PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه بین GTX 960 ها !!

hossein.asghari
18-06-2015, 16:34
با عرض سلام
در قسمت مشاوره برای خرید سیستم دوستان کمک کردن تا قطعات خوبی جمع کنم
حالا برای خرید منتظر گرافیک هستم
کاربردم بازی هستش و بین این سه تا کارت شک دارم
Gigabyte gtx 960 wf oc 2x= 950t
Zotac GTX 960 OC AMP! Edition 2GB = 880t
Galax GTX 960 OC 2GB = 750t
دوستان لطفن با توضیحات نظر بدین کدوم بهتره و اقتصادی تر
اگه پیشنهاد دیگه ای دارین بفرمایین.....
i5 4460
MB gigabyte h97-d3h
RAM gskill ripjawsX 1600 cl7 2X4Gb
HDD western blue 1 tb
POWER green 550a-uk

afshin b
18-06-2015, 16:51
من باشم یا گلکس ۷۵۰ تومنی رو میگیرم یا اگر بخوام هزینه بیشتری بکنم یک دفعه نسخه ۴ گیگش رو تهیه میکنم. چون بازی های جدید به بیشتر از ۲ گیگ رم احتیاج دارن (در فول اچ دی)

hossein.asghari
18-06-2015, 16:53
من باشم یا گلکس ۷۵۰ تومنی رو میگیرم یا اگر بخوام هزینه بیشتری بکنم یک دفعه نسخه ۴ گیگش رو تهیه میکنم. چون بازی های جدید به بیشتر از ۲ گیگ رم احتیاج دارن (در فول اچ دی)
چرا این گلکس اینقدر قیمتش کمه نسبت به رقبا ؟

afshin b
18-06-2015, 16:59
چرا این گلکس اینقدر قیمتش کمه نسبت به رقبا ؟
قیمت جهانی این کارت ها ۲۰۰ دلاره. پس ۷۵۰ تومن زیاد کم نیست. اما چون در ایران کمتر شناخته شده هست با قیمت پایینتری فروخته میشه تا بتونه رقابت کنه. مثل زوتک.
پیشنهاد میکنم با اون فروشنده ای که بهتون معرفی کردم تلفن بزنید و نظر خودشون بپرسید، خودشون اطلاعات بسیار خوبی دارن و میتونن در انتخاب کمکتون کنن

hossein.asghari
18-06-2015, 17:02
قیمت جهانی این کارت ها ۲۰۰ دلاره. پس ۷۵۰ تومن زیاد کم نیست. اما چون در ایران کمتر شناخته شده هست با قیمت پایینتری فروخته میشه تا بتونه رقابت کنه. مثل زوتک.
پیشنهاد میکنم با اون فروشنده ای که بهتون معرفی کردم تلفن بزنید و نظر خودشون بپرسید، خودشون اطلاعات بسیار خوبی دارن و میتونن در انتخاب کمکتون کنن
ممنونم
ببینم بودجه چجوریاس
اگه خوب بود که گیگا رو بر میدارم
اما اگه محدودیت باشه این خوبه .

K!ng of th3 K!ngs
18-06-2015, 19:46
من تجربه زیادی داشتم با برند های ارزون و تنها اینو بهت بگم که هیچ ارزانی به حکمت نیست... مخصوصا برند Gainward که حتی یه کولر با کیفیت روی کارت نمیزارن . Zotac خوبی ولی Gigabyte کولر بهتری داره و همچنین قابلیت اورکلاک بیشتر

hossein.asghari
18-06-2015, 20:21
من تجربه زیادی داشتم با برند های ارزون و تنها اینو بهت بگم که هیچ ارزانی به حکمت نیست... مخصوصا برند Gainward که حتی یه کولر با کیفیت روی کارت نمیزارن . Zotac خوبی ولی Gigabyte کولر بهتری داره و همچنین قابلیت اورکلاک بیشتر
ممنونم
پس زوتاک رو تو اولویت بذارم ؟
اگه بودجه بیشتر شد گیگابایت ؟
از نظر کارایی که تفاوتی ندارند که ؟؟؟؟
اورکلاک نمیکنم .

D3vil_A
18-06-2015, 20:58
این کارت های به صورت خیلی حاد و جدی تفاوتی با هم ندارند ! فقط بحث گارانتی این وسط مطرح میشه که زوتک و گیگابایت گارانتی آواژنگ هستند و گالاکسی نمیدونم گارانتی کجا ؟! الماس ایران فکر کنم؟

hossein.asghari
18-06-2015, 21:01
این کارت های به صورت خیلی حاد و جدی تفاوتی با هم ندارند ! فقط بحث گارانتی این وسط مطرح میشه که زوتک و گیگابایت گارانتی آواژنگ هستند و گالاکسی نمیدونم گارانتی کجا ؟! الماس ایران فکر کنم؟
پس گالاکس رو پیشنهاد نمیدین
فقط گیگابایت و زوتاک میمونن.

1376MAXIMUM
18-06-2015, 21:57
ببینید در کل خیلی تفاوت ندارن مثل هم هستن اگر کار برد حرفه ای نمیخواهید ازش بگیرید مثل اورکلاک و ... اصلا نگران نباشید در هر صورت من گلکس رو اصلا نمیشناسم گارانتی رو یه مقدار روش دقت کنید فقط همون طور که گفتند چون این برند ها حتی تو سایت انویدیا هم هستند پس تایید شده و با کیفیت هست به هر حال من زوتاک رو بیشتر میپسندم چون اشنایی با گلس ندارم و گیگا بیخودی گرونه پس میمونه زوتاک که هم گارانتی خوبه هم قیمت که بدم نیست اما تنها نکته این که نسخه ۴ گیگ رو بگیرید

قاعده ای بین مردم رایج است همیشه میگویند ان که معروف تر است بهتر است ان که طرفدار دارد بهتر است
اما شاید اشتباه میکنند بهترین در جای دیگر و چیز دیگر است بهترین را شما انتخاب میکنید

NEED FOR PC
18-06-2015, 22:19
گلکس همون گلکسیه خودمونه خیلی هم خوبه شما باید از این فرصتها استفاده کنید ! فردا که گرون شد حسرت نخورید !

خرید نسخه 4 گیگ زیاد جالب نیست چون اولا اصلا قدرت پردازش تکسچر هارو نداره دوما با رابط 128 بیتی اصلا حرفی برای گفتن نمیمونه همون 380 amd بهتره بنظرم. یا اگر اورژانسیه خریدتون 280x پیشنهاد منه.

hossein.asghari
18-06-2015, 23:07
ببینید در کل خیلی تفاوت ندارن مثل هم هستن اگر کار برد حرفه ای نمیخواهید ازش بگیرید مثل اورکلاک و ... اصلا نگران نباشید در هر صورت من گلکس رو اصلا نمیشناسم گارانتی رو یه مقدار روش دقت کنید فقط همون طور که گفتند چون این برند ها حتی تو سایت انویدیا هم هستند پس تایید شده و با کیفیت هست به هر حال من زوتاک رو بیشتر میپسندم چون اشنایی با گلس ندارم و گیگا بیخودی گرونه پس میمونه زوتاک که هم گارانتی خوبه هم قیمت که بدم نیست اما تنها نکته این که نسخه ۴ گیگ رو بگیرید

قاعده ای بین مردم رایج است همیشه میگویند ان که معروف تر است بهتر است ان که طرفدار دارد بهتر است
اما شاید اشتباه میکنند بهترین در جای دیگر و چیز دیگر است بهترین را شما انتخاب میکنید
خیلی ممنون
حدود قیمت ۴ گیگی چقدر هستش ؟

hossein.asghari
18-06-2015, 23:09
گلکس همون گلکسیه خودمونه خیلی هم خوبه شما باید از این فرصتها استفاده کنید ! فردا که گرون شد حسرت نخورید !

خرید نسخه 4 گیگ زیاد جالب نیست چون اولا اصلا قدرت پردازش تکسچر هارو نداره دوما با رابط 128 بیتی اصلا حرفی برای گفتن نمیمونه همون 380 amd بهتره بنظرم. یا اگر اورژانسیه خریدتون 280x پیشنهاد منه.
نظرها خیلی فرق کرد که !!!
من یدونه گلکسی داشتم قدیما
خیلی راضی بودم
اگه همونه چرا اسمش عوض شده !

MOSTAFA_ABBASI
18-06-2015, 23:15
درود
دوستان تعجب می کنم از شما گالاکس یه برند فوق العاده عالی تو کارت گرافیک هستش !
به عنوان مثال یه نگاهی به مدل GTX 970 HOF بندازین برد PCB سفید و قابلیت اورکلاک بالا و کیفیت ساخت عالی؛ در کل این برند رو من واقعا قبول دارم!
اما در مورد 960
به هیچ عنوان مدل 2 گیگابایتی رو پیشنهاد نمی کنم چون در رزولوشن فول اچ دی افت فریم قابل توجهی داره و حتی یکی از دوستان مدل زوتک 960 2 گیگ رو داشت که در یک بازی که الان یادم نیست (فکر کنم THE Wither 3 بود) تونست 17 18 فریم بگیره ولی با مدل 4 گیگابایتی evga تونست 35 36 فریم بگیره که کاملا مشخصه که 2 گیگ حافظه vram باعث افت فریم شدید شده.
پس تا حد امکان از خرید مدل 2 گیگی پرهیز کنید و اگر بودجتون به مدل 4 گیگی نرسید پیشنهاد می کنم از کارت گرافیک های ای ام دی تو این قیمت خرید کنید که 4 گیگابایت vram دارن.
موفق باشید.

NEED FOR PC
18-06-2015, 23:16
نظرها خیلی فرق کرد که !!!
من یدونه گلکسی داشتم قدیما
خیلی راضی بودم
اگه همونه چرا اسمش عوض شده !

بهترین کار همون صبر کردنه، تو همین رمضضون تکلیف مشخص میشه.

نمیدونم والا دنبالش نرفتم ! گویا عشقشون کشید !

hossein.asghari
18-06-2015, 23:23
ای ام دی بگیرم یا ورژن ۴ گیگی گلکس ؟
تو این رنج (۸۰۰) یه کارت ای ام دی خوب لطفن معرفی کنین .
سیستم لنگ گرافیک فقط !
دوستان نظر بدین .....
مرسی

gooogh
19-06-2015, 00:25
با سلام مجدد

تراشه gtx 960 همه گرافیک هایی که نوشتی ساخت nvidia است فقط تفاوت درکیفیت برد و خننک کنندگی و گارانتی است

راستی چرا ASUS Strix GTX 960 رو برای مقایسه نذاشتی
در لینک زیر که خیلی هم معتبره نوشته که یکی از خنک ترین و بی صداترین کارت های گرافیکه فقط در اورکلاک کردن نتیجه خوبی نشون نداده که خوب شما اورکلاکر نیستی و نمی خواهی هم این کار رو انجام بدی
کلمه Verdict رو تو صفحش سرچ کن با کلید f3 می تونی پیداش کنی اونجا این رو نوشته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

K!ng of th3 K!ngs
19-06-2015, 01:36
نه قربان از نظر کارایی تفاوتی با هم ندارن به شرطی که واقعا همون کارت GTX 960 باشه. بزارید تجربومو بهتون بگم : میخواستم یه کرات GTS 450 بگیرم چند سال پیش که نسبتا کارت بدی نبود. ولی مدل Gainward از بقیه 150-200 تومنی ارزون تر بود. منم همون گرفتم. ولی نه تنها کولرش بسیار ضعیف بود بلکه حافظه ی کارت هم به جای GDDR5 یه مدل خیلی ضعیف تر GDDR3 بود که خیلی کارایی کارت رو پایین میاورد. روی جعبه البته خیلی کوچیک نوشته بود ولی یه بزرگ نوشته بود 2048Mb که آدم نهفمه فکر کنه کارتش 2 گیگه و عالیه...
شما حتما بین Zotac , Gigabyte انتخاب کنید. در صورتی که اورکلاک نمیکنید همون Zotac رو بردارید

درود
دوستان تعجب می کنم از شما گالاکس یه برند فوق العاده عالی تو کارت گرافیک هستش !
به عنوان مثال یه نگاهی به مدل GTX 970 HOF بندازین برد PCB سفید و قابلیت اورکلاک بالا و کیفیت ساخت عالی؛ در کل این برند رو من واقعا قبول دارم!
اما در مورد 960
به هیچ عنوان مدل 2 گیگابایتی رو پیشنهاد نمی کنم چون در رزولوشن فول اچ دی افت فریم قابل توجهی داره و حتی یکی از دوستان مدل زوتک 960 2 گیگ رو داشت که در یک بازی که الان یادم نیست (فکر کنم THE Wither 3 بود) تونست 17 18 فریم بگیره ولی با مدل 4 گیگابایتی evga تونست 35 36 فریم بگیره که کاملا مشخصه که 2 گیگ حافظه vram باعث افت فریم شدید شده.
پس تا حد امکان از خرید مدل 2 گیگی پرهیز کنید و اگر بودجتون به مدل 4 گیگی نرسید پیشنهاد می کنم از کارت گرافیک های ای ام دی تو این قیمت خرید کنید که 4 گیگابایت vram دارن.
موفق باشید.

افت فریم به خیلی چیزا بستگی داره نمیشه بگید فقط به خاطر 4 گیگ بودنه. درایور، رم ، سی پی یو، کرک تنظیمات بازی، لول بازی ، و خیلی چیزای دیگه میتونستن اثر گذاشته باشن. 2 گیگ کاملا برای رزولوشن Full HD کافیه. مقادیر بالاتر به درد 2k یا 4k میخوره و در صورتی که مانیتورش رو ندارید واقعا خرج اضافیه. از اون گذشته برای رزولوشن 4k به کارت گرافیک خیلی قوی تری نیاز دارید در ضمن ایشون گفتن Galax . من فکر کردم شاید جدا از Galaxy باشه. ولی در کل Asus-MSI-Gigabyte بهترین ها هستن در کارت گرافیک
ر

شما همون GTX 960 رو بگیرید هم تکنولوژی جدید تری داره هم کم مصرف تره و هم در کل نسبت به AMD R9 280X خنک تره

gooogh
19-06-2015, 01:49
نه قربان از نظر کارایی تفاوتی با هم ندارن به شرطی که واقعا همون کارت GTX 960 باشه.

یعنی ممکنه galax gtx 960 واقعا gtx 960 نباشه
یعنی توی تراشه گرافیک هم ممکنه طرح اصل داشته باشیم

امکان داره یکم بیشتر توضیح بدید

gooogh
19-06-2015, 01:54
افت فریم به خیلی چیزا بستگی داره نمیشه بگید فقط به خاطر 4 گیگ بودنه. درایور، رم ، سی پی یو، کرک تنظیمات بازی، لول بازی ، و خیلی چیزای دیگه میتونستن اثر گذاشته باشن. 2 گیگ کاملا برای رزولوشن Full HD کافیه. مقادیر بالاتر به درد 2k یا 4k میخوره و در صورتی که مانیتورش رو ندارید واقعا خرج اضافیه

و دو سوال
شما که در این زمینه حرفه ای هستید و با جزئیات گرافیک آشنایی دارید می شه بفرمائید گرافیک آنبوردی که روی i5-4460 وجود داره یعنی Intel® HD Graphics 4600 چقدر قویه و بهترین بازی رو که می شه باهاش بازی کرد چیه
مثلا از 9500GT بهتره یا نه

و اینکه آیا اگر gtx 960 داشته باشیم گرافیک آنبورد i5-4460 همزمان فعالیت می کنه تا به سیستم کمک کنه یا غیر فعال می شه

gooogh
19-06-2015, 02:03
میخواستم یه کرات GTS 450 بگیرم چند سال پیش که نسبتا کارت بدی نبود. ولی مدل Gainward از بقیه 150-200 تومنی ارزون تر بود. منم همون گرفتم. ولی نه تنها کولرش بسیار ضعیف بود بلکه حافظه ی کارت هم به جای GDDR5 یه مدل خیلی ضعیف تر GDDR3 بود که خیلی کارایی کارت رو پایین میاورد

من هم چند سال پیش گرافیکم رو خریدم و اون موقع ddr3 یا gddr5 رو نمی شناختم. کاش همون موقع به جای ddr3 گرافیک gddr5 می گرفتم.
متاسفانه فروشنده هم مثل اینکه نمی دونست

K!ng of th3 K!ngs
19-06-2015, 03:53
عنی ممکنه galax gtx 960 واقعا gtx 960 نباشه
یعنی توی تراشه گرافیک هم ممکنه طرح اصل داشته باشیم

امکان داره یکم بیشتر توضیح بدید

نه طرخ اصل نه همون تراشه هست ولی مثلا Memory رو به جای DDR5 به DDR3 تغیر بدن یا به جای 256bit بشه 192bit یا همچین چیزی

و دو سوال
شما که در این زمینه حرفه ای هستید و با جزئیات گرافیک آشنایی دارید می شه بفرمائید گرافیک آنبوردی که روی i5-4460 وجود داره یعنی Intel® HD Graphics 4600 چقدر قویه و بهترین بازی رو که می شه باهاش بازی کرد چیه
مثلا از 9500GT بهتره یا نه

و اینکه آیا اگر gtx 960 داشته باشیم گرافیک آنبورد i5-4460 همزمان فعالیت می کنه تا به سیستم کمک کنه یا غیر فعال می شه

معمولا گرافیک های آنبدر فقط کار راه انداز هستند و مناسب بازی نیستند ولی آره فکر میکنم در حد یا کمی قوی تر از 9500GT باشه مطمئن نیستم جناب.

قبلا برنامه ای بود به نام Virtu MVP که قدرت گرافیک آنبرد سی پی یو و کارت گرافیک رو ادغام میکرد نمیدونم الانم کار کنه با برد های جدید یا نه. پس فکر میکنم غیر فعال میشه.

من هم چند سال پیش گرافیکم رو خریدم و اون موقع ddr3 یا gddr5 رو نمی شناختم. کاش همون موقع به جای ddr3 گرافیک gddr5 می گرفتم.
متاسفانه فروشنده هم مثل اینکه نمی دونست

حالا نمیدونم این فروشنده میدونست یا نه ولی به نظر نمویمد ندونهو چون موفعی که من رفتم خرید در واقع میخواستم سیستم کامل بگیرم و یه برگه به هرکدوم میدادم و بهشون میگفتم قیمت قطعات رو بنویسن که قیمتا دستم بیاد، این یکی مثل اینکه دیده بود همه جای مثلا قیمت کارت گرفایک GTS 450 رو 250 زدن . بعد بهم گفت بابا همه جا گرون میدن از کجا قیمت گرفتی و از این حرفا و بعدش گفت GTS 450 من ارزون تره و منم خریدم ولی بعدا که دیدم اون پرفورمنس مورد نظرم رو نداره با GPU-Z نگاه کردم و دیدم که بعله GTS 450 اصلی حافظه ی GDDR5 داره ولی مدل Gainward بنده 2048mb GDDR3 هست. دقیقا مثل اینه که شما بخوای یه ماشین اسپرت بخرید با موتور قوی و باک 50 لیتر بعد یکی بهتون یه طرح از همون ماشین رو بده با موتور ضعیف تر ولی ظرفیت باک 100 لیتر ...

NEED FOR PC
19-06-2015, 11:07
پیشنهاد من 280x هست یک مدل حسام جان داره برند پاور کالر 770 تومن :

البته پاور 750 وات میخاد که حدود 300 تومنه در کل 1 تومن خرج بر میداره براتون،در ضمن مین شما از کراس پشتیبانی میکنه، فکر میکنم خرید کارت amd آینده بهتری داشته باشه برای ارتقا.

960 باید با همون 270x مقایسه بشه

K!ng of th3 K!ngs
19-06-2015, 16:00
دوست عزیز کرات GTX 960 هم کم مصرف تره و هم خنک تره و به اندازه ی 280x داغ نمیشه. همجنینی 270X هم کارت میان رده حساب میشه و باید به 760 مقایسه بشه نه با 960.در ضمن با Crossfire 280x مصرف سیستم به شدت بالاتر میره و دما هم به شدت بیشتر میشه. در صورتی که SLI کردن GTX 960 این معیاب رو نداره. فکر میکنم 2 تا 960 اندازه ی یه دونه 280x مصرف داشته باشه

hossein.asghari
19-06-2015, 16:25
دوستان از نظرات شما متشکرم
خیلی خوبه .باز هم مشاوره بدین تا یه چیز خوب انتخاب بشه
ممنونم

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

afshin b
19-06-2015, 17:15
من هم 280x دارم. هم حدود ۱۵٪ از ۹۶۰ قویتره و هم ۳ گیگ رم داره‌. اما در مورد این برند پاورکلرش خبری ندارم، مثلا مدل ایسوزش خیلی خرابی داشته. من ساپفایر دارم.
اینم به عنوان مقایسه داشته باشی بد نیست.

hossein.asghari
19-06-2015, 18:32
من هم 280x دارم. هم حدود ۱۵٪ از ۹۶۰ قویتره و هم ۳ گیگ رم داره‌. اما در مورد این برند پاورکلرش خبری ندارم، مثلا مدل ایسوزش خیلی خرابی داشته. من ساپفایر دارم.

دوست عزیز قیمت برندهای دیگه به جز ایسوس رو لطف میکنین ؟
رو همین پاور green 550a-uk جوابگو هست بصورت کراس ؟
ممنونم..

gooogh
19-06-2015, 18:34
من هم با نظر دوستمون K!ng of th3 K!ngs موافقم. الان دنیا داره می ره به سمت مصرف بهینه انرژی. حتی اینتل هم داره میزان مصرف رو پایین میاره.
چون 280x دو برابر gtx 960 برق مصرف می کنه کارایی 15 درصد به صرفه نیست و پول برقی که میدیم در دراز مدت نتیجه رو عوض می کنه. همچنین دمای بالای داخل کیس عمر قطعات دیگه رو هم کم می کنه.
به نظر من 280x بیشتر برای اونایی هست که اورکلاک می کنن و از خنک کننده های مایع و ... سردرمیارن و دمای سیستم رو متعادل نگه میدارن می تونه کاربرد داشته باشه.

hossein.asghari
19-06-2015, 18:37
من هم با نظر دوستمون K!ng of th3 K!ngs موافقم. الان دنیا داره می ره به سمت مصرف بهینه انرژی. حتی اینتل هم داره میزان مصرف رو پایین میاره.
چون 280x دو برابر gtx 960 برق مصرف می کنه کارایی 15 درصد به صرفه نیست و پول برقی که میدیم در دراز مدت نتیجه رو عوض می کنه. همچنین دمای بالای داخل کیس عمر قطعات دیگه رو هم کم می کنه.
به نظر من 280x بیشتر برای اونایی هست که اورکلاک می کنن و از خنک کننده های مایع و ... سردرمیارن و دمای سیستم رو متعادل نگه میدارن می تونه کاربرد داشته باشه.
اقا نظر شما چیه یه مین بگیرم که یدونه جای گرافیک داشته باشه و پاور هم ضعیف تر انتخاب کنم تا ۹۶۰ gtxبگیرم ؟
البته اینده نگری هست یا نه ؟!!!
اصن ارزش داره این کار ؟!!!

gooogh
19-06-2015, 18:45

افشین جان اولین نفری هستی که دیدم یه همچین کارت پرقدرتی داره می شه با gpu-z یه تست ازش بگیری عکسش رو بزاری ببینیم چه طوریه
تب sensors رو هم بزار ببینیم دماش چند درجه است

توی قسمت Performance Information and Tools در کنترل پنل ویندوز ببین چه امتیازی به Gaming graphics و Graphics داده

یه سوالی هم برام پیش اومده
چرا تو مشخصات سیستمت کارت زیر رو نوشتی
Gigabyte 5870 1GB GDDR5

gooogh
19-06-2015, 18:59
اقا نظر شما چیه یه مین بگیرم که یدونه جای گرافیک داشته باشه و پاور هم ضعیف تر انتخاب کنم تا ۹۶۰ gtxبگیرم ؟

حسین جان این مادربرد چه مشکلی داره انصاف خدایی

یه نقطه ضعف توش پیدا کن قیمتش هم 230 تومنه

الان مادربرد من Ultra Durable 3 هستش 6 ساله آخ نگفته این که دیگه 4 هست

afshin b
19-06-2015, 19:02
افشین جان اولین نفری هستی که دیدم یه همچین کارت پرقدرتی داره می شه با gpu-z یه تست ازش بگیری عکسش رو بزاری ببینیم چه طوریه
تب sensors رو هم بزار ببینیم دماش چند درجه است

توی قسمت Performance Information and Tools در کنترل پنل ویندوز ببین چه امتیازی به Gaming graphics و Graphics داده

Gigabyte 5870 1GB GDDR5
کارت قویی هست ولی خیلی بهتر از اینم بچه ها دارن. مثلا یکی از بچه های فروم Galax 980 HOF دارن که غولیه برای خودش.
این کارت رو حدود یک ماه پیش گرفتم و یادم نبود تو این فروم اطلاعاتم رو به روز کنم که الان کردم.
دماش هم در سنگین ترین بازی ها زیر 70 هست.

NEED FOR PC
19-06-2015, 19:08
جالبه !

دوستان طوری صحبت میکنند که انگار 280x تنور نانوایی هست .

یا چه میدونم انگار 960 با باتری قلمی کار میکنه .

عزیز من بدترین مدل280 ده درجه گرمتره یعنی همون رفرنس.

دیگه این فن بازی ها چیه من نمیفهمم آقا 280 قوی تره تموم شد رفت دیگه !! چرا قضیه رو ماس مالی میکنین !

اشاره کردند 270x میان رده هست درسته منم تایید میکنم اما سوال وقتی مطرح میشه که 960 رو های اند فرض میکنین ؟!!

درضمن مین sli ساپورت نمیکنه تا بخواین دوتا 960 استفاده کنید!

اینجا پول نمیدن برای مشاوره،پس منطقی مشاوره بدین حالا تو یک قیمتی انویدیا بهتره یک قیمتی amd باورش سخت نیست.

همگی موفق باشید:n40:

hossein.asghari
19-06-2015, 19:16
حسین جان این مادربرد چه مشکلی داره انصاف خدایی

یه نقطه ضعف توش پیدا کن قیمتش هم 230 تومنه

الان مادربرد من Ultra Durable 3 هستش 6 ساله آخ نگفته این که دیگه 4 هست
خدایی خوبه
مناسبه مناسبه .....
این که دوتا رم میخوره مشکلی نداره که؟
آقا این چیپست H81 ضعیف نیست ؟
اصن کار چیپست مین چیه ؟
و یه چیز دیگه
The PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 standard رو واسه اسلات گرافیک نوشته ، فک کنم PCI 3.0 هم اومده .
مشکلی نداره واسه این گرافیک قوی ؟ 960
کند نمیکنه ؟
ببخشید سوالا زیاد شد :n16:

gooogh
19-06-2015, 19:17
کارت قویی هست ولی خیلی بهتر از اینم بچه ها دارن. مثلا یکی از بچه های فروم Galax 980 HOF دارن که غولیه برای خودش.
این کارت رو حدود یک ماه پیش گرفتم و یادم نبود تو این فروم اطلاعاتم رو به روز کنم که الان کردم.
دماش هم در سنگین ترین بازی ها زیر 70 هست.

البته ببخشید که این رو پرسیدم

Gigabyte 5870 1GB GDDR5

چون رفتم ببینم 280x رو با چه قطعاتی کانفیگ کردی که جا خوردم

gooogh
19-06-2015, 19:20

این هم یک سیستم بر طبق حرف شما

GIGABYTE H81M-S2PH : 230
Intel Core i5-4460 : 600
Corsair XMS3 2X4GB 1600 cl11 : 260
Western Digital Caviar Blue 1TB : 180
Green GP430A-HE : 150
ASUS Strix GTX 960 : 980

که می شه 2400

NEED FOR PC
19-06-2015, 19:20
چیپ h81 در واقع بدرد شما نمیخوره
حداقل h97 بگیرید تا نسل بعدی رو پشتیبانی کنه

gooogh
19-06-2015, 19:29
خدایی خوبه
مناسبه مناسبه .....
این که دوتا رم میخوره مشکلی نداره که؟
آقا این چیپست H81 ضعیف نیست ؟
اصن کار چیپست مین چیه ؟
و یه چیز دیگه
The PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 standard رو واسه اسلات گرافیک نوشته ، فک کنم PCI 3.0 هم اومده .
مشکلی نداره واسه این گرافیک قوی ؟ 960
کند نمیکنه ؟
ببخشید سوالا زیاد شد :n16:

16 گیگ رم می شه قرار داد که برای بازی کافیه

نه ضعیف نیست ولی h97 قوی تره

چرا کند می شه حدود 5 تا 10 درصد وقتی بازی انجام بدی که در بالاترین حد ازش کار بکشه در بقیه موارد فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه(البته برای گیمر ها 1 درصد هم مهمه)

خوب برای همین مسائل اون مادربرد رو انتخاب کردم دیگه

hossein.asghari
19-06-2015, 19:37
16 گیگ رم می شه قرار داد که برای بازی کافیه

نه ضعیف نیست ولی h97 قوی تره

چرا کند می شه حدود 5 تا 10 درصد وقتی بازی انجام بدی که در بالاترین حد ازش کار بکشه در بقیه موارد فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه(البته برای گیمر ها 1 درصد هم مهمه)

خوب برای همین مسائل اون مادربرد رو انتخاب کردم دیگه

برای من عالی بودن سیستمم نسبت به هزینه ای که میکنم بسیار مهمه
و نکته بعدی قابل ارتقا بودن در آیندس ... خیلی مهمه برام
مین نداریم که چیپست قوی داشته باشه و یدونه اسلات گرافیک داشته باشه
نظرتون چیه رو GIGABYTE H97-D3H گرافیک ای ام دی ببندیم ؟
میدونم که پر مصرفه اما چقد مثلا ؟
با r270x که دوستان فرمودند یه کارت میان ردس نمیشه بازی های فعلی رو روی های اجرا کرد با این ؟
بعدن هم میتونم بصورت کراس یکی دیگه اضافه کنم .
نظر دوستان چیه ؟

gooogh
19-06-2015, 19:59
برای من عالی بودن سیستمم نسبت به هزینه ای که میکنم بسیار مهمه
و نکته بعدی قابل ارتقا بودن در آیندس ... خیلی مهمه برام
مین نداریم که چیپست قوی داشته باشه و یدونه اسلات گرافیک داشته باشه
نظرتون چیه رو GIGABYTE H97-D3H گرافیک ای ام دی ببندیم ؟
میدونم که پر مصرفه اما چقد مثلا ؟
با r270x که دوستان فرمودند یه کارت میان ردس نمیشه بازی های فعلی رو روی های اجرا کرد با این ؟
بعدن هم میتونم بصورت کراس یکی دیگه اضافه کنم .
نظر دوستان چیه ؟

حالا من همه رو نگاه نکردم ولی 3 تا رو نگاه کردم این جوری بود

gtx 960 پاور 400 واتی می خواد با مصرف برق 120 وات
r9-280x پاور 600 واتی می خواد با مصرف برق 250 وات

ولی اگه 270x رو با gtx 960 مقایسه کنی به صرفه است که این مقایسه اشتباهه اگه با کارت گرافیک هم رده خودش از geforce مقایسه کنی تو مصرف برق بازنده است.

ولی خوب این چیزی که افشین گذاشت در حالت عادی بود که 37 درجه دما بود اگه در موقع بازی های با پردازش بالا تست بگیره هم دما و هم مصرف برق خیلی بالا می ره.

ولی 280x پهنای باندش 384 بیت هست و فوق العاده است

خوب من برم والیبال ایران آمریکا رو ببینم بعدا میام
به امید برد ایران

K!ng of th3 K!ngs
19-06-2015, 21:00
قربان شما نمیتونید حرف زدن بر اساس مدارک رو فن بازی خطاب کنید.در واقع همینی که فقط بر اساس 3 گیگ بودن و 384 بیت بودن میگید کارت قوی تریه خودش فن بازیه. من نگفتم 280x ضعیف تره ولی نمیتونید انکار کنید که پاور قوی تر نیازی داره و کارت داغ تری هست .دیگه گذشت از اون زمانی که قدرت کارت رو با پهنای باند یا میزان حافظه اش بررسی کنید ... 85 درصرد فدرت یک کارت فقط و فقط بر میگرده به تکنولوژی خود GPU . در بنچ مارک ها مخصوصا بازی ها R9 290x با اینکه 3 گیگ هست و 384 bit عملکرد نسبتا مشابهی دارن و نظر من اینه که ارزش نداره به خاطر مقدار کمی پرفورمنس بیشتر هم پول بیشتر خرج بشه هم برای پاور پول بیشتر خرج بشه.
کارت 280x قطعا کارت خوبی هست ولی نمیتونید بگید بهتر از 960 هست...
در صورتی که میتونند خرجش رو بکنید خب همون 280x رو بگیرند

hossein.asghari
19-06-2015, 21:05
قربان شما نمیتونید حرف زدن بر اساس مدارک رو فن بازی خطاب کنید.در واقع همینی که فقط بر اساس 3 گیگ بودن و 384 بیت بودن میگید کارت قوی تریه خودش فن بازیه. من نگفتم 280x ضعیف تره ولی نمیتونید انکار کنید که پاور قوی تر نیازی داره و کارت داغ تری هست .دیگه گذشت از اون زمانی که قدرت کارت رو با پهنای باند یا میزان حافظه اش بررسی کنید ... 85 درصرد فدرت یک کارت فقط و فقط بر میگرده به تکنولوژی خود GPU . در بنچ مارک ها مخصوصا بازی ها R9 290x با اینکه 3 گیگ هست و 384 bit عملکرد نسبتا مشابهی دارن و نظر من اینه که ارزش نداره به خاطر مقدار کمی پرفورمنس بیشتر هم پول بیشتر خرج بشه هم برای پاور پول بیشتر خرج بشه.
کارت 280x قطعا کارت خوبی هست ولی نمیتونید بگید بهتر از 960 هست...
در صورتی که میتونند خرجش رو بکنید خب همون 280x رو بگیرند
دوست عزیز من با محدودیت بودجه مواجه ام !!!
چنتا پست قبل اشاره کردم ؛ نمیشه من یدونه R270x بذارم بعدها یدونه دیگه کراس کنم ؟
این R270X بازی های الانو رو های اجرا نمیکنه ؟

K!ng of th3 K!ngs
19-06-2015, 21:15
دوست عزیز من با محدودیت بودجه مواجه ام !!!
چنتا پست قبل اشاره کردم ؛ نمیشه من یدونه R270x بذارم بعدها یدونه دیگه کراس کنم ؟
این R270X بازی های الانو رو های اجرا نمیکنه ؟

خب بنده هم دارم همینو میگم که ارزش نداره این همه پول اضافه خرج کنید باری 280x برای فقط کمتر از 15درصد پرفورمنس بیشتر. بعد میگن فن بازی میکنی.
شما همون 960 رو بگیرید.ارزش خریدش خیلی بیشتر از 270x ببیشتره. پشیمون نخواهید شد.برای 270x باید بازم پارو قوی تر بگیرید اگر میخواید کراس فایر کنید. و در کلا ارزش نداره 2 تا میان رده رو کراسفایر کرد چون اون بازدهی مورد انتظار رو نداره. ضمن اینکه بعدا اگر خواستدی میتونید یه 960 دیگه بگیرید که خیلی نتیجه ی بهتری داره...

hossein.asghari
19-06-2015, 21:21
خب بنده هم دارم همینو میگم که ارزش نداره این همه پول اضافه خرج کنید باری 280x برای فقط کمتر از 15درصد پرفورمنس بیشتر. بعد میگن فن بازی میکنی.
شما همون 960 رو بگیرید.ارزش خریدش خیلی بیشتر از 270x ببیشتره. پشیمون نخواهید شد.برای 270x باید بازم پارو قوی تر بگیرید اگر میخواید کراس فایر کنید. و در کلا ارزش نداره 2 تا میان رده رو کراسفایر کرد چون اون بازدهی مورد انتظار رو نداره. ضمن اینکه بعدا اگر خواستدی میتونید یه 960 دیگه بگیرید که خیلی نتیجه ی بهتری داره...
درسته ....
پاور هم هزینه ی اضافی میزاره رو دستم
اما برای sli کردن 960 باید مین رو هم تغییر بدم ، چون این مین Gigabyte GA-H97-D3H قابلیت کراس داره فقط ....

NEED FOR PC
19-06-2015, 21:42
دوست من شما با همون بنچمارک مشاوره بده موفق باشید:n40:

استارتر عزیز شما اول یک 960 نوشتی 950 هزارتومن منم یک پاور + کارت قوی تر پیشنهاد دادم یک تومن،الان مشکل کجاست ؟

بودجه شما چقدر هست اصلا ؟

K!ng of th3 K!ngs
19-06-2015, 21:51
خب بنچ مارک دیدم که میگن 15 درصد فقط قوی تره دیگه نکنه فکر کردید رو هوا همین جوری میگم؟

به هر حال من مشاوره ای که میتونستم دادم ... انتخاب با خودتونه

hossein.asghari
19-06-2015, 21:54
دوست من شما با همون بنچمارک مشاوره بده موفق باشید:n40:

استارتر عزیز شما اول یک 960 نوشتی 950 هزارتومن منم یک پاور + کارت قوی تر پیشنهاد دادم یک تومن،الان مشکل کجاست ؟

بودجه شما چقدر هست اصلا ؟

برای گرافیک بودجه من حدود 900

چون کل هزینه ای که میخام انجام بدم 2500 این حدودهاس

من موندم
یکی از دوستان میگن این 15 درصد ارزش پاور قوی نداره ، در واقع این درصد با پاور در .....
شما می فرمایین که این طور نیست .

اگه من زوتاک 960 رو بگیرم که 880 تومنه با پاور (اس ال آی) 230 تومن میشه 1110
حالا اگه ای ام دی بر دارم فقط 420 تومن پول پاور (کراس) میشه که تا اینجا حدود 200 تومن بیشتر شد ...

من اگه ای ام دی بردارم به نفعمه ، چون مینم کراس رو فقط ساپورت میکنه ، قیمت برندهای این R280X چقدره ؟

NEED FOR PC
19-06-2015, 22:23
دیگه بستگی به خودتون و سطح گیمینگتون داره، میتونید پردازنده ارزون تر انتخاب کنید اگر واقعا گیمینگ هست هدفتون.

اگر تفننی میزنید یا تنظیمات بازی براتون مهم نیست در چه سطحی هست همون 960 کارتون رو راه میندازه.

hossein.asghari
19-06-2015, 22:30
دیگه بستگی به خودتون و سطح گیمینگتون داره، میتونید پردازنده ارزون تر انتخاب کنید اگر واقعا گیمینگ هست هدفتون.

اگر تفننی میزنید یا تنظیمات بازی براتون مهم نیست در چه سطحی هست همون 960 کارتون رو راه میندازه.

قصد من که گیمه رو بالاترین سطح تنظیمات .اما واسه من سواله مگه gtx 750 یا حتی gtx 660 ti این نیاز رو برآورده نمیکنن؟
چون هر دو کارت رو دوستای من دارن و بازی هارو رو های اجرا میکنن.
یا مثلن همون R9 270X . اون نیاز منو جواب نمیده ؟
لطفن کمی توضیح بدین ....:n16:

afshin b
19-06-2015, 22:36
قصد من که گیمه رو بالاترین سطح تنظیمات .اما واسه من سواله مگه gtx 750 یا حتی gtx 660 ti این نیاز رو برآورده نمیکنن؟
چون هر دو کارت رو دوستای من دارن و بازی هارو رو های اجرا میکنن.
یا مثلن همون R9 270X . اون نیاز منو جواب نمیده ؟
لطفن کمی توضیح بدین ....:n16:
خب اگر برآورده میکردن که ملت پول اضافه نداشتن گراف های گرون تر بخرن.
اجرا کردن با تنظیمات مختلف فرق میکنه. مثلا GTA v رو با گرافیک اینتل هم میشه اجرا کرد با ۹۷۰ هم میشه اجرا کرد. یکی با حداقل تنظیمات گرافیکی و یکی با حداکثر.
دوست من بهتون پیشنهاد میکنم یکم ریویوهای گرافیک ها مختلف رو بخونین تا دستتون بیاد که در هر بازی چند فریم میتونید بگیرید.

K!ng of th3 K!ngs
20-06-2015, 00:26
قطعا 960 یا 280 رو بگیرید آینده نگرانه تر هست. ولی همون کارت ها هم کارتون رو راه میندازه منتها نه با آخرین تنظیمات توی بعضی بازی ها

gooogh
20-06-2015, 05:47
[QUOTE=afshin b;8651254]من هم 280x دارم./QUOTE]

این کارت رو چند خریدی چون می خوام یک مقایسه ای انجام بدم به قیمت نیاز دارم. هیچ سایتی هم قیمتش رو نداره فکر می کنم تموم شده باشه

ولی انصافا سیستم غولی داری چون در یکی از سایت های benchmark سیستمی با سی پی یو زیر اول شده i7-3610QM (بین pc ها و لپ تاپ ها) فکر کنم سیستم شما اونجا اول بشه ولی سیستم من 257 هزار شده. کاش یه تستی می زدی ببینیم سیستمت چندم می شه

NEED FOR PC
20-06-2015, 08:59
هیچ سایتی هم قیمتش رو نداره فکر می کنم تموم شده باشه

hossein.asghari
20-06-2015, 09:11

یعنی شما میفرمایین که پاور کالر بردارم؟
البته من قبلن هم گفتم رزولوشن مانیتور من 1440 در 900 هستش ، فک میکنم هر دوی این کارت ها فریم های بالایی رو بدست بیارن.....
اگه کسی از دوستان از قیمت 280x خبر دارن تو بازار به من هم اطلاع بدین

gooogh
20-06-2015, 12:29

منظورم این کارت بود که آقا افشین داره

SAPPHIRE DUAL-X OC Radeon R9 280X 3GB

و نه این کارت که 770 تومنه

Power Color R9 280X OC Turbo Duo 3GB

afshin b
20-06-2015, 13:43
منظورم این کارت بود که آقا افشین داره

SAPPHIRE DUAL-X OC Radeon R9 280X 3GB

و نه این کارت که 770 تومنه

Power Color R9 280X OC Turbo Duo 3GB
البته کارت من این نیست، در واقع این مدله:
Sapphire VaporX
اون موقع هم نوش حدود یک تومن بود

gooogh
20-06-2015, 14:05
دوستان این رو نگاه کنید (قیمت گرافیک افشین با پاور افشین)

Green GP700A-HP :320000
Sapphire VaporX Radeon R9 280X 3GB = 1000000

1320000

Zotac GTX 960 AMP! Edition 2GB : 870000
Green GP480A-EU : 180
1050000

نشون می ده که خرید r9-280x اطراف 25 درصد هزینه بیشتری داره (هزینه برق رو حساب نکردم) در حالی که فقط 15 درصد کارایی بیشتری داره

اگه قیمت برق رو در نظر بگیریم در دراز مدت هزینه های برقش 50 درصد بیشتر خواهد بود

حالا هنوز حالت کراس فایر و sli رو حساب نکردم که در حالت کراس فایر کارت 280x به اندازه 5 لامپ صد وات یعنی 500 وات برق مصرف می کنه

حالا اگه پاورمورد نیاز رو برای gtx 960 و برای اطمینان 550 وات در نظر بگیریم باز هم 20 درصد هزینه 280x بیشتره

من به صرفه ترین رو خرید gtx 960 می دونم مگر اینکه کار خاصی باشه که مجبور باشیم 280x بخریم برای همون 15 درصد کارایی بیشتر

afshin b
20-06-2015, 16:21
دوستان این رو نگاه کنید (قیمت گرافیک افشین با پاور افشین)

Green GP700A-HP :320000
Sapphire VaporX Radeon R9 280X 3GB = 1000000

1320000

1050000

نشون می ده که خرید r9-280x اطراف 25 درصد هزینه بیشتری داره (هزینه برق رو حساب نکردم) در حالی که فقط 15 درصد کارایی بیشتری داره

اگه قیمت برق رو در نظر بگیریم در دراز مدت هزینه های برقش 50 درصد بیشتر خواهد بود

حالا هنوز حالت کراس فایر و sli رو حساب نکردم که در حالت کراس فایر کارت 280x به اندازه 5 لامپ صد وات یعنی 500 وات برق مصرف می کنه

حالا اگه پاورمورد نیاز رو برای gtx 960 و برای اطمینان 550 وات در نظر بگیریم باز هم 20 درصد هزینه 280x بیشتره

من به صرفه ترین رو خرید gtx 960 می دونم مگر اینکه کار خاصی باشه که مجبور باشیم 280x بخریم برای همون 15 درصد کارایی بیشتر
البته برای این مقایسه نباید پاور من رو بذارید. حداقل پاور خواسته شده براش ۵۰۰ وات هست. همچنین قیمت الان ۷۷۰ تومن هست نه یه تومن.
در ضمن من پاور و گراف رو کارکرده باهم زیر یه تومن گرفتم.

NEED FOR PC
20-06-2015, 16:31
این بحث برند ها کی میخاد تو ایران تموم بشه خدا میدونه !

gooogh
20-06-2015, 17:12
البته برای این مقایسه نباید پاور من رو بذارید. حداقل پاور خواسته شده براش ۵۰۰ وات هست. همچنین قیمت الان ۷۷۰ تومن هست نه یه تومن.
در ضمن من پاور و گراف رو کارکرده باهم زیر یه تومن گرفتم.

خوب من پرسیدم که چند خریدی گفتی 1 میلیون یک ماه پیش

ا
البته کارت من این نیست، در واقع این مدله:
Sapphire VaporX
اون موقع هم نوش حدود یک تومن بود

و نگفتی که پاور هم روش بوده و جفتش دست دوم بوده

همچنین قیمت الان ۷۷۰ تومن هست نه یه تومن

یعنی تو یک ماه 230 افت قیمت داشته

حالا من مقایسه رو عوض می کنم چون قیمتش رو حدودا پیدا کردم
پاور رو هم بر حسب سیستم شما و سیستم حسین در نظر گرفته بودم و فرض بر این بود که همه قطعات نو هستند

البته برای این مقایسه نباید پاور من رو بذارید. حداقل پاور خواسته شده براش ۵۰۰ وات هست

اونطور که شما می گید پاور 500 می خواد gtx 960 پاور 400 می خواد

Sapphire VaporX Radeon R9 280X 3GB = 850000
Green GP550A-UK :220000

1070000

1050000

پس همون کارایی 15 درصد بیشتر که به نفع r9-280x است

ولی من هنوز مصرف برق رو در نظر دارم که اگه مثلا با هر دو کارت 300 روز، روزی 5 ساعت بازی کنیم مصرف برق 280x دو برابر می شه اما هزینه برق دو برابر نمی شه چند برابر می شه چون هزینه ها پلکانی حساب می شه و به اصطلاح جریمه در نظر می گیرن

NEED FOR PC
20-06-2015, 18:11
پول برق مگه چقد میخاد بیاد ؟! برا ما که نهایت 20 تومن بیاد:n36:

فقط کارت نیست شما پاور خوب هم باید بگیری تا مصرفت بیاد پایین تر یعنی استاندارد 80 بالاتری داشته باشه بخام شفاف سازی کنم باید بگم که یک پاور چقد برق مصرف میکنه تا مثلا500 وات به ما بده؟ دیگه از این واضح تر نمیشه توضیح داد.

