PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ۵۵۰۰ کیلومتر با ۲۰۶ TU5 مدل ۹۴

Pourya-pc
22-05-2015, 22:27
از آنجایی که خرید خودروهای زیر ۴۰ ملیون تومان در بازار کشورمان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده قصد دارم تجربه ۵۵۰۰ کیلومتری با خودروی پژو ۲۰۶ مدل ۹۴ تیپ ۵ رو خدمت شما دوستان بزرگوار اراءه دهم .
پژو ۲۰۶ خودرویی که همه ی ما سالهاست با آن آشنا هستیم و در میان جوان ها هنوزهم بسیار جذاب و پرطرفدار هست. امروزه در کشورهای روز اروپا با مدل ۲۰۷ درحال تولید هست و به نظر میرسد کمپانی پژو حالا حالاها قصد توقف این اتاق تخم مرغی شکل را نداشته باشد . خودرویی که در روزهای طلایی خود رکورد فروش ارزان کم مصرف و چالاک رو از آن خود کرده بود .
اما در ایران وضع به شکل دیگری بود . مهندسین ایران خودرو پس از منتاژ یکساله ی ۲۰۶ کم کم از طریق مهندسی معکوس دست به تولید و ساخت قطعات ریز و درشت ۲۰۶ زدند و به جایی رسیدند که امروز شاهد آن هستیم که این خودرو به صورت ۱۰۰٪ در ایران ساخته و تولید میشود .
البته ناگفته ها از وجود قطعات چینی و متفرقه زیاد هستند اما هرچه بود و هست افت کیفیت به نسبت محصول اولیه فرانسوی کاملا مشهور هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امسال در عین ناباوری خودم ! دست به خرید پژو ۲۰۶ زدم و هرچند خودروی سمند سورن بسیار بیشتر مد نظرم بود اما کیفیت بهتر ۲۰۶ امسال خیلی بیشتر جذبم کرد .
۲۰۶ سال ۹۴ از نظر کیفی و منتاژی در حد کاملا محسوسی رشد داشته به طوریکه با ۲۰۶ مدل ۹۳ ایی که در شهریور ماه تحویل گرفتم ( و درجا فروختم ) اصلا قابل قیاس نیست .
تیپ ۵ جدید با دستکاری های زیادی وارد بازار شده . از دستکاری سیستم سوخت گرفته تا برق کشی جدید به نام اکومکس و پنل جدید تایپ C وسط داشبورد .
بعد از تحویل خودرو اولین چیزی که در ظاهر بیرونی میبینیم بهبود کیفیت و منتاژ ماشین هست . فواصل درب ها و درزهای ماشین کاملا درست و یک اندازه منتاژ شده و نقصی در این زمینه نمیبیند .

وارد کابین خودرو هم که میشوید بازهم به همون صورت قطعات خوب منتاژ شدند . کیفیت بهتر از قبل شده اما خیلی راضی کننده نیست . جنس داشبورد هم مثل ۲۰۶ های سابق شده و به راحتی خط و خش نمیوفتد .

جنس پارچه صندلی ها خوب نیست و خیلی راحت کش میاد و تول میندازه . ادوات داخلی هم بی مشکل و کیفیت متوسطی دارند .

وسط داشبود از پنل جدید تایپ C استفاده شده که یکسری امکانات مناسب رو برای راننده به ارمغان میاورد .
امکاناتی مثل :
نمایش ساعت . تاریخ . دمای بیرون . تراک و نام خواننده و آلبوم موسیقی . نمایش مالتی پلکس خودرو ( دربها ) نمایش دنده عقب و آلارم تصویری دوطرفه . نمایش اطلاعات کلی پخش و کامپیوتر سفری ( نمایش مسافت طی شده در زمان و میانگین سرعت . متاسفانه خبری از میانگین مصرف سوخت نیست )

دستگاه پخش :
برخلاف تصور اینبار با یک دستگاه پخش بسیار کامل و سریع روبه رو هستیم . دستگاهی که هرچند ساده هست اما کاملا نیازهای راننده را برطرف میکند .
امکانات پخش شامل :
سی دی خوان . رادیو پخش سه موج . اسلاید SD تا ۳۲ گیگابایت ( ۳۲ گیگ رو به راحتی در کمتر از ۳ ثانیه Read میکنه ) درگاه یو اس بی با قابلیت شارژ انواع موبایل . ورودی AUX . سیستم بلوتوث EDGE3 که قابلیت پخش موسیقی از موبایل روی ماشین رو داراست و بلوتوث به صورت اتومات کمتر از 3 ثانیه در هرشرایطی کانکت میشه و اگر روی BT AUDIO باشه اتوماتیک از گوشی موسیقی رو پخش میکنه .
این دستگاه همینطور سیستم جدید PUSS Revolation رو داراست که هنگام دنده عقب دستگاه پخش موقتا قطع شده و صدای بیپ دنده عقب به تنهایی برای تمرکز راننده به گوش میرسد که واقعا امکان عالی هست .
دسته کنترل هم مثل تمام ۲۰۶ ها سرجای همیشگی قرار دارد که علاوه بر کنترل موسیقی کنترل روی دفترچه تلفن همراهتون دارید به این صورت که هنگام ‌BT AUDIO جوی استیک وسط دسته کنترل رو به پایین فشار میدید تا لیست دفترچه تلفن روی LCD Type C نمایان بشه و اگر رو به بالا فشار بدید تماس های اخیر رو میتونید رویت و برقرار نمایید .

mohsen206206
23-05-2015, 14:26
باسلام و ممنون از تاپیک مفیدتون،
موضوعی که خیلی از دوستان دنبال کسب اطلاعات ازش هستن.
اگه ممکنه بفرمایید
جنس داشبورد و لوازم داخلی آیا تغیبری کرده و بهترشده، نسبت به 93.
سیستم انتقال قدرت چطور؟ چون اکثرا از کیفیت کلاچ و گیربکس شاکین؟
صداهای اتاق و ... چطور؟
صفحه نمایش بقول شماC چطور؟چه امکاناتی بهش اضافه شده؟

باتشکر

N O V A L I S
24-05-2015, 22:35
دوست عزیز، من یه موضوع رو نمی فهمم راستش! یه جای کار ایراد داره ... شما می فرمایید مدل 93 ای که شهریور ماه خریدید رو در جا فروختین! چه انگیزه ای باعث شد دوباره همون خودروی وطنی مونتاژ شده ی کم کیفیت روبخرید؟

mohsen206206
29-05-2015, 00:26
پوریا جان ممنون اطلاعات بسیار خوب و جالبی بود،
اگه میشه در مورد صداهای اضافی ماشین هم توضیح بده
صداهای بدنه، کمکها ، صندلی و...
آیا صدای اضافی داره ماشینت؟
به چه شکل هست؟

