PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای انتخاب نوع سوکت و پردازنده برای سیستم

david-ebi
26-05-2015, 01:42
دوستان سلام.کاربری من از سیستم به ترتیب اولویت گیم و مولتی مدیا و میکس و مسترینگ صدا(در حد مبتدی) هستش.برای حدود تاریخ 20 شهریور امسال قصد بستن یک کیس در حدود 7 میلیون رو دارم.بزرگترین شک من تهیه سیستمی بر پایه پردازنده LGA 2011 یا LGA 1150 هستش.عده ای از اساتید میگن با توجه به اینک تا این تاریخ قطعا هنوز پردازنده های اسکای لیک نیومده و با توجه به اینکه در اون تاریخ پردازنده های 1150 دارن نفسهای آخرشونو میکشن و با توجه به نیاز قدرت پردازشی بیشتر برای کار میکس و مسترینگ آهنگ توسط پردازنده تهیه سیستمی با پردازنده LGA 2011 به صرفه است.اما عده ای از اساتید هم سیستم بر پایه پردازنده 2011 خصوصا برای گیم و مولتی مدیا رو خرج اضافه میدونند.حالا غیر از اینکه دوستان در اینباره نظرشونو بگن میخواهم بدونم اگر در اون تاریخ سیستمی بر پایه پردازنده 1150 و سوکت Z97 بگیرم آیا درسته که چون در مدت کوتاهی پردازنده های اسکای لیک و سوکت 1151 میان ضرر بزرگی میکنم؟(از نظر هم تکنولوژی و هم مادی).ما هم بد موقعی مجبور به بستن سیستم میشیم.:n23:هنوز پردازنده جدید نیومده و پردازنده فعلی هم قراره از رده خارج بشه.(دقیقا لب مرز تغییر و تحولات سیستم میبندیم:n01:)و متاسفانه تا ماههای بعد هم صبر نمیشه کرد:n03:

Ali*Reza
26-05-2015, 12:34
سلام.
بنظرم اگر اولویت شما گیم هست نیازی به سوکت 2011 نیست ، مگر اینکه در آینده اولویت کاریتون عوض بشه و یا بصورت حرفه ای بخواین کاربری هایی مثل میکس رو انجام بدین که در این حالت تهیه سوکت 2011 کمی منطقی بنظر میرسه.
به هرحال پیشنهاد مکینم اگر میتونین صبر کنین تا سوکت 1151 از اینتل منتشر بشه ، چون تا حدودی ارزش صبر کردن رو خواهد داشت.
ولی در حالت کلی قطعات قدرتمند سوکت 1150 فعلا پاسخگوی کاربری گیم High-End خواهند بود و شما این نکته رو هم در نظر بگیرین که برای کاربری گیم باید تمرکز اصلیتون روی خرید گرافیک باشه.

david-ebi
26-05-2015, 13:18
با تشکر.آخه پردازنده 5820k میتونه کار گیم رو هم انجام بده در حد 4790k اما پردازنده 4790k نمیتونه در قدرت پردازشی برای کارهایی مثل میکس و مونتاژ به پای 5820k برسه.موضوع دیگه اینه که کلا سوکت 1150 و چیپست z97 به آخر راهشون رسیدن و برای ارتقا دادنشون به اسکای لیک و چیپست 1151 باید هزینه صرف کرد.اما سوکت 2011 و چیپست x99 هنوز تا اومدن نسل بعدیشون فرصت زیادی دارند.ضمن اینکه شاید میکس و مونتاژ من روزی به حد حرفه ای کار کردن هم برسه.و در آخر اینکه فعلا کارت گرافیک gtx 980 رو واسه سیستمم انتخاب کردم.ترس من اینه که اگر پردازنده 4790k و چیپست z97 بگیرم بعدش با اومدن اسکای لیک کلا این پردازنده و چیپست سریعا دیسکانتنیو بشه و همچنین یکسری از ویژگیهای جدید رو نداشته باشم.دوستان اگه میشه بفرمایید که سوکت 1151 چه برتریهایی نسبت به 2011 داره.ممنون میشم بازم راهنمایی کنید.

NEED FOR PC
26-05-2015, 14:23
اگر فاکتور قیمت رو کنار بزاریم خرید 1150 زیاد جالب نیست،به هر بهانه ایی.

بنظرم از روی سوکت بخوایم مقایسه کنیم احتمالا درست نباشه نتیجه مون

مثله این میمونه بخوایم از روی سایه یک چیز به ویژگی هاش پی ببریم.

شما باید دو کانفیگ تهیه کنید از این دو سوکت و مزایا و معایب هر قطعه رو یک گوشه بنویسید ببنید کدوم بیشتر بکارتون میاد.

بقول استیو جابز شما میتونید وسیله ایی بسازید که هم کار هواپیما و هم کار کشتی رو براتون انجام بده اما قطعا هیچ کدوم از اون دو کار رو عالی انجام نمیده

درود:»

qatreh
26-05-2015, 16:26
20 شهریور میخای سیستم ببندی چرا الان داری مشاوره میگیری؟!

david-ebi
27-05-2015, 13:41
20 شهریور میخای سیستم ببندی چرا الان داری مشاوره میگیری؟!

دوست عزیزم برای خیلیها این کار من عجیبه.اما از سر خرید دو سیستم قبلیم به این نتیجه رسیدم یکسال تحقیق هم واسه خرید کمه.البته من بی اندازه در کار خرید وسواسی هستم.تازه اگر بگم از نیمه اسفند تحقیقم رو شروع کردم بیشتر تعجب میکنی:n02:.چون خودم فروشنده هستم و میدونم وقتی قصد خرید نداری نباید وقت فروشنده رو بگیری هر جایی که میرم اول میگم من الان قصد خرید ندارم و فروشندگان عزیز پول دوست هم وقتی می بینن الان از پول خبری نیست یا مشاوره نمیدن یا اونقدر با سردی جواب میدن که معنیش میشه برو دیگه پیدات نشه.اینطوری من اون فروشنده باحالی که تو شهریور ازش خرید خواهم کرد را هم پیدا میکنم.یعنی اون معدود فروشنده هایی که با صمیمیت مشاوره میدن.و از روی تمسخر و عصبانیت نمی پرسن چرا از حالا داری تحقیق میکنی.ضمن اینکه لذتی که در تحقیق است در خرید نیست:n02:.من از کیس 3 میلیونی شروع کردم و الان به 7 میلیونی رسیدم :n02:اما خوشبختانه یا بدبختانه دیگه از این بالاتر نمیتونم برم.باز هم از شما و همه دوستانی که با مشاوره اشون به من کمک میکنند بی نهایت متشکرم.:n16:

david-ebi
30-05-2015, 23:50
آقا یکی از دوستان با معرفت بیاد ما رو راهنمایی کنه:33:.هنوز بین این دو سوکت سردرگم هستم:9:.کاراییم هم که گفتم چیه.درستش اینه که بگم گیم و مولتی مدیا و میکس و مونتاژ هر سه رو در یک اندازه انجام میدم.لطفا کمک کنید.:42:

Ali*Reza
31-05-2015, 14:52
در صورتیکه اولویت کاربریتون گیم نیست به هرحال انتخاب سوکت 2011 میتونه گزینه خوب و آینده نگری باشه.