PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيستم هاي فروشگاهي

Pejvak61
17-05-2015, 14:47
سلام. اول از همه از مديران محترم اين بخش ميخوام در صورتيكه موضوع در جاي مناسبي مطرح نشده اطلاع بدن يا به مكان مناسب هدايت كنن.

و اما موضوع :
من قصد دارم فروشگاهي را راه بندازم كه داراي خصوصياتي است كه در ادامه ذكر خواهم كرد. خودم در حال حاضر نظرم روي سيستم opencart هست. البته بعضي از دوستان پيشنهاد استفاده از perstashop را هم دادن.
از اونجا كه وقت زيادي هم ندارم و افرادي هم كه اطلاعات خوبي در اين زمينه دارن را نميتونم به راحتي پيدا كنم ترجيح دادم اينجا مطرح كنم بلكه به جواب مناسب برسم.

همونطور كه ميدونيد داشتن طبقه بندي براي محصولات و ورود اطلاعات هر محصول و وجود پروسه سفارش و نحوه پرداخت و حمل بار جزو امكانات بديهي اينطور وب سايتهاست و اكثراً اين حداقل ها را دارن.
اما نيازهاي جديد و خاص تري هم هستن كه عبارتند از:

1- داشتن طبقه بندي اصلي و فرعي مثلاً در طبقه بندي اصلي نوع كالا از قبيل نوشيدني ها، لبنيات، فرآورده هاي گوشتي و ... مد نظر منه و در طبقه بندي فرعي تاريخ انقضاي كالاها مورد نيازه.
2- آيا ويژگيهاي هر كالا با توجه به نوع طبقه آن قابل تعريف است؟ مثلاً مشخصات يك تبلت با يك اتوي بخار قطعاً تفاوت داره و بايستي فيلدهاي ويژگيهاي هر كالا در هر طبقه با طبقه ديگر فرق بكنه.
3- امكان مقايسه هر كالا با كالاهاي ديگر به تعداد محدود، وابسته به نوع طبقه وجود داشته باشه.
4- اين امكان براي مدير سايت وجود داشته باشه كه مشخصات مورد نياز براي عضويت كاربران را تعيين كنه. مثلاً براي وب سايت ما در گام اول تنها ايميل يا شماره تلفن و انتخاب كلمه عبور مناسب كافيه و براي ثبت سفارش امكان تكميل اطلاعات حساب كاربري توسط كاربر از قبيل نام و نام خانوادگي و آدرس وجود داشته باشه.

البته نيازهاي ديگري هم هستن كه فعلاً در فاز اول خيلي واردشون نميشم.

من با تحقيقاتي كه انجام دادم نزديك ترين گزينه را به نيازم تونستم در opencart پيدا كنم و در همين رابطه وب سايتي ايراني را پيدا كردم كه اقدام به ارائه افزونه هاي فارسي شده نموده و حتي پشتيباني هم كرده و من قصد دارم از همونها اين افزونه ها را خريداري كنم.

اما مايلم نظر دوستان را درباره اينكه كدوم سيستم ميتونه بيشتر نيازهامو برطرف كنه بدونم.

در ضمن از دوستاني كه با سيستم opencart آشنايي دارن ميپرسم كه آيا خريدن تمپليت هاي آماده و ريسپانسيو تجاري از وب سايت اصلي opencart و تركيبش با ورژن فارسي شده اش مشكلي براي من ايجاد نميكنه؟ مثلاً من يك تم خيلي خوب براي اين متظور پيدا كردم كه مدعي است براحتي rtl languages را پشتيباني ميكنه. اما نميدونم آيا ميشه با ورژن فارسي شده اش تركيبش كرد؟ و در ضمن نوشته شده كه با انواع مختلف مرورگرها كار ميكنه فقط از IE8 و پايين تر پشتيباني نميكنه. آيا اين مشكلي ايجاد ميكنه؟