Pourya-pc
29-05-2015, 14:33
بعداز اینکه سوییچ ماشین تحویل شما شد و وارد اتاق شدید بوی داخل ماشین مثل سورن و ال۹۰ نامطبوع و سردردآور نیست ( بوی پلاستیک ) تقریبا یه بوی خاص معمولی داره که اصلا اذیت نمیکند .
بعد از استارت و حرکت اول متوجه خشکی شدید کمک های جلوی ماشین میشید به طوری که روی کوچکترین دست اندازها ماشین کوبش زیادی داره . عقب ماشین در حد معمول خشک هست که این خشکی به مرور زمان بهتر شده .
به همین دلیل اولین کاری که به ذهن یک راننده حساس میرسه تعویض لاستیک های ایرانی با جنسی نرمتر هست .
البته تعویض رینگ سلیقه ایی هست اما بیشتر از رینگ ۱۵ اینچ و لاستیک ۱۹۵ توصیه نمیشود .
تعویض لاستیک کره ایی تا ۶۰٪ به نرمی خودرو کمک کرد .
کولر
کولر ۲۰۶ هم مثل سابق و حتی بهتر از قبل سوز و پرتاب بسیار عالی داره به طوری که نهایتا روی درجه ۱.۵ بزارید بعد از ۵ دقیقه یخ میکنید. کولر روی شتاب ماشین تاثیر زیادی نمیزاره و توی اتوبان تقریبا در هر ۱۰۰ کیلومتر نیم لیتر به مصرف اضافه میکنه .
مصرف ماشین من در اتوبان در یکصد کیلومتر با کولر ۶.۴ لیتر هست و بدون کولر حدودا ۶ لیتر میسوزوند . در شهر هم با کولر حدودا صدی ۹ و بدون کولر صدی ۷
از مصرف به شدت راضی هستم ( با ۴۰ لیتر به طور متوسط ۶۵۰ کیلومتر پیمایش دارم ) البته اگر با ماشین پرگاز حرکت کنید تمام محاسبات تغییر میکند .
صدای موتور :
<font size="2">
صدای موتور هم به نسبت کمتر از سابق شده و داخل اتاق هیچ صدایی رو نخواهید شنید . دور موتور از ۴.۵ به بعد کمی حالت ناله وار پیدا میکند که همان صدای معروف TU5 هست .
فرمان ماشین بسیار نرم هست ترمزها بینهایت عالی ( توی داخلی ها فکر میکنم از همه بهتر باشه و بعدش سورن ELX )
حداکثر سرعتی که تونستم با ماشین برم ۲۰۵ کیلومتر در اتوبان کاشان بود که تقریبا به راحتی به این سرعت دست پیدا کرد .
شتاب صفر تا ۱۰۰ هم حدود ۱۱ ثانیه و کمی بیشتر .
تا الان سروصدای اضافی مثل تودربی ها و داشبورد و غیره به هیچ وجه نداشتم و ماشین کاملا بیصدا و ساکت است .
در مجموع ۲۰۶ مدل ۹۴ با کمترین مشکلات و بهترین کیفیت بین هم رده هایش در بازار وضعیت خوبی داشته و هنوز نقاط مثبت رو در خودش دارد .
نقاط ضعف :
۱- فضای کم سرنشینان عقب
۲- تلسکوپی نبودن فرمان ( برای من که قد بلندی دارم اگر صندلی رو عقب بدم دستم از فرمان دور میشه اگر جلو بکشم پاهام داخل داشبورد میشه که در دراز مدت اذیت میکنه )
۳- خشکی تعلیق به نسبت قدیم
۴- سیستم دریچه گاز سیمی شده که باعث شده کروز و لیمیتد روی ماشین نصب نشه

سوالی داشتید درخدمتم .

mohsen206206
29-05-2015, 16:52
ایول به اطلاعت جالب و قلم خوبت [emoji122]

داداش، لاستیک رو چه سایزی انداختی که میگی بیش از نیمی از خشکی ماشین رو کم کرده و نرمتر شده؟
کره ای سایز فابریک؟
در کل روی رینگ فابریک206، لاستیک سایز 205 رو پیشنهاد میدی؟

اگه میشه یه توضیح هم در مورد سیستم خنک کاری ماشین بگو، (وضعیت آمپر آب، داغ شدن کاپوت و...)

ممنون

Pourya-pc
29-05-2015, 20:04
ایول به اطلاعت جالب و قلم خوبت [emoji122]

داداش، لاستیک رو چه سایزی انداختی که میگی بیش از نیمی از خشکی ماشین رو کم کرده و نرمتر شده؟
کره ای سایز فابریک؟
در کل روی رینگ فابریک206، لاستیک سایز 205 رو پیشنهاد میدی؟

اگه میشه یه توضیح هم در مورد سیستم خنک کاری ماشین بگو، (وضعیت آمپر آب، داغ شدن کاپوت و...)

ممنون

خواهش میکنم
۱۹۵-۵۵-۱۵ رودستون کره
۲۰۵ روی ۱۴ اینچ فابریک مشکل ایجاد نمیکنه ( یا رینگ اسپرت کارخونه ایی ۲۰۷ ) . کومهو بندازید زیرش خیلی نرم میشه .
آمپرش که همیشه بالاست و روی ۹۰ هست . وقتی خاموش میکنید آمپر تا یه خط مونده به آخر بالا میره و روشن که میکنید در عرض ۱۰ ثانیه برمیگرده سرجاش . طبیعیه من اوایل حساس بودم ولی همشون به همین صورت هستن . قبلا هم تیپ ۶ داشتم به همین صورت بود .

ArashMiniStar
30-05-2015, 19:08
خیلی خوب بود :n02: فقط یعنی شما 206 ایرانیزه شده رو به سورن elx فعلی ترجیح میدین یعنی ؟:n13:

Pourya-pc
31-05-2015, 17:47
خیلی خوب بود :n02: فقط یعنی شما 206 ایرانیزه شده رو به سورن elx فعلی ترجیح میدین یعنی ؟:n13:

اگر کیفیت سورن در حد قابل قبول بود و اینهمه مشکلات برای مصرف کننده ها نداشت بدون شک سورن رو انتخاب میکردم . بیشتر هم به دلیل هندلینگ فوق العادش , نرمی و جاداریش .

وحید گودرزی
02-06-2015, 12:42
درود
پویا من الان کلا گیج شدم، کدوم یک خوبه
سورن کلاس 11
یا 206 تیپ 5
؟؟؟
آیا 206 تیپ 5 هم به اندازه سورن مشکلات فنی داره؟
من دارم عوض می کنم ماشین رو ممنون میشم راهنمائی دقیق بفرمائید

mahdi_ctr
02-06-2015, 14:20
واقعا خوش به حالت!
منم تقریبا 5000 تا کار کردم
از همون اول گیربکسم صدا میداد و متوجه شدم که دنده زیر گیربکس خورد کرده!
با کلی تلاش و تمنا تونستم گیربکس رو عوض کنم و حالا از گیربکس صدای زوزه میاد و به نظرم گیربکس مشکل دار برام انداختن
بعد از تعطیلات یه سر میخوام برم نمایندگی ببینم گیربکسمو چیکار میکنن و آیا باز دوباره باید تعویض کنم
مصرف سوختم هم بالاست طوری که با 50 % باک بنزین 250 تا رفتم که به نظرم زیاده و مشکلش نمیدونم از کجاس!
از لحاظ شتاب و سرعت راضی کنندس و سر و صدای دیگه ای از ماشین شنیده نمیشه

ArashMiniStar
02-06-2015, 15:11
واقعا خوش به حالت!
منم تقریبا 5000 تا کار کردم
از همون اول گیربکسم صدا میداد و متوجه شدم که دنده زیر گیربکس خورد کرده!
با کلی تلاش و تمنا تونستم گیربکس رو عوض کنم و حالا از گیربکس صدای زوزه میاد و به نظرم گیربکس مشکل دار برام انداختن
بعد از تعطیلات یه سر میخوام برم نمایندگی ببینم گیربکسمو چیکار میکنن و آیا باز دوباره باید تعویض کنم
مصرف سوختم هم بالاست طوری که با 50 % باک بنزین 250 تا رفتم که به نظرم زیاده و مشکلش نمیدونم از کجاس!
از لحاظ شتاب و سرعت راضی کنندس و سر و صدای دیگه ای از ماشین شنیده نمیشه
با نصف باک تو شهر رفتی یا جاده!؟ یه بار بذار چراغ بنزین روشن بشه بنزین بزن یادداست کن چقدر زدی بعد باز چراغ بنزین روشن شد کیلومتر بردار محاسبه کن

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

ArashMiniStar
02-06-2015, 15:12
درود
پویا من الان کلا گیج شدم، کدوم یک خوبه
سورن کلاس 11
یا 206 تیپ 5
؟؟؟
آیا 206 تیپ 5 هم به اندازه سورن مشکلات فنی داره؟
من دارم عوض می کنم ماشین رو ممنون میشم راهنمائی دقیق بفرمائید
من باشم سورن میگیرم همه شانسیه بابای من سورن داشت هیچ مشکلی خاصی باهش نداشت شانس حرف اول اخر میزنه تو این لگنا[emoji20]

mahdi_ctr
02-06-2015, 15:58
با نصف باک تو شهر رفتی یا جاده!؟ یه بار بذار چراغ بنزین روشن بشه بنزین بزن یادداست کن چقدر زدی بعد باز چراغ بنزین روشن شد کیلومتر بردار محاسبه کن

توی شهر و جاده البته کولر روشن ولی باز زیاده به نظرم
سر قبلی باک فول تا چراغ بنزین روشن فکر کنم 450 تا رفتم که به نظرم واقعا کمه

Pourya-pc
02-06-2015, 17:37

من از فول تا چراغ روشن بشه راحت ۶۵۰ کیلومتر با کولر میرم . یعنی دقیقا مصرفی که کارخونه نوشته .
سورن واقعا خوش رکاب و جاداره و توی ترمزهای ناگهانی مثل ۲۰۶ نمیپیچه توهم . ولی کیفیتش واقعا راضی کننده نیست . سورنی که داشتم درب صندوق عقبش یه رنگ دیگه بود ( پلاستیک قسمت پلاک ) به کرمی میخورد . نوار پلاستیکی دور شیشه ها کج و کوله بود رنگ نقره ایی داشبوردش نصفه نیمه رفته بود صندلیاش هم از پارچه نامرغوب ( توی ۲۰۶ هم از همون نوع استفاده شده و به مرور زمان کش میاد و تول میندازه ) خلاصه روزی که ۲۰۶ هم خریدم سورن ۹۴ دیدم بازم به همون صورت قبل بی کیفیت بود . مشکلات موتوری و برقی هم که بماند .

ArashMiniStar
02-06-2015, 21:18
206من v8 88 تو شهر صدی 12.5 میسوزونه معمولا هم کولر روشنه

mf.designing
02-06-2015, 22:20
داداش ممنون بابت تاپیک خوبت
یه سوال در مورد سیستم صوتی و کیفیتش ! قابل مقایسه با یه سیستم نرمال بازار هست ؟! چون یه حالتی داره عوض بشه انگار ترکیبش بهم میخوره !
بعدم اگه میشه جزئی تر در مورد سایر آپشن های تولیدات جدید بگید

Pourya-pc
03-06-2015, 09:09
داداش ممنون بابت تاپیک خوبت
یه سوال در مورد سیستم صوتی و کیفیتش ! قابل مقایسه با یه سیستم نرمال بازار هست ؟! چون یه حالتی داره عوض بشه انگار ترکیبش بهم میخوره !
بعدم اگه میشه جزئی تر در مورد سایر آپشن های تولیدات جدید بگید

خود پخشش خوب هست . باندهاش هم خیلی خوب نیست اما راضی کننده هست ولی اگر کامپننت ببندید کاملا شمارو راضی میکنه . سیستم بستن هم که بحثش جدا هست .
پخش هم تعویض میشه ولی یکسری امکانات از کار میوفته . مثل نمایش موزیک روی پنل و باز بودن درب ها و ...
آپشنهای تایپ C در پست اول توضیح دادم میتونید مطالعه بفرمایید .

ArashMiniStar
03-06-2015, 09:15
خود پخشش خوب هست . باندهاش هم خیلی خوب نیست اما راضی کننده هست ولی اگر کامپننت ببندید کاملا شمارو راضی میکنه . سیستم بستن هم که بحثش جدا هست .
پخش هم تعویض میشه ولی یکسری امکانات از کار میوفته . مثل نمایش موزیک روی پنل و باز بودن درب ها و ...

اقا شرمنده ب اون میگن mfd نه تایپ c
تایپ c خدا بیامرز مال206 های قدیم بود البته نوع c ی چیز خاصیه ک فکر کنم gps اینا هم داره

mf.designing
03-06-2015, 11:07

یعنی نمایش موزیک روی پنل و باز بودن دربها و ... وابسته وجود پخشه اصلیه ؟! امکان بستنش به سایر سیستم هانیست ؟!

وحید گودرزی
03-06-2015, 13:49
یعنی نمایش موزیک روی پنل و باز بودن دربها و ... وابسته وجود پخشه اصلیه ؟! امکان بستنش به سایر سیستم هانیست ؟!

عوض کردن ضبط فکر می کنم چون سوکت فابریک کامپیوتر ماشین هست باعث از بین رفتن نمایش لیست ترک ها بشه ولی نمایش وضعیت درها به ضبط ربط نداره تا جائی که من می دونم؟ این نمایشگر اطلاعتش از محل کامپیوتر تامین میشه، منطقا همین طور باید باشه

وحید گودرزی
03-06-2015, 13:54
من باشم سورن میگیرم همه شانسیه بابای من سورن داشت هیچ مشکلی خاصی باهش نداشت شانس حرف اول اخر میزنه تو این لگنا[emoji20]

پس شما 206 تیپ 5 مدل 94 رو یک اذیت کننده می دونید؟
یک جواب می خام آره یا خیر، 206 ایرانی شده یک خودرو با تامین آسایش کامل هست یا نه مثل سایر تولیدات ایران خودرو از هر 10 تا 0 تا سالم توش پیدا می شه؟؟!!
(آره اگه کلا توی دوره گارانتی بخاد 50 بار توی 6 ماه بکشونت نمایندگی روانی کننده می شه!!!)
پ.ن: لازم به ذکر هستش که توی مراجعات خیلی زیادی که داشتم به نمایندگی 206 خیلی دیدم، جان من اگه می دونید که خیلی خسته هستش 206 ایرانی بگین

ArashMiniStar
03-06-2015, 14:02
پس شما 206 تیپ 5 مدل 94 رو یک اذیت کننده می دونید؟
یک جواب می خام آره یا خیر، 206 ایرانی شده یک خودرو با تامین آسایش کامل هست یا نه مثل سایر تولیدات ایران خودرو از هر 10 تا 0 تا سالم توش پیدا می شه؟؟!!
(آره اگه کلا توی دوره گارانتی بخاد 50 بار توی 6 ماه بکشونت نمایندگی روانی کننده می شه!!!)
همشون بیخودن :n02: آقا این چ سوالیه شانسکی هست ماشینای ایرانی ای بابا :n27: من باشم سورن میگیرم در غیر اینصورت 206 جواب دیگه ای هم ندارم :n29: دیگه با خود شماست یکی با سمند کلا حال نمیکنه میره 206 میگیره یکی میگه من از امکانات بیشتر سورن elx و هندلینگش خوشم میاد میرم سورن میگیرم بستگی به خود شما داره ک چی براتون مهمه چی نه:n13:

وحید گودرزی
03-06-2015, 14:17
همشون بیخودن :n02: آقا این چ سوالیه شانسکی هست ماشینای ایرانی ای بابا :n27: من باشم سورن میگیرم در غیر اینصورت 206 جواب دیگه ای هم ندارم :n29: دیگه با خود شماست یکی با سمند کلا حال نمیکنه میره 206 میگیره یکی میگه من از امکانات بیشتر سورن elx و هندلینگش خوشم میاد میرم سورن میگیرم بستگی به خود شما داره ک چی براتون مهمه چی نه:n13:

د فدات شم من سورن دارم
1- توی 11 ماهی که دارمش دو ماه و نیم توی تعمیرگاه خواب بود، از تعویض موتور بگیر تا دو بار پائین آوردن گیرباکس، دو بار تعویض ICN ، تعویض یونیت مالتی پلکس، 4 بار تعویض چراغ های جلو!!!
خلاصه کچلم کرده، کچل!!
2- فکر نمی کردم اینقدر از سمند خوشم بیاد، مخصوصا سورن!!!
3- دیگه انتخابی توی خرید ماشین ندارم!!! بین این دو گزینه موندم
4- لازم به ذکره که سورن رو دارم میدم بره!!!

bas ali
03-06-2015, 15:05
من یک 206 تیپ 1 سال 80 دارم . سری اولی بود که از فرانسه اومده بود . تا حالا با وجود 14 سال کارکرد ، اخم به ابرو نیاورده و فقط خرج جلوبندی و دسته موتور داشته که اون هم فکر کنم عادیه .
هرکس میبینش میگه نمیفروشی . هنوز تاسف میخورم که همون موقع تیپ6 نگرفتم که ماشین اتومات داشته باشم
حال الان هر 206 رو که میبینی یک ایرادی داره و یا از هم پوکیده

ArashMiniStar
03-06-2015, 21:48
د فدات شم من سورن دارم
1- توی 11 ماهی که دارمش دو ماه و نیم توی تعمیرگاه خواب بود، از تعویض موتور بگیر تا دو بار پائین آوردن گیرباکس، دو بار تعویض ICN ، تعویض یونیت مالتی پلکس، 4 بار تعویض چراغ های جلو!!!
خلاصه کچلم کرده، کچل!!
2- فکر نمی کردم اینقدر از سمند خوشم بیاد، مخصوصا سورن!!!
3- دیگه انتخابی توی خرید ماشین ندارم!!! بین این دو گزینه موندم
4- لازم به ذکره که سورن رو دارم میدم بره!!!
خوب پس همین 206 بگیر سوال پرسیدن نداره که باز از پارس بهتره شرف داره بهش

ArashMiniStar
03-06-2015, 21:49
من یک 206 تیپ 1 سال 80 دارم . سری اولی بود که از فرانسه اومده بود . تا حالا با وجود 14 سال کارکرد ، اخم به ابرو نیاورده و فقط خرج جلوبندی و دسته موتور داشته که اون هم فکر کنم عادیه .
هرکس میبینش میگه نمیفروشی . هنوز تاسف میخورم که همون موقع تیپ6 نگرفتم که ماشین اتومات داشته باشم
حال الان هر 206 رو که میبینی یک ایرادی داره و یا از هم پوکیده
شما اینجا ببین :
ملت چشمون در این حده ک میگن 206 مدل 94 از قبل 89 هم بهتر شده :n04::n04::n04::n04::n04::n04:

Pourya-pc
03-06-2015, 23:44
من راضی هستم و اگر به روز خرید ۲۰۶ برگردم بازهم انتخابم همون هست .
اگر کسی با این بودجه قصد خرید کارکرده داره بهترین گزینه مزدا ۳۲۳ هست . واقعا ماشین اعجاب انگیزیه . اصلا موتورش خراب نمیشه یعنی کلا ضدخرابیه . اگر سالم درجه یکش گیربیاد چرخش به کل ماشینای ایرانخودرو میارزه .

mohsen206206
03-06-2015, 23:59
سلام
آقا پوریا اگه میشه خودت تجربتون درباره سیستم ترمز 206 بفرمایید، توصیفاتتون کامل بوده،فقط درباره ترمزش صحبتی نکردین،
چون گویا حرف و حدیث در مورد سیستم ترمزای ماندوی کره ای زیاده.
البته خوده شرکت Mando کره جنوبی که از قطعه سازای برندهای معروف خوروسازی دنیاس

ArashMiniStar
04-06-2015, 01:35
سلام
آقا پوریا اگه میشه خودت تجربتون درباره سیستم ترمز 206 بفرمایید، توصیفاتتون کامل بوده،فقط درباره ترمزش صحبتی نکردین،
بعله زیاده :
[emoji3]

Pourya-pc
04-06-2015, 09:55
سلام

واقعا ترمزها عالی هستن . توی باران عملکرد خوبی داره و به نظرم توی داخلی ها حرف اول رو میزنه . فقط یک ایراد بزرگ داره که نمیدونم ۲۰۶ کلا اینجوری هست یا جدیداش اینطور هستن
موقع ترمزگیری بسیار شدید در سرعت بالا ماشین میپیچه تو خودش و به یه طرف منحرف میشه . یعنی با ۱۳۰ کیلومتر محکم بزنید روی ترمز تعادل ماشین بهم میخوره خیلیم ناجوره . فکر میکنم چون قدرتش زیاده یا ترمزها درست توازن ندارند . ۲۰۶ مدل ۹۳ هم داشتم تیپ ۵ به همین صورت بود .

mohsen206206
04-06-2015, 10:03
واقعا ترمزها عالی هستن . توی باران عملکرد خوبی داره و به نظرم توی داخلی ها حرف اول رو میزنه . فقط یک ایراد بزرگ داره که نمیدونم ۲۰۶ کلا اینجوری هست یا جدیداش اینطور هستن
موقع ترمزگیری بسیار شدید در سرعت بالا ماشین میپیچه تو خودش و به یه طرف منحرف میشه . یعنی با ۱۳۰ کیلومتر محکم بزنید روی ترمز تعادل ماشین بهم میخوره خیلیم ناجوره . فکر میکنم چون قدرتش زیاده یا ترمزها درست توازن ندارند . ۲۰۶ مدل ۹۳ هم داشتم تیپ ۵ به همین صورت بود .

یه مشگلی داره آقا پوریا، با رانا روی 145 دوستم ترمز شدید زد، قشنگ صاف رفت، تا ایستاد

این ویدیو رو هم ببین

Ali_softcenter
04-06-2015, 19:15
شما 6000 تا رفتی تقریبا...کجای ماشین به صدا افتاده؟

ess_1362
04-06-2015, 20:36

ایراد به احتمال زیاد باید از یونیت ترمز باشه که چون تمام محصولات ایران خودرو مشترک استفاده می کنند پس بین بفیه هم اپیدمی هست
دقیقا همین ایراد را من در حال حاضر روی یک محصول دیگه همین شرکت حس می کنم ولی خوشبختانه اصلا بهش توجهی ندارم(انحراف جزیی به سمت راست در ترمز های شدید با سرعت بالا)

Pourya-pc
05-06-2015, 11:29
شما 6000 تا رفتی تقریبا...کجای ماشین به صدا افتاده؟

تا الان هیچ صدای اضافی توی اتاق نیست .

ایراد به احتمال زیاد باید از یونیت ترمز باشه که چون تمام محصولات ایران خودرو مشترک استفاده می کنند پس بین بفیه هم اپیدمی هست
دقیقا همین ایراد را من در حال حاضر روی یک محصول دیگه همین شرکت حس می کنم ولی خوشبختانه اصلا بهش توجهی ندارم(انحراف جزیی به سمت راست در ترمز های شدید با سرعت بالا)

باید یه تیپ ۵ مدل پایین سوار بشم تا ببینم تفاوتی در کار هست یا نه . یکی از همکارانم ۲۰۷ مدل ۹۰ داره ایشونم میگه موقع ترمزناگهانی در سرعت بالا کمی تعادل ماشین بهم میخوره .
یه جواریی چون سازمان این ماشین تخم مرغی شکل هست و پوزه ماشین کوتاهه میتونه توجیه کننده باشه . مخصوصا درباره موضوع هندلینگش که خیلی خوبه ولی اگر تیز فرمون بدید به راحتی چپ میکنه و چنتا ملق میزنه .

Arashdn
10-06-2015, 08:43
سلام
من یه دونه 206 صندوق دار V8 تحویل مرداد نوشتم.
خدا کنه کیفیت اونم خوب باشه.
از دوستان کسی تجربه ای از این مدل داره؟
به خصوص در مورد نرم بودنش ، جاداری و... تو ماشین برام مهم نیست اما نرم بودنش چرا ، که از خیلی ها شنیدم خوب نیست :n03:

ess_1362
10-06-2015, 18:49
206 کلا ماشین نرمی نیست(طبق تجربه میگم)
جاداریش هم برای یک خانواده 2 نفر و نیمه خوبه اگر نفرات خانواده بیشتر شد یا اون نصف نفر فسقلی تبدیل شد به یک نفر مشکل ساز میشه
سایر موارد فنیش هم من مثبت ارزیابی می کنم بجز کیفیت تزیینات داخلی

Arashdn
10-06-2015, 19:13
کلا ماشین نرمی نیست(طبق تجربه میگم)
چه بد ....

جاداریش هم برای یک خانواده 2 نفر و نیمه خوبه اگر نفرات خانواده بیشتر شد یا اون نصف نفر فسقلی تبدیل شد به یک نفر مشکل ساز میشه
الان 2 ساله ماتیز دارم ، هر مشکلی که داشتم مشکل جا نبوده ، تو دو سال فک کنم جمعا 5-6 بار از صندلی پشت استفاده نشده ......

سایر موارد فنیش هم من مثبت ارزیابی می کنم بجز کیفیت تزیینات داخلی
ظاهر اصلا برام مهم نیست اما امکانات مهمه ، مثلا موارد ریزی: مثل بالابر شیشه اتوماتیک ، دو حالته بودن دسته راهنما و نشون دادن دما و ....

مثلا تو ال90 که صندوق عقب باز کن نداره معتقدم یه ایراد اساسیه.....

ArashMiniStar
10-06-2015, 22:26
چه بد ....

الان 2 ساله ماتیز دارم ، هر مشکلی که داشتم مشکل جا نبوده ، تو دو سال فک کنم جمعا 5-6 بار از صندلی پشت استفاده نشده ......

ظاهر اصلا برام مهم نیست اما امکانات مهمه ، مثلا موارد ریزی: مثل بالابر شیشه اتوماتیک ، دو حالته بودن دسته راهنما و نشون دادن دما و ....

مثلا تو ال90 که صندوق عقب باز کن نداره معتقدم یه ایراد اساسیه.....
یعنی جا ماتیز از 206 بیشتره !؟ :| ن اینطورم نیستا تو ماتیزم 5 نفر بشینن اذییت میشن

Arashdn
11-06-2015, 05:33
یعنی جا ماتیز از 206 بیشتره !؟ :| ن اینطورم نیستا تو ماتیزم 5 نفر بشینن اذییت میشن

من نگفتم ماتیز یزرگتره....
گفتم تو ماتیز به این کوچیکی مشکل جا ندارم ، 206 که از اونم بزرگتره ، پس مشکلی پیش نمیاد...

عموما ماشینم تک نفره یا دو نفره هست ....

Pourya-pc
11-06-2015, 10:32
من نگفتم ماتیز یزرگتره....
گفتم تو ماتیز به این کوچیکی مشکل جا ندارم ، 206 که از اونم بزرگتره ، پس مشکلی پیش نمیاد...

عموما ماشینم تک نفره یا دو نفره هست ....

SD از هاچبک خیلی نرمتره . ولی بازم کمک های جلوش میکوبه . میشه عوضشون کرد و مدل بهتر انداخت . تعویض لاستیک ها هم بی تاثیر نمیتونه باشه .فضای داخلشون هم یکی هست و هیچ تفاوتی نداره .

Arashdn
11-06-2015, 17:57
SD از هاچبک خیلی نرمتره . ولی بازم کمک های جلوش میکوبه . میشه عوضشون کرد و مدل بهتر انداخت . تعویض لاستیک ها هم بی تاثیر نمیتونه باشه .فضای داخلشون هم یکی هست و هیچ تفاوتی نداره .

دقیقا به همین دلیل هم SD نوشتم ، چون صندوق عقب واسم خیلی مهم نیست ، اما همه گفتن اس دی نرم تره و منم رفتم سراغش...
امیدوارم در حد ال90 و پراید نرم باشه اقلا .....

سری اس دی خرابی هاشون چجوریه؟ ایشالا که دردسر ساز نیستن؟

ArashMiniStar
12-06-2015, 02:37
دقیقا به همین دلیل هم SD نوشتم ، چون صندوق عقب واسم خیلی مهم نیست ، اما همه گفتن اس دی نرم تره و منم رفتم سراغش...
امیدوارم در حد ال90 و پراید نرم باشه اقلا .....

سری اس دی خرابی هاشون چجوریه؟ ایشالا که دردسر ساز نیستن؟
شک نکن انتخاب خوبیه
از پرایت بهتره نرمیش
ال 90 نمیتونم بگم ولی سخت نگیر 206 اونقد مزیت داره ک بتونی فاکتور بگیری
لاستیک خوب و نرم فقط بنداز

alpha007
21-07-2015, 09:25
با خوندن پست هاي صفحه اول اين مطلبو ميزارم:
متأسفانه صفحه نمايش وسط داشبورد 206 هاي جديد رو كروز مرتب داره به اصطلاح خودش آپديت ميكنه و يه چيز جديد روش ميزاره. اين با انواع فرانسوي اون كه كارش نمايش اطلاعات كامپيوتر ماشينه تحت هيچ عنوان قابل رقابت نيست. بازي با تاريخ و ساعت و تراك پخش و دنده عقب و هزار تا مورد ديگه كه 100 تاش يكي نميشه...
تو (شركت كروز) حتي قالب محصولات فرانسوي رو بعد از اين همه سال نتونستي توليد كني! بعد مياي تريپ كامپيوتر ميزني؟!
تريپ كامپيوتر يا نمايش ساعت پرايد؟ خودت بگو كدومش؟ كه مشتري هات سردرگم نشن موقع ديدن اين صفحه نارنجي و اون رو با تايپ بي اشتباه نگيرن...
جداً جاي تأسف داره
شركتهاي توليدكننده ايراني تو ارائه محصولاتشون اون صداقت لازم رو نداشته و ندارن

mohsen206206
24-07-2015, 17:00
با خوندن پست هاي صفحه اول اين مطلبو ميزارم:
متأسفانه صفحه نمايش وسط داشبورد 206 هاي جديد رو كروز مرتب داره به اصطلاح خودش آپديت ميكنه و يه چيز جديد روش ميزاره. اين با انواع فرانسوي اون كه كارش نمايش اطلاعات كامپيوتر ماشينه تحت هيچ عنوان قابل رقابت نيست. بازي با تاريخ و ساعت و تراك پخش و دنده عقب و هزار تا مورد ديگه كه 100 تاش يكي نميشه...
تو (شركت كروز) حتي قالب محصولات فرانسوي رو بعد از اين همه سال نتونستي توليد كني! بعد مياي تريپ كامپيوتر ميزني؟!
تريپ كامپيوتر يا نمايش ساعت پرايد؟ خودت بگو كدومش؟ كه مشتري هات سردرگم نشن موقع ديدن اين صفحه نارنجي و اون رو با تايپ بي اشتباه نگيرن...
جداً جاي تأسف داره
شركتهاي توليدكننده ايراني تو ارائه محصولاتشون اون صداقت لازم رو نداشته و ندارن
سلام
اگه ممکنه تفاوتهای ال.سی.دی تایپ B رو با MFDهای جدید ، بفرمایید؟
ممنون.

Pourya-pc
25-07-2015, 10:54
یه نکته جدید درمورد سیستم جدید برق اکومکس بگم که شاید جالب باشه .
چندوقت پیش لامپ پروژکتور جلو سوخت . وقتی پروژکتور رو روشن میکردم روی صفحه کیلومتر علامت پروژکتور که چراغ سبزرنگ هست و مشخص میکنه پروژکتور روشنه یا نه شروع به چشمک زدن میکرد . این یعنی یه مشکل توی پروژکتور هست و با تعویض لامپ مشکل حل شد .
بازهم چندروز پیش که بارندگی بود چراغ راهنمای عقب سوخت . موقع راهنمای راست ( سمتی که چراغ سوخته بود ) خیلی تند راهنما میزد . این علایم یه مزیت این سیستم هست که شما متوجه اختلال در سیستم ماشینتون باشید .

alpha007
27-07-2015, 22:41
سلام
اگه ممکنه تفاوتهای ال.سی.دی تایپ B رو با MFDهای جدید ، بفرمایید؟
ممنون.

سلام
ال سی دی تایپ بی چندیدن و چند پارامتر ارسال شده از طرف ecu که ثانیه ای آپدیت میشه رو برای راننده به نمایش میزاره
مثل مسافت قابل پیمایش با مقدارسوخت داخل باک
سرعت متوسط
مصرف سوخت لحظه ای
متوسط مصرف و ....
mfd خودروهای ایرانیزه به این شکل نیست چون ماشین اصلا مولتی پلکس نیست
موارد بالا که گفتم از خصوصیات ecu های bosch هستش که بالفطره این آپشنها رو داره ولی ecu نصب شده روی 206 های الان این آپشنها رو نداره و نمیتونه داشته باشه
آپشن زیاده برای اسم بردن:
سنسور نور
باران
نصب سنسورهای دیگه
همگی در ecu های bosch قابل تعریفه که در خودروهای ایرانی اینطور نیست
موفق باشید

mohsen206206
27-07-2015, 22:46
سلام
ال سی دی تایپ بی چندیدن و چند پارامتر ارسال شده از طرف ecu که ثانیه ای آپدیت میشه رو برای راننده به نمایش میزاره
مثل مسافت قابل پیمایش با مقدارسوخت داخل باک
سرعت متوسط
مصرف سوخت لحظه ای
متوسط مصرف و ....
mfd خودروهای ایرانیزه به این شکل نیست چون ماشین اصلا مولتی پلکس نیست
موارد بالا که گفتم از خصوصیات ecu های bosch هستش که بالفطره این آپشنها رو داره ولی ecu نصب شده روی 206 های الان این آپشنها رو نداره و نمیتونه داشته باشه
آپشن زیاده برای اسم بردن:
سنسور نور
باران
نصب سنسورهای دیگه
همگی در ecu های bosch قابل تعریفه که در خودروهای ایرانی اینطور نیست
موفق باشید
مصرف سوخت رو بیشتر داره از mfd
البته گویا پیش بینی شده روشون،
که شاید با آپدیتهای بعدی اضافه بشه.
البته mfd. غیراز اینا با موبایل ست میشه،
همینطور نمایش کامل اطلاعات موزیک و پخش

alpha007
29-07-2015, 08:51
مصرف سوخت رو بیشتر داره از mfd
البته گویا پیش بینی شده روشون،
که شاید با آپدیتهای بعدی اضافه بشه.
البته mfd. غیراز اینا با موبایل ست میشه،
همینطور نمایش کامل اطلاعات موزیک و پخش
اصلا نميخوام بگم كدوم بهتره كدوم بد. كاري به اين چيزاش ندارم
اطلاعات ديسپلي بدليل قابليت مولتي پلكس بودن و دريافتشون از ecu ئه
كه شكر خدا ايراني سازي جفت اينها رو از هستي ساقط كرده .206 توليد داخل اين قابليت و بسياري از قابليتهاي ديگه رو نداره. به اين شكل اطلاع رساني بشه بهتره بنظرم.
ديگه مطلب واضح و مشخصيه ادامه دادن به اين بحث بي معنيه

alpha007
29-07-2015, 09:19
واقعيت گوياتر از چيزيه كه نياز به توضيح اضافه داشته باشه. اوضاع خرابتر از صحبت روي آپشن هاي يه خودروي ايرانيه!!!
كيه كه بگه ايراني سازي تو اين ماجرا دخيل نيست؟
چرا قبلاً از اين داستانها نداشتيم؟ :

Pourya-pc
29-07-2015, 09:34
اصلا نميخوام بگم كدوم بهتره كدوم بد. كاري به اين چيزاش ندارم
اطلاعات ديسپلي بدليل قابليت مولتي پلكس بودن و دريافتشون از ecu ئه
كه شكر خدا ايراني سازي جفت اينها رو از هستي ساقط كرده .206 توليد داخل اين قابليت و بسياري از قابليتهاي ديگه رو نداره. به اين شكل اطلاع رساني بشه بهتره بنظرم.
ديگه مطلب واضح و مشخصيه ادامه دادن به اين بحث بي معنيه
دوست عزیز ممنون از نظراتتون . اگر توضیح کامل بدید که چه قابلیت هایی رو از دست داده هم من سپاسگذارتون میشم و هم دوستان اطلاعاتشو بالا میره . من تیپ ۶ مدل ۹۱ داشتم که واقعا اشکم رو درآورد و هرروز در نمایندگی بودم با خرج های کلان . اما الان حدود ۱۵ هزارتا بدون سرسوزنی مشکل و از همه مهمتر هیچ صدایی توی اتاق ندارم . به ندرت در خودروهای داخلی دیده میشه . مخصوصا در شرایط فعلی . به زودی عکس های سورن رو میزارم تا ببینید تفاوت کجاست و کیفیت مافوق آشغال سورن بدرد هیچی نمیخوره .

ویرایش :
من اصلا دلایل این اشخاص که نظر دادند رو قبول ندارم چون واقعا حرف بی خود زدن . بیشترین مشکل ۲۰۶ دیسک و صفحه هست که با تعویض بهتر میشه چون بازم جنس اصل نمیندازن کاملا درست نمیشه . ولی به هرحال خوبه . اگر مردم یکدست بودن ماشین نمیخریدن خیلی خوب میشد ولی سالهاست وضع همینه و بدترم میشه .

alpha007
29-07-2015, 21:50
درسته . دلیل گستاخی خودروساز حمایت های بی دریغ مردمه که البته از سر ناچاری رو به سمت این شرکتها میارن و اونها هم خیلی خوب میتازونن
دوست من واقعا نمیخوام درباره تفاوتهای تیپ 5 تولید الان و تولید قبل صحبت کنم خودت که تیپ 6 داشتی میدونی منظورم چیه. اینکه مرتب مشکل پیدا میکرد هم قضیه ش اینه که خودروهای تولیدی داخل مثل تخم مرغ شانسی میمونه که متاسفانه شانس شما بد در اومده.
ایشالا چرخ این یکی (حالا هر جوری که هست. خوب یا بد) بچرخه برات

ArashMiniStar
30-07-2015, 00:12
206 از همون اولا ک تولید شد متاسفانه ی روند نزولی طی کرد(کیفیتی) چون ایران فرغون کم کم قطعاتش رو ایرانی و ات اشغال کرد
206 های چند سال اول واقعا خوب بودن
البته این مورد برای همه ماشینای ایران فرغون صادقه

mohsen206206
30-07-2015, 13:37
دیسپلی و صفحه نمایش و سیستم برق (اکومکس) و... کاره ایرانخودرو نیست،
کار یه شرکت نسبتامعتبر کره ای هست، که به سفارش ایرانخودرو ساخته.
درسته که عیب دیسک صفحع دارن، عیبها هم باید گفته بشه، ولی دیگه نباید ما بیایم حسنهای ماشین رو هم عیب تلقی کنیم

ArashMiniStar
30-07-2015, 14:00
درسته که عیب دیسک صفحع دارن، عیبها هم باید گفته بشه، ولی دیگه نباید ما بیایم حسنهای ماشین رو هم عیب تلقی کنیم
سایت کروز تولید کننده بخشی از قطعات ایران فرغون

mohsen206206
30-07-2015, 14:54
سلام دوستان،
آیا 206های جدید، نشانگر فول یا خالی بوذن روغن دارن؟
منظوزم بخشی است که بصورت خطهای تیره یا مربع نشان داده میشه.
ماشین من نشون نمیده جیزی

alpha007
30-07-2015, 22:40

صفحه نمایش و برق 206 های ایرانی کار شرکت کروزه
کلیه قطعات چین و اسمبل توسط این شرکت انجام میشه

ArashMiniStar
31-07-2015, 01:29
سلام دوستان،
آیا 206های جدید، نشانگر فول یا خالی بوذن روغن دارن؟
منظوزم بخشی است که بصورت خطهای تیره یا مربع نشان داده میشه.
ماشین من نشون نمیده جیزی
گیج روغن الکترونیکی نداره

mohsen206206
06-08-2015, 22:10
سلام دوستان.
مصرف سوخت شهری 206 چقدره؟
برامن حدوده 11 لیتر سوزونده،
بنظرتون زیاد نیست؟
البته ماشینم 800کیلومتر تا حالا کار کرده.
با بالا رفتن کارکرد، نهایتا چند درصد ممکنه از مصرف سوخت کنونی کم بشه؟
موچکر

bas ali
07-08-2015, 06:48
سلام دوستان.
بنظرتون زیاد نیست؟
موچکر
من 206 مدل 80 دارم تیپ 1 ، صده ای 8 تا 8.5 با کولر میسوزونه
البته کم گاز رانندگی میکنم

Pourya-pc
08-08-2015, 10:08
سلام دوستان.
بنظرتون زیاد نیست؟
موچکر

مصرف شما به شدت بالاست . چجوری متوجه شدید ۱۱ لیتر میسوزونه ؟ من با کولر مثل دوستمون که ۸۰ دارن توی شهر ۸.۵ میسوزونم .

ArashMiniStar
08-08-2015, 12:46
مصرف شما به شدت بالاست . چجوری متوجه شدید ۱۱ لیتر میسوزونه ؟ من با کولر مثل دوستمون که ۸۰ دارن توی شهر ۸.۵ میسوزونم .

اگه بیشتر بسوزونه در حد صدی 12 13 مشکل از کجاست؟ میتونه از نحوه رانندگی باشه؟

Pourya-pc
08-08-2015, 17:46
اگه بیشتر بسوزونه در حد صدی 12 13 مشکل از کجاست؟ میتونه از نحوه رانندگی باشه؟

شکی نیست که نحوه رانندگی در مصرف سوخت بسیار موثره . من هر ماشینی داشتم طبق تعرفه کمپانی بنزین سوزونده ( از پراید و الی غیره ) ولی بعضیا هر ماشینی بهشون بدی میگن مصرفش بالاست . یا خطای مصرف دارن یا در رانندگی بی جهت پدال گاز رو فشار میدن .

mohsen206206
08-08-2015, 19:03
شکی نیست که نحوه رانندگی در مصرف سوخت بسیار موثره . من هر ماشینی داشتم طبق تعرفه کمپانی بنزین سوزونده ( از پراید و الی غیره ) ولی بعضیا هر ماشینی بهشون بدی میگن مصرفش بالاست . یا خطای مصرف دارن یا در رانندگی بی جهت پدال گاز رو فشار میدن .

ممنون دوستان از توجهتون،
برای اندازه گیری از روش کامل پرکردن باک و مجدد پر کردن و تقسیم بر کیلومتر بدست آوردم،
رانندگی هم که ماشین در حال آب بندیه، همیشه با سرعت کم راندم،
سوخت بالا بخاطر چه عواملی میتونه باشه؟
چ کارهایی میتونم برای اصلاحش انجام بدم؟

Pourya-pc
09-08-2015, 10:31
ممنون دوستان از توجهتون،
برای اندازه گیری از روش کامل پرکردن باک و مجدد پر کردن و تقسیم بر کیلومتر بدست آوردم،
رانندگی هم که ماشین در حال آب بندیه، همیشه با سرعت کم راندم،
سوخت بالا بخاطر چه عواملی میتونه باشه؟
چ کارهایی میتونم برای اصلاحش انجام بدم؟

نام تاپيک: ‌ پــــــژو 206 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Life24
21-09-2015, 00:01
سلام
206 تیپ 5 تحویل اردیبهشت با قیمت 37 میلیون.
کارکرد 5 هزار تا :

1- باز نشدن درب راننده از روز اول.
2-مشکل دمای آب و چسبیدن اون تا خط قرمز!
3-نشت روغن(معلوم نیست از کجاست اما فکر کنم از سمت گیربکس باشد)
4- خرابی واشر قالپاق و روغن ریزی از اون ناحیه
5- خرابی و صدا از سمت گیربکس
6-پاره شدن تسمه دینام و معیوب بودن یک قطعه به نام هرزگرد دینام
7- مصرف بالا

از نظر من شتاب و سرعت ش هم حرفی برای گفتن نداره.

mf.designing
23-10-2015, 15:37
سلام
صاحب قبلی ماشین کد امنیتی رو گم کرده و به من نداده ! الان به خاطر تعمیرات ضبط صوت از کار افتاده ! چطوری اون کد رو میشه پیدا کرد ؟! مدل 93 هست. خواستم بپرسم که اون کد دقیقا چطوری به مشتری ارائه میشه ؟! منظورم اینه کارته ، رو برگ سنده ، کاغذیه یا ...؟!
مورد بعدی هم اینکه کلید دوم رو گم کرده ! برای اون چیکار باید بکنم ؟!

Pourya-pc
24-10-2015, 07:31
سلام
صاحب قبلی ماشین کد امنیتی رو گم کرده و به من نداده ! الان به خاطر تعمیرات ضبط صوت از کار افتاده ! چطوری اون کد رو میشه پیدا کرد ؟! مدل 93 هست. خواستم بپرسم که اون کد دقیقا چطوری به مشتری ارائه میشه ؟! منظورم اینه کارته ، رو برگ سنده ، کاغذیه یا ...؟!
مورد بعدی هم اینکه کلید دوم رو گم کرده ! برای اون چیکار باید بکنم ؟!
کدش ۴ تا ۱ هست .

mf.designing
24-10-2015, 12:05
کدش ۴ تا ۱ هست .

ممنون داداش
در مورد کد سوئیچ چی ؟! کدی داره ؟! چون کلید دوم رو صاحب قبلی ماشین گم کرده میخوام ببینم از کجا میتونم تهیه کنم ؟!

Pourya-pc
24-10-2015, 18:06
ممنون داداش
در مورد کد سوئیچ چی ؟! کدی داره ؟! چون کلید دوم رو صاحب قبلی ماشین گم کرده میخوام ببینم از کجا میتونم تهیه کنم ؟!
باید برید نمایندگی تا از روی شماره موتور براتون درخواست بزنن تهران و کد کلید رو بفرستن .

George Shelly
09-05-2016, 23:24
سلام آقا پوریا ..
من بودجه تیپ 2 رو دارم و اولین بارم هست میخوام ماشین بگیرم .
به نظرت تیپ 2 کم نمیاره یا برای من مناسبه ؟

mahdi_ctr
22-06-2016, 14:03
سلام
206 تیپ 5 تحویل اردیبهشت با قیمت 37 میلیون.
کارکرد 5 هزار تا :

1- باز نشدن درب راننده از روز اول.
2-مشکل دمای آب و چسبیدن اون تا خط قرمز!
3-نشت روغن(معلوم نیست از کجاست اما فکر کنم از سمت گیربکس باشد)
4- خرابی واشر قالپاق و روغن ریزی از اون ناحیه
5- خرابی و صدا از سمت گیربکس
6-پاره شدن تسمه دینام و معیوب بودن یک قطعه به نام هرزگرد دینام
7- مصرف بالا

از نظر من شتاب و سرعت ش هم حرفی برای گفتن نداره.

دقیقا ماشن منم با همین مشخصات مشکلات زیادی داشت از روز اول
اول صدا از گیربکس
بعد پاره شدن تسمه دینام
مشکل صفحه کلاج
روغن ریزی
لرزش بی مورد ماشین
مصرف بالا

البته من اول 94 گرفتم تا الان 34 تا باهاش راه رفتم واین مشکلات رو دونه دونه بردم نمایندگی و حل کردم ولی چرا باید ماشین صفر کیلومتر این همه ایراد داشته باشه
با چه انگیزه ای از مصرف کننده میخوان کالای ایرانی بخره؟
من که با خودم عهد کردم دیگه سمت ماشین داخلی نرم حتی مدل های پایین ماشین های خارجی شرف دارن به محصولات بی کیفیت داخلی