PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاثیر خودنمایی ثروتمندان بر امنیت روانی جامعه؟

Motaharri
27-04-2015, 09:27
یکی از پدیده هایی که در شهرهای بزرگ کشورمون شاهدش هستیم، خودنمایی عده ای ثروتمند در سطح شهر هست.
سوای اینکه این ثروت از راه های درست یا دزدی و کلاهبرداری به دست آمده، از نظر برخی از کارشناسان و مسئولین این خودنمایی ثروتمندان مصداق نا امنی اجتماعی است و باید با آن برخورد صورت بگیره.

برای مثال شرکت خودروسازی پورشه بیش از هر شهر دیگری در خاورمیانه در تهران فروش داشته است. المانیتور با اعلام این خبر در گزارشی نحوه زندگی قشر مرفه تهرانیان را بازتاب داد. براساس این گزارش در اینستاگرام صفحه‌ای به نام «بچه پولدارهای تهران» ساخته شده است که در آن تصاویر قشر مرفه تهران منتشر می‌شود.

و در فضای مجازی هم مرگ یگ دختر پورشه سوار جنجال ها و ناهنجاری های عجیبی رو به همراه داشت.

نظر شما در مورد خودنمایی ثروتمندان با خودروهای آنچنانی و ... در جامعه ایرانی چیست؟
چه راهکاری برای مقابله یا اصلاح این پدیده پیشنهاد میکنید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیوست:

برای متوجه شدن مفهوم خودنمایی، لینک زیر رو مشاهده کنید:

B3HZ@D
27-04-2015, 11:16
میشه بفرمایین چطور میشه تشخیص داد شخصی که سوار خودرو است در حال خودنمایی است یا تفریح یا سواری معمولی ؟!

ملاک ما یا افراد شاکی برای تشخیص خودنمایی یا عدم خودنمایی بر چه اساسه ؟ مثل این میمونه که یک نفر شاکی مراجعه کنه به نهاد مربوطه و عنوان کنه فلان شخص با فلان مدل ماشین در خیابان خودنمایی کرد و باید مجازات بشه .

نهاد مربوطه هم به سراغ شخص خاطی و خودنما !!! بره و ایشون رو به خاطر همچین جرم سنگین بزرگی دستگیر یا جریمه و یا زندانی کنه !!!

همین مونده برای نوع پول خرج کردن مردم هم نسخه بپیچیم و فتوا صادر کنیم .

صرف نظر از این که اون ثروت چطور بدست آمده [موضوع بحث نیست] این حق طبیعیه هر فردی است که بر اساس معیار و علاقه خودش ثروتش رو خرج کنه و چیزی که دلخواهش هست رو خریداری کنه .

حالا میخواد منزل 100 متری باشه یا 1000 متری یا خودروی داخلی باشه یا خارجی و پورش و ... یا هر چیز دیگه .

امنیت اجتماعی موقعی تعریف پیدا میکنه که دولت و مسئولانش بدونن چه زمانی باید دخالت کنن و چه زمانی باید به حقوق شخصی افراد احترام بذارن . امنیت اجتماعی وقتی است که شخص بتونه با خیال راحت پوشش و ظاهر مورد نظرش رو انتخاب کنه !!!

با خیال راحت توی خودرو بشینه و به سمت مسیر مورد نظرش بره . نه این که نگران این باشه که ماموران حتی به لباس آستین کوتاه معمولی هم گیر بدن و بگن با این لباس که پشت فرمان نشستی باعث تحریک بانوان میشی [تجربه شخصی] !!!

بتونه جشن ها و مراسمش رو در منزلش به راحتی برگزار کنه . در کل بدونه وقتی میاد بیرون هر آن نباید منتظر باشه که یک نفر جلوش سبز بشه و ایراد بیخودی بگیره یا بخواد امر به معروف و نهی از منکر کنه .

این به اصطلاح کارشناسان که تزهای مسخره این چنینی رو ارائه میکنن بهتره بشینن و مشکل رو از پایه بررسی کنن .

امنیت اجتماعی رو میتونن با پرداخت حقوق معوقه کارگران و معلمان و بقیه افراد برقرار کنن . نه با اتهام زدن [خودنمایی] به کسی که پشت فرمان خودرو شخصیش قرار گرفته .

واقعن همه چیزمون به همدیگه میاد ...

Erfan.
27-04-2015, 11:50
در بحث های اینچنینی در حوزه اجتماعی، از دو زاویه باید به موضوع نگاه کرد؛ یکی ازادی عمل مورد نظر، یکی هم آثار اون عمل بر فرض آزادی.

در این موضوع، آزادی که جای بحثی نداره و باید باشه. به هیچ کس مربوط نیست افراد پولشون رو چه طور خرج می کنن مگر این که این پول خرج کردن به افراد دیگه آسیب وارد کنه. این که اگه کسی با Porsche از جلوی من رد بشه و من حس کنم طرف داره خودنمایی می کنه و احساس بدی بهم دست بده، پس افراد نباید آزاد باشن، با تمام آزادی های فردی در منافاته. این رو اگه بسط بدیم:اگه کسی خانه بزرگی داشته باشه چه طور؟ اگه کسی صورت زیبایی داشته باشه؟ اگه کسی ورزشکار باشه و به نظر بیاد با اندامش خودنمایی می کنه چه طور؟
جدای از این مسئله نبود توانایی تشخیص خودنمایی کردن/نکردن، که بهزاد جان فرمودن، دخالت در زندگی شخصی مردم اون هم در این موارد که کاملا به میل افراد برمیگرده به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

و اما اگه بخوایم با قبول آزادی در انجام این کار ها آثارش رو بررسی کنیم، فکر نمی کنم خودنمایی به اون صورت آثار منفی داشته باشه. نظر من اینه که شاید در لحظه اول یک نوع اعصاب خُردی ایجاد بشه اما محتمله که در طولانی مدت باعث بشه افراد بیشتر تلاش کنن برای بدست آوردن اون امکانات.

Stream
27-04-2015, 12:21
نظر من:

اگه شخص ثروت رو از راه غیرقانونی بدست آورده، باید با تخلفات مربوط به جمع کردن ثروت (و نه خرج کردن ثروت!) برخورد بشه. اگه ثروت از راه قانونی بدست آمده دلیلی نداره دخالت کنیم که شخص چطور حق داره از ثروتش استفاده کنه... چه بسا همین مسئله باعث انگیزه بشه برای سایرین که بیشتر هم تلاش کنند.

چیزی که باعث میشه امنیت روانی در جامعه بهتر بشه اینه که افراد شب گرسنه نخوابند، اعضای خانواده شون بیمار نباشن، بچه هاشون در مدرسه شرایط خوبی داشته باشند، هوای شهر آلوده نباشه، هزینه های زندگی چند برابر درآمدشون نباشه و ... . امنیت روانی افراد فقط وقتی با دیدن پورش و بنز سایرین به خطر می افته که افراد خودشون حداقل ها رو ندارن و می بینن سایرین اینقدر دارند، اگه افراد حداقل ها رو داشته باشند دیدن شخص دیگه سوار ماشین گرون قیمت چه امنیتی رو به خطر می اندازه؟

راه حل این نیست که پولدارها رو مجبور کنیم مثل فقیران زندگی کنند تا شاید فقیران حسرت نخورند، راه حل اینه که فقر رو در کشور کم کنیم. اون کارشناسانی که از این "بچه های پولدار تهران" شاکی هستند، در عمل هم که میشه مخالف همه راه هایی هستند که باعث میشه فقر در کشور کم بشه.

Motaharri
27-04-2015, 13:30
میشه بفرمایین چطور میشه تشخیص داد شخصی که سوار خودرو است در حال خودنمایی است یا تفریح یا سواری معمولی ؟!

ملاک ما یا افراد شاکی برای تشخیص خودنمایی یا عدم خودنمایی بر چه اساسه ؟ مثل این میمونه که یک نفر شاکی مراجعه کنه به نهاد مربوطه و عنوان کنه فلان شخص با فلان مدل ماشین در خیابان خودنمایی کرد و باید مجازات بشه .

نهاد مربوطه هم به سراغ شخص خاطی و خودنما !!! بره و ایشون رو به خاطر همچین جرم سنگین بزرگی دستگیر یا جریمه و یا زندانی کنه !!!

همین مونده برای نوع پول خرج کردن مردم هم نسخه بپیچیم و فتوا صادر کنیم .

صرف نظر از این که اون ثروت چطور بدست آمده [موضوع بحث نیست] این حق طبیعیه هر فردی است که بر اساس معیار و علاقه خودش ثروتش رو خرج کنه و چیزی که دلخواهش هست رو خریداری کنه .

حالا میخواد منزل 100 متری باشه یا 1000 متری یا خودروی داخلی باشه یا خارجی و پورش و ... یا هر چیز دیگه .

در بحث های اینچنینی در حوزه اجتماعی، از دو زاویه باید به موضوع نگاه کرد؛ یکی ازادی عمل مورد نظر، یکی هم آثار اون عمل بر فرض آزادی.

