PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید کیس تا 2500000

puya2010
16-05-2015, 12:42
سلام به همه دوستان عزیز

خب دوستان یه بودجه حول و حوش 2.500.000 دستم اومده که میخوام خرج بازی و سرگرمی کنمش

الان ps4 و xbox one حول و حوش 1.500.000 هستش که خوب کمتر از بودجه من هستش و مورد مناسبی میتونه باشه

اما بازی هاشون خیلی گرونه و صد صد و پنجاه یا حتی شاید بیشتر هم میشه و اگه بخوای پنج تا بازی خوب بخری باید پونصد خرج کنی

از طرفی دیگه من بیشتر ترجیح میدم تو اتاقم و با سیستم بازی کنم تا تو اتاق نشیمن و با تلویزیون اصلی خونه ( تو اتاقم تلویزیون ندارم ) که اگه خواستی یه روز تعطیل یا بیکاری کل روز رو بشینی بازی کنی ، مورد ملامت افراد خونه قرار نگیری

از طرفی دیگه مثلا فک کن بخوای بازی های مثل gta 5 رو تو اتاق نشیمن بازی کنی

یه مورد دیگه هم هست اینه که من دوستام زیاد اهل بازی های ویدیویی نیستن که مثلا اگه خواستیم یهو کنسول رو جمع کنیم بریم یه جا تلپ شیم بازی بزنیم ، منظورم اینه پرتابل بودن کنسول زیاد به کارم نمیاد به نظرم

بگذریم:

با این مقدمه نسبتا طولانی یه سیستم میخوام :

واسه گیم در درجه اول و

تماشای فیلم و سریال در درجه دوم و

کار های روزمره مثل گوش دادن به آهنگ و و وبگردی در درجه سوم

مانیتور و موس و کیبورد و غیره دارم و فقط کیس معرفی کنید

در ضمن اگه معتقدید که خرید کنسول ps4 یا xbox یا حتی لب تاپ مخصوص بازی یا حتی تبلت ، فبلت ، اسمارت فون ، نت بوک ، نوت بوک ، یا هرچیزه دیگه ای که قابلیت بازی داره و ارزش خرید بالاتری نسبت به pc داره معرفی کنید لطفا و دلیلتون هم بگید اگه میشه لطفا

MOSTAFA_ABBASI
16-05-2015, 13:04
سلام دوست خوبم
سیستم پیشنهادی ترنجی عالیه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط کارت گرافیکشو به R9 270X تغییر بده میشه مخصوص بازی، خواستی می تونی پاور VS650 هم بخری ولی همین 550 کفایت می کنه.

MOSTAFA_ABBASI
16-05-2015, 13:07
سلام دوست خوبم
سیستم پیشنهادی ترنجی عالیه:
فقط کارت گرافیکشو به R9 270X تغییر بده میشه مخصوص بازی، خواستی می تونی پاور VS650 هم بخری ولی همین 550 کفایت می کنه.
ببخشید من حواسم نبود مانیتور هم دارید.
اگر مانیتور دارید کارت رگافیک GTX 970 رو برای این سیستم بخرید مدل ZOTAC

puya2010
16-05-2015, 15:18
دوست عزیز ممنون از پیشنهادتون
اما فکر نمی کنید که پردازنده i3 کم باشه
آخه الان با بودجه 2.5 میلیون لب تاپ هایی با پردازنده i7 هم هستش

Ali*Reza
16-05-2015, 16:14
سلام.
پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i5 4460 3.2GHz : 570.000
M.B : ASrock H97-Pro4 : 370.000
RAM : Gskill Ripjaws 2*4 1600 CL7 : 270.000
VGA : Zotac GTX 960 Edition 2GB : 860.000
HDD : Western 1TB Blue : 190.000
DVD/RW : 60.000
Power : Corsair VS 650 : 240.000
Case : 90.000
All : 2.650.000

mohammad.1394
16-05-2015, 16:15
سلام به همه دوستان عزیز
خب دوستان یه بودجه حول و حوش 2.500.000 دستم اومده که میخوام خرج بازی و سرگرمی کنمشواسه گیم در درجه اول و

تماشای فیلم و سریال در درجه دوم و

کار های روزمره مثل گوش دادن به آهنگ و و وبگردی در درجه سوم

سلام
سیستم پیشنهادی من

Motherboard: Gigabyte GA-H97-Gaming 3 = 480
CPU: Intel i5-4460 = 570
Graphic Card: MSI Radeon R9 270X Gaming OC 2GB = 780
RAM: G.Skill RipjawsX 2x4GB 1600 CL7 = 270
HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM003 = 180
Power: Green GP600A-HP = 270

total: 2550000

mohammad.1394
16-05-2015, 18:10
کارت گرافیکی که آقای علیرضا نوشتن کمی قوی تر است و سیستم پیشنهادی من بر اساس Geforce

Motherboard: ASUS H97-PRO = 460
Graphic Card: Zotac GTX 960 Edition 2GB = 860
Power: GP600A-HP = 270

total: 2610000

MOSTAFA_ABBASI
16-05-2015, 20:11
دوست عزیز ممنون از پیشنهادتون
اما فکر نمی کنید که پردازنده i3 کم باشه
آخه الان با بودجه 2.5 میلیون لب تاپ هایی با پردازنده i7 هم هستش
به هیچ عنوان
پردازنده هایی که مدنظر شما هست و در لپ تاپ هاست اصلا با نسخه های پی سی قابل مقایسه نیستن.
اونا اکثرا در رنج بین 2 تا 3 میلیون از نوع u یا کم مصرف هستند و تعداد کمی از اونا از نوع hq یا mq هستن که بازم به پردازنده های کور آی 3 دسکتاپ نمی رسن.
در مورد گلوگاه شدن هم این پردازنده تا 980 رو هم به راحتی می تونه ساپورت کنه و فقط در رزولوشن های بالا کم میاره.
قبلا یه مقاله در این رابطه نوشته بودم حتما بخویدش:

puya2010
19-05-2015, 08:58
سلام.
پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i5 4460 3.2GHz : 570.000
M.B : ASrock H97-Pro4 : 370.000
RAM : Gskill Ripjaws 2*4 1600 CL7 : 270.000
VGA : Zotac GTX 960 Edition 2GB : 860.000
HDD : Western 1TB Blue : 190.000
DVD/RW : 60.000
Power : Corsair VS 650 : 240.000
Case : 90.000
All : 2.650.000

سلام
سیستم پیشنهادی من

Motherboard: Gigabyte GA-H97-Gaming 3 = 480
Graphic Card: MSI Radeon R9 270X Gaming OC 2GB = 780
Power: Green GP600A-HP = 270

total: 2550000

کارت گرافیکی که آقای علیرضا نوشتن کمی قوی تر است و سیستم پیشنهادی من بر اساس Geforce

Motherboard: ASUS H97-PRO = 460
Graphic Card: Zotac GTX 960 Edition 2GB = 860
Power: GP600A-HP = 270

total: 2610000

در ابتدا تشکر میکنم از همه دوستان که مشاوره دادند ، دستتون درد نکنه

چند نکته رو میخوام عرض کنم :

تو شهر ما به احتمال زیاد این قطعات همه با هم پیدا نمیشه یا اگه بشه خیلی گرون تر از این مقادیری که دوستان نوشتن ، واسه همین من رفتم به سایت خرید اینترنتی lioncomputer تا بتونم اینترنتی خرید کنم که به این مقاله برخوردم

در این مقاله به این قسمت دقت کنید :

"بدون شک مهمترین قطعه سخت افزاری هر PC گیمینگی کارت گرافیک است،کارت گرافیک سریعتر و قدرتمندتر سرعت اجرای بازی هایمان را بیشتر می کند و میتوانیم تنظیمات گرافیکی بالاتری را اعمال و لذت بیشتری ببریم.به عنوان یک قانون کلی در هنگام خرید سیستم گیمینگ باید تا سر حد ممکن هزینه بیشتری را صرف کارت گرافیک کرد، مگر اینکه به نقطه کاهش بازدهی برسیم،اینجاست که توصیه می شود پول اضافی را صرف سایر قطعات کنید!"

قانون کاهش بازده(بازدهی نزولی)

"بر اساس این قانون در یک سیستم که عوامل مختلفی داریم ،افزایش این عامل‌ها پس از میزان معینی، موجب افزایش کمتر و بازده کمتر می‌شود،نقطه کاهش بازدهی یا بازده نزولی، نقطه ای است که در آن با افزایش عواملی از جمله قیمت ،افزایش کارایی چشمگیری را شاهد نباشیم.

این نقطه همواره ثابت نیست و بطور متناوب و همراه با صنعت پردازنده های گرافیکی و با معرفی محصولات جدید و کاهش قیمت ها ،تغییر می کند.اگر در هنگام خریدهایتان زرنگ باشید در هر زمانی میتوانید این نقطه را بیابید.با این حال برای یک گیمر دنبال کردن بازار میتواند دشوار باشد و از همین رو لیست بهترین کارت گرافیک هایی که خریدشان به صرفه است را در اختیار شما میگذاریم."

به غیر از این ، یک نکته ای که من همیشه در خرید گوشی برای خودم و برای دوستان و آشنایان ( برای مشاوره خرید گوشی میان پیش من :n05:) بهش توجه میکنم اینه که ببینم آیا اون گوشی حباب قیمتش شکسته شده تو بازار یا نه ؟ آیا گوشی مورد نظر تونسته به کف قیمت منصفانش برسه یا نه ؟

حالا با توجه به این دو نکته ، سوال من از دوستانی که سیستم های بالا رو پیشنهاد دادند اینه که آیا در پیشنهاد سیستم ها به این نکته هم توجه کردند یا نه ؟ ( البته می بخشید که این سوالا رو مپرسم چون من برعکس گوشی ها و مشخصات اونها اصن از مشخصات cpu ها و gpu ها و مخصوصا اعداد و شماره های مختلفشون سر در نمیارم:n13: )

puya2010
19-05-2015, 09:15
مورد بعدی اینه که من اگه بتونم بودجه ام رو به سه میلیون برسونم و بخوام حتما تو سیستمم یه core i7 و یه گرافیک gtx 970 باشه ( با توجه به مقاله فوق در مورد کارت گرافیک ) و در عوض ارزون ترین مادر بورد ممکن رو که فقط بتونه این cpu و gpu رو با هم هماهنگ کنه ( مادر بورد که تاثیری در اجرای بازیهای نداره ؟ مگه نه ؟ ) تهیه کنم ، آیا امکانش هست ؟ شما میتونید همچین سیستمی پیشنهاد بدید ؟ ( فعلا dvd rom رو حذف میکنیم )

ضمنا من نمی دونستم که power اینقدر گرونه ، فکر میکردم نهایتا 100 تومن باشه ، نمیشه یه power ارزون تر بست ؟
و در مورد هارد یه سوال داشتم اینه که آیا HDD و SSD تفاوتی در اجرای بازی ها دارند که ملموس باشه ؟ نیاز هست که SSD ببندم ؟؟؟؟
و در مورد رم ، چون رم از قطعات به واقع تاثیر گذار در اجرای بازی ها هستش ، آیا مقدار فوق با سرعت 1600 کفایت میکنه ؟؟؟؟

نکته بعدی نحوه خرید هستش . همونطور که بالا ذکر کردم با توجه به محل سکونتم این قطعات شاید پیدا نشه و باید سفارش بدم که اینجوری یه مقداری خود طرف میگیره و من بهتره همون اینترنتی خرید کنم اما آیا میشه به فروشگاه هایی نظیر lionomputer اعتماد کرد ؟

یه نکته دیگه هم ( چقدر نکته و مورد گفتم :n02: ) اینه که داستان این نسل بندی های cpu و gpu چیه ؟ نکنه من این سیستم رو بخرم و شیش ماهه دیگه کلا نسل مادربورد ها عوض شه ؟ پایه ها و سوکت ها کلا دگرگون شه و به تبع اون نسل cpu ها و gpu ها هم تغییر کنه ؟

NEED FOR PC
19-05-2015, 12:42
پردازنده هایی که مدنظر شما هست و در لپ تاپ هاست اصلا با نسخه های پی سی قابل مقایسه نیستن.
اونا اکثرا در رنج بین 2 تا 3 میلیون از نوع u یا کم مصرف هستند و تعداد کمی از اونا از نوع hq یا mq هستن که بازم به پردازنده های کور آی 3 دسکتاپ نمی رسن.

دیگه خیلی دارین کم لطفی میکنین :n01:

مورد بعدی اینه که من اگه بتونم بودجه ام رو به سه میلیون برسونم و بخوام حتما تو سیستمم یه core i7 و یه گرافیک gtx 970 باشه ( با توجه به مقاله فوق در مورد کارت گرافیک ) و در عوض ارزون ترین مادر بورد ممکن رو که فقط بتونه این cpu و gpu رو با هم هماهنگ کنه ( مادر بورد که تاثیری در اجرای بازیهای نداره ؟ مگه نه ؟ ) تهیه کنم ، آیا امکانش هست ؟ شما میتونید همچین سیستمی پیشنهاد بدید ؟ ( فعلا dvd rom رو حذف میکنیم )

ضمنا من نمی دونستم که power اینقدر گرونه ، فکر میکردم نهایتا 100 تومن باشه ، نمیشه یه power ارزون تر بست ؟
و در مورد هارد یه سوال داشتم اینه که آیا HDD و SSD تفاوتی در اجرای بازی ها دارند که ملموس باشه ؟ نیاز هست که SSD ببندم ؟؟؟؟
و در مورد رم ، چون رم از قطعات به واقع تاثیر گذار در اجرای بازی ها هستش ، آیا مقدار فوق با سرعت 1600 کفایت میکنه ؟؟؟؟

نکته بعدی نحوه خرید هستش . همونطور که بالا ذکر کردم با توجه به محل سکونتم این قطعات شاید پیدا نشه و باید سفارش بدم که اینجوری یه مقداری خود طرف میگیره و من بهتره همون اینترنتی خرید کنم اما آیا میشه به فروشگاه هایی نظیر lionomputer اعتماد کرد ؟

یه نکته دیگه هم ( چقدر نکته و مورد گفتم :n02: ) اینه که داستان این نسل بندی های cpu و gpu چیه ؟ نکنه من این سیستم رو بخرم و شیش ماهه دیگه کلا نسل مادربورد ها عوض شه ؟ پایه ها و سوکت ها کلا دگرگون شه و به تبع اون نسل cpu ها و gpu ها هم تغییر کنه ؟

تاپیکتون چقد طولانی شد !

در مورد اون مقاله فقط ترجمه شده ! شرایط داخل کشور رو در نظر نگرفتند حتی قیمت ها هم به دلار هست بنظرم این ترجمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از همون مقاله رو بخونید بیشتر کمکتون میکنه .

در مورد I7 عرضم به حضورتون که به درد شما نمیخوره و نهایت بتونه 5 فریم از I5 که نصف قیمتش هست بیشتر فریم بگیرید.
در مورد کارت هم دوعدد GTX 960 بصورت SLI مساوی با یک عدد GTX 970 میشه دیگه تصمیم گیری با خودتون که تا چه حد گیم بازی میکنید و تا چند سال انتظار دارید خوب کار کنه و چه تنظیماتی مد نظرتون باشه.

مادربرد هم مهم نیست . asrock anniversary z97 یا giga h97-dh3 خیلی خوب هستند. هردو هم 400 تومن قیمتشونه. دی وی دی رایتر رو حذف کنید چطور میخاین بازیو نصب کنید؟!!
پاور هم دیگه متاسفانه قیمتش رفته بالا اگه کارت gtx 970 بخواین باید 550 وات حداقل تهیه کنید 220 تومن هست اگر هم کارت gtx 960 بگیرین باید پاور حداقل 450 وات تهیه کنید 180 تومن.
در مورد ssd هم خیر تاثیری در اجرای گیم و فریم نداره .
زمانی که ssd استفاده نمیکنید مهم نیست چه رمی هست زیاد ،همون 1600 کافیه.
لیون کامپیوتر معتبر هست اگر قطعات مورد نظر موجود نداشت فروشگاه حسام جان هم خوبه میتونید از اونجا تهیه کنید.

H.Fisher
19-05-2015, 16:49
با سلام
اگر ممكنه چند فروشگاه كه قيمت خوبي داره معرفي كنيد (پيغام خصوصي)

puya2010
20-05-2015, 06:37
دیگه خیلی دارین کم لطفی میکنین :n01:

تاپیکتون چقد طولانی شد !

در مورد اون مقاله فقط ترجمه شده ! شرایط داخل کشور رو در نظر نگرفتند حتی قیمت ها هم به دلار هست بنظرم این ترجمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از همون مقاله رو بخونید بیشتر کمکتون میکنه .

در مورد I7 عرضم به حضورتون که به درد شما نمیخوره و نهایت بتونه 5 فریم از I5 که نصف قیمتش هست بیشتر فریم بگیرید.
در مورد کارت هم دوعدد GTX 960 بصورت SLI مساوی با یک عدد GTX 970 میشه دیگه تصمیم گیری با خودتون که تا چه حد گیم بازی میکنید و تا چند سال انتظار دارید خوب کار کنه و چه تنظیماتی مد نظرتون باشه.

مادربرد هم مهم نیست . asrock anniversary z97 یا giga h97-dh3 خیلی خوب هستند. هردو هم 400 تومن قیمتشونه. دی وی دی رایتر رو حذف کنید چطور میخاین بازیو نصب کنید؟!!
پاور هم دیگه متاسفانه قیمتش رفته بالا اگه کارت gtx 970 بخواین باید 550 وات حداقل تهیه کنید 220 تومن هست اگر هم کارت gtx 960 بگیرین باید پاور حداقل 450 وات تهیه کنید 180 تومن.
در مورد ssd هم خیر تاثیری در اجرای گیم و فریم نداره .
زمانی که ssd استفاده نمیکنید مهم نیست چه رمی هست زیاد ،همون 1600 کافیه.
لیون کامپیوتر معتبر هست اگر قطعات مورد نظر موجود نداشت فروشگاه حسام جان هم خوبه میتونید از اونجا تهیه کنید.

به واقع اگه تفاوت i5 و i7 تو احرای بازی ها فقط 5 فریم هست خب پس من همون i5 رو میخرم و پول بیشتر رو صرف خرید gtx 970 میکنم چون دیگه بودجه ام به gtx 980 نمیرسه

مادر بورد هم که خب در همین حد خوبه
من بازی هام رو اکثرا دانلود میکنم یا از آشنام که بازی مازی زباد داره میگیرم واسه همین فعلا dvd rw نیاز نیست

در مورد ssd هم که شما اشاره کردی که تو اجرای بازی بی فایدست پس اینم بیخیال

بازم اگه نکته ای بود خوشحال میشم عنوان کنید

puya2010
20-05-2015, 07:41

دوستان عزیز همچنان منتظر مشاوره های سبزتان هستیم

(ستاد حمایت از مشاوره گیرندگان p30world )

NEED FOR PC
20-05-2015, 10:20
به واقع اگه تفاوت i5 و i7 تو احرای بازی ها فقط 5 فریم هست خب پس من همون i5 رو میخرم و پول بیشتر رو صرف خرید gtx 970 میکنم چون دیگه بودجه ام به gtx 980 نمیرسه

مادر بورد هم که خب در همین حد خوبه
من بازی هام رو اکثرا دانلود میکنم یا از آشنام که بازی مازی زباد داره میگیرم واسه همین فعلا dvd rw نیاز نیست

در مورد ssd هم که شما اشاره کردی که تو اجرای بازی بی فایدست پس اینم بیخیال

بازم اگه نکته ای بود خوشحال میشم عنوان کنید

والا i5 کلا اهداف ساختش همون گیمینگ بوده!
من نظرم اینه چیپ z97 بگیرین و رم رو هم از همون برند ولی با فرکانس 2400 تهیه کنید در آینده هم اگر ssd تهیه کردید برای افزایش عملکرد کلی سیستم به نفع تون میشه.
درمورد سوکت و پردازنده هم نگران نباشید. عوض که میشن طبق سنت هر ساله اما اصلا تفاوت محسوسی ندارند نسل بعدی، اونطور که از آمار و ارقام پیداست؛ که شما فرضا سال دیگه بگی عجب اشتباهی کردم!
کارت گرافیک هم که این قضیه ها براش پیش نمیاد خیالتون راحت.
وضوح نمایشگرتون چی هست ؟ فول hd ؟

در ضمن برای کارت 970 باید یک کیس تهیه کنید که توش جا بشه ! من کیسی بین پیشنهادات دوستان ندیدم ! اگر قصد خرید مدل معمولی970 از برند زوتک میگیرین حتما یک کیس خنک انتخاب کنید ، البته بار شرکت گرین هم تموم شده و مدل های زیادی تو بازار نیست متاسفانه اونطور که اطلاع دارم اواخر خرداد مدل ها دوباره موجود میشن، به هر حال بنده کیس x3 viper پیشنهاد میکنم که هم خنک هست هم زیبا هم پر از امکانات! 250 تومن . از برند های دیگه هم ارزونتر هست که اطلاعی از خنک کنندگی و امکاناتشون ندارم.

درود:»

puya2010
20-05-2015, 11:21
والا i5 کلا اهداف ساختش همون گیمینگ بوده!
من نظرم اینه چیپ z97 بگیرین و رم رو هم از همون برند ولی با فرکانس 2400 تهیه کنید در آینده هم اگر ssd تهیه کردید برای افزایش عملکرد کلی سیستم به نفع تون میشه.
درمورد سوکت و پردازنده هم نگران نباشید. عوض که میشن طبق سنت هر ساله اما اصلا تفاوت محسوسی ندارند نسل بعدی، اونطور که از آمار و ارقام پیداست؛ که شما فرضا سال دیگه بگی عجب اشتباهی کردم!
کارت گرافیک هم که این قضیه ها براش پیش نمیاد خیالتون راحت.
وضوح نمایشگرتون چی هست ؟ فول hd ؟

در ضمن برای کارت 970 باید یک کیس تهیه کنید که توش جا بشه ! من کیسی بین پیشنهادات دوستان ندیدم ! اگر قصد خرید مدل معمولی970 از برند زوتک میگیرین حتما یک کیس خنک انتخاب کنید ، البته بار شرکت گرین هم تموم شده و مدل های زیادی تو بازار نیست متاسفانه اونطور که اطلاع دارم اواخر خرداد مدل ها دوباره موجود میشن، به هر حال بنده کیس x3 viper پیشنهاد میکنم که هم خنک هست هم زیبا هم پر از امکانات! 250 تومن . از برند های دیگه هم ارزونتر هست که اطلاعی از خنک کنندگی و امکاناتشون ندارم.

وضوح نمایشگر فول اچ دی

250 برای کیس !!؟؟؛ به قول خارجیا wow !!

من گفتم پاور چقدر گرون شده نگو کیس هم چقدر گرون شده

مگه gtx 970 چقدر بزرگه که کیس جداگانه بخواد ؟

puya2010
20-05-2015, 11:45
دیگه کلا دارم نا امید میشم فکر نکنم با افزایش بودجه به سه میلیون هم بشه سیستمی خیلی متفاوت تر از اون چیزی که دوستان در صفحه قبل معرفی کردن تهیه کنم

NEED FOR PC
20-05-2015, 12:10
وضوح نمایشگر فول اچ دی

250 برای کیس !!؟؟؛ به قول خارجیا wow !!

من گفتم پاور چقدر گرون شده نگو کیس هم چقدر گرون شده

مگه gtx 970 چقدر بزرگه که کیس جداگانه بخواد ؟

در این وضوح همون کارت 960 هم جواب میده اما آینده ایی نداره بنظرم یک کارت 970 غیر رفرنس تهیه کنید خیلی بهتره.

با رسیدن بار جدید شرکت احتمال میدم قیمتش بیاد پایین .

کیس جداگانه نمیخاد که باید تو همون کیس جا بشه دقیقا اینجا :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اطلاعات بیشتر راجب کیس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) x3 viper

دیگه کلا دارم نا امید میشم فکر نکنم با افزایش بودجه به سه میلیون هم بشه سیستمی خیلی متفاوت تر از اون چیزی که دوستان در صفحه قبل معرفی کردن تهیه کنم

شما با خرید کارت 970 به دوبرابر کارایی میرسید این از نظر شما تفاوت نیست؟

بنظرم لینک اون مقاله ایی که دادم رو نخوندید با دقت اگر بخونید به جواب تمام سوالاتتون میرسید.

ghnjfg
20-05-2015, 12:29
سلام. میخواستم بپرسم این دو تا کارت گرافیک کدوم یکی قوی تره ؟

GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5
Zotac GTX 960 Edition 2GB

اخه قیمت اولی یکم بیشتر از دومیه

NEED FOR PC
20-05-2015, 14:00
سلام. میخواستم بپرسم این دو تا کارت گرافیک کدوم یکی قوی تره ؟

GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5
Zotac GTX 960 Edition 2GB

اخه قیمت اولی یکم بیشتر از دومیه

960 بهتره برای بازی های امسال و آینده.

puya2010
20-05-2015, 19:34
در این وضوح همون کارت 960 هم جواب میده اما آینده ایی نداره بنظرم یک کارت 970 غیر رفرنس تهیه کنید خیلی بهتره.

با رسیدن بار جدید شرکت احتمال میدم قیمتش بیاد پایین .

کیس جداگانه نمیخاد که باید تو همون کیس جا بشه دقیقا اینجا :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اطلاعات بیشتر راجب کیس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) x3 viper

شما با خرید کارت 970 به دوبرابر کارایی میرسید این از نظر شما تفاوت نیست؟

بنظرم لینک اون مقاله ایی که دادم رو نخوندید با دقت اگر بخونید به جواب تمام سوالاتتون میرسید.

سلام دوست عزیز

در ابتدا میخوام تشکر کنم بابت پاسخگویی به سوالات

منظورتون از gtx 970 غیر رفرنس چیه ؟

دوست عزیز من اتفاقا اولین کاری که کردم اون مقاله ای که شما معرفی کردین رو خوندم

منظور بنده از اینکه نا امید شدم این بود که اگه من بخوام مشخصات زیررو ببندم

Core i5 : 570
Mainboard: 460
Gtx 970 : 1350
Ram: 270
Power : 250
Hard: 180
Case :250

همش با هم میشه 3330

که من 3 میلیون بودجه دارم فوقش 100 تومن بیشترش کنم نه دیگه 3330

afshin b
20-05-2015, 19:41
چرا کیس ارزون تر نمی خرید؟
مثل x1 گرین حدود ۱۵۰ تومن.

puya2010
20-05-2015, 20:14
چرا کیس ارزون تر نمی خرید؟
مثل x1 گرین حدود ۱۵۰ تومن.

آخه اون دوستمون x3 viper رو پیشنهاد داده و گفته که gtx 970 توش جا میشه

afshin b
20-05-2015, 20:17
آخه اون دوستمون x3 viper رو پیشنهاد داده و گفته که gtx 970 توش جا میشه
در اینکه x3 بهتره شکی نیست اما وقتی محدودیت بودجه دارید، x1 انتخاب بهتریه. البته جا شدن گرافیک رو باید بررسی کنین. ابعاد کیس تو سایتش نوشته.

puya2010
20-05-2015, 20:38
دوست عزیز فقط میتونم بگم بسیار ممنون از راهنمایی هات

NEED FOR PC
20-05-2015, 22:50
سلام دوست عزیز

در ابتدا میخوام تشکر کنم بابت پاسخگویی به سوالات

منظورتون از gtx 970 غیر رفرنس چیه ؟

دوست عزیز من اتفاقا اولین کاری که کردم اون مقاله ای که شما معرفی کردین رو خوندم

منظور بنده از اینکه نا امید شدم این بود که اگه من بخوام مشخصات زیررو ببندم

Core i5 : 570
Mainboard: 460
Gtx 970 : 1350
Ram: 270
Power : 250
Hard: 180
Case :250

همش با هم میشه 3330

که من 3 میلیون بودجه دارم فوقش 100 تومن بیشترش کنم نه دیگه 3330

سلام وقتتون بخیر.
خواهش میکنم والا برای من هم خوبه چون اطلاعات برای خودمم مرور میشه تا همیشه یادم بمونه !

عرضم به حضورتون که مادر برد که 400 تومنه نه 460 تومن
کارت گرافیک هم 1245 هست شما نوشتی 1350

میشه همون 3100 خودتون !
در ضمن شما از هر جایی خرید کنید خلاصه یکم تخفیف میده ! ااز همون لیون هم تهیه کنید از 10 تا 100 هزار تومان بهتون تخفیف میدن اگه کیس رو خودشون اسمبل کنن براتون بفرستند.

در مورد کیس هم مدل x1 که آقا افشین عزیز پیشنهاد دادند کارت 970 توش جا میشه اما هم کیفیت خوبی نداره به اونصورت هم اینکه کیس خیلی خنکی نیست.
رفرنس یعنی مدار و سیستم کولینگ همونی هست که خود انویدیا طراحی کرده.
غیر رفرنس مدار تغذیه فرق میکنه / فرکانسش بالاتره / کولینگ هم بهتره یعنی کارت خنک تر هست.
شما وقتی داری کارت رفرنس 970 میخری 1245 پولشه خب این کارت در زمان گیمینگ دماش بالای 80 درجه اینا میچرخه خب این خوب نیست و در عمر و کیفیت کارت تاثیر گذار خواهد بود.
دوتا راه هست بنظرم یا کارت غیر رفرنس بخرین که خنکه حدودا 1450 پولشه با کیس x1 یا کارت رفرنس بخرین که گرمتره 1250 با کیس x3 viper ولی کیستون خنک تره + کلی امکانات و زیبایی بیشتر گیرتون میاد .
حالا هر راهی رفتین موردی نیست بقول معروف آش کشکه !

