PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار جلوگیری از بازیابی فایل هایی که قبلا حذف کردیم

KiaFakour
29-05-2015, 12:43
سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم:
چطور می تونم از بازیابی فایل هایی که قبلا delete کردم جلوگیری کنم؟ برای حذف دائمی فایل های موجود بر روی کامپیوتر، نرم افزارهایی وجود داره ولی مشکل من اینه که فایل های مورد نظر رو قبلا به تدریج حذف کردم! یعنی الان هیچ اثری ازشون روی سیستم نیست. حالا میخوام لپ تاپم رو بفروشم. میترسم خریدار بتونه اون فایلا رو بازیابی کنه.

خواهش میکنم اگه کسی راهی سراغ داره یا نرم افزار مناسب این کار رو میشناسه بهم معرفی کنه
خیلی فوریه

ata.royalfalcon
30-05-2015, 12:45
سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم:
چطور می تونم از بازیابی فایل هایی که قبلا delete کردم جلوگیری کنم؟ برای حذف دائمی فایل های موجود بر روی کامپیوتر، نرم افزارهایی وجود داره ولی مشکل من اینه که فایل های مورد نظر رو قبلا به تدریج حذف کردم! یعنی الان هیچ اثری ازشون روی سیستم نیست. حالا میخوام لپ تاپم رو بفروشم. میترسم خریدار بتونه اون فایلا رو بازیابی کنه.

خواهش میکنم اگه کسی راهی سراغ داره یا نرم افزار مناسب این کار رو میشناسه بهم معرفی کنه
خیلی فوریه

سلام .

براي دوباره نويسي شدن (يا overwrite) فقط اطلاعات حذف شده ، ميتونيد از دستور Cipher كه در CMD تايپ ميشود استفاده كنيد .

شكل كلي دستور :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فرض كنيد كه ميخواهيد كل فضاي آزاد درايو F را wipe كنيد پس دستور به شكل زير خواهد بود .

توصيه ميكنم ابتدا روي يك درايو بيخطر (مثلاً فلش مموري) تست كنيد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KiaFakour
30-05-2015, 12:54
سلام .

براي دوباره نويسي شدن (يا overwrite) فقط اطلاعات حذف شده ، ميتونيد از دستور Cipher كه در CMD تايپ ميشود استفاده كنيد .

شكل كلي دستور :

فرض كنيد كه ميخواهيد كل فضاي آزاد درايو F را wipe كنيد پس دستور به شكل زير خواهد بود .

توصيه ميكنم ابتدا روي يك درايو بيخطر (مثلاً فلش مموري) تست كنيد .

خیلی عذر میخوام دوست عزیز متاسفانه منظورتونو از CMD متوجه نشدم

این دستور رو کجا باید کپی کنم دقیقا ؟

اگه یه مقدار بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

ata.royalfalcon
30-05-2015, 13:09
خیلی عذر میخوام دوست عزیز متاسفانه منظورتونو از CMD متوجه نشدم

این دستور رو کجا باید کپی کنم دقیقا ؟

اگه یه مقدار بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

در منوي استارت روي run كليك كنيد و سپس تايپ كنيد cmd .

فقط سعي كنيد كه ابتدا روي يه درايو بيخطر كه اطلاعاتش براي شما مهم نيست تست كنيد .

KiaFakour
30-05-2015, 13:12
من از ویندوز 8 استفاده میکنم، توی منوی استارت گزینه run وجود نداره

بعد اگه روی یه درایو بی خطر اجرا کردم از کجا بفهمم موفقیت آمیز بوده؟

ata.royalfalcon
30-05-2015, 13:35
من از ویندوز 8 استفاده میکنم، توی منوی استارت گزینه run وجود نداره

بعد اگه روی یه درایو بی خطر اجرا کردم از کجا بفهمم موفقیت آمیز بوده؟

در مورد سوال آخر ؛ مشكلي براي اطلاعات موجود در درايو ايجاد نميشه و همچنين اطلاعاتي كه قبلاً حذف شده بودند غير قابل بازيابي ميشوند .

در محيط دسكتاپ هم دكمه ويندوز و R را بطور همزمان بزنيد تا پنجره run ظاهر بشه .

KiaFakour
30-05-2015, 14:26
در مورد سوال آخر ؛ مشكلي براي اطلاعات موجود در درايو ايجاد نميشه و همچنين اطلاعاتي كه قبلاً حذف شده بودند غير قابل بازيابي ميشوند .

خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون

به عنوان سوال آخر
اگه بخوام این کار رو در مورد درایو C انجام بدم (با توجه به نصب بودن ویندوز در این درایو) خطرناک نیست؟
متاسفانه اکثر فایل هامو روی درایو C ذخیره میکردم

KiaFakour
01-06-2015, 12:58

به عنوان سوال آخر
اگه بخوام این کار رو در مورد درایو C انجام بدم (با توجه به نصب بودن ویندوز در این درایو) خطرناک نیست؟

K!ng of th3 K!ngs
01-06-2015, 19:51
شما میتونید با برنامه هایی مثل CCleaner هم این کار رو انجام بدید (من نمیدونم این دستور که ایشون فرمودن کلا درایو رو فرمت هم میکنه یا نه ولی میدونم این برنامه که نوشتم فرمت نمیکنه)
ظرز کار اینه که باهاش Wipe Free Space انجام بدید و بعد از اون اطلاعاتی که پاک شده غیر قابل دستیابی میشه

ata.royalfalcon
01-06-2015, 20:21

به عنوان سوال آخر

تست کردم مشکلی برای ویندوز و فایلهایی که روی درایو C بود پیش نیومد .

شما میتونید با برنامه هایی مثل CCleaner هم این کار رو انجام بدید (من نمیدونم این دستور که ایشون فرمودن کلا درایو رو فرمت هم میکنه یا نه ولی میدونم این برنامه که نوشتم فرمت نمیکنه)
ظرز کار اینه که باهاش Wipe Free Space انجام بدید و بعد از اون اطلاعاتی که پاک شده غیر قابل دستیابی میشه

این دستور درایو رو فرمت نمیکنه . این دستور فقط فایلهای حذف شده و در واقع فضاهای آزاد (Free Space) درایو مورد نظر رو با یکسری از کاراکترها دوباره نویسی میکنه .