PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات پشت کنکور ماندن (فوری)(پیش دانشگاهی)

jobberwock
03-05-2015, 20:40
سلام دوستان عزیز قبل از پرسیدن سوالم ک خیلی برام مهمه خواستم ی تشکر از مدبر انجمن واسه ایجاد این بخش داشته باشم و جالبه ک این بخش از سایتای کنکوری بیشتر فعاله
من امسال کنکور میدم ولی میخوام ی سال بیشتر بمونم یکم بررسی کردم دیدم ی سال بیشتر از نظر سرمایه گذاری برای برخی افراد معقوله ک خوشبختانه ب منم میخوره
ی سری استرس ها هست و ی سری مشکلات ک دیگران ب من گوشزد میکنن، این مشکلات رو ب دو دسته میشه تقسیم کرد
1)مشکلات درس خوندنی مثل خستگی و افسردگی و از بین رفتن رقابت های جدی بی برنامگی و ...
2)مشکلاتی ک ب خود من بستگی نداره و منشاشون از بیرونه مثل قوانین و تهیه کتاب و ...
من با دسته اول مشکلی ندارم ولی راجع ب دسته دوم نیاز ب اطلاعات دارم حتی اطلاعات ساده ی ساده مثل اینکه نباید امثال روزانه انتخاب رشته کنم حتی نمیدونم این تهیه کتاب میتونه برای من مشکل ساز باشه یا نه ممکنه کتابا رو گیر نیارم؟ یا اگه سال دیگه رتبه لازم رو تو کنکور بدست آوردم تو شهر و رشته محدودیت دارم؟ اولویتم نسبت به فارغ التحصیب های همون شال کمتره؟...
با تشکر از وقت و حوصله دوستان امیدوارم اینجا جوابمو بگیرم

Alireza SM
03-05-2015, 22:41
سوال خاصی مطرح نفرمودین شما.
در مورد انتخاب رشته دقت بفرمایید که اگر روزانه انتخاب کنین امسال، سال بعد حق ندارین روزانه قبول بشین.
از زمان فارغ التحصیلی یک سال وقت دارین که دفترچه رو بفرستین اگه الان پیش دانشگاهی هستین میتونین سال بعد هم بدون هیچ مشکلی کنکور شرکت کنین.
خستگی و بی انگیزگی و ... که برمیگرده به برنامه ریزی، باید با برنامه و اصولی کار کنین که از این بابت مشکلی پیش نیاد.
در مورد کتاب والا اصلا متوجه نمیشم چه کتابی منظورتونه و این چگونه کتابیه که میترسین گیر نیاد !

jobberwock
04-05-2015, 01:51
سلام از پاسختون متشکرم اینطور ک فرمودید من نتیجه میگرم ک سال دیگه هم شرایط مثل امسال خواهد بود ینی محدودیت خاصی وجود نداره، سوال دیگه ای ک دارم اینه ک بعد از کنکور باید ب مدرسه یا سازمان سنجش اعلام کنم میخوام بمونم یا فقط نتایج رو ک دیدم منتظر ثبت نام بعدی باشم؟
آهان راست میگید من هی گفتم "سوال"، موضوع ترد رو درست مشخص نکردم... منظورم سوال مشخصی نبودش، اگه اشتباهی هست ممکنه مرتکب بشم یا جایی غفلت کنم ک باعث بدبختیم بشه و... رو میخواستم بدونم چون الان ک دیگه مدرسه نمیریم و مرجع درستی هم واسه راهنمایی کردن نیست
تهیه کتب درسی رو گفتم چون بعضی از کتابا تغییرات ریز و درشتی داشتن و من باید از هر سالی یه چاپ جدیدتر بگیرم و تا الانم راه حل خوبی پیدا نکردم(ینی دوم چاپ 92-93 سوم 93-94) کتاب فروشی هارو پرسیدم نداشتن و میگفتن جایی واسه عرضه کتب قدیمی نیست
یه نکته اضافه کنم من سال سوم یک کار مشابه این انجام دادم و درس زمین رو نرفتم امتحان بدم(نهایی بود) از ی نفر پرسیده بودم گف اوکیه شهریور میتونی، ولی برا تحویل کارنامه ک رفتم گفتن قبول شدیو سیستم رد کرده دیگه نمیشه و اینا خلاصه نشد شهریور امتحان بدم چون باید فردای غیبتم علت غیبت رو اعلام میکردم و غفلت کردم و همون صفر برام رد شد
اینو گفتم ک بگم کلا هر جور مسءله رو ک دوستان باهاش روبرو شدن بگن ک بتونم از روی اطلاعات درست تصمیم گیری کنم و مسیر رو از الان بدونم.
بلاخره اگه سال بعد ی مشکلی پیش بیاد نتیجه 4 سال زحمتم ب باد میره و باید برم سربازی ...
پیشاپیش از صبر و حوصله شما متشکرم

A/|\IR
04-05-2015, 09:28
فکر کنم منظورشون کتاب درسی ها باشه

شما میتونی کتاب درسی های که به عنوان منبع استفاده میشن رو از این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید و تغییراتش رو با کتاب های خودتون مقایسه کنید.

Alireza SM
04-05-2015, 13:10
سلام از پاسختون متشکرم اینطور ک فرمودید من نتیجه میگرم ک سال دیگه هم شرایط مثل امسال خواهد بود ینی محدودیت خاصی وجود نداره، سوال دیگه ای ک دارم اینه ک بعد از کنکور باید ب مدرسه یا سازمان سنجش اعلام کنم میخوام بمونم یا فقط نتایج رو ک دیدم منتظر ثبت نام بعدی باشم؟
آهان راست میگید من هی گفتم "سوال"، موضوع ترد رو درست مشخص نکردم... منظورم سوال مشخصی نبودش، اگه اشتباهی هست ممکنه مرتکب بشم یا جایی غفلت کنم ک باعث بدبختیم بشه و... رو میخواستم بدونم چون الان ک دیگه مدرسه نمیریم و مرجع درستی هم واسه راهنمایی کردن نیست
تهیه کتب درسی رو گفتم چون بعضی از کتابا تغییرات ریز و درشتی داشتن و من باید از هر سالی یه چاپ جدیدتر بگیرم و تا الانم راه حل خوبی پیدا نکردم(ینی دوم چاپ 92-93 سوم 93-94) کتاب فروشی هارو پرسیدم نداشتن و میگفتن جایی واسه عرضه کتب قدیمی نیست
یه نکته اضافه کنم من سال سوم یک کار مشابه این انجام دادم و درس زمین رو نرفتم امتحان بدم(نهایی بود) از ی نفر پرسیده بودم گف اوکیه شهریور میتونی، ولی برا تحویل کارنامه ک رفتم گفتن قبول شدیو سیستم رد کرده دیگه نمیشه و اینا خلاصه نشد شهریور امتحان بدم چون باید فردای غیبتم علت غیبت رو اعلام میکردم و غفلت کردم و همون صفر برام رد شد
اینو گفتم ک بگم کلا هر جور مسءله رو ک دوستان باهاش روبرو شدن بگن ک بتونم از روی اطلاعات درست تصمیم گیری کنم و مسیر رو از الان بدونم.
بلاخره اگه سال بعد ی مشکلی پیش بیاد نتیجه 4 سال زحمتم ب باد میره و باید برم سربازی ...
پیشاپیش از صبر و حوصله شما متشکرم

شما نگران نباش به هیچ جایی مربوط نیست شما میخوای پشت کنکور بمونی. شما امسال کنکورت رو بده اه نتیجه خوب نگرفتی هیچ رشته روزانه ای انتخاب نکن و بمون برای کنکور سال بعد. اتفاقا مدرسه مرجع خوبی برای راهنمایی کردن نیست نه مدیر و دفتردار از مسایل حقوقی و ادامه تحصیل و ... اطلاع درست دارن ( اطلاعاتشون مال آئین نامه های 7 سال قبله ) نه اگه داشته باشن حوصلشون نمیشه بهت بگن.
مساله های که باهاش روبرو میشی بستگی به شرایط خودت داره. مثلا کسایی که کم خونی و افسردگی دارن خیلی زود دچار ناامیدی و کم آوردن میشن. کسایی که انگیزه کافی ندارن ساعت مطالعشون پایینه. کسای که تمرکز ندارن در آزمون ها نتیجه نمیگیرن. کسایی که همه وقتشون رو روی DVD های موسسه های مختلف میزارن فقط در یکی دوتا درس میتونن موفق بشن و نتیجه کلی خوبی نمیگیرن. کسایی که به جای کنکور، به فکر تراز و نمرشون در آزمون آزمایشی هستن بعد عید دچار افت روحیه و ناامیدی شدید میشن.
بهتره کتاب های تستی خوب رو تهیه کنی و منظم و با برنامه درس بخونی که گرفتار اینها نشی.

کتابهای درسی برای کنکور های بعد تغیر چندانی نمیکنن. یه دوتا کتاب تغیرش در حدی باشه که نیاز به تهیه مجددشون داشته باشی ولی بقیه کتابهای در حد جمله و پاراگراف تغیر میکنن که تاثیر گذار نیستن و همون تغیرات رو هم میشه با دانلود کردن کتاب جدید و مطالعش روی کتاب قدیم اعمال کرد.

ضمن اینکه درس هایی مثل ریاضی و فیزیک و عربی و زبان نیازی به مطالعه کتاب درسی نیست و کتاب تست با کیفیت کفایت میکنه. درس دین و زندگی هم که کتاب گاج کل متن کتاب درسی رو آورده و تغیرات رو روش اعمال میکنه هر سال. کلا از بابت کتاب خیالت آسوده باشه.

webpower
19-07-2015, 17:26
شما نگران نباش به هیچ جایی مربوط نیست شما میخوای پشت کنکور بمونی. شما امسال کنکورت رو بده اه نتیجه خوب نگرفتی هیچ رشته روزانه ای انتخاب نکن و بمون برای کنکور سال بعد. اتفاقا مدرسه مرجع خوبی برای راهنمایی کردن نیست نه مدیر و دفتردار از مسایل حقوقی و ادامه تحصیل و ... اطلاع درست دارن ( اطلاعاتشون مال آئین نامه های 7 سال قبله ) نه اگه داشته باشن حوصلشون نمیشه بهت بگن.
مساله های که باهاش روبرو میشی بستگی به شرایط خودت داره. مثلا کسایی که کم خونی و افسردگی دارن خیلی زود دچار ناامیدی و کم آوردن میشن. کسایی که انگیزه کافی ندارن ساعت مطالعشون پایینه. کسای که تمرکز ندارن در آزمون ها نتیجه نمیگیرن. کسایی که همه وقتشون رو روی DVD های موسسه های مختلف میزارن فقط در یکی دوتا درس میتونن موفق بشن و نتیجه کلی خوبی نمیگیرن. کسایی که به جای کنکور، به فکر تراز و نمرشون در آزمون آزمایشی هستن بعد عید دچار افت روحیه و ناامیدی شدید میشن.
بهتره کتاب های تستی خوب رو تهیه کنی و منظم و با برنامه درس بخونی که گرفتار اینها نشی.

کتابهای درسی برای کنکور های بعد تغیر چندانی نمیکنن. یه دوتا کتاب تغیرش در حدی باشه که نیاز به تهیه مجددشون داشته باشی ولی بقیه کتابهای در حد جمله و پاراگراف تغیر میکنن که تاثیر گذار نیستن و همون تغیرات رو هم میشه با دانلود کردن کتاب جدید و مطالعش روی کتاب قدیم اعمال کرد.

ضمن اینکه درس هایی مثل ریاضی و فیزیک و عربی و زبان نیازی به مطالعه کتاب درسی نیست و کتاب تست با کیفیت کفایت میکنه. درس دین و زندگی هم که کتاب گاج کل متن کتاب درسی رو آورده و تغیرات رو روش اعمال میکنه هر سال. کلا از بابت کتاب خیالت آسوده باشه.

سلام
من شنیدم اگه درسی رو سال چهارم نیوفتاده باشید مشمول خدمت و سربازی میشید

Persian_baby
23-07-2015, 19:59
تو از زمانی که پیش دانشگاهیت رو بگیری (که چه خرداد گرفته باشی چه شهریور، شهریور رو حساب میکنن) تا یک سال فرصت داری که دانشگاه ثبت نام کنی
میتونی یکی دوتا از درس هات رو بندازی (ولی من در این مورد زیاد مطمئن نیستم چون شاید قوانین عوض شده باشه)
به نظر من راه مطمئن تر و بهتر اینه که برای اینکه مشکلی پیش نیاد سال اولی که کنکور دادی یه پیام نور ثبت نام کن و حداکثر تا 30 بهمن همون سال انصراف بده
چون دانشجوهایی که انصراف میدن تا یه سال بعد از زمان انصراف باز فرصت پیدا میکنن که خدمت نرن
البته فقط یک بار در طول کل تحصیلت میتونی انصراف بدی ، پس به اینم توجه کن
من با این روش ها سه بار کنکور دادم :))
ولی پیشنهاد میکنم همون سال اول رو خوب بخون و قبول شو
اگه معدلت خوب باشه راحت قبول میشی
موفق باشی :n16: