PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد سمند ef7 elx تولید ٩۴

blue2006
26-06-2015, 03:21
سلام
اول باید ببخشید چون عنوان تاپیک رو زدم سمند در صورتی که باید می نوشتم سمند سورن

من در مورد سورن چندتا سوال دارم که ممنون می شم راهنمایی کنین ؟

١- از کجا می شه فهمید که شیشه های این خودرو سولاره ؟ همشون سولارن یا فقط یکی ؟
٢- تو دفترچه اش خوندم که کروزر کنترلر داره . فابریکه یا باید تو اپشن ها از اپکو خرید ؟
٣- تو مدل ٩۴ مشکلات موتوری این خودرو حل شده ؟ مشکلاتی مثل کپ کردن ماشین , پله کردن فرمون و مشکل دریچه هوای و ...
۴- کیفیت قطعاتش چطوره ؟ چقدر از قطعات این خودرو با سمند یکیه ؟
۵- قیمت لوازم و فراوانی قطعات و تعمیرات نسبت به ٢٠۶ و ال نود چطوره ؟
۶- مشکلات فعلی این خودرو چیه ؟
٧- یه سوال دیگه صدای این موتور نسبت به خودرو هایی مثل ٢٠۶ و ۴٠۵ glx تو دور موتور ٣٠٠٠ بیشتره یا کمتر ؟ تفاوت زیادی دارن ؟
٨- یه سوال غیر استاندارد و تجربی . من با جک j5 تو دور موتور ٢۵٠٠ به ١٢٠ کیلومتر می رسیدم و با ۴٠۵glx تو ٣۵٠٠به سرعت ١٢٠ می رسم . می خوام بدونم با سورن تو چه دور موتوری به این سرعت می رسین . البته می دونم تابع خیلی چیزاست ولی به صورت معمول جواب بدین .
٩- همون جور که می دونین مدل های قدیمی سمند زود لش می شدند ورخ اون ماشین ها بعد از مثلا ۴ سال مثل یه ماشین ١٠ سال کارکرده می شد . الان این موضوع تو سورن ها هم وجود داره ؟
١٠- به نظر شما باتوجه قیمت پایین تر سورن و امکانات بالاتر اون چرا همچنان مردم بیشتر میل به خرید ٢٠۶ و ال نود دارن تا سورن

blue 2006

Pourya-pc
26-06-2015, 11:23
سلام

٢- تو دفترچه اش خوندم که کروزر کنترلر داره . فابریکه یا باید تو اپشن ها از اپکو خرید ؟
٣- تو مدل ٩۴ مشکلات موتوری این خودرو حل شده ؟ مشکلاتی مثل کپ کردن ماشین , پله کردن فرمون و مشکل دریچه هوای و ...
٧- یه سوال دیگه صدای این موتور نسبت به خودرو هایی مثل ٢٠۶ و ۴٠۵ glx تو دور موتور ٣٠٠٠ بیشتره یا کمتر ؟ تفاوت زیادی دارن ؟
٨- یه سوال غیر استاندارد و تجربی . من با جک j5 تو دور موتور ٢۵٠٠ به ١٢٠ کیلومتر می رسیدم و با ۴٠۵glx تو ٣۵٠٠به سرعت ١٢٠ می رسم . می خوام بدونم با سورن تو چه دور موتوری به این سرعت می رسین . البته می دونم تابع خیلی چیزاست ولی به صورت معمول جواب بدین .
٩- همون جور که می دونین مدل های قدیمی سمند زود لش می شدند ورخ اون ماشین ها بعد از مثلا ۴ سال مثل یه ماشین ١٠ سال کارکرده می شد . الان این موضوع تو سورن ها هم وجود داره ؟
١٠- به نظر شما باتوجه قیمت پایین تر سورن و امکانات بالاتر اون چرا همچنان مردم بیشتر میل به خرید ٢٠۶ و ال نود دارن تا سورن

blue 2006

سلام مشکلی نیست . سمند سورن یا سمند فرقی نمیکنه .
۱- روی شیشه قسمتی که مهر استانداد خورده نوشته شیشه از چ نوعی هست . Safe معمولیه و Safe Solar هم که سولار .
۲- باید از آپکو بخرید و نصب کنید . دفترچه سورن با ال ایکس و دنا یکی هست .
۳- اکثر مشکلات رو میگن حل شده ولی مشکل دارش هم دیدم . رعایتش رو بکنید انشالا خراب نمیشه .
۴- کیفیتش خوب نیست . از لاستیک دور شیشه های بقل گرفته دا دستگیره و ادوات داخلی و بازبودن درزهای دربها . همش با سمند یکیه فقط تزیینات و چراغاش فرق میکنه .
۵- لوازمش همه چیزش گیرمیاد و اجناس اصلیش هم موجوده .از نظر قیمتی با ۲۰۶ تفاوت آنچنانی نداره .
۶- مشکل موتوری ٬ گیرباکس و برقی . عمدتا مشکل برقی داشتند مثل قاطی کردن سیستم مالتی و از این دسته مشکلات .
۷- موتور بسیار نرم و خوش صدایی داره و توی دورهای بالا برعکس موتور ۲۰۶ صداش کمتر و نرمتز میشه و اصلا ناله نمیکنه .
۸- سورن هم مثل ۴۰۵ هست البته EF7 گشتاور بیشتری داره . من توی تست اگر اشتباه نکنم سرعت ۱۴۰ کیلومتر دورموتور ۴ بود .
۹- چیزی به اسم لش شدن نداریم . ممکنه از ماشین زیاد کار بکشید و سنگینش کنید و بعداز مدتی کمک هاش بخوابه .
۱۰- متاسفانه عدم کیفیت و نارضایتی مردم از EF7 که البته بخش اعظمش بدنام شدنش هست تا خرابی هنوز بازارش خوب نیست . سورن از نظر ظاهر کاملا برتر از ۲۰۶ و پارس هست و داخلش هم در حد یک ماشین کاملا به روز هست اما مردم فهیم ( کیفیت پارس هم در همین حد هست ولی ال ۹۰ و ۲۰۶ خیر ) هنوز انتخابش نمیکنند . صرفه قیمتیش هم که به کنار .
خود ایران خودرو نمیخواد این ماشین رو خوب بسازه وگرنه جا داره که بازارش بهتر بشه و اگر کیفیتش در حد ال۹۰ بشه کسی حتی فکر ماشین دیگه ایی رو نمیکنه .

blue2006
26-06-2015, 12:13
سلام مشکلی نیست . سمند سورن یا سمند فرقی نمیکنه .
۱- روی شیشه قسمتی که مهر استانداد خورده نوشته شیشه از چ نوعی هست . Safe معمولیه و Safe Solar هم که سولار .
۲- باید از آپکو بخرید و نصب کنید . دفترچه سورن با ال ایکس و دنا یکی هست .
۳- اکثر مشکلات رو میگن حل شده ولی مشکل دارش هم دیدم . رعایتش رو بکنید انشالا خراب نمیشه .
۴- کیفیتش خوب نیست . از لاستیک دور شیشه های بقل گرفته دا دستگیره و ادوات داخلی و بازبودن درزهای دربها . همش با سمند یکیه فقط تزیینات و چراغاش فرق میکنه .
۵- لوازمش همه چیزش گیرمیاد و اجناس اصلیش هم موجوده .از نظر قیمتی با ۲۰۶ تفاوت آنچنانی نداره .
۶- مشکل موتوری ٬ گیرباکس و برقی . عمدتا مشکل برقی داشتند مثل قاطی کردن سیستم مالتی و از این دسته مشکلات .
۷- موتور بسیار نرم و خوش صدایی داره و توی دورهای بالا برعکس موتور ۲۰۶ صداش کمتر و نرمتز میشه و اصلا ناله نمیکنه .
۸- سورن هم مثل ۴۰۵ هست البته EF7 گشتاور بیشتری داره . من توی تست اگر اشتباه نکنم سرعت ۱۴۰ کیلومتر دورموتور ۴ بود .
۹- چیزی به اسم لش شدن نداریم . ممکنه از ماشین زیاد کار بکشید و سنگینش کنید و بعداز مدتی کمک هاش بخوابه .
۱۰- متاسفانه عدم کیفیت و نارضایتی مردم از EF7 که البته بخش اعظمش بدنام شدنش هست تا خرابی هنوز بازارش خوب نیست . سورن از نظر ظاهر کاملا برتر از ۲۰۶ و پارس هست و داخلش هم در حد یک ماشین کاملا به روز هست اما مردم فهیم ( کیفیت پارس هم در همین حد هست ولی ال ۹۰ و ۲۰۶ خیر ) هنوز انتخابش نمیکنند . صرفه قیمتیش هم که به کنار .
خود ایران خودرو نمیخواد این ماشین رو خوب بسازه وگرنه جا داره که بازارش بهتر بشه و اگر کیفیتش در حد ال۹۰ بشه کسی حتی فکر ماشین دیگه ایی رو نمیکنه .

ممنون
درمود سوال 4 کیفیت قطعات پایینه یا مونتاژ ؟ و این که اگه کیفیت قطعات پایین باشه می شه لوازم با کیفیت بالاتر گیر اورد و جایگزین کرد ؟
در مورد باز بودن لای درب ها می شه که درستشون کرد ؟ درکل قابل حل هستند ؟
چند تا سوال دیگه
اول این که همین کیفیت قطعات نسبت به ٢٠۶ تو یه سطحه یا کمتره ؟
دوم این که صدای موتور داخل اتاق نمیاد ؟
سوم این که مشکل عمده سمند صدا افتادن قطعات داخل اتاق بوده از داشبرد گرفته تا ستون و ... توی سورن به این شکل هست ؟

blue 2006

ess_1362
26-06-2015, 20:09
سلام

blue 2006

1-در پست قبل جواب داده شده
2-برای سری مولتی پلکس فکر نکنم هنوز کروز کنترل ارایه شده باشه
3-مشکلات موتوری خیلی کم و تک و توک ولی مشکلات مونتاژی تا دلتون بخواد
4و 5 جواب داده شده
6-یقینا مشکل گیبکس و ناله گیربکس و سر و صداهای عجیبش را خواهید داشت تا الان توی هر سمندی که نشستم مشکل صدای گیربکس را داشته. البته مشکلات مونتاژی را هم بهش اضافه کنید
7و 8و 9 جواب داده شده
10-یک توصیه به شما می کنم : اگر با ظاهر ال90 مشکلی نداری به عنوان کسی که در حال حاضر هر دو پلتفرم را دارم توصیه اکید می کنم که ال90 را انتخاب کنید
وضعیت خدمات پس از فروش ایران خودرو بسیار وخیم تر از چیزی هست که شما بهش فکر می کنید
در عمل اصلا به فکر گارانتیش هم نباشید. حتی شاید به دلیل شلوغ بودن نمایندگی ها هفته ها هم نتونید خودرو را برای سرویس به نمایندگی ببرید

blue2006
26-06-2015, 23:41
1-در پست قبل جواب داده شده
2-برای سری مولتی پلکس فکر نکنم هنوز کروز کنترل ارایه شده باشه
3-مشکلات موتوری خیلی کم و تک و توک ولی مشکلات مونتاژی تا دلتون بخواد
4و 5 جواب داده شده
6-یقینا مشکل گیبکس و ناله گیربکس و سر و صداهای عجیبش را خواهید داشت تا الان توی هر سمندی که نشستم مشکل صدای گیربکس را داشته. البته مشکلات مونتاژی را هم بهش اضافه کنید
7و 8و 9 جواب داده شده
10-یک توصیه به شما می کنم : اگر با ظاهر ال90 مشکلی نداری به عنوان کسی که در حال حاضر هر دو پلتفرم را دارم توصیه اکید می کنم که ال90 را انتخاب کنید
وضعیت خدمات پس از فروش ایران خودرو بسیار وخیم تر از چیزی هست که شما بهش فکر می کنید
در عمل اصلا به فکر گارانتیش هم نباشید. حتی شاید به دلیل شلوغ بودن نمایندگی ها هفته ها هم نتونید خودرو را برای سرویس به نمایندگی ببرید
ممنون از نظرتون
در مورد کروزر می دونم داره ولی تا اینجای تحقیقاتم . بعضی افراد گفتن رو خود ماشین فابریک بوده و بعضی افراد گفتن نه و باید از اپکو تهیه کنین . حالا جریان چیه نمی دونم .
در مورد ال نود قبلا پشتش نشستم و کاملا حرفتون رو قبول دارم و صد در صد توی موتور و ... هیچ خودرویی به اون نمی رسه ولی بخاطر چند تا مشکل سراغش نمی رم . مهمترین اون قیافش هست که به نظرم خودمو بکشم ربع ساعت می تونم توش دوام بیارم . خیلی بده . (یادم اوایل ملت می گفتن ١٢ ١٣ پول بی زبون بدم قورباقه سوار بشم . ) البته اون موقع پژو فرانسه بود و ... نه ایران . ولی خوب وقتی کیفیت قطعه خوب باشه ال نودم قشنگ می شه [emoji1]
مورد دیگه هم اینه که ال نود رو با تاخیر خیلی زیادی دارن تحویل می دن که منم نمی تونم بگیرم . الان یکی از همکارام ثبت نام کرده هنوز تحویل ندادن فکر کنم دیرکردش داره نزدیک به یه سال می شه ها [emoji33] [emoji33]
درضمن به نظر من حقیر پول ال نود زیادی زیاده . مگه این خودرو چی داره به خدا ؟ یعنی اگه تحریم ها برداشته شه بیشترین افت قیمت تو ماشینای ایرانی مال این ماشینه .

در مورد ناله گیربکس والا من توی سورن تو تاپیک های مربوط به این خودرو که مطالعه می کردم چیزی به چشمم نخورد .
متاسفانه منم قبلا نه سمند و نه سورن داشتم یا روندم که اطلاعاتی درمورد این خودرو داشته باشم . و ماز مشکلاتشون سر در بیارم .
الان هم یه مدت دنبال یه خودرو موتور ef7 میگردم که باش یه دوری بزنم و از صاحبش بپرسم ولی هنوز گیرم نیومده

blue 2006