقل حرارت از پیش اعمال شده این پردازنده با Prolimatech PK-3 و Cool Laboratory Liquid Pro زده و افت دمای خیره کننده ای را شاهد بوده است که می تواند نشان از کیفیت نه چندان بالای خمیر مورد استفاده از سوی اینتل باشد.》
دما در هر حال از 26 درجه بالاتر نرفته که بیشتر به داستانهای علمی تخیلی شبیهه و باوجودیکه در تصویر نوشته شده که هم پیش و هم پس از تعویض خمیر بجای خنک کننده ی اصلی از cryorig r1 بهره گرفته شده با اینحال نتیجه نشون میده قطعا استفاده از خنک کننده های بزرگتر در شرایط عادی کاملا منتفی هست
این تعویض خمیر تراشه ی سلیکونی با انواع مرغوبتر بنظرم توی تبلتها و لپتاپها و همچنین برای رکوردزنی اورکلاکرها فوق العاده پراهمیت تر هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]⊙⊙sakhtafzar.com/fa/news/cpus/5278-intel-skylake-de-lidded