PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد در مچ پا

A/|\IR
28-04-2015, 12:26
سلام

من روز چهارده فروردين تو فوتبال پام پيچ خورد و از اون روز ديگه مفصل مچ پام مثل قبلا نيست، در حالت عادى و پياده روى دردى رو احساس نميکنم ولي موقعى که فشار مياد بهش درد ميگيه مثلا نميتونم رو نوک پاهام بشينم، تو ده يازده سالگى يه بار هم مچ پام از جاش در درفت
پيش ارتوپد رفتم معاينه کرد گفت چيزى نيست و خوب ميشه ولى يه ماه گذشت و خوب نشد

lana del rey
28-04-2015, 12:55
منم یه بار بدجور زمین خوردم تا دو سه ماه مچ پام درد میکرد ولی خوب شد :))
اگر دکتر گفته پس حتما چیزی نیست :n33:

Gregar
28-04-2015, 14:36
دقیقا منم توی بچگی مچ پام در رفت . حالا نمیدونم واقعا در رفته بود یا نه . چون میگن در رفتن کاملا مشخصه و با ضرب خوردگی فرق میکنه . اون موقع رفتم پیش شکسته بند خبره و به قول خودش جا انداخت . نمیدونم حالا واقعا در رفته بود که جا انداخت یا نه .
برعکس تو بعد از اون موقع دیگه درد نداشت ولی هر وقت فوتبال بازی میکنم به احتمال 50% مچ پام دوباره یه کاری میشه . یا پیچ میخوره و ضرب میبینه یا در میره و ... . خلاصه دیگه ورزش زیادی نمیتونم بکنم به خاطر همین قضیه . حالا نمیدونم ایا واقعا دلیلش همون دررفتگی دوران بچگی بوده یا نه . ممکنه مال تو هم مربوط به همون باشه .

A/|\IR
28-04-2015, 15:46
دقیقا منم توی بچگی مچ پام در رفت . حالا نمیدونم واقعا در رفته بود یا نه . چون میگن در رفتن کاملا مشخصه و با ضرب خوردگی فرق میکنه . اون موقع رفتم پیش شکسته بند خبره و به قول خودش جا انداخت . نمیدونم حالا واقعا در رفته بود که جا انداخت یا نه .
برعکس تو بعد از اون موقع دیگه درد نداشت ولی هر وقت فوتبال بازی میکنم به احتمال 50% مچ پام دوباره یه کاری میشه . یا پیچ میخوره و ضرب میبینه یا در میره و ... . خلاصه دیگه ورزش زیادی نمیتونم بکنم به خاطر همین قضیه . حالا نمیدونم ایا واقعا دلیلش همون دررفتگی دوران بچگی بوده یا نه . ممکنه مال تو هم مربوط به همون باشه .

منم اون موقع رفتم پيش شکسته بند و يادمه قلنج انگشتامو گرفت گفه جا افتاده!
بهرحال بايد يچيزى باشه منو که اذيت ميکنه
دوستان برم پيش دکتر ديگه؟ پيش فزيوتراپ چي؟

raana
28-04-2015, 16:10
منم اون موقع رفتم پيش شکسته بند و يادمه قلنج انگشتامو گرفت گفه جا افتاده!
بهرحال بايد يچيزى باشه منو که اذيت ميکنه
دوستان برم پيش دکتر ديگه؟ پيش فزيوتراپ چي؟

شما حتمن به متخصص دیگه ای مراجعه کن....رادیوگرافی لازمه...البته نظر برخی پزشکان MRIهست(برای اطمینان از سالم بودن مفصل مچ پا)....بازم بستگی به پزشک داره....
اگر پیچ خوردگیه ساده بود..نهایتن بین 1 تا 2 هفته...درد از بین میرفت.....احتمال آسیب دیدگیه تاندون وجود داره....که بازم نظر قطعی رو با عکس میشه داد..

البته با توجه که این که سابقه در رفتگی داشتین(و مفصل آسیب دیده هست)...حتمن باید بررسی دقیق تری انجام بشه...

هنوز ناحیه مچ پا متورم هست؟؟مچ رو می تونید به راحتی چرخش بدید و بالا و پایین کنید؟

A/|\IR
28-04-2015, 16:43
شما حتمن به متخصص دیگه ای مراجعه کن....رادیوگرافی لازمه...البته نظر برخی پزشکان MRIهست(برای اطمینان از سالم بودن مفصل مچ پا)....بازم بستگی به پزشک داره....
اگر پیچ خوردگیه ساده بود..نهایتن بین 1 تا 2 هفته...درد از بین میرفت.....احتمال آسیب دیدگیه تاندون وجود داره....که بازم نظر قطعی رو با عکس میشه داد..

البته با توجه که این که سابقه در رفتگی داشتین(و مفصل آسیب دیده هست)...حتمن باید بررسی دقیق تری انجام بشه...

هنوز ناحیه مچ پا متورم هست؟؟مچ رو می تونید به راحتی چرخش بدید و بالا و پایین کنید؟
ممنون از راهنمایی
نه اصلا متورم نیست، آره در حالت عادی میتونم چرخش بدم ولی بالا پایین میکنم اگه یکم فشار بیاد درد میگیره-
اینم بگم که من خیلی پیاده روی میکنم و بعد از پیاده روی خودم متوجه میشم که اون پام عادی نیست و خستگی بیشتری داره.

raana
28-04-2015, 17:04
ممنون از راهنمایی
نه اصلا متورم نیست، آره در حالت عادی میتونم چرخش بدم ولی بالا پایین میکنم اگه یکم فشار بیاد درد میگیره-
اینم بگم که من خیلی پیاده روی میکنم و بعد از پیاده روی خودم متوجه میشم که اون پام عادی نیست و خستگی بیشتری داره.

خواهش می کنم.....

پس تورم نداشته باشه و دامنه حرکتی کم نشده...آسیب مفصلی نیست....به نظر من کشیدگی تاندون هست......با بررسی دقیق تر خیال خودتون راحت میشه...درمانش هم استراحت و فشار نیاوردن روی اون ناحیه هست....

برای کاهش درد بعد از فعالیت هم می تونید مچ پا رو گرم کنید(برعکس زمانی که مچ پا تازه دچار پیچ خوردگی شده و باید سرمادرمانی تا 72 ساعت انجام بشه)موقع فوتبال هم همیشه مچ بند کشی استفاده کنید....

و اینکه اگر مچ پا مدام پیچ میخوره.....می تونید به فیزیوتراپ مراجعه کنید....با یک سری حرکات مچ پا رو تقویت کنه که دیگه دچار پیچ خوردگی نشه....