PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در خرید هارد اکسترنال :: خواهش میکنم راهنمایی کنید، بد جور سر در گم شدم

mehdiweblog
27-04-2015, 15:01
با سلام،
میخوام یه هارد اکسترنال بگیرم، برای آرشیو فیلم و موزیک و ...
گاهی هم میخوام جابجاش کنم‌ (برم قیلم بگیرم از دوستام، یا فیلم بدم بشون)
کمی حساس هستم، ممنون میشم کمکم کنید که تصمیم درستی بگیرم...

:n13: به نظرتون چی بگیرم؟ میخوام خراب نشه، چون اطلاعات دیگه ای هم دارم که سال ها جمع آوری کردم

:n13: هارد Western Digital My Passport Ultra External Hard Drive چطوره؟ یا برند های دیگه؟! (Adata, seagate, .....)
پایداری و از دست نرفتن اظلاعات که یهو هارد خراب شه یا بینم پاک شده همه اطلاعاتم، برام مهمه.

:n13: یک ترا بگیرم (مثلا ۲ تا) یا دو ترا بگیرم؟ (یه مغازه دار، میگفت ۱ ترا بهتره، ۲ تراش خراب شده، مشتریا راضی نبودن، صحت داره همچین چیزی؟!)
در کل، کدوم به صرفه تره و خریدش عقلانی تره؟ و احتمال خراب شدنش کمتره؟ و کاراییش بیشتره؟

:n16: ممنون از شما :n12:

EXTREME
27-04-2015, 16:17
اگر جا به جا بخواین بکنید که نباید دنبال هاردهای کنسولی یا آداپتوری باشید باید هاردهای پاسپورتی بگیرید به نظر من برید سراغ هاردهای سیلیکون پاور سری armor یک نمونش مدل یک ترابایتش silicon power a80 مدل دو ترا هم هست ولی گرون است قیمت دقیق ندارم....

salarjoon
27-04-2015, 19:15
سلام هر هاردی گرفتی فقط طوری باشه که کابلش از داخل به هارد متصل باشه یعنی کابل جدا نباشه حالا میخواد usb2 یا usb 3 باشه . چون به مرور زمان هم زبونه های هارد شل میشه هم اینجوری امکان قطع و وصلی هارد بیشتره که مشکلات بعدی رو به وجود میاره .
مثلا من هارد ADATA HD710 دارم بابت همین کابلش ازش راضی نبودم حتی با این که ضد اب و انتی شوک و.... هست .

mohammad.1394
28-04-2015, 18:46
ویرایش شد...

amir_t6262
28-04-2015, 19:14
سلام هر هاردی گرفتی فقط طوری باشه که کابلش از داخل به هارد متصل باشه یعنی کابل جدا نباشه حالا میخواد usb2 یا usb 3 باشه . چون به مرور زمان هم زبونه های هارد شل میشه هم اینجوری امکان قطع و وصلی هارد بیشتره که مشکلات بعدی رو به وجود میاره .
مثلا من هارد ADATA HD710 دارم بابت همین کابلش ازش راضی نبودم حتی با این که ضد اب و انتی شوک و.... هست .

این مورد خیلی شایع نیست.
برخی مدلهای adata مشکل لقی کابل دارند.
ولی در WD و Seagate چنین مشکلی را ندیدم.

اینکه ضد ضربه باشد و ... هم بیشتر یک تبلیغ است. هاردها ابزارهای خیلی حساسی هستند و باید در نگهداری اش خیلی دقت کنید.

در هنگام کار کردن از هرگونه تکان دادن و وارد شدن ضربه به هارد خودداری کنید.

salarjoon
03-05-2015, 03:15
من دو سه روز پیش یه هارد
Silicon Power Armor A80 External Hard Drive - 1TB خریدم و خیلی سرچ هم کردم کسایی هم که خریدن راضی بودن دو تا کابل usb3 داشت کوتاه و بلند و خوبیشم اینه که کابلای usb3 از این دو تیکه ها نیست در کل راضی بود از خریدنش