در هر حالت اگر حتی نمیتونید هزار تومن هم اضافه کنید مادربرد و رم ضعیف تر باید وردارین.

Stream
21-05-2015, 01:05
پست های خارج از محدوده حذف شدن... رعایت ادب در انجمن الزامی است و اشاره کردن به محل زندگی و رشته تحصیلی و ... سایرین هم ممنوع است. کسی که فکر می کنه سطح سواد بالایی داره (به خاطر تحصیل یا هر چیز دیگه) نیازی نداره بحث ها رو شخصی کنه و با توهین و متلک اندازی حرفش رو به کرسی بشونه.

هر پست دیگه ای در این تاپیک لازمه مستقیما در راستای کمک به کاربر عزیز استارتر خواهد بود و در غیر این صورت پست ها حذف میشن.

afshin b
21-05-2015, 06:46
استارتر عزیز تنها پیشنهادی که برات دارم اینه که هرچه زودتر گرافیک zotac 970 extreme core رو تهیه کنی. چون بهترین ۹۷۰ بازار هست و تعداد بسیار محدودی الان پیدا میشه به قیمت عالیه ۱۴۵۰. بنظر تا تموم نشد این رو بخر و برای بقیه قطعات میتونی بیشتر فکر کنی

puya2010
21-05-2015, 09:40
با تشکر از همه دوستانی راهنمایی کردن :n12:، و تشکر از همه دوستانی که صبر و شکیبایی به خرج دادن:n12: ، خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین:n40:

سیستم خریدن من هم داستان عجیبی شده :n04:

یک ماه به تاخیر افتاد خرید سیستم :n03:؛ چون داداشم پول لازم شده ، گفته یک ماهه دیگه بهم پس میده

شاید قسمت این بوده ؛ پس اوایل تیر مزاحمتون میشم ؛ شاید تا اون موقع قیمت ها به ویژه gtx 970 پایین اومده باشه ، البته اگه مذاکرات به بیراهه نره و باز دلار گرون تر نشه و ما دوباره تو تحر*یم بیشتر فرو نریم

ممنون

ArashMiniStar
21-05-2015, 11:02
من نظرم به طور کلی روی ی سی پی یو core i5 و کارت گرافیک خیلی خوبه
تو بازی حرف اولو بازم گرافیک میزنه سی پی یو i7 برای کارهای مهندسی پردازشی سنگینه چرا ادم پول الکی بده در صورتی که با افزایش قدرت گرافیک فریم ریت خیلی بیشتری میتونه بگیره؟ ی i5 خوب بگیر خودتو راحت کن
در مورد کیس و پاور.پاور حتما ی مارک خوب که کمی واتش از مصرف سیستم بیشتر باشه بگیر که در اینده ب مشکل نخوری از این نزن!
کیس هم ی چیزی بگیر هم کارت گرافیک توش جا بشه که دوستان اشاره کردن هم فن هاشو کامل بذار خنک کنندگی کامل انجام بشه
تهش پول کم اوردی از مین برد بزن یادت باشه همیشه عوض کردن قطعه با ضرر و دردسر همراهه
من سیستم پیشنهاد ندادم چون دوستان سیستمای خوبی پیشنهاد کردند
موفق باشید

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

ghnjfg
22-05-2015, 22:46
960 بهتره برای بازی های امسال و آینده.

یعنی این مدل کارت گرافیک 128 بیتی قویتر از کارت 256 بیتی هست ؟

NEED FOR PC
23-05-2015, 11:17
یعنی این مدل کارت گرافیک 128 بیتی قویتر از کارت 256 بیتی هست ؟

بنظر خودتون انویدیا احمقه؟:n39:

گفتم که در بازی های امسال و آینده 960 عملکرد بهتری داره.

درمورد پهنای باند هم میتونید تحقیق کنید چی هست و به چه دردی میخوره
اینجا جای این بحث نیست.