PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشی با دوربین خوب. ترجیحا 4.5 اینچ

fa_shinobi
16-06-2015, 00:34
سلام دوستان
من حدود 900 تا 1 تومن میخوام واسه گوشی هزینه کنم که دوربینش خوب باشه. گوشی ای هم دوست دارم که سایز صفحه اش حدودا 4.5 باشه. خوش دست تره. متاسفانه اکثرا 5 اینچ هستن. سخت افزار زیاد مهم نیست ولی مشکل نداشته باشه(هنگ، شارژ خالی کردن و...)
این مدلا رو بهم پیشنهاد کردن:
xperia z1 compact
galaxy A5
galaxy s4 I9505
Huawei Honor 6
خودم بیشتر z1 compact رو دوست دارم چون کوچیکتره از بقیه. ولی دوربینش زیاد جالب نیست. اینجا رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته حالت Superior Auto هم داره که اینجا خیلی بهتر شده. اما واقعا نمیدونم اینقدر تفاوت داره؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا ممنون میشم نظراتتونو در مورد این مدلها و اگه مدل دیگه ای هست بفرمایید. مخصوصا z1 compact

jamalhadipour
17-06-2015, 20:02
به نظر من یا
z1 compact بگیر یا A3 samsung به نظر من کیفیت دوربین البته بر اساس این سایت که معرفی کردید سامسونگ و اپل از همه سر تر هستند فقط رنگها در دوربین های اپل واقعی تر و در عوض وضوح در دوربین های سامسونگ بیشتر است

AliTen10
17-06-2015, 20:24
همین z1 Compact رو بگیر یا اگه با گوشی ویندوزی مشکل نداری برو لومیا 925 یا 920 بگیر، لومیا از نظر دوربین بهترینه

fa_shinobi
18-06-2015, 12:35
دروبین z1 compact راضی کننده هست؟ نمیخوام عالی باشه اما راضی کننده. مثلا از یه منظره بخوای عکس بگیری. اخه میگن اصلا در حد انتظار نیست. حالا نمیدونم حد انتظار اونا با حد انتظار من چقدر فرق داره

AliTen10
18-06-2015, 12:44
دروبین z1 compact راضی کننده هست؟ نمیخوام عالی باشه اما راضی کننده. مثلا از یه منظره بخوای عکس بگیری. اخه میگن اصلا در حد انتظار نیست. حالا نمیدونم حد انتظار اونا با حد انتظار من چقدر فرق داره

دوربینش 20.7 مگاپیکسله باید خوب باشه.اونایی هم میگن که اصلا در حد انتظار نیست منظورشون اینه که دوربینش نسبت به پیکسلش خوب نیست،یعنی میتونست بهتر باشه.شما فکر کن یه دوزبین در حد مثلا 13 مگاپیکسل داری. در کل خوبه

fa_shinobi
18-06-2015, 21:43
دوربینش 20.7 مگاپیکسله باید خوب باشه.اونایی هم میگن که اصلا در حد انتظار نیست منظورشون اینه که دوربینش نسبت به پیکسلش خوب نیست،یعنی میتونست بهتر باشه.شما فکر کن یه دوزبین در حد مثلا 13 مگاپیکسل داری. در کل خوبه
البته خوب بجز پیکسل اون کیفیت رنگ و نویزی که داره هم مهمه. من شنیدم وسط عکس خوبه ولی کناره هاش تاره و در حالت دستی من زیاد خوب نیست عکساش. در حالت superior auto خیلی بهتره. البته فقط 8 مگاپیکسله.
خوب اینجوری یعنی یه گوشی با دوربین 8 مگاپیکسل؟؟؟
راستش اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه سری عکس دیدم که در حد این گوشی نیست. مخصوصا اونی که پرچم ایران داره توش. حالا نمیدونم شاید بد عکس گرفته شده

Lichtenstein
19-06-2015, 12:59
سامسونگ A3 دوربین اش خوب نیست به نظر من . امتحان کردم،نویز بالایی داره .بخصوص اینکه یکم نور محیط کم باشه کیفیت تصویر خیلی میاد پایین .

در ضمن کیفیت دوربین به مگا پیکسل بالا ربطی نداره. کیفیت عکاسی رو چیزهایی مثل میزان نویز و رنگ بندی و میزان شارپ بودن لبه های اشیا در عکس و وجود یا عدم وجود لرزشگیر و ... تعیین میکنه.
مگا پیکسل خیلی بالا فقط و فقط "ابعاد عکس" رو بالا میبره که نه تنها به هیچ کاری نمیاد بلکه مزاحم هم هست و اذیت میکنه. شما اگه عکس 20 مگاپیکسلی مثلا از دوستات بگیری بعدش بیای روی مانیتور کامپیوتر نگاش کنی، در حالت ابعاد واقعی فقط دماغ یکی از افراد روی صفحه مانیتور جا میشه! خب به چه درد میخوره؟! اون هم وقتی که پارامترهای تعیین کننده کیفیت در اون عکس پایین هست مثلا عکس نویز داره یا لبه ها شارپ نیست و ....
اینکه دوربین 20 مگاپیکسلی سونی در حالت اتوماتیک 8 مگاپیکسلی میشه کاملا قابل درک هست چون عکس 20 مگاپیکسلی اونقدر ابعادش بزرگ و بی در و پیکر میشه که پردازنده یک موبایل قدرت پردازش و مانور بر روی اون رو نداره.
مگاپیکسل بیش از حد بالا هیچ ربطی به کیفیت عکس نداره (بخصوص برای موبایل!) و فقط جنبه تبلیغاتی داره.
دوربین گوشی های سونی اونقدرها که تبلیغ اش رو میکنه با کیفیت نیست. (Z3 compact و C3 رو امتحان کردم)
شما اصلا پیش فرض ات این نباشه که دوربین 20 مگاپیکسلی از دوربین 13 مگاپیکسلی بهتر باید باشه، اصلا این پارامتر تعیین کننده نیست.

خودم دوربین DSLR دارم و میدونم چه چیزهایی کیفیت دوربین رو تعیین میکنه و دوربین های یک سری گوشی ها رو هم چک کردم که اینو میگم.

fa_shinobi
19-06-2015, 22:50
منم دقیقا همین فکر رو میکنم که دوربین قشنگی عکسش مهمه.
البته معمولا گوشی که مگاپیکسلش میره بالا به همون اندازه هم کیفیت بقیه قسمتاش بیشتر میشه. اما خوب زد وان ازین قاعده مستثنی است.
از اولم انتظار بیست مگاپیکسل واقعی نداشتم. اما کسایی که این گوشی رو داشتن لطفا راهنمایی کنن که عکساش چطوره؟ راضی کننده هست یا خیر

K!ng of th3 K!ngs
22-06-2015, 22:51
آقایونی که نمیونید مگا پیکسل چیه، مگاپیکسل فقط واح اندازه گیری سایز تصویر هست. به طور مثال بیشتر گوشی ها و مانیتور ها الان رزولوشن 1920*1080 دارن که میشه 2073600 یا 2 مگاپیکسل(مثلا اگر دوربینی که معمولا دوربین جلو گوشی ها همین قدره نوشته باشه 2 مگاپیکسل یعنی 2073600 یا 2 میلیون پیکسل داره)
پس اصلا و ابدا به خودی خود تاثری در کیفیت عکس نداره

آدم بعضی وقتا چیزای عجیبی میشونده که اصلا به عقل طرف شک میکنه. یارو اون روز داش بهم میگفت درسته دوربین سامسونگ 16 مکا پیکسله ولی در نور کم میشه 8 مگاپیکلس و چه میدونم اون یکی میگفت 16 مگاپیکسل واقعی نیستو ، یکی میگه HTC one m8 که Ultrapixel هست یعنی در واقع میشه 16 مگاپیکسل . اون روز هم یار و میگفت سونی بد ترین دوربین رو داره چون در حالت SUperior AUto که عکس 8 مگاپیکسلی ذخیره میشه داره کیفیت رو کم میکنه چون 20.7 نیست... اصلا واقعا آدم شک میکنه که اینا اصلا سواد دارن

fa_shinobi
06-07-2015, 23:51
سلام دوستان. من z1 compact رو بخاطر دوربینش بیخیال شدم. دوباره رفتم اینترنت رو گشتم و مدلهای زیادی رو بررسی کردم. به چندتا مدل بهتر رسیدم که اینجا میگم شاید به درد بقیه هم بخوره.

LG G2 mini , Huawei Honor 6 , Ascend P7 , S4 Neo , Galaxy Grand prime , Galaxy A3 , S4 mini

G2 mini: این مدل خیلی خوب عکس میگیره. فکر نمیکردم دوربینش اینطوری باشه. یه مشکلاتی داره(کمی داغ میکنه و دوربینش فورس استاپ میده) که ظاهرا با اندروید 5 کاملا برطرف شده.
Honor 6: گوشی خیلی خوبیه و تقریبا هیچ مشکلی نداره و الان که قیمتش اومده پایین می ارزه.
p7: گوشی خیلی قشنگیه ولی خیلی هم ظریفه. باتریش متوسطه و کمی داغ میکنه. توی نقد و بررسی دیجی کالا هم گفته بود کمی منوهاش کنده. گوشی خوبیه ولی بنظرم تو این قیمت آنر6 بهتره.
S3 Neo: قیافش آدمو میبره به دهه شصت نمیدونم چرا:n02: ولی بنظر بد نمیاد. چند جا دیدم نوشتن باتریش زیاد خوب نیست و مشکل آنتن دهی داره که بنظرم زیاد جدی نبود. دوربینش رو نسبت به بقیه نمیدونم چطوریه.
Grand Prime: این گوشی دو مدل چینی و ویتنامی داره. یکم کیفیت صفحه نمایشش پایینه و شنیدم زیاد برنامه نصب کنی لگ میزنه. ولی باتری خوبی داره و دوربینشم خوبه. کلا ارزش خرید داره نسبت به قیمتش.
S4 mini: نمیدونم چرا ازین گوشی خوشم نیومد.:n13: سایز 4.3 داره. ولی باتریش زیاد قوی نیست. دوربینشم بد نیست اما نسبت به بقیه پایین تره.
A3: این مدل خیلی بهم ضد حال زد. اولش ازش خوشم اومد ولی دیدم از باتریش راضی نیستن، خصوصا که داخلیه و اگه هنگ کنه باید وایسی تا شارژش کامل خالی بشه. از لحاظ سخت افزاری هم میگن کمی ضعیفه. البته همه اینا مال مدل A300H بود که تو ایران هست. توی gsmarena مدلهای LTE دار رو بررسی کرده بود( A300F , A300FU) که تو نقد و بررسیش دیدم هم باتریش خوبه و هم سخت افزارش. حالا دیگه نمیدونم؟؟؟؟ A5 هم یه مدل بالاتر از اینه ولی نسبت به قیمتش خوب نیست.

از لحاظ دوربین اونطور که من از اینترنت متوجه شدم به ترتیب:
G2 mini > Prime , A3 > Honor6 > P7 > S4 mini
البته تفاوتشون خیلی کمه باهم و همه دوربینای راضی کننده ای دارن.

از لحاظ باتری G2 mini , Grand prime , honor خوب بودن. P7 , S3 neo یکم ضعیف تر. S4 mini و A3 هم بعدیا هستن.

من خودم بیشتر G2 mini رو خوشم اومد. بعدش Honor6 و بعد A3. اما چندتا سوالم دارم که ممنون میشم جواب بدین:
اول اینکه من زیاد از سخت افزار سردر نمیارم ولی بنچمارکها رو که نگاه میکردم امتیاز G2 mini , S4 mini خیلی پایین بودن. من گیمر نیستم ولی بازیهای متوسط و برنامه نصب میکنم و اصلا نمیخوام کند بشه. بنظر شما این دو مدل و همچنین A3 جوابگو هستن برای دوسه سال؟ من به سخت افزار اهمیت نمیدادم ولی این یکم نگرانم کرد.

دوم اینکه راجع به دوربین S3 neo من هیچی نمیدونم. فقط میگن خوبه. بنظر شما در حد بقیه یا S3 اورجینال هست؟ چون S3 واقعا خوب بود دوربینش.

سوم اینکه 4G چقدر اهمیت داره؟ تاثیری تو انتخاب میذاره؟