جناب من بنظرم شما همون 960 رو بگیر در آینده عذاب وجدان نگیرین ! هرچند اون آبه که باید صرفه جویی کرد.

gooogh
20-06-2015, 21:11
پول برق مگه چقد میخاد بیاد ؟! برا ما که نهایت 20 تومن بیاد:n36:

فقط کارت نیست شما پاور خوب هم باید بگیری تا مصرفت بیاد پایین تر یعنی استاندارد 80 بالاتری داشته باشه بخام شفاف سازی کنم باید بگم که یک پاور چقد برق مصرف میکنه تا مثلا500 وات به ما بده؟ دیگه از این واضح تر نمیشه توضیح داد.

جناب من بنظرم شما همون 960 رو بگیر در آینده عذاب وجدان نگیرین ! هرچند اون آبه که باید صرفه جویی کرد.

برق ما 80 هزار در ماه میاد حالا نمی دونم برای شما چه جوریه

اما به هر صورت اگر همون 20 تومن رو هم در نظر بگیریم در یک سال می شه 240 هزار و gtx 960 چون نصف r9-280x مصرف داره می شه 120 هزار که 120 صرفه جویی می شه

اگر هم فرض کنیم که 10 تومن از اون 20 تومن برای pc باشه مصرف r9-280x می شه 120 هزار درسال و gtx 960 می شه 60 هزار و باز هم 60 هزار صرفه جویی می شه

اون موقع که دی وی دی رایتر 30 تومن بیشتر نبود خیلی ها رو میشناسم که بعد از 3 سال حاضر نبودن یک دی وی دی رایتر نو بخرن و الان که 60 تومنه خیلی بدتر شده میان دم خونه می گن تو که دی وی دی رایتر داری این رو برام رایت کن

بنابراین می بینی که 60 تومن موثره

الان خودت حاضری هر سال یک دی وی دی رایتر نو بخری در حالی که 60 تومن بیشتر نیست

در ضمن صرفه جویی در مصرف آب یک کار ملیه چون کشور ما کشور خشکیه اما منظور من از صرفه جویی در مصرف برق کاهش هزینه های خانواده است نه کمک به جامعه

لینک زیر رو هم نگاه بنداز ببین که امتیاز gtx 960 بهتر از r9-280x است با توجه به قیمت

وقتی مفهوم ارزش خرید در برابر قیمت مطرح می شه امتیاز gtx 960 از gtx 970 هم بالاتر می شه که در لینک فوق می بینی یعنی جدول دوم

در مورد مصرف برق هم این رو بگم که هزینه ها براساس مصرف برق ماهیانه است یعنی برای شما که 20 تومن پول برقتون میاد r9-280x به صرفه است چون برای شما کیووات ساعتی 40 تومن حساب می کنن اما برای یک خانواده ای مثل ما کیلووات ساعتی 180 تومن و برای دیگر خانواده ها هم 200 تا 300 کیلوواتی حساب می کنن

به این نکته هم توجه داشته باش که مصرف فقط pc نیست فریزر ساید بای ساید کولر 7000 و ... دیگر موارد همه دست بدست هم می دن تا هزینه ها بالا بره

و یک سوال

کولر 7000 هزاری که مصرف انرژی G داره بهتره یا کولر 4500 جدید با مصرف انرژی A

جواب :

کولر 7000 هزار قوی تره ولی در رتبه و از جمیع جهات کولر 4500 بهتر و بهینه تره و همه جا توصیه به خرید اون می شه

و نکته پایانی اینکه من فن باز نیستم بلکه داریم اینجا بحث می کنیم که یک نتیجه ای بگیریم و این 300 400 نفری که اومدن ما رو نگاه کردن یک چیزی یاد گرفته باشن و در جاهای دیگه این فروم ما از اونها یاد می گیریم

و برای من اصلا فرقی نداره که کی چی بگیره اصلا همه 280x بگیرن برای من فرقی نمی کنه
یعنی اگه من بگم gtx 960 بگیر و شما بگی 280x بگیر و استارتر 280x بگیره من که احساس باخت نمی کنم یا فکر کنم که چیزی بلد نیستم نه. من اون چیزی رو که از دید خودم درسته و تجربش کردم رو به دیگران انتقال می دم و مثل بعضی ها فروشگاه یا مغازه سخت افزار هم ندارم که بخوام جنس هام رو بفروشم

ضمن اینکه مثلا شما هرگز نمی دونی که فلان کارت روی فلان بازی هاچند فریم میده و من هم همین طور چون تمام کارت ها رو خودمون که بررسی نکردیم ما میریم از سایت های خارجی نگاه می کنیم و یک نظری که متعلق به ما نیست رو اینجا مطرح می کنیم و فکر می کنیم که نظر خودمونه و مغرور می شیم

بنابراین سعی کن ادب رو حفظ کنی و با کمی اطلاعات به دیگران حمله نکنی و خودت رو موجه جلوه بدی
بلکه از روی منطق صحبت کنی با لحن درست و مودبانه

مثلا اونجا که گفتی "فن باز" به gtx 960 یقین بیشتری پیدا کردم ولی فقط اون قسمتی که گفتی"مگه چقدر برق مصرف می کنه" باعث شد برم و محاسبه دقیق انجام بدم و دیدم که حق با شماست اون جور که فکر کردم نیست یک ضرب المثل هم هست که می گه "همه چیز را همگان دانند" یعنی هیچ کس نیست که همه چیز رو بدونه و من و شما هم از این قاعده مستثنی نیستیم

NEED FOR PC
20-06-2015, 21:40
عزیز من ، من که گفتم برو همون 960 رو بخر صرفه جویی کن پولاتو جمع کن برو خونه بخر:n02: دیگه چرا بحث رو کش میدین برادر من !!

ما که سر مشاوره دادن نباید وضعیت مالی خانوار هارو بررسی کنیم! ما فقط بهترین رو انتخاب میکنیم ! همین !

موفق باشید:»

satr93
28-07-2015, 15:49
سلام دو سوال میشه بگید فرق کارت گرافیکasus gtx960 oc strixبا asus gtx 960 turboچیه و کدوم بهترن ...سوال دوم این ک در رده ی قیمتی این گرافیک گرافی هست ک از این قوی تر ویا بهتر باشه ممنون میشم سریع جواب بدید

Ali*Reza
28-07-2015, 15:56
سلام دو سوال میشه بگید فرق کارت گرافیکasus gtx960 oc strixبا asus gtx 960 turboچیه و کدوم بهترن ...سوال دوم این ک در رده ی قیمتی این گرافیک گرافی هست ک از این قوی تر ویا بهتر باشه ممنون میشم سریع جواب بدید

تفاوتشون در مقدار فرکانس GPU و نوع خنک کنندگی و . . . هست.
در صورتیکه قصد مشاوره برای خرید دارید تاپیک جدا بزنین.