PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کنکور زبان از رویا تا واقعیت

awx0ne
15-05-2015, 16:59
سلام

از شما دوستان درخواست کمک دارم در مورد ادامه تحصیل در رشته ذکر شده.
یعنی زبان

دارم دیپلم انسانی میگیرم.
فقط چند واحد از پیش دانشگاهیم مونده. و بعدش دیپلم انسانی رو میگیرم.

من عربیم افتضاحه.
علاقم به زبان بسیار زیاده و الان که یه ماهه وقت گذاشتم روی اسلنگ ها و ایدیوم ها میبینم خیلی پیشرفت داشتم.
توی این مدت میتونم بگم 60% 504 لغت ضروری ملکه ذهنم شده و مونده 40% مابقی.
1100 تا رو هم یه نگاهی انداختم ولی فقط یه مرور بوده.

با ادبیات فارسی زیاد مشکل شدیدی ندارم.
دینی رو هم میشه یه کاراییش کرد.

میخوام دانشگاه دولتی قبول بشم.
میخوام زبان عمومی و تخصصی رو 100 بزنم ولی بقیه درس ها رو ...

1- اصلا عربی رو نزنم
2-دینی هر چی بلد بودم بزنم
3-ادبیات فارسی رو هم تا حدودی بخونم
4- زبان تخصصی و عمومی رو هم 100

به نظرتون دولتی تهران یا کرج قبول میشم؟

با توجه به اینکه میخوام عربی رو کلا یه نگاهم بهش نندازم؟

این قضیه بسیار برام مهمه اگر اطلاعی دارید دریغ نکنید لطفا.
اصلا از این ضریب و گنجایش و اینا و ... سر در نمیارم.

awx0ne
15-05-2015, 18:30
با سلام
کمی توی گوگل جستجو کردم و تا حدودی خودم یه چیزایی را فهمیدم.
با توجه به اینکه دیپلم مدرک خاصی حساب نمیشه و من هم بیکار هستم و همچنین نمیتونم شهریه دانشگاه رو پرداخت کنم.
به نظر شما بهتر نیست که ابتدا تمرکز خودم رو روی گرفتن ielts بذارم و بعد از اینکه این مدرک رو با نمره بالا گرفتم برم دنبال کار و بعد از اون برم دانشگاه؟
اونجوری که من دستگیرم شده هر ترم بالای 1.500.000 آب می خوره واسه آدم!!!
آیا با مدرک دیپلم و داشتن ielts با نمره خوب آموزشگاه ها آدم رو استخدام میکنن؟
آیا کسی میدونه بازار معلم خصوصی توی این زمینه گرم هست یا نه؟(تا اونجایی که من میدونم ریاضی خیلی بازارش خوبه و عربی)

فکر کنید داداشتون ازتون سوال میپرسه لطفا راهنمایی بفرمایید.:n16:

Alireza SM
15-05-2015, 21:09
سلام
اگه عربی رو صفر درصد سفید گذاشتی کلا قبولی رو بیخیال شو. صفر درصد شدیدا تراز رو میکشه پایین.
عربی سخت نیست باور کن اگه کتاب ترجمع تعریب و درک مطلب مهروماه رو بخونی توی این 28 روز میتونی داقل به 7-8 تا از تست های عربی جواب بدی.
در مورد دینی هم کتاب خط ویژه رو بخون و هر روز مرور کن من قول میدم دینی بالای 45 میزنی.
زبان هم گرامر سخت نیست فقط قلق های خاصی داره اگه خوندی که هیچ مرورش کن و اگه نخوندی کتاب فیل زبان رو بخون. سرنوشتت در زبان به لغتت و ترجمه بستگی داره که 8تا تست درک مطلب رو بتونی بزنی یا نه. من خودم زبان رو 96% زدم و بدشانس بودم که 100 نشد :n27:
شما کلا معلم شدن رو بیخیال شو. آیلتس هم همینطور. برای آیلتس باید 600 هزار تومن خرج کنی آخرشم نمره 9.5 نگیری جایی بهت کار نمیدن.
شما درس ها رو متوسط بالای 25% بزن حتما پیام نور قبول هستی و شهریه هم هر ترم نهایتا 250-300 تومن میگیرن ازت. دوره کارشناسیتم خوب بخون که ارشد بتونی جای خوبی قبول بشی چون ارشد مترجم رسما نونش تو روغن گیاهی هست.

awx0ne
15-05-2015, 22:29
دست شما درد نکنه بابت پاسخ

پس نمیشه یه درس رو نزنی...
که اینطور

اگه زحمتی نیست بفرمایید من دیپلم انسانی رو که بگیرم کلا میتونم چه کارهایی انجام بدم که سریعتر بتونم یه مدرکی بگیرم و خودم رو جمع و جور کنم.
یعنی اگه شما باشی چیکار میکنی؟
بعدش این پیام نور چه جوریاست؟ آیا شبانه داره؟ آیا بیشتر از روزانه طول میکشه؟ آیا بیشتر پول میگیرن وقتی شبانه ثبت نام کنم؟ آیا کنکور داره؟ بدون کنکور چه طور ؟ بعد من اگه برم یه جایی با یه پست خیلی سطح پایین (در حد اسمش رو نبر) استخدام بشم. آیا پیام نور میتونه باعث بشه که ترفیع بگیرم؟

