PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی گذاشتن پسورد برای هارد اکسترنال WD

majid16367
29-04-2015, 01:22
راه گذاشتن پسورد برای فیل های تصویری چیه ؟

ata.royalfalcon
29-04-2015, 06:59
راه گذاشتن پسورد برای فیل های تصویری چیه ؟

مدل دقيق هارد ديسك اكسترنالي كه داريد را نگفتيد . به هر حال اگر WD my book يا WD my passport ultra و يا هر مدلي كه قابليت Hardware Encryption داره طبق روش زير ميتونيد اين قابليت را فعال كنيد و هارد ديسك را lock كنيد . دقت كنيد كه كلاً هارد ديسك lock ميشود نه فقط فايلهاي تصويري يا فقط يك پارتيشن خاص .

از طریق مسیر Start > All Programs > Western Digital > WD Apps > WD Security (عكس زير) برنامه WD Security را اجرا كنيد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تيك i understand را بزنيد و پسورد را وارد و سپس دکمه Save Security Settings را بزنید . دقت کنید که اگر چک باکس Enable auto unlock for user تیک خورده باشد هارد ديسك اکسترنال بطور پیشفرض روی سیستم فعلي هميشه Unlock خواهد بود .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای برداشتن پسورد WD Security را اجرا كنيد و پسورد فعلي را وارد كنيد و گزينه Remove security را بزنيد و در نهايت دكمه Update Security Settings را بزنيد . در تمام اين مدت هارد بايد به سيستم متصل شده باشد .

نكته مهم :

1. در صورتيكه پسورد را فراموش كنيد امكان بازيابي اطلاعات غير ممكن هست .
2. در صورت وارد كردن چندباره پسورد اشتباه ، پيغام فرمت شدن هارد ديسك ظاهر ميشود . در اين حالت اگر واقعاً پسورد را فراموش كرديد ميتونيد پيغام را تاييد كنيد تا پس از فرمت و از بين رفت اطلاعات ، هارد ديسك بطور اتوماتيك unlock و آماده استفاده مجدد شود يا اينكه كنسل كنيد تا بتونيد دوباره پسورد بدهيد .

ehsan.kay
13-07-2015, 13:51
سلام من عضو جدیدم
یه هارد اکسترنال wd elements دارم که برای پسورد گذاشتن روش مشکل دارم
از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
طبق روش خودتونم رفتم اما با باز کردن نرم افزار میزنه attach a supported wd drive:n27:

ata.royalfalcon
13-07-2015, 14:58
سلام من عضو جدیدم
یه هارد اکسترنال wd elements دارم که برای پسورد گذاشتن روش مشکل دارم
از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
طبق روش خودتونم رفتم اما با باز کردن نرم افزار میزنه attach a supported wd drive:n27:

سلام .

مدلي كه داريد يعني WD Elements قابليت رمزگذاري سخت افزاري رو نداره و در نتيجه روش توضيح داده شده در پست دوم براي اين مدل بيفايده هست .

بايد از نرم افزارهاي مختلف براي رمزگذاري اطلاعات استفاده كنيد مثلاً True Crypt و يا حتي Bit locker خود ويندوز .