PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت خرید خودرو تا 50

mhda69
07-06-2015, 13:42
سلام اساتید
سریع میرم سر اصل مطلب...
ماشین واس خانواده 5 نفره...
کم مصرف و کم دردسر باشه...
چینی هم نباشه...
ترجیحا تا 40تومن نشد فوقش 50میلیون
نظرتون راجع ب پارس سال 94 tu5 چیه؟؟؟همینایی ک کلی آپشن ریختن روش و داشبورد جدید و فرمون اپتیمایی و سنسور و چهارچرخabs و...

اولا اینک میگن داشبوردش ب صدا میفته وجدانا چقد راسته؟؟؟کسی هس ک خودش داشته باشه تجربه واقعیشو بگه؟؟؟اگر راسته چقده صداش؟؟؟قابل صداگیری نیس؟؟؟
دوما از لحاظ موتوری و این حرفایی ک راجع ب گیربکس و سرسیلندر و اینا جدیدا میگن مربوط ب پارس94 tu5 هم هس؟؟؟

همین سوالارو راجع ب سورن94 elx ef7 هم دارم...؟؟؟

راستی میشه مزدا 323 اتومات هم خرید تو این قیمت نه؟؟؟
نظرتون راجع ب اون چیه؟؟؟

لطفا غیر از صاحب نظر ها و کارشناسا ک راهنماییم میکنن اونایی هم ک این 3 تا ماشین رو داشتن یا دارن نظر بدن؟؟؟
پارس94 tu5
سورن 94 ef7 elx
مزدا 323
خیلی ممنون

Pourya-pc
07-06-2015, 17:41
سلام اساتید
سریع میرم سر اصل مطلب...
ماشین واس خانواده 5 نفره...
کم مصرف و کم دردسر باشه...
چینی هم نباشه...
ترجیحا تا 40تومن نشد فوقش 50میلیون
نظرتون راجع ب پارس سال 94 tu5 چیه؟؟؟همینایی ک کلی آپشن ریختن روش و داشبورد جدید و فرمون اپتیمایی و سنسور و چهارچرخabs و...

اولا اینک میگن داشبوردش ب صدا میفته وجدانا چقد راسته؟؟؟کسی هس ک خودش داشته باشه تجربه واقعیشو بگه؟؟؟اگر راسته چقده صداش؟؟؟قابل صداگیری نیس؟؟؟
دوما از لحاظ موتوری و این حرفایی ک راجع ب گیربکس و سرسیلندر و اینا جدیدا میگن مربوط ب پارس94 tu5 هم هس؟؟؟

همین سوالارو راجع ب سورن94 elx ef7 هم دارم...؟؟؟

راستی میشه مزدا 323 اتومات هم خرید تو این قیمت نه؟؟؟
نظرتون راجع ب اون چیه؟؟؟

لطفا غیر از صاحب نظر ها و کارشناسا ک راهنماییم میکنن اونایی هم ک این 3 تا ماشین رو داشتن یا دارن نظر بدن؟؟؟
پارس94 tu5
سورن 94 ef7 elx
مزدا 323
خیلی ممنون

درود بر شما
پارس های داشبورد جدید درسته به صدا میوفتن . من پارس سال رو دیدم صدای قیژ قیژ‌از داشبوردش میاد و راه حلی براش پیدا نشده .
گیرباکس با موتور همخوانی نداره البته شنیدم در پارس LX های جدید به جای گیرباکس BE3 که متعلق به انواع سمند و ۴۰۵ و پارس هست از گیرباکس MA5 تیپ ۵ پژو ۲۰۶ استفاده شده ولی مطمعن نیستم . ( چون به دلیل مشکلات موتوری پارس LX مدتی تولیدش متوقف شده بود که دوباره دارن تولید میکنن )
در کل من موافقش نیستم . اگر قصد خرید پارس دارید پارس سال انتخاب بهتر و مناسبتری هست ( ۵ ملیون کمتر موتور اصلی و بهتر )
سورن وضعیت بهتری داره ولی شانس شما مشخص میکنه . از نظر کیفت هم جالب نیست . ولی بهتر از پارس هست .
مزدا ۳۲۳ درجه یک با بودجتون گیر میاد . مدل ۸۶ تیپ ۵
ماشین عالی هست . بسیار بسیار سخت کار و محکم و خوش رکاب . با مشکل قطعات مواجه هست و البته گرونیش هم به کنار ولی ارزشش رو داره .
من باشم اول از همه :
مزدا ۳۲۳ مدل ۸۶ تیپ ۵
سورن ELX NEW
پارس سال

mhda69
07-06-2015, 19:13
آقا پوریا واقعا ممنونم از توضیح و حوصلتون...
با این اوصاف بین اون 3 گزینه فکرکنم یه راس برم سراغ مزدا 323 اتومات بهتره نه؟؟؟ک ب قول معروف روزه شک دار نگرفته باشیم...

البته یه سرچی کردم ب گزینه های جدیدی هم رسیدم...
آقا پوریا نظرتون رو راجع ب این ها هم هرکدوم در یه خط هم بگین کافیه از جنبه های فنی نقاط قوت - ضعف های اصلی - قطعات و هزینه نگهداری - بازار دست2موقع فروش :
آوانته اتومات
ورنا اتومات
ریو اتومات
سراتو 2008 اتومات
لیفان 1800 صفر
شرمندم وقتتون رو میگیرم...ممنون میشم راهنماییم کنین از اطلاعات و تجربتون استفاده کنم آقا پوریا...

بقیه دوستان هم اگر نظری دارن دریغ نکنن...

سپاس

saeid.saeid20
07-06-2015, 20:04
من میگم تا جایی که می تونی ماشین ایرانی نگیر
من مزدا داشتم یعنی برای دوستم سوار میشدم
رانندگی باهاش حرف نداره اگر تمیزشو گیر بیاری تو این رنج قیمت آخرت ماشینه ولی اینم بگم خرجش بالاست چون قطعه کم داره
می تونی مگان کار کرده بگیری من یکی از رفیقام یه مگان گرفته بود فکر کنم مدل 86 اگر اشتباه نکنم 55 ملیون باز بهتر از اون ماشین های ایرانیه
من حتی جک رو بیشتر ترجیح میدم نسبت به پژو و سمند و پرشیا و حتی 206 های الان
اگر بتونی جیلی هم پیدا کنی بد نیست
مزدا 3 قدیمی هم شاید بتونی پیدا کنی

ببین ماشینی که صفرش نیست کلا هزینه نگهداریش میره بالا چون قطعش کم میشه
مخصوصا خارجی قطعه کم وارد میشه

Pourya-pc
07-06-2015, 22:01
آقا پوریا واقعا ممنونم از توضیح و حوصلتون...
با این اوصاف بین اون 3 گزینه فکرکنم یه راس برم سراغ مزدا 323 اتومات بهتره نه؟؟؟ک ب قول معروف روزه شک دار نگرفته باشیم...

البته یه سرچی کردم ب گزینه های جدیدی هم رسیدم...
آقا پوریا نظرتون رو راجع ب این ها هم هرکدوم در یه خط هم بگین کافیه از جنبه های فنی نقاط قوت - ضعف های اصلی - قطعات و هزینه نگهداری - بازار دست2موقع فروش :
آوانته اتومات
ورنا اتومات
ریو اتومات
سراتو 2008 اتومات
لیفان 1800 صفر
شرمندم وقتتون رو میگیرم...ممنون میشم راهنماییم کنین از اطلاعات و تجربتون استفاده کنم آقا پوریا...

بقیه دوستان هم اگر نظری دارن دریغ نکنن...

سپاس

بین گزینه های شما خب سراتو قطعا گزینه بهتری هست . منتها قیمتش بالای ۶۰ ملیون هست و با اون هزینه میتونید سوناتا یا کمری ۲۰۰۷ بخرید .
لیفان که چینی هست با بودجه شما بهترین چینی که نزدیک به کره ایی هاست جک جی ۵ هست .
شما مشخص کنید کارکرده توی اولویته یا صفر .

mhda69
07-06-2015, 22:57
بین گزینه های شما خب سراتو قطعا گزینه بهتری هست . منتها قیمتش بالای ۶۰ ملیون هست و با اون هزینه میتونید سوناتا یا کمری ۲۰۰۷ بخرید .
لیفان که چینی هست با بودجه شما بهترین چینی که نزدیک به کره ایی هاست جک جی ۵ هست .
شما مشخص کنید کارکرده توی اولویته یا صفر .

ممنون از شما و همچنین آقا سعید
خب قطعا صفر تو اولویته اما با اون تفاسیری ک شما اول فرمودین و از بقیه شنیدم یکم سرد شدم و گزینه های خارجی کارکرده رو هم همزمان بررسی میکنم...
در واقع خرید ماشین واس خانوادس و بابام تصمیم رو سپرده ب من.اگر پس فردا ماشین پرخرج و پردردسر باشه پوستمو میکنه!!!
منم واس همین از شما راهنمایی میخام

ضمنا ما یه زمانی مگان2000اتومات91داشتیم از یه چیزیش راضی نبودیم راستش عقبش راحت نبودن3نفر الان ال90e2داریم ازین یه لحاظ بهتره...البته این قضیه صندلی عقب تو ملاک ها نیستا فقط میخاستم بگم مگان تو گزینه هامون نیس جون قبلا داشتیم...
راستی سراتو 2008 اتومات تو سایت bama دیدم55تومن اینا بود شاید بشه 50 گیر آورد...نه؟؟؟

بابام با چینی موافقه اما خب من مخالفم ب خاطر بازار دس2 و قطعات و حتی احتمالا ایرادای رفع نشدنی...ک بارها شنیدم از همه...
بازم هرچیزی ک ب ذهنتون میرسه ک ب نظرتون تو انتخابم کمکم میکنه بگید...

واقعا ممنونم

K!ng of th3 K!ngs
07-06-2015, 23:17
Jac J5 شنیدم خوبه، تازه قیافش و اماکاناتش کلا فرق داره با ماشین های چینی، کلا من به شخصه بین همه ی ماشین هایی که توی ایران هست صرفغ نظر از قیمت 206- Jac J5 و Nissan Teana رو ترجیه میدم.
ما توی مملکتی هستیم ماشین های میان رده ی خوبی مثل Ford و Chevrolet و خیلی های دیگه نیست و در واقع ماشنی میان رده نداریم، اول ایرانی هست (که خب نمیگم خیلی بده) بعدم کمی چینی و بعد هم ماشین های کره ای و ژاپنی که همه جای دنیا میان رده حساب میشن ولی اینجا ماشین مدل بالا .