PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شکل در نصب ویندوز 8.1 و به وجود آمدن اشکال در هارد

ardavan7
02-05-2015, 23:11
سلام دوستان
من هنگام نصب ویندوز 8.1 (لب تاپ ایسر5750) به این پیغام بر خوردم ، ویندوز قبلی 7 بوده که میخواستم ویندوز 8 جایگزین کنم.
We couldn't create a new partition or locate an existing one. For more information, see the Setup log files
در صورتی که من 3 تا بیشتر پارتیشن primary نداشتم که با این پیغام مواجه شدم ، اول میخواستم بدونم این پیغام به چه علتی یا علت هایی داده میشه؟
اگر بخوام بهم اجازه نصب بده باید چیکار کردش.
کاری دیگی که بعد از دیدن این پیغام انجام دادم اینها بود ، که از جایی تو اینترنت دیدم ،دستورات به این شکل هستش:

در صفحه اول نصب ویندوز در قسمت پایین پنجره نصب، گزینه Repair Your computer رو بزنید. Command Prompt را اجرا کنید. و این دستورات رو وارد کنید.
یک) Diskpart
دو) LIST DISK
سه) در این قسمت باید هارد رو انتخاب کنید که به این صورت است:

Select Disk #

که در این جا # عدد مربوط به هارد است، معمولاً این عدد برابر صفر است.
چهار) سپس این دستور را وارد کنید. این دستور پارتیشن های موجود بر روی هارد را نمایش می دهد.

list partition

پنج) با دستور زیر پارتیشنی را انتخاب کنید که می خواهید ویندوز در آن نصب شود.

Select partition #

در این قسمت # عددی است که می خواهید ویندوز در درایو انتخاب شده، نصب کنید. (توجه: در صورت انتخاب اشتباه، ممکن است با حذف اطلاعات دیگر درایوها مواجه شوید)
دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید:

6) clean
7) create partition primary
8) format fs = ntfs quick
9) assign
10) exit

حال پنجره Command prompt را ببندید

اما بعد از اینکه این کارها انجام دادم و برای نصب ویندوز اقدام کردم، به یک چیز عجیب برخورد کردم و ان این بود که کل هارد پاک شده و به یک پارتیشن کلی تبدیل شده؟!!چرا من که تمامی دستورات درست انجام و حواسم بود که یه وقتی پارتیشن اشتباه انتخاب نکم و درست همون پارتیشن که قرار بود توش ویندوز نصب کنم پاک کردم. حالا باید چیکار کنم این مشکل چطوری ایجاد شده ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند .