PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بنظر شما اولین ماشین پراید باشه یا سمند؟

arash96
17-05-2015, 22:24
سلام بچه ها من 13 تمن دارم تا حالا رانندگی نکردم فقط گواهینامه گرفتم بنظرتون یه پراید بگیرم یا 10 تمن دیگه وام بگیرم سمند بگیرم یا همون پراید؟ فقط با 13 تمن پراید تمیز میتونم بگیرم؟ فرمان هیدرولیکم باشه؟

NEED FOR PC
17-05-2015, 22:58
سلام بچه ها من 13 تمن دارم تا حالا رانندگی نکردم فقط گواهینامه گرفتم بنظرتون یه پراید بگیرم یا 10 تمن دیگه وام بگیرم سمند بگیرم یا همون پراید؟ فقط با 13 تمن پراید تمیز میتونم بگیرم؟ فرمان هیدرولیکم باشه؟

والا رشت گیر میاد محل شمارو نمیدونم.

گواهینامه داشتن مهم نیست ! مهم دست فرمونه که با ساییدگی و مالیدگی ایجاد میشه پس همون پراید رو بگیر با خیال راحت بکوب:n33:

Khan gholi
18-05-2015, 01:20
به نظرم من اگر بیشترش توش شهری هست, 100% پراید
1_با توجه به بودجه که دارید خرج کمتری داری
2_پسر شوماخر هم باشید چند بار حالا چه کوچیک باشه تصادف خواهی کرد
3_ماشین به مراتب راحتی هست برای رانندگی
فرمون هیدرولیک هم اگر شهرتون زیاد ترافیک داره و جا پارک کم داره حتما بگیرید

arash96
05-06-2015, 17:08
بچه ها فرقی میکنه که ماشین اول رو پراید بگیرم یا سمند؟ من که خوشم از پراید نمیاد تا 22 تمن میخوام بدم سمند، مگه رانندگی همون رانندگی نیست فرقی میکنه سمند و پراید برا بار اول شروع کنی؟

arash96
05-06-2015, 20:24
کسی نیست جواب بده

osmaan
05-06-2015, 21:00
سلام هزینه تعمیرات و صافکاری رو هم باید در نظر بگیری که خوب سمند گرونتر از پراید هست اما اگر میخوای چند سالی داشته باشی و مسافرت هم بری من باشم سمند میگیرم و اون اوایل توی رانندگی خیلی مراعات میکنم اما بجاش مطمئنم که اگر تصادف کنم احتمال سالم موندنم بیشتره

arash96
05-06-2015, 21:33
دستت درد نکنه همون سمند رو میگیرم

ولی بچه ها من تازه گواهینامه گرفتم مشکلی نداره ماشین سمند باشه :n13:رانندگی باهاش سخت نیست برا من که اولین باره :n36:

NEED FOR PC
05-06-2015, 21:51
دستت درد نکنه همون سمند رو میگیرم

ولی بچه ها من تازه گواهینامه گرفتم مشکلی نداره ماشین سمند باشه :n13:رانندگی باهاش سخت نیست برا من که اولین باره :n36:

اتفاقا برای همون گفتم پراید. کلا سمند دید عقب نداره، جلو هم که بازوهاش نصف دید رو گرفته شما باید یک ماشین کوچک تهیه کنید تا چهارچوب ماشین دستتون بیاد،بنظرم بهترین انتخاب یک هاچبک مدل 86 یا 85 هست کم خرج و کوچک حدود 14 تا 15 تومن.. کلشو از اول بازسازی کنید از یک سیم کشی سمند ارزون تر در میاد، باید منطقی فکر کرد بنظرم

osmaan
05-06-2015, 23:21
من خودم از سمند پدرم شروع کردم!

neopersia
11-06-2015, 23:37
من خودم از سمند پدرم شروع کردم!

یادش بخیر، منم از ده چرخ کمپرسی بابام شروع کردم، توی معدن باهاش کار میکردم :n02::n02::n02: اما دلیل نمیشه که برای شروع مناسب باشه!
برای شروع رانندگی مسلما پراید بهترین گزینه هست. سمند هم از نظر رانندگی مشکل تر هست و هم مخارج خیلی بیشتری نسبت به پراید داره. هم از نظر بدنه، هم زیربندی و هم مخصوصا از نظر موتور گرونتره.
ضمناً من اصلن هم عاشق پراید نیستم اما گزینه مناسبی برای شروع رانندگی (در شهر) هست.

ArashMiniStar
12-06-2015, 01:07
من یه سال پیش گواهینامه گرفتم با تیپ 2 206 شروع کردم الانم sd v8 دارم تا حالا تصادفم نکردم با رانندگیم ک همیشه لایی میکشم ولی مثلا امروز ی مینی بوسه ای به گلگیرم مالید در رفت :| خلاصه دلیل نمیشه بگی حتما تصادف میکنی یا نمیکنی من خودم خیلی رعایت میکردم تا چندین ماه ک دستم بیاد همه چی

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

ArashMiniStar
12-06-2015, 01:10
ی چیز بگم سمند بگیری شک نکن تو پارک کردن ها اینا میمالونی چون بزرگه
بهترین گزینه هاچ بکه فقط رعایت کن چپ نکنی[emoji3]

ArashMiniStar
12-06-2015, 01:13
سلام هزینه تعمیرات و صافکاری رو هم باید در نظر بگیری که خوب سمند گرونتر از پراید هست اما اگر میخوای چند سالی داشته باشی و مسافرت هم بری من باشم سمند میگیرم و اون اوایل توی رانندگی خیلی مراعات میکنم اما بجاش مطمئنم که اگر تصادف کنم احتمال سالم موندنم بیشتره
میشه بیمه بدنه کرد کاری ک من کردم
خیالت راحت میشه
بی شک ی ماشین با ترمز abs حتی برای راننده تازه کار بهتر و مطمعن تره
البته ب شرطی ک مثلا قبلش توجیح شده باشه ک ترمز زد نترسه ول کنه بخاطر ضربه پدال [emoji53] تمرین تو جای خلوت راه حلشه با 100 تا اصن بزن کامل رو ترمز هیچی نمیشه ولی کافیه abs نداشته باشه ب فنا میری[emoji14]

arash96
16-06-2015, 11:45
ممنونم بچه ها پس با این حساب همون پراید بهتره

Arashdn
16-06-2015, 18:53
من خودم الان 1.5 ساله که رانندم.
با ماتیز شروع کردم و ثبت کردم واسه 206SD .
به نظر منم ماشین کوچیک بهتره
از طرفی پراید هم صافکاریش ارزونه و هم قطعاتش حتی تو بقالی هم پیدا میشه
تصادف هم که داشته باشه خرجش خیلی کمه.
فقط سعی کن مدل ABS دارش رو گیر بیاری

Arashdn
16-06-2015, 19:19
تکراری
حذف شود