PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در برق رسانی پاور به هارد

Mr_100_dolari
19-06-2015, 01:57
سلام

یه مدت بود دکمه پاور جلوی کیس و که میزدم پی سی روشن میشد و فن پاور و فن سی پی یو هم کار میکرد ولی انگاری برق به هارد و سی دی رام و ... نمی رسید واسه همین هم اصلا تصویری نداشتم تا اینکه

کم کم دیگه وقتی روشن میکردم یه کم فن سی پی یو میچرخید و دیگه کار نمیکرد و کلا خود پاور هم از کار می افتاد با یه پاور دیگه تست کردم همین مشکل بود ... در نهایت همون سیم های ریز و رنگی که از

دکمه جلوی پاور اومده خورده ته مین برد از اونه و وقتی هی جدا میکنم و بار وصل میکنم شانسی پاور روشن میشه بعضی وقت ها هم نه ... ولی موقعه ایی که روشن هم میشه باز تصویر ندارم و برق و به هارد نمیرسونه ...

باید چی کار کنم ؟ مشکل چیه ؟

ممنون

EXTREME
19-06-2015, 09:09
سلام

یه مدت بود دکمه پاور جلوی کیس و که میزدم پی سی روشن میشد و فن پاور و فن سی پی یو هم کار میکرد ولی انگاری برق به هارد و سی دی رام و ... نمی رسید واسه همین هم اصلا تصویری نداشتم تا اینکه

کم کم دیگه وقتی روشن میکردم یه کم فن سی پی یو میچرخید و دیگه کار نمیکرد و کلا خود پاور هم از کار می افتاد با یه پاور دیگه تست کردم همین مشکل بود ... در نهایت همون سیم های ریز و رنگی که از

دکمه جلوی پاور اومده خورده ته مین برد از اونه و وقتی هی جدا میکنم و بار وصل میکنم شانسی پاور روشن میشه بعضی وقت ها هم نه ... ولی موقعه ایی که روشن هم میشه باز تصویر ندارم و برق و به هارد نمیرسونه ...

باید چی کار کنم ؟ مشکل چیه ؟

ممنون

سلام تصویر ندادن سیستم به هارد مربوط نیست شما هارد رو هم از سیستم جدا کنید بازم تصویر دارید

با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و بهتره با یک باتری دیگه سیستم بررسی بشه

اگر با یک پاور دیگه هم تست کردید و بازم مشکلتون حل نشده اسلات رم و گرافیکتون رو تمیز کنید جای رم رو عوض کنید و با یک و گرافیک دیگه سیستم رو بررسی کنید

اگر درست نشد مشکل میتونه از طرف مین یا بایوس مین باشه

در مورد سیم های fpanel هم میتونید سیم پاور رو جدا کنید و دستی سوئیچ کنید ببینید بازم مشکل دارید یا نه

Mr_100_dolari
19-06-2015, 10:50
سلام تصویر ندادن سیستم به هارد مربوط نیست شما هارد رو هم از سیستم جدا کنید بازم تصویر دارید

با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و بهتره با یک باتری دیگه سیستم بررسی بشه

اگر با یک پاور دیگه هم تست کردید و بازم مشکلتون حل نشده اسلات رم و گرافیکتون رو تمیز کنید جای رم رو عوض کنید و با یک و گرافیک دیگه سیستم رو بررسی کنید

اگر درست نشد مشکل میتونه از طرف مین یا بایوس مین باشه

در مورد سیم های fpanel هم میتونید سیم پاور رو جدا کنید و دستی سوئیچ کنید ببینید بازم مشکل دارید یا نه

ممنون

بله الان میرم همه اینایی که گفتید رو تست میکنم ...

میشه بگید چطوری باید دستی سوئیچ کنم ؟ قبلا انجام داده بودم الان یادم رفته

EXTREME
19-06-2015, 11:23
ممنون

بله الان میرم همه اینایی که گفتید رو تست میکنم ...

میشه بگید چطوری باید دستی سوئیچ کنم ؟ قبلا انجام داده بودم الان یادم رفته

سیم پاور روی fpanel رو که کندید با پیچ گوشتی دو سر پین powe switch رو اتصال بدید به هم

Mr_100_dolari
19-06-2015, 11:39
سیم پاور روی fpanel رو که کندید با پیچ گوشتی دو سر پین powe switch رو اتصال بدید به هم

آقا مهرداد

باتری مین رو عوض کردم .. اسلات رم و گرافیک رو هم تمیز کردم .... جای اسلات رم رو هم عوض کردم ...

رم و گرافیک دیگه ای هم ندارم که به این سیستم بخوره که بخوام باهاش تست کنم ...

بازم درست نشد یعنی پاور یه بار روشن میشه یه بار نه ...

موقعه ایی هم که روشن میشه اصلا هیچ صدایی از داحل کیس نمیاد ... انگاری الکی فقط برق میاد توی کیس ... و هیچ تصویری ندارم ...

الان دیگه چی کار میتونم کنم ؟

=============

آقا مهرداد الان دیگه درست شده یعنی هر بار که پاور میزنم روشن میشه ....
اما بازم تصویر ندارم ...
یه CLR CMOS هم داره به اون ربطی نداره ؟

EXTREME
19-06-2015, 17:52
بله مشکل شما طوری هست که نیاز به کارت دیباگر دارید که مشکل رو بفهمید یا اینکه قطعه سالم یعنی رم گرافیک و پاور دیگه داشته باشید و با اون ها تست کنید تا مشکل رو بفهمید بدین منظور بهتره کیس رو به یک خدمات کامپیوتری ببرید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk