PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید کارت گرافیکی

heessaam
18-06-2015, 10:48
سلام دوستان
من یه پاور GP535A دارم میخوام یه کارت گرافیکی تا یک تومن بخرم خودم یکم تحقیق کردم به کارتGTX 960 رسیدم اما مشکل اینجاست شرکت های مختلف انواع مختلف از این نوع کارت تولید کردند . من خودم نظرم روی گیگاست ولی گیگا هم چندین مدل داره ، اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

Ali*Reza
18-06-2015, 18:33
سلام.
از برند گیگا مدل G1 Gaming با ظرفیت 2 گیگ رو میتونین تهیه کنین. البته از برندهای دیگه مثل زوتاک با قیمت پایینتر هم میشه تهیه کرد.
پاورتون هم به احتمال زیاد باید عوض بشه.
مشخصات کامل سیستمتون رو بگین تا در صورت نیاز به تعویض پاور مشخص بشه.

heessaam
18-06-2015, 23:53
سلام.
از برند گیگا مدل G1 Gaming با ظرفیت 2 گیگ رو میتونین تهیه کنین. البته از برندهای دیگه مثل زوتاک با قیمت پایینتر هم میشه تهیه کرد.
پاورتون هم به احتمال زیاد باید عوض بشه.
مشخصات کامل سیستمتون رو بگین تا در صورت نیاز به تعویض پاور مشخص بشه.

سی پی یو core i5 4460
مادربورد ga-h97-gaming 3
8 gig ram hyperx fury
این کارت گرافیک 400 وات نیاز داره ، با این وجود بازم نیاز به تعویض پاور هست ؟
سوال دیگه اینکه از یه برند متفرقه 4 گیگ بگیرم بهتره یا ظرفیت دو گیگ از گیگا ؟
ممنون از کمکتون

Ali*Reza
19-06-2015, 15:25
پاورتون تقریبا لبه مرزه و بهتره که تعویض بشه. میتونین Green 650A-UK رو با قیمت تقریبی 270 تهیه کنین.
در مورد ظرفیت کارت هم بستگی به نوع نیاز و رزولوشنتون هم داره و در حالت عادی همون ظرفیت 2 گیگ کفایت میکنه.

heessaam
19-06-2015, 18:20
پاورتون تقریبا لبه مرزه و بهتره که تعویض بشه. میتونین Green 650A-UK رو با قیمت تقریبی 270 تهیه کنین.
در مورد ظرفیت کارت هم بستگی به نوع نیاز و رزولوشنتون هم داره و در حالت عادی همون ظرفیت 2 گیگ کفایت میکنه.

استفاده من فقط برای گیمه ، امکان داره مثلا سال بعد یه بازی بیاد که ظرفیت 4 گیگ لازم داشته باشه ؟
اگه پاور برای کارت گرافیکی توان کافی نداشته باشه چه اتفاقی میفته ؟ مثلا امکان داره باعث صدمه به قطعات بشه ؟

afshin b
19-06-2015, 19:18
استفاده من فقط برای گیمه ، امکان داره مثلا سال بعد یه بازی بیاد که ظرفیت 4 گیگ لازم داشته باشه ؟
اگه پاور برای کارت گرافیکی توان کافی نداشته باشه چه اتفاقی میفته ؟ مثلا امکان داره باعث صدمه به قطعات بشه ؟
مصرف این کارت ۱۲۰ وات هست و طبق گفته سایت سازنده حداقل یه پاور ۴۰۰ وات نیاز داره. بنظر من پاور خودتون اگر تعمیری نیست کاملا کافیه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازی های همین الان ۲ گیگ رو گذروندن. مثلا GTA V و. CoD AW و بازی های جدیدتر.
بنظر من اگر میتونید هزینه کنین مدل ۴ گیگ ۹۶۰ از برند evga بگیرید خوبه. حدود ۱۰۵۰ تومن.

Ali*Reza
19-06-2015, 23:43
مصرف کارتهای مختلف از برندهای مختلف متفاوت هست. کارت ریفرنس حداکثر 120 وات مصرفش هست و کارتهای غیر ریفرنس مصرف بالاتری دارن :

پایین یا لبه مرز بودن پاور ممکنه در دراز مدت به قطعات شما آسیب برسونه.
همونطور که گفتم انتخاب ظرفیت کارت ارتباط مستقیم به رزولوشنتون هم داره. توی چه رزولوشنی بازی میکنین؟

heessaam
20-06-2015, 00:36
ممنون از راهنمایی هاتون
من فول اچ دی بتونم بازی کنم خوبه منتها بعضیا میگن 128 بیتی بودن این کارت باعث میشه 4 گیگ بودنش هیچ مزیتی نداشته باشه ، این درسته ؟
کارت GALAX GTX 970 EXOC Black Edition 4GB GDDR5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم تو بازار با قیمت 1220000 هست منتها نمی دونم پاورم جواب میده یا نه اگه واقعا ارزش داشته باشه و پاورم جواب بده ، نظرتون چیه اینو بخرم ؟ ترجیح می دم فعلا پاور نخرم و اگه واقعا پاور نمیکشه برم سراغ همون 960

Ali*Reza
20-06-2015, 12:39
براى گرافيک 970 که قطعا پاورتون مناسب نيست براى 960 هم لبه مرزه.
در رزولوشن فول اچ دى همون ظرفيت چهار گيگ خوبه و مشکلى هم نيست.

heessaam
20-06-2015, 13:26
براى گرافيک 970 که قطعا پاورتون مناسب نيست براى 960 هم لبه مرزه.
در رزولوشن فول اچ دى همون ظرفيت چهار گيگ خوبه و مشکلى هم نيست.

من یه چیزیو متوجه نمیشم تو توضیحات کارت 960 گفته شده به پاور 400 واتی احتیاجه و تو توضیحات پاور 970 هم گفته پاور 500 وات ، پاور منکه 535 واته ، چرا پشتیبانی نمیکنه ؟

afshin b
20-06-2015, 13:40
همین گرافیک گلکس ۹۷۰ که نام بردید، در فول استرس ۱۸۰ وات مصرف داره. در بازی قطعا کمتر از این مقداره.
پاور شما هم ۴۰۰ وات در ولتاژ ۱۲ ولت تامین میکنه‌.
بنظر من اگر پاور سالم باشه، مشکلی نداره برای ۹۷۰ استفاده کنین. فقط اورکلاک نکنین و استرس تست هم تا حد امکان نگیرین. اگر بتونین در آینده پاور کمی ارتقا بدید خیلی بهتره.

Ali*Reza
20-06-2015, 14:01
من یه چیزیو متوجه نمیشم تو توضیحات کارت 960 گفته شده به پاور 400 واتی احتیاجه و تو توضیحات پاور 970 هم گفته پاور 500 وات ، پاور منکه 535 واته ، چرا پشتیبانی نمیکنه ؟

پاوری که معمولا از طرف کمپانی گرافیک پیشنهاد میشه صرفا فقط یک پیشنهاد هست در حالی که انتخاب درست و دقیق پاور باید براساس مشخصات کامل قطعات و نوع نیاز کاربر باشه.

سیستم شما با فرض اینکه مصرف حداکثری کارت گرافیکتون 140 باشه ( گرافیک GTX 960 ) در بالاترین حالت حدودا 400 تا 450 وات مصرفش هست.
پاور فعلی شما احتمالا از سری پاورهای A-EU گرین هست که بازدهی و توان واقعیشون کمتر از مقداری هست که روی پاور نوشته شده.
توان واقعی رو از جریان شاخه 12V میشه متوجه شد که در لیبلی روی پاور زده شده مشخصه.
در ضمن برای تهیه پاور معمولا 10 تا 20 درصد بیشتر از نیاز و مصرف سیستم انتخاب میشه.

heessaam
20-06-2015, 14:09
همین گرافیک گلکس ۹۷۰ که نام بردید، در فول استرس ۱۸۰ وات مصرف داره. در بازی قطعا کمتر از این مقداره.
پاور شما هم ۴۰۰ وات در ولتاژ ۱۲ ولت تامین میکنه‌.
بنظر من اگر پاور سالم باشه، مشکلی نداره برای ۹۷۰ استفاده کنین. فقط اورکلاک نکنین و استرس تست هم تا حد امکان نگیرین. اگر بتونین در آینده پاور کمی ارتقا بدید خیلی بهتره.

اگه بتونم با همین پاور 970 بگیرم که عالی میشه
مثلا این کارت :
فک کنم با توجه به قیمتش عالی باشه با گارانتی اواژنگ و اینکه برند معتبرتری نسبت به GALAX هست
چون حس میکنم نمی ارزه 1150000 بدم بابت 960 4 گیگ گیگابایت
اگه پاورم نکشه ترجیح میدم 2 گیگ ZOYAK 960 بگیرم 860 هزار

afshin b
20-06-2015, 14:12
اگه بتونم با همین پاور 970 بگیرم که عالی میشه
مثلا این کارت :
فک کنم با توجه به قیمتش عالی باشه با گارانتی اواژنگ و اینکه برند معتبرتری نسبت به GALAX هست
چون حس میکنم نمی ارزه 1150000 بدم بابت 960 4 گیگ گیگابایت
اگه پاورم نکشه ترجیح میدم 2 گیگ ZOYAK 960 بگیرم 860 هزار
این گرافیک میگن صدای فنش زیاده.
همون گلکس عالیه، من ریویوش رو خوندم هم خیلی خنکه (نهایت ۶۱ درجه) هم صدای کمی داره.
البته گارانتیش رو نمیدونم.
آره بنظر من هم خرید ۹۶۰ با ۴ گیگ اصلا نمیصرفه. یا باید ۹۶۰ ارزون خرید یا همین ۹۷۰ بنظرم.

heessaam
20-06-2015, 14:24
پاوری که معمولا از طرف کمپانی گرافیک پیشنهاد میشه صرفا فقط یک پیشنهاد هست در حالی که انتخاب درست و دقیق پاور باید براساس مشخصات کامل قطعات و نوع نیاز کاربر باشه.

سیستم شما با فرض اینکه مصرف حداکثری کارت گرافیکتون 140 باشه ( گرافیک GTX 960 ) در بالاترین حالت حدودا 400 تا 450 وات مصرفش هست.
پاور فعلی شما احتمالا از سری پاورهای A-EU گرین هست که بازدهی و توان واقعیشون کمتر از مقداری هست که روی پاور نوشته شده.
توان واقعی رو از جریان شاخه 12V میشه متوجه شد که در لیبلی روی پاور زده شده مشخصه.
در ضمن برای تهیه پاور معمولا 10 تا 20 درصد بیشتر از نیاز و مصرف سیستم انتخاب میشه.

حالا اگه من 970 بخرم و پاور نتونه پشتیبانی کنه چطور متوجه ضعیف بودن پاورم بشم ؟ آیا راهی هست یا یهو قطعاتم میسوزه ؟

Ali*Reza
20-06-2015, 14:26
حالا اگه من 970 بخرم و پاور نتونه پشتیبانی کنه چطور متوجه ضعیف بودن پاورم بشم ؟ آیا راهی هست یا یهو قطعاتم میسوزه ؟

قبلا هم گفتم. کم بودن پاور ممکنه در دراز مدت به قطعات آسیب برسونه. ریستات کردن ، کرش ، هنگ و . . . میتونه از علائم ضعیف بودن پاور باشه.

heessaam
20-06-2015, 14:40
این گرافیک میگن صدای فنش زیاده.
همون گلکس عالیه، من ریویوش رو خوندم هم خیلی خنکه (نهایت ۶۱ درجه) هم صدای کمی داره.
البته گارانتیش رو نمیدونم.
آره بنظر من هم خرید ۹۶۰ با ۴ گیگ اصلا نمیصرفه. یا باید ۹۶۰ ارزون خرید یا همین ۹۷۰ بنظرم.

راستش دومین REVIEW از سایت امازونو خوندم یکم دلمو زد البته شاید شانسی باشه این اتفاق :

میگه اونقدر حرارت تولید کرده چسب لیبلش ذوب شده !!!!!!

afshin b
20-06-2015, 14:41
راستش دومین REVIEW از سایت امازونو خوندم یکم دلمو زد البته شاید شانسی باشه این اتفاق :

میگه اونقدر حرارت تولید کرده چسب لیبلش ذوب شده !!!!!!
بهتره ریویو معتبرش رو بخونین که در پست ۱۱ گذاشتم.

heessaam
20-06-2015, 14:54
بهتره ریویو معتبرش رو بخونین که در پست ۱۱ گذاشتم.

پس شما در مجموع نظرتون روی GALAX هست ؟

قبلا هم گفتم. کم بودن پاور ممکنه در دراز مدت به قطعات آسیب برسونه. ریستات کردن ، کرش ، هنگ و . . . میتونه از علائم ضعیف بودن پاور باشه.

علیرضا جان شما هم پیشنهادتون GIGABYTE 960 4 GIGE ؟

NEED FOR PC
20-06-2015, 15:12
اگر مصرف سیستمتون لب مرز پاور باشه دچار ریپل بالا میشین اونوقت کارت که هیچ، کل قطعات تهدید میشند، قمار بزرگیه.

afshin b
20-06-2015, 15:58
عزیز من با پاور ۵۳۵ که چند سال کارکرد داشته و یبار تعمیر هم شده، چند ماه از گرافیک ۵۸۷۰ استفاده میکردم. این گرافیک در نهایت استرس، ۲۰۰ وات مصرف میکنه.
۹۷۰ که کمتر از این مصرف داره و پاور شما هم که تعمیری نیست. بنظر من مشکلی نخواهید داشت.

heessaam
20-06-2015, 21:09
اگر مصرف سیستمتون لب مرز پاور باشه دچار ریپل بالا میشین اونوقت کارت که هیچ، کل قطعات تهدید میشند، قمار بزرگیه.

یه جوری گفتی قمار بزرگیه ، وسوسه شدم قمار کنم :n24: