PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه حل برای زانویی که خم نمیشه

moslem47
03-07-2015, 10:15
سلام
دوستان من در حین ورزش زانوم صدمه دید که با عکس برداری mri تشخیص کشیدگی مینیسک اعلام شد.
الان با گذشت 2 ماه هنوز نمیتونم زانوم را خم کنم . از یه حدی که جمع میکنم بعدش حالت قفل داره
پیشنهادی دارید؟

M.R.S.
03-07-2015, 11:25
چون آسیب شما واضح هست و تشخیص دارید بهترین کسی که به شما میتونه کمک کنه اورتوپدتون هست که با توجه به نوع آسیب روش درمان جراحی یا غیر جراحی مثل فیزیوتراپی رو بشما پیشنهاد بده

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

jamshidjap
04-07-2015, 15:40
دوست عزییز توی این دو ماهه چه کارایی انجام دادی ؟
قرص؟
حرکات تقویتی ؟

البته بستگی به درجه کشیدگی داره ...

ولی فیزیوتراپی رو حتما برو و حرکات تقویتی

پیاسکلیدین هم بد نیست ...

ولی دکترت حرف آخر و نهایی رو میزنه

moslem47
04-07-2015, 17:25
دوست عزییز توی این دو ماهه چه کارایی انجام دادی ؟
قرص؟
حرکات تقویتی ؟

البته بستگی به درجه کشیدگی داره ...

ولی فیزیوتراپی رو حتما برو و حرکات تقویتی

پیاسکلیدین هم بد نیست ...

ولی دکترت حرف آخر و نهایی رو میزنه

پزشک که یه زانو بند نوشت کفت تا یکماه ببند
حرکت خاصی انجام نمیدم
این دارویی که فرمودید رو میشه خودسرانه خرید و مصرف کرد؟

یکی از دوستان پماد دپی را پیشنهاد دادن

Abaddon
04-07-2015, 17:36
چرا به یه فیزیوتراپ مراجعه نمی کنید؟ از اورتوپدتون نامه بگیرید برید پیش یه فیزیوتراپ خوب.

raana
04-07-2015, 21:54
سلام
دوستان من در حین ورزش زانوم صدمه دید که با عکس برداری mri تشخیص کشیدگی مینیسک اعلام شد.
الان با گذشت 2 ماه هنوز نمیتونم زانوم را خم کنم . از یه حدی که جمع میکنم بعدش حالت قفل داره
پیشنهادی دارید؟

سلام دوست عزیز......به ظاهر مشکل فقط کشیدگی نبوده....

می تونه یه تکه از غضروف زانو پریده باشه به داخل کاسه مفصلی زانو..که در نتیجه باعث قفل شدن مفصل میشه

و یا پارگی مینیسک....البته توضیح ندادید که چطوری این آسیب دیدگی ایجاد شده...

به هر صورت شما باید به متخصص زانو و نه ارتوپد عمومی مراجعه کنید..و MRI دوباره انجام بشه.....

اگر تهران هستید می تونم متخصص زانو و یا متخصص پزشکی ورزشی هم بهتون معرفی کنم....

moslem47
05-07-2015, 17:37
سلام دوست عزیز......به ظاهر مشکل فقط کشیدگی نبوده....

می تونه یه تکه از غضروف زانو پریده باشه به داخل کاسه مفصلی زانو..که در نتیجه باعث قفل شدن مفصل میشه

و یا پارگی مینیسک....البته توضیح ندادید که چطوری این آسیب دیدگی ایجاد شده...

به هر صورت شما باید به متخصص زانو و نه ارتوپد عمومی مراجعه کنید..و MRI دوباره انجام بشه.....

اگر تهران هستید می تونم متخصص زانو و یا متخصص پزشکی ورزشی هم بهتون معرفی کنم....

شهرستان و اینجا mri هم نداره
عکس که گرفتم یعنی تو این عکس مشخص نمیکنه؟
ضربه هم تو بازی فوتبال به این شکل بود که بازیکن میخواست توپ را محکم شوت کنه من پام رو از کنار جلوی توپ گذاشتم زانوم یکم پیچید

raana
06-07-2015, 15:05
آسیب دیدگی مینیسک تو ورزش هایی که زانو حالت چرخشی داره زیاد پیش میاد از جمله همین فوتبال....

