PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا وقتی استخر میرم دچار یه سری علایم مثل آبریزش بینی میشم؟

Iloveu-ALL
14-05-2015, 17:45
سلام ...
نمیدونم چرا هر بار میرم استخر دچار علائم زیر میشم؟

آبریزش بینی
خلط
سردرد خفیف یا سرگیجه
(سوزش چشم هم هست ولی این عادیه فکر کنم ، بخاطر کلر)

هر بار میرم دچار عذاب میشم!
آیا استخر رفتن با این شرایط ضرر داره؟ آیا این علائم تو جاهای دیگه مشکل ساز میشن؟
راه حل چیه؟ واسه سوزش چشم باید عینک زد بقیه راه حلی ندارن؟

+
البته این موضوع زمانی که دریا شنا میرم بدتره! و علائم زیر اضافه میشن!
حالت تهوع!
سردرد!
درد شدید گوش
و درد قفسه سینه همراه سرفه
بخاطر همین خیلی وقته قید شنا توی دریا رو زدم ... البته این موضوع برام مشکل ساز نیست

Alireza SM
14-05-2015, 18:29
کهیر هم میزنی؟ تعرق زیاد در حالت عادی داری؟ پرادرای داشتی تا حالا؟ پشتت زیر گردنت درد میکنه ؟
فعالیت های بدنی دیگه انجام بدی اینجوری نمیشی ؟ مثلا ورزش ؟ یا هنگام بلند کردن و جابجا کردن اجسام سنگین؟
پسر هستی دیگه راستی؟ سن و وزنت چثدره؟
داری خاصی که مصرف نمیکنی؟

Iloveu-ALL
14-05-2015, 19:09
کهیر هم میزنی؟ تعرق زیاد در حالت عادی داری؟ پرادرای داشتی تا حالا؟ پشتت زیر گردنت درد میکنه ؟
فعالیت های بدنی دیگه انجام بدی اینجوری نمیشی ؟ مثلا ورزش ؟ یا هنگام بلند کردن و جابجا کردن اجسام سنگین؟
پسر هستی دیگه راستی؟ سن و وزنت چثدره؟
داری خاصی که مصرف نمیکنی؟

کهیر نمیزنم.
تعرق زیاد نه... سال های قبل تابستون پتو میذاشتم روم عرق نمیکردم!! بعضی وقت ها دستم عرق میکنه ... گفتم دستم یکم انگشت هام تو انجام دادن بعضی کار ها سست میشن انگار خون جریان نداره فکر کنم بخاطر تایپ کردنه هر روز چند میام اینترنت و تایپم و سرچ اینا تقریبا زیاد میکنم (نه به اندازه تایپیستا!)
شبی 1 بار از خواب بلند میشم برای دستشویی. چایی مصرف نمیکنم ... مصرف آب هم کم کردم که دستشویی زیاد نگیره منو! ...
زیرگردن اگه به مدت طولانی اه بد حالت بخوابم یا بشینم درد میگیره که عادیه فکر کنم ... اینو بگم اون قسمت من همیشه قوز میکنم ... الان بدنمو صاف کردم یه درد خفیف گرفت
بعضی وقت ها ورزش میکنم دچار اینا میشم ینی سرگیجه- درد سینه -عرق سرد -البته این مورد این اخرا اتفاق نیافتاده
هنگام بلند کردن چرا بله دارم یا حتی بعضی وقت ها سرم پایینه یهو میارم بالا سرم بدجوری گیج میره! البته بعد 3-4 ثانیه خوب میشم
پسر هستم - 19 ساله - وزن = 60-65 با اینکه چندماهی هست پرخوری میکنم ولی اصلا چاغ نشدم
این 1-2 سال تنها دارویی که مصرف کردم دارو ویتامین D ماهی یکبار (50 هزاره فکر کنم!) به تجویز پزشک
البته باید 2-3 ماه پیش میرفتم مقدار ویتامین D رو چک کنه

Alireza SM
14-05-2015, 19:53
شما باید یه آزمایش شامل CBC و FBS بدی مخصوصا MCHC هم باید چک بشه. اگه کم خون بودی که باید درمان بشی. اگه مشکلی نبود برای معاینه بیشتر بهتره تست ورزش بدی شما. اگه این مشخصات رو به پزشکت بدی احتمالا تست پالس اوکسی متر هم انجام بده روت.( یه دستگاه ساده ای هست که روی انگشت کوچیک لا نرمه گوش میزارن و برای سنجش پیوستگی اکسیژن در خون هست )
اگه هیچ معاینه ای هیچ چیزی نشون نداد دکتر واست مکمل های غذایی مینویسه ویتامین هایی مثل پیریدوکسین و نیاسین و فولیک اسید و ب12 و ... همینطور دکسپانتنول هم در چنین مواردی با منشاء نامعلوم زیاد تجویز میشه. یه کپسولی هم هست که البته دارو نیست و مکمل غذاییه. اسمش Q-10 هست میتونین از داروخانه بگیرین مصرفش کنین.
ایناییم که گفتم هیچکدوم دارو نیستن همشون مکمل های بدون عوارض هستن اگه بیش از حد هم مصرف بشن مشکلی ندارن و به راحتی دفع میشن.

ضمنا مگه مجبورت کردن بری استخر؟ نرو خب

Iloveu-ALL
14-05-2015, 20:43
آزمایش کم خونی سال 92 و آزمایش قند سال 93 دادم / جوابشون منفی بود
ولی وقتم آزاد شد باید برم اینایی که گفتی رو تست بگیرم.. تو آزمایشگاه دولتی

Life24
15-05-2015, 09:08
به نظر من علائم ایشان شبیه به آلرژی است. ( بنده پزشک نیستم و صرفا تجربه شخصی رو گفتم)