PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دروغ،صداقت و عواقبش

m-a-88
06-05-2015, 00:41
سلام
من دوست عزیزی دارم(داشتم).حدود یک ساله که میشناسمش.اوایل دوستی خب مثل اکثر دوستی ها خیلی صمیمی نبودیم و شرایط طوری بود که فکر میکردم همیشه یه دوستی خیلی معمولی باقی میمونه.همین جا بود که اشتباه بزرگمو انجام دادم و درباره خودم یه دروغ خیلی بد و زشت بهش گفتم.درباره دروغم هیچ توجیه و دلیلی نیست به زشتی و بزرگیش و بدی اش اعتراف میکنم.به هر شکل یک سال گذشت و تو این مدت صمیمی شدیم اما اون دروغ عذابم میداد تا اینکه همین یک ماه پیش شرایطی فراهم شد و راست ماجرا را براش گفتم.اگر نمیگفتم هم هیچ وقت مطمئنا نمیفهمید ولی اونقدر برام عزیز و محترم هست که تحمل دروغو بهش دیگه نداشتم.مطابق انتظار خیلی ناراحت شد.میشه گفت که حسابی خراب کردم چون منو راستگو و صادق و قابل اعتماد میدونست و من...
گفت عذرخواهی دیگه نکنم و نمیخواد پیگیر ماجرا باشه و تو این مدت تونستیم دوستی رو به شکلی داشته باشیم اما در نهایت اون شب بدون خداحافظی رفت و الان یه ماهه که صحبتی نکردیم.چند بار خواستم باهاش صحبت کنم اما فکر کردم زمان بگذره بهتره
میخواستم به دیدنش برم و براش به خاطر موفقیت تو کارش چیزی تهیه کنم اما نگرانم که پس بزنه رد کنه نپذیره

نظر شما چیه؟ یعنی دوستی ما تموم شده است؟
باید صبر کنم یا برم ببینمش؟
تحمل شکستن غرورم سخته اما برام عزیزه خیلی
به نظرتون چیکار کنم برای حفظ دوستیمون؟

ملا نصرالدین
06-05-2015, 14:50
به نظر من اول با ایشان تماس بگیرید .خیلی خوب و عادی و بگید که دلتان تنگ شده.و باز عذرخواهی بکنید.اگر پذیرفتن به دیدنش بروید.

اگر نپذیرفتن شما این دوستی رو تمام شده بدانید

m-a-88
06-05-2015, 18:02
به نظر من اول با ایشان تماس بگیرید .خیلی خوب و عادی و بگید که دلتان تنگ شده.و باز عذرخواهی بکنید.اگر پذیرفتن به دیدنش بروید.

اگر نپذیرفتن شما این دوستی رو تمام شده بدانید

اینکه دوباره عذرخواهی کنم به نظرتون کار درستیه؟ چون خودش مرتب میگفت دنبال این چیزا نیستم و پیگیرش هم نمیشم و تو هم نشو
اینکه موضوع رو دوباره باز نکنم بهتر نیست؟
خیلی سخته پذیرفتن تموم شدن دوستی:n03:

ملا نصرالدین
08-05-2015, 10:46
اینکه دوباره عذرخواهی کنم به نظرتون کار درستیه؟ چون خودش مرتب میگفت دنبال این چیزا نیستم و پیگیرش هم نمیشم و تو هم نشو
اینکه موضوع رو دوباره باز نکنم بهتر نیست؟
خیلی سخته پذیرفتن تموم شدن دوستی:n03:

به هر حال بعد از اون روز که شما حقیقت رو گفتید دیگر با هم تماسی نداشتید.این موضوع تمام نشده چون اگر تمام شده بود هنوز با هم دوست بودید.

به هر حال همان طور دوستی ها بخشی از زندگی هستند تموم شدنشون هم بخش دیگری از زندگی هست

و این باید برای شما تجربه شود که دیگر دروغ نگویید

mjorh
08-05-2015, 12:27
هر کسی توانایی تحمل حقیقت و شنیدن حرف راست رو نداره ... شما اشتباه کردید که دروغ گفتید ولی وقتی حرف رو راست زدید نشون از شجاعت شما داره و اون آدم هم اگه ظرفیتشو داشت معذرت خواهی شما رو قبول میکرد ، به هر حال اگه نپذیرفتن شما هم اصرار نکنید چون ارزششو نداره.

موفق باشید.

A/|\IR
09-05-2015, 00:42
اگه اون هدیه که براش تاپیک زدین بخواین برای ایشون باشه که اصلا خوب نیست

من نمیگم تماس بگیرین یا نگیرین فقط توجه داشته باشین:
اگه جواب رد بدن میتونین با این قضیه کنار بیاین؟
یا اگه جواب مثبت دادن و برگشتن انتظار اینو داشته باشین که بعد ها در مورد این قضیه بهتون سرکوفت بزنن (چیزی که تو جامعه خودم خیلی به چشم دیدم)

بهترین کار اینه که از طریق یه دوست یا واسطه بدون دخالت شما نظرشون پرسیده بشه (غیر مستقیم)

m-a-88
10-05-2015, 05:28
اگه اون هدیه که براش تاپیک زدین بخواین برای ایشون باشه که اصلا خوب نیست

من نمیگم تماس بگیرین یا نگیرین فقط توجه داشته باشین:
اگه جواب رد بدن میتونین با این قضیه کنار بیاین؟
یا اگه جواب مثبت دادن و برگشتن انتظار اینو داشته باشین که بعد ها در مورد این قضیه بهتون سرکوفت بزنن (چیزی که تو جامعه خودم خیلی به چشم دیدم)

بهترین کار اینه که از طریق یه دوست یا واسطه بدون دخالت شما نظرشون پرسیده بشه (غیر مستقیم)

نه اون هدیه و تاپیک برای ایشون نیست ؛ ولی میخواستم چیزی تهیه کنم برای منظور دیگه ای براشون که شاید بهانه ای بشه برای دیدنشون. به نظرتون کلا هدیه گرفتن درست نیست یعنی؟

کنار اومدن که میتونم چون این مدت یه سری چیزها را حل کردم برای خودم ولی دوباره یه ناراحتی دیگه میاد سراغم
اون طوری که شناختمش آدمی نیست که بخواد سرکوفت و اینا بزنه، علاوه بر اینکه خودش آخرین بار گفت که پیگیر ماجرا نباش دیگه اتفاقیه که افتاده
در کل امیدی به برگشت ندارم با توجه به یه سری چیزایی که یکی دو روز اخیر دیدم
ولی دلم میگه امتحان کن! هرچند که شاید درست و عقلانی نباشه،شاید ارزش یه بارو داشته باشه
یه اشتباه همیشه اشتباهه و هیچ توجیهی نیست براش؛ اما آدما کاش یادشون میموند که خطا میتونه از هر کسی هر زمانی سر بزنه حتی خودشون؛ هیچ کس بری از خطا نیست...

و بدیه ماجرا اینه که نمیتونم واسطه یا دوستی رو درگیر این ماجرا کنم چون باعث باز شدن یه سری مسائل میشه که نباید...

ممنونم از راهنماییتون

A/|\IR
11-05-2015, 00:15
بنظرم در حال حاضر هدیه دادن کار درستی نیست.