شما هم که دچار پیچ خوردگی از زانو شدی...

متاسفنه آسیب های مینیسک در عکس های رادیو گرافی ساده نشون داده نمیشه....باید آم آر آی انجام بشه...

اگر پارگی باشه....نوع پارگی وومیزانشوواینکه کدوم قسمت مینیسک آسیب دیده رو تشخیص بدهند تا درمان مناسب انجام بشه...

شما موقع راه رفتن..به صورت ناگهانی حس می کنی که زانو خالی کرده؟؟درد یا تورم در ناحیه زانو داری؟

چه درمان هایی انجام دادی؟دارو..پماد...کمپرس آب سرد؟

moslem47
06-07-2015, 21:45
آسیب دیدگی مینیسک تو ورزش هایی که زانو حالت چرخشی داره زیاد پیش میاد از جمله همین فوتبال....

شما هم که دچار پیچ خوردگی از زانو شدی...

متاسفنه آسیب های مینیسک در عکس های رادیو گرافی ساده نشون داده نمیشه....باید آم آر آی انجام بشه...

اگر پارگی باشه....نوع پارگی وومیزانشوواینکه کدوم قسمت مینیسک آسیب دیده رو تشخیص بدهند تا درمان مناسب انجام بشه...

شما موقع راه رفتن..به صورت ناگهانی حس می کنی که زانو خالی کرده؟؟درد یا تورم در ناحیه زانو داری؟

چه درمان هایی انجام دادی؟دارو..پماد...کمپرس آب سرد؟

ام آر ای گرفتم که متخصص گفت کشیدگی مینیسکه
نه تورم و نه خالی کردن
پماد که چیزی نداد فقط یه بسته قرص پروکساژل 200 + زانو بند

raana
09-07-2015, 13:40
ام آر ای گرفتم که متخصص گفت کشیدگی مینیسکه
نه تورم و نه خالی کردن
پماد که چیزی نداد فقط یه بسته قرص پروکساژل 200 + زانو بند

زانو بند که براتون واجبه...مخصوصا بعد از این بخواید فعالیت های مثل فوتبال یا سایر ورزش ها رو انجام بدید....

به نظرم جواب ام آر آی رو به یک متخصص دیگه هم نشون بدید....نیاز به بررسی دقیق تری هست یا توجه به قفل شدن زانو..

sbdsbd
08-12-2016, 14:41
سلام و خسته نباشید
لطفا جواب این را بدهید
مادرم در اثر تند راه رفتن دچار درد شدیدی شدن که نمیتوانن پای چپ شان را بر زمین بگذارند و راه بروند :
جواب MRI این است :
Patient Name: Fatemeh Harandian Date : 95/09/15
Patient Age: 60 Y/O
Referring Physician: Dr. Arzhang
MRI Type: Lt. Knee MRI without contrast.
Protocols: Axial T1, T2, PD, FLAIR, Coronal T2, Sagittal T2.
MR MACHINE: Siemens Magnetom Avanto 1.5 T, 18 Channel T-Class

MRI obtained in multiplanar and different time echos. Exam reveals:
Anterior and posterior cruciate ligaments are normal.
Joint capsule, medial and lateral collateral ligaments are normal.
No abnormality is seen in tibiofibular joint.
Structure of bone and bone marrow are normal.
Patella, Patellar tendon and quadriceps tendon have normal appearance and signal intensity.
Soft tissue and vessel around the knee are normal.
The anterior and posterior horns of lateral meniscus have normal appearance with low signal and there is no evidence of tear.
Significant marginal osteophyte formation is evident in the articular end plates of tibia and femur along with medial side joint space narrowing consistent with D.J.D.
Degenerative changes are also present in patello-femoral joint.
Thinning of cartilage is seen in the medial side.
Myxoid degeneration is evident in the posterior horn of medial meniscus.
Mild joint effusion is evident.

M. Ghafoori M.D.
Professor of Radiology