PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نتیجه ی بازی ساز شدن در ایران

3Dmajid
01-05-2015, 11:48
سلام به همه بروبچ گل بازی ساز :n01:
نمیدونم منو به یاد میارین یا نه، یه زمانی اینجا زیاد تو سر و کله ی هم میزدیم. مخصوصا با اون پیام که خیلی رو عصاب بود:n19:

همه مون دوس داشتیم بازی ساز بشیم، به فکر آینده مون بودیم که نکنه بازار کار خوبی نداشته باشه و این حرفا ...

راستش نمیدونم بچه ها چقد الان توی انجمن فعالن، مدت زیادیه که خودمم فعال نیستم.

اما این تاپیک رو زدم که یه جمع بندی بکنیم، ببینیم همه مون توی این چند سال (فک کنم حداقل 4 5سالی شده) چه کارایی کردیم.

اصلا آیا بازی ساز شدیم یا نه ؟
این راه و ادامه دادیم یا منصرف شدیم ؟
و در نهایت آیا نتیجه ی خوبی ازش گرفتیم ؟
آیا میخوایم ادامه بدیم یا نه ؟

من جمع بندی خودمو تو این چند سال میگم :

با اینکه تونستم از این راه درآمد داشته باشم اما بازی سازی اصلا وضعیت مناسبی داخل ایران نداره و تقریبا این صنعت توی ایران نابود شده البته اصلا به وجود نیومده که نابود شه :n02:
اگرم کاری آدم پیدا کنه شدیدا سوء مدیریت رو حس میکنید چون هیچ کی تجربه ی مدیریت ساخت بازی نداره و مدیر ها معمولا رویایی فک میکنن و خدا نکنه این وسط شما برنامه نویس باشی :n02: هر چی کار و بدبختیه میریزه سرتون. خلاصه شو بگم ... نمیخوام بگم پشیمونم از اینکه یونیتی یاد گرفتم ! اما اگه وقتم رو توی زمینه ی بهتری مثل زبان برنامه نویسی جاوا برای آندروید یا حتی طراحی وب میزاشتم از آینده ی کاریم بیشتر مطمئن بودم.

خیلی خوشحال میشم نظر دوستان رو هم بشنوم.

Hotsun
02-05-2015, 12:45
مخصوصا با اون پیام که خیلی رو عصاب بود:n19:

فعلت غلطه من هنوزم رو اعصابم :n05:

خوشحال میشم بیای بازم ببینمت :n06:

ماکزیمم 2-3 ماه دیگه هم نتیجه کارام رو میذارم ببینید به کجا رسیده.
احتمالاً با 3-4 تا تاپیک رو به رو بشید , خود این نشون میده کارا چجور پیش میره :n13:

میخوای بازم برم رو اعصاب : :n22:
این کارا جربزه میخواد هر کسی نمیتونه توش موفق بشه, کارایی که الان بازار کار خوبی دارن مثل طراحی وب مال افراد ترسو هست که جرئت ریسک ندارن.
قسمت اعصاب و جرئت و ترس رو که شوخی کردم :n07: ولی سرسختی و حوصله و ریسک واقعاً لازمه این کار هست که هر کسی نداره. :n11:

حالا با بچه های اینجا کار ندارم ولی ایرانی زیاد هست الان از داخل ایران دورادور برای خارج کار میکنه, مثلاً حسین دیبا که این اواخر برای Evolve و Batman Arkham Knight کار زده و بدجوری نونش تو روغنه :n38: شنیدم برای آنچارتد 4 هم میخواستن بره اونجا چون سربازی نرفته نتونست بره :n28:

کار کسی بلد باشه همه جای دنیا میخوانش.... آره داش...

3Dmajid
02-05-2015, 12:49
جرئت ریسک ندارن.

والا ما که ریسک کردیم ولی نتیجه ش خیلی خوب نبود اندازه ریسکش.

حالا با بچه های اینجا کار ندارم ولی ایرانی هست (حسین دیبا) الان از داخل ایران دورادور برای خارج کار میکنه, این اواخر هم برای Evolve و Batman Arkham Knight کار زده و بدجوری نونش تو روغنه :n38:
شنیدم برای آنچارتد 4 هم میخواستن بره اونجا چون سربازی نرفته نتونست بره

خب اون فک کنم مدل سازه نه ؟
منظور من کسیه که مثلا یونیتی بلده.
منم بیشتر فیدبک توی ایران مد نظرم بود.
نه اینکه واسه خارج کار کنیم.
اما یه برنامه نویس و انجین کار نمیتونه اینجوری واسه خارج کار کنه.
نهایتش اینه که یه محصولی درست کنه و به خارج بفروشه.

Hotsun
02-05-2015, 12:55
خب چرا ببین اگه کار برنامه نویسی رو کسی خوب انجام بده و خارجیا بشناسنش اونم بدجوری نونش تو روغنه چون کارفرما حتی بخواد نصف حقوق واقعی(به دلار) رو بده 6 برابر چیزی که تو ایران میدن در میاره. :n06:

فقط باید بشناسنت :n10:

3Dmajid
02-05-2015, 13:10
خب چرا ببین اگه کار برنامه نویسی رو کسی خوب انجام بده و خارجیا بشناسنش اونم بدجوری نونش تو روغنه چون کارفرما حتی بخواد نصف حقوق واقعی(به دلار) رو بده 6 برابر چیزی که تو ایران میدن در میاره. :n06:

فقط باید بشناسنت :n10:
]
برنامه نویس یونیتی ؟ :n02::n02::n02:

Hotsun
02-05-2015, 13:54
برنامه نویس یونیتی ؟ :n02::n02::n02:

:n27: :n29: :n30:
همین الان که که نیشخند داری میزنی چند صد تا بازی با یونیتی داره ساخته میشه که تو بدترین حالت 1 برنامه نویس دارن :n34:
لقمه آماده میخوان همه , مشکل اینه.

:n41:

3Dmajid
03-05-2015, 14:31
لقمه آماده میخوان همه , مشکل اینه

لقمه ی آماده کجا بود.
اگه لقمه ی آماده میخواستیم نمیرفتیم سمت برنامه نویسی.
من وضعیت بازی سازی تو ایران رو گفتم.
نه اینکه بریم با خارجیا کار کنیم از داخل :n02:

M0hsen3D
04-05-2015, 17:23
به نطر منم بازیسازی داخل ایران رو فراموش کن و فقط بهتر و بهتر شو و تا در نهایت بتونی با خارجیا کنی. :n01: نیازی نیست چون بازی سازی تو ایران نابود شده تو هم چون عمرو و سرمایتو پاش گذاشتی نابود بشی یا شوت شی کلا از بازیسازی بیرون.:n06:

3Dmajid
04-05-2015, 21:09
به نطر منم بازیسازی داخل ایران رو فراموش کن و فقط بهتر و بهتر شو و تا در نهایت بتونی با خارجیا کنی. :n01: نیازی نیست چون بازی سازی تو ایران نابود شده تو هم چون عمرو و سرمایتو پاش گذاشتی نابود بشی یا شوت شی کلا از بازیسازی بیرون.:n06:

شما خودت با خارجیا کار کردی ؟

M0hsen3D
05-05-2015, 20:08
بله در حال کار بر روی طراحی و مدل سازی کارکتر های یه پروژه بازی خارجی هستم :n01: ولی خب یه فرقی به حال شما میکنه دوست عزیز؟ من خواستم فقط طبق خواستتون نظرمو بگم و کمکی کرده باشم :n01:

Hotsun
05-05-2015, 20:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نتیجه ی بازی ساز شدن در ایران :
هیچی...

در مورد این سوال که از محسن پرسیدی:

شما خودت با خارجیا کار کردی ؟

با خارجی کار کردن کاری نداره , فقط باید کار بلد باشی و زبان.

اصلاً به مدرک نگاه نمیکنن که , کار بهشون نشون بده چشاشون 4 تا که شد در جا میزنن رو هوا :n10:

تو برنامه نویسی هم مثلاً اگر بتونی یه هوش مصنوعی خاص رو پیاده کنی دمو ورژن بفرستی 4 جا راحت کارت جوره :n33:

3Dmajid
06-05-2015, 13:08
بله در حال کار بر روی طراحی و مدل سازی کارکتر های یه پروژه بازی خارجی هستم :n01:
ولی خب یه فرقی به حال شما میکنه دوست عزیز؟ من خواستم فقط طبق خواستتون نظرمو بگم و کمکی کرده باشم

فرقش اینه که شاید بخوایم از تجربه های شما استفاده کنیم :n02:

با خارجی کار کردن کاری نداره , فقط باید کار بلد باشی و زبان.

اصلاً به مدرک نگاه نمیکنن که , کار بهشون نشون بده چشاشون 4 تا که شد در جا میزنن رو هوا :n10:

تو برنامه نویسی هم مثلاً
اگر بتونی یه هوش مصنوعی خاص رو پیاده کنی دمو ورژن بفرستی 4 جا راحت کارت جوره

فکر خوبیه ... اما من کلا از برنامه نویسی گیم زده شدم. از بس تو ایران کار سنگین دادم بهم هر چی بود سر خودم پیاده شد آخرشم هیچ نتیجه ای نداشت. :n02::n35:
خارجیام احتمالا کاراشون خیلی خفنه.
فعلا تصمیم دارم برم سمت برنامه نویسی جاوا آندروید ... اگه وقتمو صرف طراحی وب هم میکردم بیشتر میتونستم پول در بیارم :n02::n02:

Hotsun
06-05-2015, 22:51
فعلا تصمیم دارم برم سمت برنامه نویسی جاوا آندروید ... اگه وقتمو صرف طراحی وب هم میکردم بیشتر میتونستم پول در بیارم :n02::n02:

باشه......

parvizamd
14-05-2015, 08:48
سلام دوستان عزیزم

من همه چی کار می کنم تا خدمت تموم بشه

برنامه نویسی C# و اتوماسیون و Sql Server و asp.net و برنامه نویسی با adt و جاوا و‌آندروید و مدل سازی با بلندر و برنامه نویسی یویتنی همه کار می کنم که ببنیم چی شه آخرش .

خدا بزرگه :n12:

anti-military
29-05-2015, 20:14
سلام
پرویز اونجا تو خدمت چیکاره ای؟ ارشد نشدی هنوز؟ :n02:

دوستان به نظرتون بهترین راه برای دوبله انگلیسی و حرفه ای تو ایران چیه؟ یعنی بهترین راه برای دوبله انگلیسی یه بازی که کلا رو پایه دیالوگ سواره (مثل Mass Effect) چی میتونه باشه
اصلا دوبلر انگلیسی زبون خوب داریم تو ایران؟

parvizamd
31-05-2015, 19:17
سلام شرمنده دیر جواب دادام :n02:
همه کار انجام می دم از ... بوق الی ... بوق :n02::n02::n02:
نبود 3 ماه دیگه!!!

Gregar
31-05-2015, 20:01
سلام
پرویز اونجا تو خدمت چیکاره ای؟ ارشد نشدی هنوز؟ :n02:

دوستان به نظرتون بهترین راه برای دوبله انگلیسی و حرفه ای تو ایران چیه؟ یعنی بهترین راه برای دوبله انگلیسی یه بازی که کلا رو پایه دیالوگ سواره (مثل Mass Effect) چی میتونه باشه
اصلا دوبلر انگلیسی زبون خوب داریم تو ایران؟

واسه دوبله انگلیسی حرفه ای کم داریم تو ایران . نه اینکه کسی زبان انگلیسی حرفه ای نباشه اما دوبلور کم داریم . اون هم با لهجه امریکایی مخصوصا . اکثرا با لهجه انگلیسی صحبت میکنن . البته اگه بخوای حرفه ای دوبله کنی وگرنه همینطوریش خود ایرانی ها هنر دوبله شون کلا خوبه .

behnood1367
01-06-2015, 11:03
به نظر من باید جایی برید که سرمایه باشه. تو ایران تو بخش بازی سرمایه گذاری کمه.مثلا اگر آمریکا بودید نونتون تو روغن بود. میرفتید استخدام یکی از ایر غولهای استدیو ساخت بازی استخدام میشدید.