PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در مورد رشته ی کامپیوتر

alireza378n
01-05-2015, 17:50
سلام

من الآن اول دبیرستان هستم ، وقت زیادی را صرف کامپیوتر میکنم. خواستم بپرسم اگر الآن بشینم پای درس و مشق :n02: بعد توی دانشگاه وقتی هست برای یادگیری زبان های مختلف ؟

و اینکه میشه توی دانشگاه یه کلاس رو نرفت و فقط بریم امتحانشو بدیم ؟ ( مسخره نکنین اگه سوالم مسخرست :n31: )

vahid-p
01-05-2015, 21:26
خب بعد چندین سال، اومدم یه پست بنویسم، چه بهتر که در زمینه رشتم باشه.
از اونجایی که سال آخر کامپیوترم، فکر کنم بتونم بهتر راهنماییت کنم.

اما...
شما سعی کنید تعادل داشته باشید بین کارهاتون.
از الان نمیخواد به نظر وقت زیادی رو صرف کامپیوتر کنی، از طرفی نمیخواد هم کامل صرف درس کنی. ولی خب سعی کن معدلت بالا باشه ( یعنی در اون اندازه درس خوندن لازمه وگرنه بزاری معدلت کم بشه، تهش میبینی هیچی نمیمونه ) اینطوری سال سوم ( برای امتحان نهایی) و پیش دانشگاهی (برای کنکور) خوب بخونی میتونی دانشگاه خوبی قبول شی. ولی لازمه اینکه با یه سال خوندن دانشگاه خوبی قبول شی اینه که قبلش هم پایه قوی ( درس خوب و معدل خوب ) داشته باشی.

خب از اونجایی که درس های دبیرستان وقت زیادی رو از آدم نمیگیره، میتونی همزمان تو زمینه کامپیوتر چیزهایی رو یاد بگیری. پیشنهاد من اینه بتونی یکم c یا c++ کار کنی، میتونه بعدا بهت کمک کنه. ولی خب همه چیز رو تو دانشگاه بهت یاد نمیدن ولی خیلی چیزا رو هم یاد میدن که با کار کردن خودت میتونن مکمل هم باشن و خبره بشی. ولی رشته کامپیوتر همش برنامه نویسی نیست، برای همین کار کردن خودت رو میطلبه و پایه قبلی تو زمینه برنامه نویسی میتونه کارت رو جلو بندازه. من قبل از اینکه بیام دانشگاه با برنامه نویسی تا حدودی، میکرو و... آشنا بودم، خب تو دانشگاه تا حدودی برام مفید بود و الان تو زبان های دیگه ای کار میکنم، نه اون چیزی که قبلا بوده.

خلاصش کنم، درس اولویت اول رو داره، ولی نمیخواد خودت رو بکشی برای خوندن، معدلت رو نذار پایین بیاد زیاد. همچنین چون درسات زیاد سنگین نیست ( مخصوصا سال اول و دوم ) میتونی رو برنامه نویسی وقت بذاری و هر فعالیت دیگه ای که دوست داری. قدم اصلی برای دانشگاه رو سال سوم و پیش دانشگاهی میتونی ورداری.

در مورد کلاس نرفتن، بستگی به استادش داره. اگه حضور غیاب نکنه، بخوای کل جلسات رو بپیچونی، اگر دانشگاه خوبی باشی، حتی سر پاس کردن درسا، حتی متوسطاش هم شک وجود داره. درسای دانشگاه سطحش کاملا متفاوته. همکلاسیات هم اکثرا در سطح خودتن، پس ممکنه مثل دبیرستان بین دانش آموزای مختلف اختلاف زیادی وجود نداشته باشه. ولی آره خیلی از اساتید حضور غیاب نمیکنن، پس برای امتحان دادن بدون حضور در کلاس مشکلی نخواهی داشت

vahid-p
01-05-2015, 21:32
یه نکته دیگه، الان شاید یادگیری یه زبان برات یادگیری یه موضوع جدید باشه، ولی بعدا چون اصولش رو خواهی فهمید، میبینی تو یه ترم یه جا چندین زبون رو یادمیگیری یا با خوندن چند تا مطلب خیلی سریع زبون های مختلفی رو یادمیگیری. ولی همانطور که گفتم کامپیوتر، یادگرفتن زبان برنامه نویسی نیست. وگرنه سینتکس و ... همه رو تو دو سه روز یادمیگیری و زبان برنامه نویسی های مختلف مثل تکنولوژی های دیگه بر حسب نیازت، از زبانی استفاده می کنی که امکانات بیشتری رو تو اون زمینه داره. مثلا اندروید

تو با هر زبونی باید بتونی اون چیزی که میخوای رو به بهترین روش حلش کنی.

به نظر من الان وقتی میبینی چقدر برنامه نویس وجود داره، خب پس مسلمه همه برنامه نویسی ( به معنی همون سینتکس و کد زنی ) رو بلدن، ولی یه جایی میرسه که کدها متفاوتن و به نظرم خیلی شبیه یک هنر است. و میشه از روی یک کد هنر برنامه نویسی یک نفر رو تشخیص داد. اینه که مهمه، وگرنه بگیم مثلا فلانی سی بلده یا نمیدونم پی اچ پی بلده، خب هزاران و میلیون ها نفر بلدن، به معنی عام. ولی تفاوت ها بسیاره.

alireza378n
02-05-2015, 08:34
ممنون وحید جان :) ، افتخار دادی :x

فقط در مورد این جمله میشه بیشتر توضیح بدی ؟

اگر دانشگاه خوبی باشی، حتی سر پاس کردن درسا، حتی متوسطاش هم شک وجود داره.

:n12:

ArashMiniStar
02-05-2015, 12:18
اینو راست میگه دانشگاه دولتی خیلی بیشتر سخت میگیرن
اگه هدفت دانشگاه خوبه کامپیوترو ول کن بچسب به درس چون سال اخر اصلا وقت نمیکنی با درسایی مث دیفرانسیل اگرم نه الان بچسب به زبان انگلیسی که خیلی لازمت میشه اگه میخوای کاره ای بشی تو رشتت
ولی تجربه میگه برای کار دولتی دانشگاه باس خوب باشه ولی ازاد پارتی و کاربلد بودن کارشونو راه بندازی دانشگاه عن هم مدرک بگیری مهم نیست!
من خودم ادمی بودم که شب امتحان فیزیک میشستم پای کامپیوتر الانم وضعم لنگ در هواس با 19 سال سن (یه سال چون ایران نبودم پرید) نمیدونم میخوام برم کامپیوتر یا عمران چون کامپیوتر هیچی کف دستت نمیذارن متاسفانه صبح تا شب چشمتو میذاری هیچی الکی :|

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

alireza378n
02-05-2015, 12:33
اینو راست میگه دانشگاه دولتی خیلی بیشتر سخت میگیرن
اگه هدفت دانشگاه خوبه کامپیوترو ول کن بچسب به درس چون سال اخر اصلا وقت نمیکنی با درسایی مث دیفرانسیل اگرم نه الان بچسب به زبان انگلیسی که خیلی لازمت میشه اگه میخوای کاره ای بشی تو رشتت
ولی تجربه میگه برای کار دولتی دانشگاه باس خوب باشه ولی ازاد پارتی و کاربلد بودن کارشونو راه بندازی دانشگاه عن هم مدرک بگیری مهم نیست!
من خودم ادمی بودم که شب امتحان فیزیک میشستم پای کامپیوتر الانم وضعم لنگ در هواس با 19 سال سن (یه سال چون ایران نبودم پرید) نمیدونم میخوام برم کامپیوتر یا عمران چون کامپیوتر هیچی کف دستت نمیذارن متاسفانه صبح تا شب چشمتو میذاری هیچی الکی :|

:)
درست میگی ، ولی خب من به تجربه دیدم آشناهامون شرکتهای خصوصی زیاد فایده ای براشون نداشته :) ، پس بهتره بچسبیم به درس تا یه جای دولتی استخدام شیم :)

ArashMiniStar
02-05-2015, 12:41
:)
درست میگی ، ولی خب من به تجربه دیدم آشناهامون شرکتهای خصوصی زیاد فایده ای براشون نداشته :) ، پس بهتره بچسبیم به درس تا یه جای دولتی استخدام شیم :)
ن دیگه همه ابعادشو باس بسنجی
الان کار دولتی عملا وجود نداره همه اشباع شده تازه همونم با پارتی بوده بازم خخخخ جز کارای حساس
مملکت همش پارتیه
تازه زرنگ باشی صبح تا ظهر میری کار دولتی میکنی حقوق و مزایا بعد از ظهر باز کار ازاد
چون دولتی هم پولی نمیدن که دلتو خوش کنی فقط ی سری مزایا داره