PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد وصل شدن مودم وای فای به شبکه داخلی

king-hitler2
22-06-2015, 19:53
سلام

ما یه ساختمان داریم که با انتن وایرلس بصورت poe (نانئ استیشن) به isp شرکتمون وصله (تو کارخونه )

1- از انتن وایرلس یه کابل میاد پایین و به یک سویچ وصل میشه و 4 تا خروجی میده بیرون - هر نفر تو سیستم یک یوزر نیم و پاس جداگونه داره
2- دو تا به تلفن (تلفن ها بضورت شبکه وصل هستن) و یکی به سیستم کامپیوتر و یکی از کابل ها ازاد هستش
3- قبلا ما اومدیم و اون کابل ازاد رو به یک مودم وای فای مدل dlink 2730 وصل کردیم تا بتونیم از گوشی استفاده بکنیم. وقتی کابل رو به پورت یک مودم وصل کردیم گوشی به اینترنت وصل میشد ولی چند تا مشکل پیش اومد - یکی این بود که وقتی شخصی با یوزر و خودش وارد میشد نفر بعدی نیاز نبود که یوزر خودشو وارد بکنه(همه گوشی ها به نت وصل میشدن – و مشکل حاد بعدیمون این بود که مودم تادخل انداخت داخل شبه و بعد از چند دقیقه همه تلفن ها قطع میشدن . بعد فهمیدیم مشکل از dhcp هستش .. با غیر فعال کردن dhcp مشکل حل شد و هر کس با یوزر و پاس خودش وارد میشد و مشکل تداخل نداشتیم

4- تا دو هفته پیش که دیدیم نت قط شده. اینم بگم که قبلا مودم خودش اتوماتیک ip میگرفت.. اومدم مودم رو ریست کردم و dhcp رو غیر فعال ولی دیگه گوشی اصلا به مودم وصل نمیشد. ولی با فعال کردن dhcp وصل میشدن ولی مشکل تداخل که باید حتما کل شبکه رو خاموش روشن میکردی تا درست میشد
حالا بنظر خودم اینکه اومدن به هر کابل یک ip جداگونه دادن

یک عکس از وضعیت شبکه کامپیوتر میزارم و یک عکس از برنامه ip scanner ( ای پی های که تو برنامه نشون میده مخصوص ساختمون خودمون هستش و بقیه رو نشون نداد

داستان طولانی شد
حالا بنظرتون من باید چیکار کنم چه تنظیماتی وارد کانفیگ مودم بدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

king-hitler2
26-06-2015, 12:33
هیشکی نی کمک کنه
این قد سخته