البته از لحاظ معلومات کم ندارم ولی خوب برای معلوماتم مدرک هم ندارم. متاسفانه
اینم بگم که من سنم 23 سال هست 71/6/12
یعنی خیلی عقبم ازبقیه چون ترک تحصیل کردم بنا به دلایلی

مجددا تشکر و لطفا راهنمایی بفرمایید (کلا با سیستم آموزشی و ... غریبم)
کنکور امسال هم ثبت نام نکردم و احتمالا سال دیگه ایشالا

راستی منظورتون از اینکه گفتید "
چون ارشد مترجم رسما نونش تو روغن گیاهی هست." چیه؟
آیا مترجمی درآمدش خوبه؟
چون شنیدم زیاد درآمدش تعریفی نداره و اداره جات هم کم مترجم استخدام میکنن.

من فکر میکنم که برای این قضیه یه جورایی مستعدم چون از 15 سالگی کارم فروش دی وی دی فیلم خارجی بوده و کلا از دیرباز با زبان انگلیسی غریبه نبودم.
اما کسی من رو راهنمایی نکرد برای تحصیل در این رشته.

Alireza SM
15-05-2015, 22:57
پیام نور تقریبا 70% شبانه هست قیمت. ورود بهش هم مثل شبانه هست با کنکور سراسری منتها تقریبا با هر رتبه های میشه رفت. البته به جز چندتا پیام نور تهران. شبانه خودش سراسری هست که شهریه پرداخت میکنن برای زبان میشه ترمی 700-800 تومن. پیام نورش هم میشه 300-350
تنها راه همون مدرک دانشگاهی هست با مدرک دیگه بهت کار نمیدن. استخدام کلا با زبان خیلی سخته ولی ارشد مترجمی ها بازار کارشون مناسبه.
طول دوره دست خودته که هشت ترمه تموم کنی کارشناسی رو یا نه. در پیام نور تا جایی که من اطلاع دارم میشه کمی پیچوند و دیرتر تموم کرد.

از من میشنوی اگه دنبال درس نیستی نرو دانشگاه، برو دنبال همون شغل آزادت. من شغل آزاد داشتم و یه موجود گوش درازی کلمو گاز گرفت و اومدم درس خوندم و دوسال کنکور دادم و الان مثلا بهترین رشته رو دارم میخونم ولی نه درآمدی دارم نه آینده روشنی نه هیچی. درصورتی که اگه بازار مونده بودم الان قطعا میلیاردر بودم.

awx0ne
15-05-2015, 23:17
آره خوب اگه سرمایه دار باشی راحت میتونی پول دربیاری.
آیا سرمایه داری؟
اگر سرمایه نداری آیا هفت خط و شارلاتان تشریف داری؟
اگر نه اولی روداری و نه دومی
شک نکن که بهترین کار رو کردی
بازار تهران ما پنج دقیقه میام دستفروشی کنیم یا مامور شهرداری میات یا یه قل چماق با خالکوبی اژدها روی بازوی راستش میات میخوات ما رو بندازه بیرون.
میریم جاهای خلوت تر چهار تا عملی می خوان جنسامون و دودر کنن.
خلاصه به این نتیجه رسیدم که باید یه کار درست و حسابی داشته باشم.
در صورتی که تو عید من به چشم خودم دیدم یه وانت ماهیتابه رو چند تا گردن کلفت تو 3 ساعت آب کردن.
میدونی یعنی چقدر سود؟؟؟؟

مامورا هم که هر وقت هوس فیلم دیدن میکنن میان فیلمای ما رو میگیرن و ما رو آواره دادسرا میکنن.
اسم بازار هم روش پی پی نکنیم الکی.
بازار یعنی دکونت حداقل 2 میلیارد بیرزه.
الان خیلیا دارن دستفروشی میکنن.
از زن و بچه بگیر تا لیسانسه و ...
پدر بنده دو سال دیگه بازنشست میشه و پس اندازش هنوز قد رهن یه خونه کلنگی نمیشه.

این و بهت بگم:
سر کوچه ما شیش ماهی بود که یه جوونه با وانت میومد میوه و سبزی و اینجور چیزا میفروخت.
کنار یه زمین خالی که هیشکی نمیدونست صاحابش کیه.
واس همین میوه و ... رو توی همون وانتش میفروخت. فروشش هم خیلی کم بود.
چند وقت پیش دو سه نفر از اون قمه خورده های خالکوبی دار بادی بیلدینگی.
با دو تا وانت اومدن کل اون فضای خالی رو کردن میوه فروشی.
باورت نمیشه از خود صبح میفروختن تا خوده شب که دیگه مغازه ها میبستن.
میوه هم که سودش حرف نداره.
اون طرف هم که از قبل اون حوالی بسات میکرد تا دو سه روز اومد و بعد از اون دیگه من ندیدمش اون ورا.
عزیز من تو بازار به معنای واقعی کلمه باید گرگ باشی.
گرگ
وگرنه نمایندگی شرکتای بزرگ رو گرفتن واردات کالا و ... کاری نداره اگه پول داشته باشی که.
پول پول رو پیدا میکنه
سرمایه زیاد مدام زیادتر میشه و این در حالیه که سرمایه کم مدام کمتر و کمتر میشه.