PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسي تكنولوژي موبايل

zeinabb
19-06-2015, 07:55
با سلام
اينقدر تاكنولوژي هاي مختلف در موبايل استفاده شده كه ادم موقع خريد واقعا گيج ميشه
كسي از دوستان اگر اطلاعاتي در خصوص
1- سيستم هاي موبايل و تفاوت انها
2- انواع تكنولوژي صفحه نمايش
3-دوربين
در اختيارمون بزاره ممنون ميشم

a_bayan
19-06-2015, 11:50
سلام...
ببینید انقدر زیاده این چیزایی که گفتین ، من فقط اونایی که بیشتر توی بورس هستن یا توی ایران بیشتر میاد رو معرفی میکنم....
1-اگر منظورتن سیستم عامل هست که اونایی که الان کارایی دارن اندروید گوگل و ویندوز فون مایکروسافت و آی او اس (IOS) اپل هستن که ای او اس میشه گفت بهترینشه اما خارج از ایران...تو ایران همون اندروید هم مشکلاتی داره چه برسه به ای او اس و وین فون!!!وین فون هم بینابینه...

2-بین صفحه نمایشا میشه به SUPER AMOLED ها اشاره کرد که تکنولوژی استفاده شده در صفحه نمایشای پر چمدارا و جدیدا میان رده به بالا های امسونگ هستش...من این تکنولوژی رو بهترین تکنولوژی صفحه نمایش میدونم.توی این تکنولوژی رنگ ها خیلی گرم و خیلی شارپ تولید میشه...مورد بعدی IPS هست که بیشتر توسط اپل،ال جی،سونی،اچ تی سی(بعضا)استفاده میشه که رنگ ها در اون ظبیعی تره و خیلی اشباع نیست از زاویه دید مناسبی هم برخورداره...تکنولوژی بعدی SUPER LCD هستش که هنوز خیلی صفحه نمایشا ازش استفاده نمیکنن...
پارامتر بعدی غیر از تکنولوژی ساخت چگالی پیکسلی هستش که هر چی بیشتر باشه بهتره تا حدودای350-400 بیشتر از اون بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و خیلی تفاوتی نداره این جریان رابطه مستقیم داره با رزولوشن...
قضیه بعدی توی صفحات نمایش مقاومتشونه که الان بطور معمول یه صفحه محافظ گوریلا گلس روی بیشتر پرچمدارا و بعضا گوشیای میان رده هست...مثلا گوریلا گلس نوت 4 از سری چهارم گوریلا گلس هستش این به معنیه اینه که گوشی اگه با یه ارتفاعی بخوره زمین و این قدر فشار بهش وارد شه(N) نمیشکنه که اینم بعضا پیش میاد روی گوشیای مختلف که میشکنه...

در مورد دوربین هم خیلی اطلاعاتم کامل نیست اما بطور نسبی میتونم بگم افزایش رزولوشن(مگاپیکسل) اینطور نیست که 100% باعث افزایش کیفیت شه...الان سونی تعداد زیادی از دوربینای کمپانیای دیگه حتی سامسونگ رو تامین میکنه...
سوالی بود...

zeinabb
20-06-2015, 15:20
ممنون از لطفتون علت اينكه اين سوالو پرسيدم ميخاستم موبايلمو عوض كنم در حال حاضر گلكسي جيو دارم قبلا راضي بودم ولي با توجه به اپدين اندرويد ديگه نرم افزار موردنظر من هست روش جواب نميده اپديت هم نميشه ميخام ي موبايل بخرم
1- مثل اين گوشي هنگ نكنه
2- نرم افزار هاي كاربردي مثل مرورگرها برنامهي افيس،فلش پليرها و.. بخوبي اجرا كنه
3-مدت نگهداري شارژ خوب باشه مخصوصا موقع اتصال به اينترنت
4-صفحش بزرگ باشه براي مطالعه وب سايت و متني و.. مناسب باشه نمايش رنگ طبيعي باشه
5-سيستم عاملش به راحتي قابل ارتقا باشه (نه مثل جيو نميشه اپديتش كرد)
6-كيفيت دوربينشم خوب باشه
خلاصه مثل يك كامپيوتر كوچيك وقابل حمل برام باشه
فعلا كه htc desiire 816 ياا htc desire 820 سرچ كردم مناسب بودن
نهايتش تا يك تومن هزينه ميكنم
تو جستجوهام به تكنولوژي هاي مختلف موبايل برخوردم و يكم انتخاب ها منو سخت كرده مثلا در مورد صفحه خازني ميگن خوبه يكي ميگه بده و...
به خاطر همين اين سوال پرسيدم

a_bayan
20-06-2015, 17:08
سلام.بحث بین صفحات خازنی و مقاومتی مال چند سال پیش بود.الان همه به نحوی صفحه خازنی حساب میشن چون همه حرارتین...من موارد پیشنهادیم رو تو پست بعدی بهتون میگم.خودم هم با جیو خاطرات زیادی دارم...

a_bayan
20-06-2015, 17:15
ببینید یه توصیه دارم بهتون.اگه نمیتونید پرچمدار امسال رو بگیرید،بجای میانرده امسال،پرچمدار پارسال رو بخرین...

بودجه شما طوریه که یا باید میانرده های امسال رو بگیرین یا پرچمدارای پارسال که من حالت دوم رو پیشنهاد میکنم...
موارد بسیار خوب و مناسبی هستن که انتظارات رو غالبا براورده میکنن.
1-گلکسی اس5
2-گلکسی آلفا-صفحه کوچیکه-
3-اکسپریا زد2

4-بهترین حالت اینه که شما بودجتون رو به lg g3 32 گیگابایت برسونین.واقعا فوق العادس با این بودجه...اگر نشد اکسپریا زد 2 اگر نشد به همون مدل ال جی منتها 16 گیگش و s5 فکر کنین

zeinabb
21-06-2015, 19:32
و دوربين بين اين سه مدل كدوم بهتره

a_bayan
21-06-2015, 20:59
دوربین الفا مث بقیه خوب نیست...بین بقیه توی یه سری موارد یکی بالاس یکی پایینه...اما من به شخصه اول جی3 بعد اس5 و بعد زد2 رو قبول دارم.البته یه مسیله سلیقه ایه که شما میتونین با یه سرچ به نتیجه مورد نظر برسین...