PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چقدر فضای خالی برای درایو :c احتیاج هست ؟

GHAGHALEELEE
16-06-2015, 18:27
سلام
درایو :c من که درونش ویندوز و برنامه هام نصب هست 50 گیگ هست ولی به مرور زمان که برنامه و .... نصب شد حالا نزدیک 6 گیگ فضا براش خالی مونده که چون با idm هم در حال دانلودم و فایلهام هم بین 1-3.5 گیگ هست اون هم تا اتمام دانلود از فضای 6 گیگ خالی کم میکنه و میرسه به 3.5 گیگ فضای خالی.
حالا میخواستم ببینم برای اجرای روان سیستم و ویندوز حداقل چقدر فضای خالی احتیاج هست ؟ در سایتهای خارجی که جستجو کردم حتی یک گیگ رو هم میگفتند کافیه !

tajrobenik
16-06-2015, 19:35
من باشم ... حداقل ده درصد درایو رو خالی می‌زارم....

sadegh571
16-06-2015, 20:25
به نظر من 80 تا 100 گیگ برای درایو c مناسبه.

GHAGHALEELEE
17-06-2015, 01:56
من باشم ... حداقل ده درصد درایو رو خالی می‌زارم....
ممنون از پاسختون
میشه بفرمایید چرا ده درصد ؟ چون مثلا درایو 200 گیگ 10 درصدش میشه 20 ولی 30 گیگی میشه 3.

به نظر من 80 تا 100 گیگ برای درایو c مناسبه.
فضای خالی منظورمون هست ،اومدیم یک درایو 100 گیگ داشتیم که 90 گیگش پر بود این بهتر از درایو 50 گیگی هست که 20 گیگش خالیه ! ؟

Zeitgeist
17-06-2015, 03:07
حداقل 1.5 برابر ظرفیت RAM شما. درصورتی که فضای کافی نباشد، سیستم عامل ویندوز به طور اتوماتیک، pagefile را بر درایو دیگری که فضای خالی کافی داشته باشد قرار میدهد که ممکن است باعث کاهش سرعت عملکرد برنامه ها گردد. درصورت نبود فضای کافی و عدم تولید pagefile با سایز مناسب، بسیاری از برنامه ها با کندی مواجه میگردند.

البته برای اینکه عمل data defragmentation با سرعت مناسب و بدون مشکل کار کند، نیازمند حداقل 10 گیگ فضای خالی هستید (جدای از فضای اختصاص داده شده به pagefile که اشغال شده و defragmenter نمیتواند از آن استفاده کند).

tajrobenik
17-06-2015, 17:16
ممنون از پاسختون
میشه بفرمایید چرا ده درصد ؟ چون مثلا درایو 200 گیگ 10 درصدش میشه 20 ولی 30 گیگی میشه 3.

معمولا کم تر پنجاه گیگ برای درایو سی قرار نمی‌دم...
خوب پنجاه گیگ باشه ... فضای خالی نباید کم تر از پنج گیگ بشه...
ولی معممولا صد گیگ می‌زارم و خوب تا ده گیگ خالی باید داشته باشه...

در کل اطلاعات رو توی درایو سی می‌گن نریزن! و موارد سیستمی واسه درایو سی هست... که اگه خواستیم دوباره ویندوز نصب کنیم مشکلی نباشه...

ak313
18-06-2015, 14:20
پیج فایلتون رو به یک درایو دیگر منتقل کنیدpagefile ( البته من الان چند ساله پیج فایل رو صفر کردم چون هشت گیگ رم دارم)
اگر رمتون بالای 4 گیگ فایل هیبرنیشن رو نصف کنید
فایل تمپ دانلود منیجر رو به یک درایو دیگر منتقل کنید

GHAGHALEELEE
19-06-2015, 13:32
معمولا کم تر پنجاه گیگ برای درایو سی قرار نمی‌دم...
خوب پنجاه گیگ باشه ... فضای خالی نباید کم تر از پنج گیگ بشه...
ولی معممولا صد گیگ می‌زارم و خوب تا ده گیگ خالی باید داشته باشه...

در کل اطلاعات رو توی درایو سی می‌گن نریزن! و موارد سیستمی واسه درایو سی هست... که اگه خواستیم دوباره ویندوز نصب کنیم مشکلی نباشه...

ممنون از پاسختون
حقیقتش من هیچ فایلی بجز ویندوز و برنامه نصب نکردم ، اوایل حجمش کم بود ولی به مرور یکی از فولدرهای ویندوز همین طور حجمش رفت بالا (winsxs) ، الان 10.5 گیگ شده از طرفی هم میگن پاکش نکنید چون به مشکل میخورید.

پیج فایلتون رو به یک درایو دیگر منتقل کنیدpagefile ( البته من الان چند ساله پیج فایل رو صفر کردم چون هشت گیگ رم دارم)
اگر رمتون بالای 4 گیگ فایل هیبرنیشن رو نصف کنید
فایل تمپ دانلود منیجر رو به یک درایو دیگر منتقل کنید

ممنون از پاسختون
البته من رمم 4 گیگ هست و معمولا هم تعداد زیادی برنامه باز دارم (مجبورم مثل اکسل و فایرفاکس و دی وی بی ویور).ممنون میشم نحوه انتقال پیج فایل به درایو دیگر رو توضیح بدید چه جوری انجامش بدم.و ممنون بابت راهنماییتون درباره انتقال temp منیجر به درایو دیگر ، تا الان فکر میکردم امکان انتقالش نیست ، یعنی اصلا روش کلیک نکرده بودم چون رنگش کمی متفاوت بود فکر میکردم نمیشه انتقالش داد.حالا فکر کنم مشکل rebuild فایلهای دانلود شده هم حل بشه.وقتی ای دی ام فایلی رو تمام میکرد سیستمم تقریبا قفل میشد تا فابل کامل rebuild بشه.

ak313
19-06-2015, 14:29
تنظیمانت pagefile
computer
system properties
advanced system settingd
performance -settings
advanced
change
و نهایتا بعد از تغییرت دلخواه
set
این مال منه که صفره شما تو درایو دیگه تعیین کن و درایو سی رو صفر کن