در این موضوع، آزادی که جای بحثی نداره و باید باشه. به هیچ کس مربوط نیست افراد پولشون رو چه طور خرج می کنن مگر این که این پول خرج کردن به افراد دیگه آسیب وارد کنه. این که اگه کسی با Porsche از جلوی من رد بشه و من حس کنم طرف داره خودنمایی می کنه و احساس بدی بهم دست بده، پس افراد نباید آزاد باشن، با تمام آزادی های فردی در منافاته. این رو اگه بسط بدیم:اگه کسی خانه بزرگی داشته باشه چه طور؟ اگه کسی صورت زیبایی داشته باشه؟ اگه کسی ورزشکار باشه و به نظر بیاد با اندامش خودنمایی می کنه چه طور؟

جدای از این مسئله نبود توانایی تشخیص خودنمایی کردن/نکردن، که بهزاد جان فرمودن، دخالت در زندگی شخصی مردم اون هم در این موارد که کاملا به میل افراد برمیگرده به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

تشخیص این موضوع خودنمایی کار سختی نیست.
اگر دقت کنید صحبتی از محدود کردن علاقه این افراد یه خرج کردن در محیط های خودشون نیست.

مشکل زمانی پیش میاد که وارد محیط هایی میشن که در اقلیت محض هستن.
مثلا شما وارد یک جمع زیادی از کودکان گرسنه آفریقایی بشی و شروع کنی چلوکباب خوردن و بگی به من چه که اینا گرسنه هستن و ... . آیا عمل شما یک کار اخلاقیه اگر نیست یا هست چرا؟
حالا ریشه گرسنگی اون کودکان آفریقایی هرچی میخواد باشه توجیهی برای عمل ضد اخلاقی شما نمیشه.

هنگام ویراژ دادن، لایی کشیدن، پارک کردن و ژست گرفتن کنار ماشین و... نشانه های خودنمایی هست و تاثیر منفیش رو بر جامعه میذاره.
متاسفانه دوستان به دلیل خشمی که ازجاهای دیگه دارن چشمشون رو به روی هر نوع کاستی میبیندن و سعی میکنن توجیه کنن.

Motaharri
27-04-2015, 13:36
اگه ثروت از راه قانونی بدست آمده دلیلی نداره دخالت کنیم که شخص چطور حق داره از ثروتش استفاده کنه... چه بسا همین مسئله باعث انگیزه بشه برای سایرین که بیشتر هم تلاش کنند.

چیزی که باعث میشه امنیت روانی در جامعه بهتر بشه اینه که افراد شب گرسنه نخوابند، اعضای خانواده شون بیمار نباشن، بچه هاشون در مدرسه شرایط خوبی داشته باشند، هوای شهر آلوده نباشه، هزینه های زندگی چند برابر درآمدشون نباشه و ... . امنیت روانی افراد فقط وقتی با دیدن پورش و بنز سایرین به خطر می افته که افراد خودشون حداقل ها رو ندارن و می بینن سایرین اینقدر دارند، اگه افراد حداقل ها رو داشته باشند دیدن شخص دیگه سوار ماشین گرون قیمت چه امنیتی رو به خطر می اندازه؟

راه حل این نیست که پولدارها رو مجبور کنیم مثل فقیران زندگی کنند تا شاید فقیران حسرت نخورند، راه حل اینه که فقر رو در کشور کم کنیم. اون کارشناسانی که از این "بچه های پولدار تهران" شاکی هستند، در عمل هم که میشه مخالف همه راه هایی هستند که باعث میشه فقر در کشور کم بشه.

اولا شیوه نظام سرمایه داری طوری هست که همه نمیتونن ثروتمند بشن، چون هر ثروتمندی نیاز به کارگری و کارمندی برای پیشبرد هدفش داره و حذف اختلاق طبقاتی غیرممکنه.
اینکه شما میگین باعث انگیزه میشه یک شعاره و جز حرص خوردن و تحمل بیماری های عصبی و روحی نتیجه دیگری برای قشر کارگر نداره.

کسی تو این تاپیک نوشت امنیت روانی فقط با پورشه بهم میریزه و هیچ عامل دیگری دخیل نیست؟
من متوجه نمیشم چرا وقتی فقط یک موضوع خاص مطرح میشه اینقدر علاقه داریم پای بحث های دیگر رو هم وسط بکشیم.

برای اینکه دوستان زیاد با ایران درگیر نشن و یکطرفه نبینن من مثال غذا خوردن با ولع رو جلوی کودکان گرسنه آفریقایی مثال زدم.
شما تشریح کنید این عمل اخلاقیه یا غیر اخلاقی و توسط چه مرجعی پستی یا بزرگی این عمل مشخص میشه؟

Stream
27-04-2015, 13:57
اولا شیوه نظام آزادی در سرمایه داری طوری هست که همه نمیتونن ثروتمند بشن، چون هر ثروتمندی نیاز به کارگری و کارمندی برای پیشبرد هدفش داره.
اینکه شما میگین باعث انگیزه میشه یک شعاره و جز حرص خوردن و تحمل بیماری های عصبی و روحی نتیجه دیگری برای قشر کارگر نداره.

کسی تو این تاپیک نوشت امنیت روانی فقط با پورشه بهم میریزه و هیچ عامل دیگری دخیل نیست؟
من متوجه نمیشم چرا فقط یک موضوع خاص مطرح میشه اینقدر علاقه داریم پای بحث های دیگر رو هم وسط بکشیم.

برای اینکه دوستان زیاد با ایران درگیر نشن و یکطرفه نبینن من مثال غذا خوردن با ولع رو جلوی کودکان گرسنه آفریقایی مثال زدم.
شما تشریح کنید این عمل اخلاقیه یا غیر اخلاقی و توسط چه مرجعی پستی یا بزرگی این عمل مشخص میشه؟

دوست من دلیل اینکه چیزهای دیگه مطرح شد اینه که این موضوع اصلا درجه اهمیتش در رتبه هزارم هم نیست و شما میگید باید بطور قانونی با این افراد برخورد بشه؟ به علاوه کسی صحبت از نظام سرمایه داری نکرد (من منتقد سرمایه داری محض هستم)، ولی معنیش این نیست که هیچ رد و اثری از سرمایه داری نباید وجود داشته باشه.

شما به کشورهای اروپای شمالی نگاه کنید که تحصیلات دانشگاهی رایگان است، خدمات پزشکی رایگان است، افرادی که درآمد کم دارند اصلا مالیات پرداخت نمی کنند، افراد حتی کمک هزینه دولتی دریافت می کنند تحصیل کنند (اضافه بر تحصیل رایگان)، حتی بدون کار کردن هم کسی شب گرسنه نمی خوابه و ... ، و وقتی اطمینان از همه اونها حاصل شد ثروت باقیمانده حالت سرمایه داری پیدا می کنه. در اون شرایط نه حرص خوردنی است و نه بیماری عصبی (اینها رو مطالعات علمی نشون میده)، و دیدن کسی که خانه قصرمانند داره و ماشین چند صد هزار دلاری و ... برای اون افراد حالت انگیزه خواهد داشت.

همونطور که در پست قبلی گفتم:

---------------

اگر دقت کنید صحبتی از محدود کردن علاقه این افراد یه خرج کردن در محیط های خودشون نیست.

مثلا شما وارد یک جمع زیادی از کودکان گرسنه آفریقایی بشی و شروع کنی چلوکباب خوردن و بگی به من چه که اینا گرسنه هستن و ... . آیا عمل شما یک کار اخلاقیه اگر نیست یا هست چرا؟
حالا ریشه گرسنگی اون کودکان آفریقایی هرچی میخواد باشه توجیهی برای عمل ضد اخلاقی شما نمیشه.

هنگام ویراژ دادن، لایی کشیدن، پارک کردن و ژست گرفتن کنار ماشین و... نشانه های خودنمایی هست و تاثیر منفیش رو بر جامعه میذاره.
متاسفانه دوستان به دلیل خشمی که ازجاهای دیگه دارن چشمشون رو به روی هر نوع کاستی میبیندن و سعی میکنن توجیه کنن.

آیا چلوکباب خوردن جلوی کودکان آفریقایی کار اخلاقی است؟ قطعا خیر. آیا باید قانونا جلوی این کار گرفته بشه؟ خیر. باید کمک بشه اون کودکان به شرایطی برسند که چلوکباب خوردن جلوشون، دیگه کار غیراخلاقی نباشه.

خودنمایی به نظر من کار جالبی نیست، ولی من معتقد نیستم چیزی که به نظرم کار جالبی نیست باید قانونا باهاش مقابله بشه. برای کم کردن تاثیر منفی هم باید ببینیم چرا ثروت در جامعه اینچنین تقسیم شده، و راه های مناسب برای حل این مشکل رو پیدا کنیم (مالیات بیشتر روی درآمدهای بالا، مالیات خرید بیشتر روی محصولات گرون قیمت و چیزهایی از این قبیل، و خرج این درآمدها در برنامه ها و سرویس هایی که باعث میشه افراد فقیرتر جامعه فرصت بهتری برای کسب درآمد و اشتغال داشته باشند مثل تحصیل رایگان، خدمات پزشکی رایگان، کم کردن جمعیت، ایجاد سرمایه مالی کارآفرینی برای بیزنس های کوچک و ...).

این دستمالی که در ذهنیت شما هست که باید روی هر دردی کشید که "اگر خوشمان نمی آید قانونا برخورد می کنیم" پاسخگوی مشکلات اجتماعی نیست. راه حل مشکل فقر در کشور، برخورد قانونی با پولدارها نیست.

afshin b
27-04-2015, 13:59
اصلا مثال شما ربطی به موضوع نداره.
غذا یک چیز حیاتی هست، آدم غذا نخوره میمیره. چرا این رو با داشتن پورش مقایسه میکنین؟ یکی مثل من سمند داره درسته پورش رو میبینه دلش میخواد ولی من هنوز ماشین دارم و نیازم برآورده میشه. اون حس زیاده خواهی همیشگی انسانه که به هیچ چیز قانع نمیشه. اونی هم که پورش داره یوقت بوگاتی ویرون ببینه دلش میخواد...
کلا مقایسه ی این قضیه با نیازهای اساسی انسان مثل آب و غذا اصلا درست نیست.
پول ابزاری هست برای داشتن امکانات بیشتر برای زندگی بهتر، راحت تر و لذت بخش تر. اگه قرار باشه پولدار مثل افراد عادی زندگی کنه پس پولش به چه کاری میاد؟ صدقه بده همش رو؟!

B3HZ@D
27-04-2015, 14:01

خوب این مشکل اون شخص به حساب نمیاد . مشکل فقر باید توسط دولت و نهادهای مربوطه بررسی بشه و برای اون راهکار در نظر گرفته بشه .

می فرمایین از این به بعد در خیابان ها تابلو راهنمایی رانندگی با عبارت ورود خودروهای مدل بالا و اسپرت ممنوع نصب کنن تا مشکلی پیش نیاد ؟!

وضعیت رفاهی و آسایش زندگی و ثبات اقتصادی بر عهده شهروند و شهروندان جامعه نیست . بلکه با برنامه ریزی اقتصادی و پروژه های دولتی تهیه میشه . شما که انتظار نداری اون شخص بیاد به تک تک افرادی که در خیابان هستن یک خودرو هدیه بده یا کمک مالی کنه .

کمک مالی هم اگر باشه تا یک حد و حدود خاصی در نظر گرفته میشه که اون هم بسته به اخلاق و دست و دلبازی و قدرت مالی شخص مقابل بستگی داره .

شما نگفتین روی چه معیاری میشه تشخیص داد که چه کسی خودنمایی کرده ؟! معیار نهاد مربوطه که قراره با این قضیه برخورد کنه روی چه حسابی و چگونه بررسی میشه ؟

اصلن طرح همچین قوانینی خنده دارـه . کلن هدف این برنامه و پروژه علمی و حساب شده کارشناسان قراره چه دستاوردی برای ما و جامعه داشته باشه ؟ اینم از همون دست پروژه هاست که میخواستن پیاده روها مختلط نباشه و جدا باشه و زنانه و مردانه بشه !

این مغز ها رو میبرن اونجا و همچین برنامه هایی برای پیشبرد جامعه ارائه میدن و آخرش میرسیم به جایی که الان در اون هستیم و گرفتارش شدیم . نگاه دنیا به چه سمتیه اونوقت ما نگران اینیم که چه کسی خودنمایی کرده و چه کسی ویراژ داده و میخوایم به این روش امنیت اجتماعی و روانی برقرار کنیم !

Gregar
27-04-2015, 14:03
واسه کی میخوان خودنمایی کنن؟ واسه خودشون دور همی خودنمایی میکنن دیگه . اخه ادم عاقل چشمش مگه به مال دیگرونه ؟ اونا با خودنمایی فقط دارن یه جورایی خودشون رو ارضا میکنن .

درسته اگه کسی داشت از گشنگی میمرد اخلاقی نیست که بریم جلوش چلوکباب بخوریم . اما این اصلا با اون خودنمایی فرق میکنه .
چون گرسنگی یه نیاز طبیعیه و کسی که گرسنه است و چیزی برای خوردن نداره یه نیازمند واقعیه که خودنمایی جلوی نیازمندا اصلا اخلاقی نیست .
اما داشتن ثروت زیاد نیاز نیست و کسی که با دیدن خودنمایی یک نفر با ثروتش ، حس بدی بهش دست بده یا واقعا نیازمنده یا قانع نیست . خوب مشکل دوم که مشکل خود فرده و ادم باید به مال خودش قانع باشه . ولی مشکل نیازمندی یا فقر رو باید دولت و مسئولین یه فکری به حالش بکنن .

به طور کلی منظورم اینه که اگه دولت کاری کرد که کسی زیر خط فقر زندگی نکرد (البته یه چیز ارمانیه و درسترش اینه که حداقل میزان فقر در جامعه تا میتونه به صفر نزدیک کنه) در اینصورت اکثر مردم به حد نرمال از ثروت میرسن که دیگه کسی با این خودنمایی ها ناراحت نشه .

البته حالا که دولت ما بی کفایته مردم هم خودشون باید کمی رعایت کنن این قضیه رو . به هر حال گناه دل سوزوندن واسه اون فرد خودنما نوشته میشه نه دولت .

Reza31001
27-04-2015, 14:24

خودنمایی از این دید که شما می فرمایید، بله ناپسنده و مضر
و مجددا بله، هستن پولدارهایی که با همین قصد سوار بر خودرو در خیابانها به گشت و گذار می پردازند

اما هم من و هم شما و هم سایر دوستان تاپیک میدونن که وقتی مسئله پورشه سواری پولدارها مطرح میشه (که اخیرا هم در تلویزیون گفته شد) هدف اون درصد پایینی که به جهت خودنمایی وارد خیابونها میشن نیست بلکه هدف سرپوشی است بر همون مسئله که در پست 4 گفته شد
یعنی پاک کردن این صورت مسئله که در جامعه ای هستیم که خیلی ها حداقل ها رو ندارند و خیلی ها پورشه سوارند

به صورت کاملا مشابه در مورد مثالی که زدین سیبل کردن پولدارها با این کارکرد در جهت پیچوندن این مسئله هست که خیلی ها شب گرسنه می خوابند در حالی که شاید 10 کیلومتر اون طرف تر شخصی برای یک شام ناقابل چندصدهزارتومنی خرج میکنه

شک نکنید که این نیست
کارگر مورد نظر اگه بتونه خوراک، پوشاک، مسکن، تحصیلات و سایر مواردی که جزو نیازهای اولیه زندگی هستند برای خودش و خانوادش فراهم کنه مطمئن باشید در مواجهه با فردی که ممکنه برای یک سفر نوروزی مثلا 50 م خرج کنه بسیار بسیار کمتر ضربه روحی میبینه تا وقتی که شب بیاد خونه و فرزندش بگه باید برای مدرسه 50 هزار تومان پول ببرم و این کارگر مورد نظر جیبش خالی باشه!

من متوجه نمیشم چرا وقتی فقط یک موضوع خاص مطرح میشه اینقدر علاقه داریم پای بحث های دیگر رو هم وسط بکشیم.

از دید خودم دلیل این موضوع ابنه که به عنوان مثال سوالی که در این تاپیک پرسیدین اصلا در مقابل مشکلات بنیادین اقتصادی، فرهنگی و احتماعی که ما داریم معضل مهمی به حساب نمیاد

خیلی راحت قبل از اینکه لازم باشه نگران خودنمایی ثروتمندانِ بی جنبه باشیم(که مطمئنا بخش زیادیشون از راه های غیرقانونی ثروتمند شدن) میتونیم با وضع و اجرای قانون صحیح از رسیدن ثروت به دست اینگونه افراد جلوگیری کرد
خیلی راحت قبل از اینکه نگران روان افرادی کم درآمد (و بعضا بی درآمد!)ی باشیم که با دیدن زندگی ثروتمندان دچار مشکل روحی میشن میتونیم با ارائه حداقل امکانات زندگی از این مشکل پیشگیری کنیم
خیلی راحت با ایجاد تفریحات و سرگرمی ها و مکانهای مناسب برای افراد ثروتمند میتونیم ولخرجی های اونها رو کنترل و جهت دار کنیم تا هم از مشکلاتی مثل تصادف اخیر bmw در تهران جلوگیری کنیم و هم از مواجهۀ بی دلیل طبقات مختلف جامعه که میتونه طبعات خاص خودش رو هم داشته باشه جلوگیری کنیم
و مثالها و راهکارهای دیگر

پ ن: پستهای 7 به بعد کاملا همین موضوعی که من قصد بیانش رو داشتم گفتن که من اونها رو ندیده بودم و پست دادم

mjorh
27-04-2015, 14:50
دوستان توضیحات جامع دادن....

اخیرا یه خبری دیدم که یک سرپرست خانواده به دلیل فقر شدید کل خونوادشو و خودش رو مسموم کرده و یه شبه همشون فتح کردن تا از این زندگی خلاص شن و بله شبکه سراسری هیچ وقت نمیاد این فاجعه رو به تصویر بکشه و میره سراغ ..... (لعنت به این....) ، حالا ربط این موضوع به این مسئله اینه که به جای این که به فکر گشت زنی های بچه پولدارها باشیم ...به جای این که رو اینجور مسائل مانور بدیم .... به جای این که آزادی افراد رو سلب کنیم .... کمی به فکر حل مشکلات اولیه جامعه باشیم ، که دوستان هم تو پست های متعدد به این مسئله پرداختن ،امیدوارم این مسئولین هم به فکر حل ریشه مشکلات (فقر) باشن تا این که روی چنین مسائلی مانور بدن ....

New Ray
27-04-2015, 14:53
من نظرم و دیگه ارسال نکردم ، فقط :

بنظرم در نظر سنجی بهتر بود جمله "هیچ تاثیری ندارد ..." از ابتدای گزینه آخر نظر سنجی حذف بشه چون واضحه در عده ای تاثیر داره و وجودش باعث برداشت نادرست از نظر رای دهندگان به مورد آخر میشه.
همینطور تیتر سوال تاثیر ثروتمندان در جامعه هست که در مقابل فقیران به نوعی مقابله با ثروت معنی میشه که بهتر بود واژه ثروتمند حذف شه. البته اگه سوال انحصارا همین نبود ؛ ولی چون به قانونگذاری مربوط شده این تفکیک سازی قانونی بر اساس تفاوت ثروت نادرسته. مثل کسی که با پراید بره در مناطق محروم خودنمایی کنه و براش قانون بنویسیم !

Mr_100_dolari
27-04-2015, 15:11
خوب اول بهتر تحقیق کنید که چرا و چطور این پورشه ها در سال های قبل وارد کشور شدند تا به جای اینکه بیشتر مصرف کنندگان این مدل ماشین توی چشم بیان با متخلفینی که از ورود این مدل ماشین به کشور بهره های میلیاردی بردند برخورد بشه ...

دوم در مورد اینکه میفرمایید دیدن بچه مایه دارهایی که سوار ماشین های گرون قیمت میشن باعث از بین رفتن امنیت اجتماعی و روانی سایر شهروندان میشه ...

اصل قضیه بر میگرده به اینکه چیزی که امنیت روانی شهروندان امروز جامعه ما رو بهم می ریزه این هست که وقتی که فردی که از راه قانونی مثل طی کردن مدارج تحصیلی و کسب مدارک عالی / کار کردن بدون

درآمد و در راه رضای خدا به جهت کسب تجربه کاری / هدر دادن عمر / پول / وقت / انرژی به مدت 17 الی 18 سال در راه تحصیل به غیر از مدت سربازی اجباری به جهت کسب شغل قانونی و بهره بردن از حداقل

های زندگی هست که وقتی بعد از این همه به دلیل وجود روابط کاری / پارتی بازی / رشوه گیری / فساد کاری / باند بازی و امثالهم می بینه که دوست خودش (فرد X) که تا دیروز سوار ژیان بود بر

اساس همین روابط و فساد از وقتی دنبال آقای Y افتاده که ایشون هم نه تنها هیچ کدام از موارد سخت بالا را نگذرونده و کوچکترین صلاحیتی برای پورشه سواری نداره بلکه چون بچه آقای (بــــــــوق) هست

ویلای ده هزار متری شمال هم دارن اون وقت هست که نه تنها امنیت روانی و اجتماعی افراد بهم میریزه بلکه امید به زندگی رو هم تا حدی زیادی از دست می دهند ....

و مثل همون مثال گرسنگی کودکان آفریقایی که گفتین خوبه جلوشن کباب خوردن یا نه مسئول مردمی نیستن که دارن کباب میخورن بلکه دولت هست برای ریشه کن کردن فقر

در اینجا هم دولت ها مسئول ایجاد از بین بردن فاصله طبقاتی ریشه کن کردن روابط و فساد کاری و ... و تعیین جایگاه هر فرد با توجه به صلاحیت و نه (بوق) رو دارند که خود به خود منجر به ایجاد امنیت روانی افراد

جامعه میشه که با دیدن فرد پورشه سوار این امید ایجاد شود که من هم طی سالیان آینده میتونم سوار پورشه بشم ..

به این نکته هم باید توجه داشت که فردی که از طریق قانونی و درست صاحب پورشه شده داره مالیات و بیمه / عوارض و ... رو میده اما باید دید که نه تنها این نوع مالیات بلکه سایر منابع هنگفت دولت ها که در

مورد کشوری همچون ایران به دلیل ثروت فراوانی همچون نفت و گاز و ... منایع مالیانی الویت کمتری دارند چرا هر کدام از افراد جامعه نباید سوار پورشه باشند ؟!؟!؟ و این منابع درآمدی دولت در کجا و به

چه نحوی خرج میشود که با دیدن فرد پورشه سوار باید امنیت روانی مردم دچار اسیب بشه !!!

و در پی اون رسانه هم دنبال پاک کردن صورت مسئله باشه !!

:n41:

Motaharri
27-04-2015, 15:48
آیا چلوکباب خوردن جلوی کودکان آفریقایی کار اخلاقی است؟ قطعا خیر. آیا باید قانونا جلوی این کار گرفته بشه؟ خیر. باید کمک بشه اون کودکان به شرایطی برسند که چلوکباب خوردن جلوشون، دیگه کار غیراخلاقی نباشه.

خودنمایی به نظر من کار جالبی نیست، ولی من معتقد نیستم چیزی که به نظرم کار جالبی نیست باید قانونا باهاش مقابله بشه. برای کم کردن تاثیر منفی هم باید ببینیم چرا ثروت در جامعه اینچنین تقسیم شده، و راه های مناسب برای حل این مشکل رو پیدا کنیم (مالیات بیشتر روی درآمدهای بالا، مالیات خرید بیشتر روی محصولات گرون قیمت و چیزهایی از این قبیل، و خرج این درآمدها در برنامه ها و سرویس هایی که باعث میشه افراد فقیرتر جامعه فرصت بهتری برای کسب درآمد و اشتغال داشته باشند مثل تحصیل رایگان، خدمات پزشکی رایگان، کم کردن جمعیت، ایجاد سرمایه مالی کارآفرینی برای بیزنس های کوچک و ...).

این دستمالی که در ذهنیت شما هست که باید روی
هر دردی کشید که "اگر خوشمان نمی آید قانونا برخورد می کنیم" پاسخگوی مشکلات اجتماعی نیست. راه حل مشکل فقر در کشور، برخورد قانونی با پولدارها نیست.

عجیبه که توجه نمیکنین !
ما دنبال یک راه حل نیستیم، در یک مجموعه بیمار چندین راه حل اعم از سلبی و تشویقی و اصلاحی و ... باید به موازات هم انجام بشن.
مسلما برخورد با پولدارها به تنهایی مشکلات رو حل نمیکنه. کی ادعا کرد دوای درد اقتصاد کشور همین است و بس؟!!!

گرفتن مالیات سنگین از پولدارها یکی از راه های برخورد قانونی با پولدارهاست.
احتمالا ذهن دوستان به سمت ضرب و شتم رفته که عنوان میکنن مخالف برخورد قانونی هستیم!

در کنار سایر اصلاحات که شما و دوستان اشاره کردین، عناصری هم هستن که به قصد تمسخر میان در شهر جلوه گری میکنن و توهین میکنن.
میشه پورشه داشت و جنوب شهر نرفت و صدای اگزوز رو در نیاورد.
ولی اگر کسی اینکارو کرد و ذهن خیلی هارو مغشوش کرد حق اکثریت هست که بخوان قانونی برای عدم ورود این افراد با این سبک زندگی به بخش هایی تایید بشه.

Stream
27-04-2015, 15:58
عجیبه که توجه نمیکنین !
ما دنبال یک راه حل نیستیم، در یک مجموعه بیمار چندین راه حل اعم از سلبی و تشویقی و اصلاحی و ... باید به موازات هم انجام بشن.
مسلما برخورد با پولدارها به تنهایی مشکلات رو حل نمیکنه. کی ادعا کرد دوای درد اقتصاد کشور همین است و بس؟!!!

گرفتن مالیات سنگین از پولدارها یکی از راه های برخورد قانونی با پولدارهاست.
احتمالا ذهن دوستان به سمت ضرب و شتم رفته که عنوان میکنن مخالف برخورد قانونی هستیم!

در کنار سایر اصلاحات که شما و دوستان اشاره کردین، عناصری هم هستن که به قصد تمسخر میان در شهر جلوه گری میکنن و توهین میکنن.
ولی اگر کسی اینکارو کرد و ذهن خیلی هارو مغشوش کرد حق اکثریت هست که بخوان قانونی برای عدم ورود این افراد با این سبک زندگی به بخش هایی تایید بشه.

مالیات سنگین یکی از راه های برخورد قانونی با پولدارهاست؟ مالیات سنگین پولدارها مگه باعث میشه کسی خودنمایی نکنه؟ واضحه این ربطی به موضوع نداره. برخورد قانونی با یک نوع رفتار (مثل خودنمایی) یعنی جرم اعلام کردن این نوع رفتار. یعنی افراد رو بندازیم زندان به خاطر اینکه خودنمایی کردن. میشه پورش داشت و جنوب شهر نرفت، پس اگر کسی رفت باید بره زندان بخوابه؟ برخورد قانونی مناسب از نظر شما با کسی که با پورشمیره جنوب شهر چیست؟

"مالیات بیشتر گرفتن از پولدارها" مترادف نیست با "برخورد قانونی با خودنمایی ثروتمندان".

و شما که میگین حق اکثریت افراد معمولی است جلوی ورودی افرادی که مثلا پورشه دارن رو به جنوب شهر بگیرند، آیا قبول می کنید این هم باید حق پولدارها باشه (در منطقه ای که اکثریت هستند) که جلوی ورود افرادی که پراید دارن به شمال شهر رو بگیرن؟ بعد محدوده این کار کجاست؟ یک نفر که پراید داره اگه بره به مناطق دور افتاده مثلا سیستان و بلوچستان شاید همون نقش کسی که بنز داره رو برای اون مردم داشته باشه، با این هم باید برخورد قانونی کرد؟ شاید بعضی مناطق سوار آژانس شدن و تاکسی دربست کردن رو خودنمایی بدونن، با اون هم باید برخورد کرد؟

PCminister
27-04-2015, 16:05
مالیات سنگین که چاره کار نیست. پول داشتن هم که خلاف شرع و قانون نیست. داشتن پورشه هم که گناه نیست.

اگر کسی دلش میسوزه کس دیگه ای مثلا مازراتی سواره مشکل از خودشه و نه از اون طرفی که پول خودشو اونجوری که خواسته خرج کرده.

Erfan.
27-04-2015, 16:52

بله، می شه، و چه قدر خوبه که پورش داشت و جلوی فقیری که پول غذا نداره صداش رو در نیاورد. اما این یک باید اخلاقی هست نه اجباری.
اگه کسی توی آتیش بسوزه و شخصی او رو ببینه و نجاتش نده هم کسی از نظر قانونی با شخص برخوردی نمی کنه. آیا کار اخلاقی ای هست نجات ندادن کسی که توی آتیش می سوزه؟ خیر. آیا باید با زور و اجبار افراد رو مجاب به رعایت اخلاق کرد؟

Motaharri
27-04-2015, 17:10
مالیات سنگین یکی از راه های برخورد قانونی با پولدارهاست؟ مالیات سنگین پولدارها مگه باعث میشه کسی خودنمایی نکنه؟ واضحه این ربطی به موضوع نداره. برخورد قانونی با یک نوع رفتار (مثل خودنمایی) یعنی جرم اعلام کردن این نوع رفتار. یعنی افراد رو بندازیم زندان به خاطر اینکه خودنمایی کردن. میشه پورش داشت و جنوب شهر نرفت، پس اگر کسی رفت باید بره زندان بخوابه؟ برخورد قانونی مناسب از نظر شما با کسی که با پورشمیره جنوب شهر چیست؟

"مالیات بیشتر گرفتن از پولدارها" مترادف نیست با "برخورد قانونی با خودنمایی ثروتمندان".

و شما که میگین حق اکثریت افراد معمولی است جلوی ورودی افرادی که مثلا پورشه دارن رو به جنوب شهر بگیرند، آیا قبول می کنید این هم باید حق پولدارها باشه (در منطقه ای که اکثریت هستند) که جلوی ورود افرادی که پراید دارن به شمال شهر رو بگیرن؟ بعد محدوده این کار کجاست؟ یک نفر که پراید داره اگه بره به مناطق دور افتاده مثلا سیستان و بلوچستان شاید همون نقش کسی که بنز داره رو برای اون مردم داشته باشه، با این هم باید برخورد قانونی کرد؟ شاید بعضی مناطق سوار آژانس شدن و تاکسی دربست کردن رو خودنمایی بدونن، با اون هم باید برخورد کرد؟

برخورد قانونی کردن یعنی به زندان انداختن افراد، نظر شماست که معلوم هم نیست از کجا میاد!
کسی که کمربند ایمنی نمیبنده باهاش برخورد قانونی صورت میگیره و جریمه نقدی میشه، زندانی در کار نیست.
مالیات بیشتر از افراد پولدارتر هم به نوعی برخورد قانونی و کنترل این افراد هست تا جامعه رو نبلعند.
در واقع ترمز افراد ثروتمند رو با مالیات سنگین میکشند و این یعنی برخورد قانونی.

در هر صورت شما در هر جامعه ای سر یکسری مسائل باید نظر اکثریت رو جویا بشی و گزینه دیگری هم ندارید.
مثلا در یکسری میهمانی ها طرف کراوات نداشته باشه اورو داخل راه نمیدن، چون یک خودنمایی مشخصی رو نرمال میدونن.

فعلا این چیزایی که شما گفتین در جامعه ما مصداق خودنمایی نیست چون بدنه جامعه قادر به تامینش هست. (اکثریت)

راهکاری هم که شما ارائه میدی صرفا پیشگیری از صفر هست.
که بله در اینصورت جواب میده.
اما یکسری جاها شما نیاز به درمان با همون شرایط داری و بخوای از صفر شروع کنی یکسری چیزا کلا از دست میرن و به قولی واکسن دیگه کارساز نیست.

بله، می شه، و چه قدر خوبه که پورش داشت و جلوی فقیری که پول غذا نداره صداش رو در نیاورد. اما این یک باید اخلاقی هست نه اجباری.
اگه کسی توی آتیش بسوزه و شخصی او رو ببینه و نجاتش نده هم کسی از نظر قانونی با شخص برخوردی نمی کنه. آیا کار اخلاقی ای هست نجات ندادن کسی که توی آتیش می سوزه؟ خیر. آیا باید با زور و اجبار افراد رو مجاب به رعایت اخلاق کرد؟

جامعه میتواند باید های اخلاقی را اجباری کند اگر زیر پا گذاشتن اون اخلاق اکثریت رو آزرده کنه.
وگرنه هر فردی میتونه تعریف خودش رو از اخلاق ارائه بده و هرجا هم خواست بگه عمل من اخلاقیه.

این مثال شما هم ارتباطی با قضیه ما نداشت، چون بازم با تعریف دیگری از اخلاق میشه توجیهش کرد.

Stream
27-04-2015, 17:19
برخورد قانونی کردن یعنی به زندان انداختن افراد، نظر شماست که معلوم هم نیست از کجا میاد!
کسی که کمربند ایمنی نمیبنده باهاش برخورد قانونی صورت میگیره و جریمه نقدی میشه، زندانی در کار نیست.
مالیات بیشتر از افراد پولدارتر هم به نوعی برخورد قانونی و کنترل این افراد هست تا جامعه رو نبلعند.

در هر صورت شما در هر جامعه ای سر یکسری مسائل باید نظر اکثریت رو جویا بشی و گزینه دیگری هم ندارید.
مثلا در یکسری میهمانی ها طرف کراوات نداشته باشه اورو داخل راه نمیدن، چون یک خودنمایی مشخصی رو نرمال میدونن.

فعلا این چیزایی که شما گفتین در جامعه ما مصداق خودنمایی نیست چون بدنه جامعه قادر به تامینش هست. (اکثریت)

راهکاری هم که شما ارائه میدی صرفا پیشگیری از صفر هست.
که بله در اینصورت جواب میده.
اما یکسری جاها شما نیاز به درمان با همون شرایط داری و بخوای از صفر شروع کنی یکسری چیزا کلا از دست میرن و به قولی واکسن دیگه کارساز نیست.

نفرمودید: با کسی که سوار با پورش میره جنوب شهر باید چطور برخورد کرد؟ جریمه نقدی که بی ربط است برای اون شخص. کسی که بیشتر از یک میلیارد تومان خرج می کنه برای خودنمایی از یک جریمه نمی ترسه.

میشه نتیجه گرفت که راه حل شما اینه که اینقدر مالیات سنگین داشته باشیم برای افراد پولدار که هیچ کس حتی نتونه پورش بخره؟

+

دلیل مالیات سنگین برای درآمدهای بالا، بطور مثال در اروپای شمالی، این نیست که جلوی "بلعیدن" جامعه رو بگیرند، دلیلش اینه که این افراد چون دارن از جامعه بیشتر از افراد عادی سود می برن، مسئولیت بیشتری نسبت به جامعه دارن و این هزینه اضافه هم که پرداخت می کنند میره برای خدمات پزشکی رایگان و تحصیل رایگان و حتی سرمایه گذاری رایگان در بیزنس های کوچک و تازه شروع که فرصت اقتصادی برای سایرین هم فراهم بشه. در مباحث اقتصادی دلیل مالیات سنگین برای پولدارها، جلوگیری از "خودنمایی" نیست. این افراد پولدار حتی با درصدهای بالای مالیات باز هم می تونن ماشین پورش سوار بشن مگه اینکه شما مدافع سیستم های اقتصادی کمونیستی باشید.

A/|\IR
27-04-2015, 17:22

میشه یه تعریف کامل از خودنمایی بگین و همینطور بگین که چطور میشه رفتاری های خودنما رو تشخیص داد؟

اگه امکانش هست پاسخ بدین

Reza31001
27-04-2015, 18:09
این تعبیر واقعا تعبیر درستی نیست
در واقع معنی این جمله شما این میشه که فردی که n دلار درآمد داره و مثلا 30% درآمدش رو مالیات میده به دنبال کسب درآمد 2n دلاری نمیره چون اون موقع مثلا باید 50% ــش رو مالیات بده!

حالا سیستم مالیاتی ما که قربونش برم تعطیلاته و فقط زورش به کارمند و کارگر جماعت میرسه اما اگه روزی ما هم همچین سیستم مالیاتی داشتیم اینگونه تفکر فکر میکنم فقط در قشر ایرانی جماعت وجود می داشت که اگه در همچین شرایطی قرار گرفت از اون مالیات بیشتر دادنه زورش میاد(!) و درنتیجه یا قید درآمد بیشتر رو میزنه (که بعیده) و یا به فکر راه درروهای مالیاتی میفتاد
وگرنه در کشورهای جهان اولی با وجود همین مالیاتهای سنگین همچنان هستند افرادی که خودروهای چندصدهزاردلاری و خونه های چندمیلیون دلاری دارند و همین طور به نسبت افرادی با درآمد پایین تر که امکانات کمتری دارند اما فکر نمیکنم این مالیاته باعث بشه که ترمزشون کشیده بشه و از تلاش برای کسب درآمد بیشتر -و در نتیجه خرج های بزرگتر- دست بردارند

HORROR
27-04-2015, 19:03
حتی افراد ثروتمند با محدودیتهایی که وجود داره انواع و اقسام مشکلات روانی رو دارن و اذیت میشن حالا وای به حال افراد کارگر و کم بضاعت که صبح تا شب کار میکنن ولی بازم نمیرسن..این جور بحثها برای بازی دادن هست.. آخه چطور میشه مشکلات بزرگی رو که تو این کشور داریم رو نادیده بگیریم و یا حل شده بدونیم و بگوییم طرف پول داره و میاد تو خیابان پز میده( البته اینها هم کمبود هستن به نظرم) و به ضرر قشر کم درآمد و فقیر هست؟ این درخت ریشه اش پوسیده و قطع کردن ساقه پوسیده دردی رو دوا نمیکنه..

Motaharri
28-04-2015, 08:02
نفرمودید: با کسی که سوار با پورش میره جنوب شهر باید چطور برخورد کرد؟ جریمه نقدی که بی ربط است برای اون شخص. کسی که بیشتر از یک میلیارد تومان خرج می کنه برای خودنمایی از یک جریمه نمی ترسه.

میشه نتیجه گرفت که راه حل شما اینه که اینقدر مالیات سنگین داشته باشیم برای افراد پولدار که هیچ کس حتی نتونه پورش بخره؟

میشه یه تعریف کامل از خودنمایی بگین و همینطور بگین که چطور میشه رفتاری های خودنما رو تشخیص داد؟
اگه امکانش هست پاسخ بدین

بهتر بود فیلم های خودنمایی ثروتمندان رو از اخبار 20:30 شبکه دو در 7 اردیبهشت تماشا میکردین تا مفهوم دقیق خودنمایی رو متوجه میشدین، چون باید تصویری توضیح داد.
این گزارش رو حتما ببینید اگر نتونستین خودنمایی رو از ثروتمند بودن عادی تشخیص بدین من در خدمتتون هستم.

جریمه + توقیف خودرو میتونه فرد رو از خودنمایی باز بداره.

hamid315
28-04-2015, 08:35
اقا هر کی ویراژ میده لایی میکشه سرعت میره چه با پورشه چه با پراید باید جریمه بشه دیگه چه ربطی به خودنمایی داره الان؟

Motaharri
28-04-2015, 09:50
اقا هر کی ویراژ میده لایی میکشه سرعت میره چه با پورشه چه با پراید باید جریمه بشه دیگه چه ربطی به خودنمایی داره الان؟

بازم یکی اومد گفت هرکس و هر پولداری.
لطفا اون فیلم بالایی که لینک دادم رو ببینید یعدا قضاوت کنید که خودنمایی یعنی چه اقداماتی و توسط چه افرادی.

B3HZ@D
28-04-2015, 18:37
بهتر بود فیلم های خودنمایی ثروتمندان رو از اخبار 20:30 شبکه دو در 7 اردیبهشت تماشا میکردین تا مفهوم دقیق خودنمایی رو متوجه میشدین، چون باید تصویری توضیح داد.
این گزارش رو حتما ببینید اگر نتونستین خودنمایی رو از ثروتمند بودن عادی تشخیص بدین من در خدمتتون هستم.

جریمه + توقیف خودرو میتونه فرد رو از خودنمایی باز بداره.

جناب شما بگو ملاک ما برای تشخیص شخص خودنما از یک شخص عادی چیه ؟ روی چه حسابی قرارـه این انتخاب و گزینش صورت بگیره ؟

روی حساب عابرین و افراد حاضر در اون منطقه که از نظرشون شخصی خودنمایی کرده ؟ یا این که قراره نهاد مربوطه به اختیار و انتخاب خودش شخص خودنما رو از بین خودروهای در حال عبور و مرور گلچین کنه ؟

شخصی که به عنوان خودنما جریمه یا دستگیر میشه با اتکا به چه چیزی میتونه ثابت کنه که خودنمایی نکرده ؟ بالاخره باید یک حقی هم برای اونا قائل شد .

ملاک ما برای تشخیص فرد خودنما فقط ماشین های اسپورت و مدل بالاست یا این شرایط شامل ماشین های ساخت داخل هم میشه ؟

Motaharri
03-05-2015, 10:25
جناب شما بگو ملاک ما برای تشخیص شخص خودنما از یک شخص عادی چیه ؟ روی چه حسابی قرارـه این انتخاب و گزینش صورت بگیره ؟

روی حساب عابرین و افراد حاضر در اون منطقه که از نظرشون شخصی خودنمایی کرده ؟ یا این که قراره نهاد مربوطه به اختیار و انتخاب خودش شخص خودنما رو از بین خودروهای در حال عبور و مرور گلچین کنه ؟

شخصی که به عنوان خودنما جریمه یا دستگیر میشه با اتکا به چه چیزی میتونه ثابت کنه که خودنمایی نکرده ؟ بالاخره باید یک حقی هم برای اونا قائل شد .

ملاک ما برای تشخیص فرد خودنما فقط ماشین های اسپورت و مدل بالاست یا این شرایط شامل ماشین های ساخت داخل هم میشه ؟

ملاک عمل، نوشته شدن قانون و بعدش اقدام مسئولین راهنمایی رانندگی هست.
حرکات نمایشی و دور دور کردن های پشت سر هم در یک خیابان خاص به راحتی توسط مسئولین قابل شناسایی هست و فیلم حرکات این افراد هم ثبت میشه.

مثلا فردی که با خودرو پورشه در جنوب شهر صدبار یک مسیر کوتاه رو طی میکنه، هیچ حق دفاعی نداره.
البته فعلا قانونی تصویب نشده که من همه جزئیاتش رو بگم، صرفا مثال زدم که فکر نکنید قصد برخورد سلیقه ای هست.
ماشین های ساخت داخل هم در صورت انجام حرکات مشابه اعمال قانون میشن ولی ارتباطی با خودنمایی ثروتمندان نداره.

B3HZ@D
03-05-2015, 12:55
خوب یکی دوست داره که با خودروش در فلان خیابان دور بزنه . حالا یا یک دور باشه یا 100 دور. آیا این دور زدن ها واقعن به کسی آسیب و خسارتی وارد میکنه ؟

مثلن از کجا میشه تشخیص داد که شخصی داره بیخود و بی جهت دور میزنه یا دنبال جای پارک میگرده ؟! من خودم بارها این مشکل رو داشتم که مجبور شدم چند بار یک خیابان رو بصورت مکرر برم و بیام تا جای پارک مناسب پیدا کنم .

احتمالن از زاویه دید شما و مسئولین مربوطه میشه بنده و امثال من رو هم به عنوان خاطی اعمال قانون کرد !!!

آیا این دور زدنها دلیل اصلی ناامنی اجتماعی است و مردم رو بیشتر تحریک میکنه و یا دلیل اصلی در جای دیگه ای نهفته شده ؟ [حقوق پایین معلمان و حقوق معوقه کارمندان - معلمان و کارگران]

مثل این که توی این مملکت عادت شده تقصیرها گردن افراد دیگه بیافته و بقیه رو مقصر بدونن و دلیل اصلی مشکلات یا بی تقصیر شناخته میشه یا اصلن به قول خودشون مشکلی نبوده .

قبلن استکبار جهانی [آمریکا - انگلستان - اسرائیل] مقصر مشکلات عدیده ایران بودن و هر اتفاقی می افتاد تف و لعنتش برای اونا بود . ولی الان تنوع بیشتری به خرج دادن و این دفعه مردم هستن که مقصر شناخته میشن .

چون که با خودروی شخصی میان بیرون و خیابان ها رو متر میکنن و این ناامنی میاره . ولی بقیه مشکلات اصلی بهش پرداخته نمیشه و قرار هم نیست بهش پرداخته بشه .

در کل ملاکی که برای اهمیت دادن به مسائل مهم کشوری در نظر گرفته میشه برعکس همه دنیاست . ما از پایین به بالا شروع کنیم و کم اهمیت ترین مسائل رو در صدر لیست میذاریم تا به اصطلاح برطرف کنیم و راه حل پیدا کنیم . البته برطرف که نه فقط همیشه برخورد قضایی و قانونی میکنیم .

کل این طرح سر تا پا ایرادـه و پر از حفره های ریز و درشته .

Ezel
03-05-2015, 23:15
ملاک عمل، نوشته شدن قانون و بعدش اقدام مسئولین راهنمایی رانندگی هست.
حرکات نمایشی و دور دور کردن های پشت سر هم در یک خیابان خاص به راحتی توسط مسئولین قابل شناسایی هست و فیلم حرکات این افراد هم ثبت میشه.

مثلا فردی که با خودرو پورشه در جنوب شهر صدبار یک مسیر کوتاه رو طی میکنه، هیچ حق دفاعی نداره.
البته فعلا قانونی تصویب نشده که من همه جزئیاتش رو بگم، صرفا مثال زدم که فکر نکنید قصد برخورد سلیقه ای هست.
ماشین های ساخت داخل هم در صورت انجام حرکات مشابه اعمال قانون میشن ولی ارتباطی با خودنمایی ثروتمندان نداره.

ببخشید به کسی چه ربطی داره که کسی میخواد دور دور کنه در خیابونها یا نه ؟!

فردی با خودروی پورشه صد هزار بار هم یک مسیر کوتاه در هر کجای این شهر رو طی کنه باز هم به کسی ربطی نداره !

جای این کارهای بیخود بهتره تلاش بشه فاصله ی طبقات کمتر بشه تا اینکه با طبقه ی مرفه برخورد بشه ، برخورد بشه که چی بشه ؟ به جرم مرفه بودن محاکمه بشن ؟ مشکل طبقه ی آسیب پذیر حل میشه اینطوری ؟

befermatooo
03-05-2015, 23:48
سلام

لطفا گزینه زیر را هم به نظرسنجی اضافه کنید :

بهتر است فضول نباشیم و سرمون تو زندگی خودمون باشه .

عرضه داشته باشیم ما هم اینگونه بشیم و اگه نشدیم تو دلمون فریاد بزنیم : من تلاش کردم اما نشد .

دیگه قرار نیست حسرت زندگی دیگران رو بخوریم و توش سرک بکشیم

Motaharri
04-05-2015, 12:54
ببخشید به کسی چه ربطی داره که کسی میخواد دور دور کنه در خیابونها یا نه ؟!

فردی با خودروی پورشه صد هزار بار هم یک مسیر کوتاه در هر کجای این شهر رو طی کنه باز هم به کسی ربطی نداره !

جای این کارهای بیخود بهتره تلاش بشه فاصله ی طبقات کمتر بشه تا اینکه با طبقه ی مرفه برخورد بشه ، برخورد بشه که چی بشه ؟ به جرم مرفه بودن محاکمه بشن ؟ مشکل طبقه ی آسیب پذیر حل میشه اینطوری ؟

خوب یکی دوست داره که با خودروش در فلان خیابان دور بزنه . حالا یا یک دور باشه یا 100 دور. آیا این دور زدن ها واقعن به کسی آسیب و خسارتی وارد میکنه ؟

مثلن از کجا میشه تشخیص داد که شخصی داره بیخود و بی جهت دور میزنه یا دنبال جای پارک میگرده ؟! من خودم بارها این مشکل رو داشتم که مجبور شدم چند بار یک خیابان رو بصورت مکرر برم و بیام تا جای پارک مناسب پیدا کنم .

احتمالن از زاویه دید شما و مسئولین مربوطه میشه بنده و امثال من رو هم به عنوان خاطی اعمال قانون کرد !!!

آیا این دور زدنها دلیل اصلی ناامنی اجتماعی است و مردم رو بیشتر تحریک میکنه و یا دلیل اصلی در جای دیگه ای نهفته شده ؟ [حقوق پایین معلمان و حقوق معوقه کارمندان - معلمان و کارگران]

با وجودیکه بالای ده بار توضیح دادم، باز این دور باطل در حال تکرار شدنه !!
کسی صحبت از عامل اصلی و فرعی کرد؟ کسی سایر کاستی هارو نادیده گرفت؟
هدف این تاپیک بررسی معضل خودنمایی ثروتمندان در جامعه هست، اینکه صدتا مشکل بزرگتر یا کوچکتر داریم، دلیلی واسه انحراف تو این بحث نیست.

بله، سایر مشکلات هم در نا امنی اجتماعی دخیلن ولی اینجا قرار نیست اونارو بررسی کنیم، میتونین برای هر مشکلی یک تاپیک مجزا بزنین تو اونجا سر همون یک موضوع خاص بحث کنیم.

یک عده جوان دلشون میخواد برن تو پارک و قلیون بکشن و بلند بلند بخندن و شوخی های جنسی کنن.
خانواده هایی که تو پارک هستن حق اعتراض دارن یا نه؟
با این روش نگاه شما نباید اعتراض کنن چون یک عده دلشون میخواد هرجا رسید بساط دود و هرزه گری رو راه بندازن و ....

در مورد تاثیر خودنمایی بر ایجاد اضطراب و تنش در جامعه نظر قشر زیر متوسط پرسیده شده و اون قشر تایید کردن که این حرکات اثرات منفی روی زندگیشون میذاره.
در محیط اجتماع هم نظر اکثریت تنها راهی هست که میشه قانون بشه وگرنه مملکت جنگل میشه که هرکس هرکاری خواست بکنه بگه شما منو نگاه نکن و چشم و گوش و فکرت رو وقتی از خونه بیرون هستی ببند !!

N I G H T P E A C E
04-05-2015, 14:32
هرچند افراط در این کار از نظر اکثر مردم ناخوشایند هست و وجه خوبی نداره، اما برخورد نباید بشه، به هر حال طرف دوست داره اینطور از ثروتش لذت ببره، همونطور که خیلی ها هم هستن که از این افراد ثروتمندتر هستن، اما این کارا رو نمیکن، چون اخلاق و اعتقاداتشون طوری هست که این کارها رو در شان خودشون نمیدونن، این مسایل بستگی داره به دیدگاه طرف و اینکه چه چیزهای رو برای خودش ارزش میدونه ... ولی بصورت کلی تا زمانی که فرد قوانین رو زیر پا نذاشته و مزاحم کسی نشده ما حق نداریم برخورد کنیم ... بله شما میتونید برید باهاش صحبت کنید و بگید که از نظر شما اینکار درست نیست، همین، اما حق برخورد قانونی و درخواست مجازات برای این افراد و ... رو نداریم

اما در مورد اینکه این کارا روی جامعه تاثیر منفی قابل ملاحضه داشته باشه، بنظرم اینطور نیست، چون همه ما به نحوی درگیر این خودنمایی ها هستیم، قریب به اتفاق مردم در حد خودشون و با توجه به توان مالی که دارن خودنمایی میکنن، و این چیز جدیدی نیست، بله خودنمایی با این جور ماشین ها یه پدیده جدید هست، اما خود خودنمایی چیز جدیدی نیست، بنابراین ما خود این پدیده (خودنمایی) رو در جامعه داشتیم و باهاش زندگی کردیم و بزرگ شدیم، حالا مصداقش عوض شده و بعید میدونم صرف عوض شدن مصداق تاثیر قابل توجه داشته باشه، تاثیری اگر داشته باشه در حد تاثیر دیگر خودنمایی هایی خواهد بود که تا الان داشتیم ...

B3HZ@D
04-05-2015, 16:41
و همچنان ما منتظر نشانه هایی از تاثیرات سواری با خودروی شخصی برای روی ناامنی اجتماعی هستیم !

این تاثیرات از کی پرسیده شده ؟ آماری گرفته شده یا مثل همیشه از آمارهای کذایی و دروغین استفاده شده ؟

چیزی که شما دنبالش هستین موضع مشخصی نداره . تعریف خودنمایی برای شما با تعریف خودنمایی برای من خیلی فرق میکنه . هر کسی یک تعریف خاص خودشو برای این مسئله داره .

به طور حتم اون به اصطلاح کارشناسان هم تعریف منحصر بفردی از خودنمایی در نظرشون داشتن . وقتی تعاریف اینقدر متفاوت میشه ما نمیتونیم یک تعریف خاص رو جدا کنیم و بگیم این درسته و پس طبق همین پیش میریم .

باید یک چارچوب مشخص باشه تا متوجه بشیم در چه شرایط حرکتی خودنمایی حساب میشه و در چه شرایط خودنمایی نیست . شما میگی 10 یا 20 دور زدن در یک خیابان خودنمایی با خودروست ولی من اسمش رو تفریح و حریم شخصی میذارم .

راستش تا اونجایی که به یاد دارم هیچ وقت از اکثریت نظرشون پرسیده نشده که بعده ها از همون نظر اکثریت ایجاد قانون کنن .

به جای این که به زیر و بم زندگی مردم کار داشته باشیم بهتره بیایم و یک کم فرهنگ سازی کنیم که اینقدر چشممون دنبال مال و اموال مردم , ظاهر مردم , مسائل خصوصی مردم و در کل دنبال این رفتار خاله زنک نباشیم .

در حال حاضر ما توی این مملکت به همه چیز همدیگه کار داریم . از ظاهر کسی خوشمون نیاد بهش گیر میدیم - فلانی جشن بگیره چشممون دنبال اینه که کی میاد و کی میره ! - فلانی چی پوشیده و چی نپوشیده - اون یکی توی رختخواب چه کاری میکنه .

الان هم رفتیم سراغ خودروی شخصی و میخوایم به مردم یاد بدیم که میتونن با دیدن خودروی مدل بالا نسبت به هم نوع خودشون اظهار تنفر کنن یا اون رو خودنما بدونن .

این فرهنگ زیر آب زنی و دو دوزه بازی کردن توی این سی و چندسال چه خدمتی بهمون کرده که بخوایم جزئیات بیشتری هم بهش اضافه کنیم و مردم رو از همدیگه دورتر کنیم ؟

اگه خیلی به فکر مشکل فقرا هستید/هستن بهتره به فکر برطرف کردن فاصله عظیم طبقاتی باشیم . حالا خوبه همین خودنماها همگی از بستگان و آشنایان مسئولان هستن . با انتخاب گزینشی افراد خودنما دردی از مردم و فقرا کم نمیشه و برای همینه که این راه حل مسخره است .

Stream
04-05-2015, 16:59
با وجودیکه بالای ده بار توضیح دادم، باز این دور باطل در حال تکرار شدنه !!
کسی صحبت از عامل اصلی و فرعی کرد؟ کسی سایر کاستی هارو نادیده گرفت؟
هدف این تاپیک بررسی معضل خودنمایی ثروتمندان در جامعه هست، اینکه صدتا مشکل بزرگتر یا کوچکتر داریم، دلیلی واسه انحراف تو این بحث نیست.

بله، سایر مشکلات هم در نا امنی اجتماعی دخیلن ولی اینجا قرار نیست اونارو بررسی کنیم، میتونین برای هر مشکلی یک تاپیک مجزا بزنین تو اونجا سر همون یک موضوع خاص بحث کنیم.

یک عده جوان دلشون میخواد برن تو پارک و قلیون بکشن و بلند بلند بخندن و شوخی های جنسی کنن.
خانواده هایی که تو پارک هستن حق اعتراض دارن یا نه؟
با این روش نگاه شما نباید اعتراض کنن چون یک عده دلشون میخواد هرجا رسید بساط دود و هرزه گری رو راه بندازن و ....

به خاطر صدای بلند حق اعتراض دارند، بابت بقیه چیزها حق اعتراض نباید داشته باشند چون بهشون ربطی نداره.

در مورد تاثیر خودنمایی بر ایجاد اضطراب و تنش در جامعه نظر قشر زیر متوسط پرسیده شده و اون قشر تایید کردن که این حرکات اثرات منفی روی زندگیشون میذاره.

اگه به نظر اون قشر باشه، خیلی چیزها هست که اثرات منفی روی زندگیشون می گذاره (و تاثیرش هم صدها برابر است). اگه این "قشر" فرمودند اصلا وجود پولدارها روی زندگیشون اثر منفی می گذاره؟ اگه فرمودند اینکه پولدارها برای فرزندانشون معلم خصوصی می گیرند که باعث میشه در کنکور شانس خیلی بیشتری داشته باشند و این تاثیر منفی می گذاره روی آینده زندگی فرزندان قشر زیر متوسط، تکلیف چیست؟ با این هم میخواید برخورد کنید؟ حداقل این یک مورد تاثیرش بر عکس "خودنمایی" ، قابل نشون دادن هست.

هر کاری که شخص پولدار با پولش انجام بده در نهایت شما می تونید بهانه بیارید که "مشاهده" اش توسط افرادی که پولدار نیستند تاثیرات منفی داره. راه حل شما به نظر می رسه: با قانون جلوشو می گیریم. اما در واقع برای اینکه با قانون جلوی چیزی گرفته بشه لازمه دلیل قوی تر از این داشته باشیم که "بقیه هم دلشون میخواد و ندارن".

در محیط اجتماع هم نظر اکثریت تنها راهی هست که میشه قانون بشه وگرنه مملکت جنگل میشه که هرکس هرکاری خواست بکنه بگه شما منو نگاه نکن و چشم و گوش و فکرت رو وقتی از خونه بیرون هستی ببند !!

جالبه چون در تاپیک دفن شهدا شما به نظر می رسه نظر متفاوتی داشتین. به نظر شما اگه نظر اکثریت این باشه که همه ثروت پولدارها رو ازشون بگیریم و تقسیم کنیم بین فقیران، شما موافقید؟ نظر اکثریت در فرانسه این بود که بچه ها نباید در مدرسه حجاب (و سایر پوشش های مذهبی) داشته باشند، شما موافقید؟ اکثریت مردم فلسطین راضی هستند به صلح با اسرائیل و ایجاد دو کشور، شما موافقید؟ اینها همه نظر اکثریت است. ولی قانون بطور کلی برای این نیست که نظر اکثریت رو دیکته کنه به اقلیت. قانون برای اینه که از حقوق اقلیت، در برابر زور اکثریت دفاع کنه. شما (و افرادی مثل شما) در جاهایی که به موضعتون شاید کمک کنه بحث نظر اکثریت رو پیش می کشید، در جایی که به نفعتون نیست اون رو به کل رد می کنید.

شما برید و رای گیری کنید و ببینید افراد موافق هستند که "چرخ زدن با ماشین گرون قیمت در پایین شهر باید قانونی باشه یا خیر" ، اگه نظر اکثریت این بود که باید غیرقانونی باشه، حداقل نظر اکثریت رو دارید همراهتون ولی طوری صحبت نکنید که گویی واضحه اکثریت نظرشون موافق نظر شماست.

Erfan.
04-05-2015, 18:58
برای موضوعی به این شکل که همه جوره برداشت ازش باز هست، نمی شه قانون نوشت(بدون توجه به درست بودن یا نبودن گذراندن قانون در این موضوع)
آیا پایین شهر، پولدار نداره؟ کسی که خونش پایین شهره و ماشین گرون سوار می شه باید جریمه بشه؟ :دی بعد به کجا می گیم پایین شهر دقیقا؟ مرزش مشخصه مگه؟ به چه ماشینی می گیم گرون؟
آیا گاز دادن با ماشین گرون قیمت همیشه خودنمایی هست؟ نمی شه کسی عجله داشته باشه و صدای ماشینِ گرونش در بیاد؟
آیا راهی برای تشخیص چرخ زدن در خیابون برای پیدا کردن آدرس و متر کردن برای خودنمایی هست؟

جدای از اصل مسئله که اصلا این کار، مثال بارز "فضولی" و نقض حریم شخصی و آزادی افراد است، اصلا نمی شه به شکل قانون درآوردش به دلیل مسائلی که مطرح شد.

Saeed Dz
08-05-2015, 01:28
بنده به گزينه آخر راى ميدم و فكر ميكنم توضيح اضافى هم لازم نيست. فكر ميكنم بعضى جريانها و افراد در داخل كشور قصد دارند تا بردن توجه ها به اين سمت و سو، مردم رو از مسائل مهمترى كه اتفاقا اهداف انقلاب هم بوده مثل وجود آزادى و دمكراسى، نبود زندان و زندانى سياسى، رشد اقتصادى و ... قافل كنند و توجه ها رو به سمتهاى اينچنينى ببرند كه هيچ ربطى نه به حكومت داره و نه به افراد ديگر.
در صورتى كه فرد قانون رو رعايت كنه حق داره هر اتومبيلى كه ميخواد استفاده كنه، در صورتى هم كه قانون رو زير پا بذاره دقيقا بايد مثل بقيه باهاش برخورد بشه، نه بيشتر و نه كمتر.

ArashMiniStar
21-05-2015, 12:45
با این بهانه ها صبح تا شب به ملت گیر میدن
من ساکن مشهدم دیشب جای بام هاشمیه بودم با دوستم
ی ماشین گشت امنیت اخلاقی اومده بود همونجا دور میزد و فقط به دخترا گیر میداد! نه پسر تو ماشین بود نه چیزی طرف با دوستش تو ی رنو قراضه بودن کوفتشون کرد!
با لحن خیلی بدیم صحبت میکرد رفتم از نزدیک دیدم چندین مورد دیدم گیر داد پشت سر هم فقط و فقط دختر
حالا اینا جرمشون چی بوده؟ چون ارایش کردن؟ باعث صلب ارامش و امنیت جامعه میشن؟ لطفا جواب بدین طرفم با اوناییه که دور دور جرم میدونه
صحنه های ناشایست دیگر بماند
هر کی فکر میکنه حرف من دروغه خودش بره ببینه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

hamid_diablo
21-05-2015, 15:13
به نظر من مشکل خودنمایی و این حرفا نیست
مشکل رانت و مسائلی هست که برخی بوسیله اون به راحتی به ثروتهای کلان رسیدن

آدمهایی که با زدوبند تونستند راه صد ساله رو یک شبه طی کنند...خودنمایی کردن هم بهانه ای است که بشه این افراد رو متمایز کرد از دیگران تا بشه علیه اونها به یک تجمیع رسید ...

بهتره سیستم اقتصادی درست بشه تا هر کسی سر جای خودش قرا بگیره.وگرنه تمام کسانی که به این خودنمایی ها معترض هستند اگر شیراط براشون پیش بیاد همون رفتار رو تکرار میکنند

در ضمن کسی که پورشه میخره نمیتونه تو خونه بزاره.مجبوره برای طی کردن مسیر از خیابانها رد بشه.این که خودنمایی نیست...باید برای تخلیه انرژی این دوستان مکان مناسب فراهم بشه

Delkook
22-05-2015, 13:45
نظر من اینه که اگه از راه درست پول درآورده و خریده نوش جونش پزش رو هم بده! اگه هم از راه نادرست درآورده به ما ربطی نداره!:n01: درسته فخر فروشی برای قشر ضعیف کار انسانی نیست ولی باز اونم به من ربطی نداره!:n02:

dourtarin
22-05-2015, 13:58
در مورد خودنمایی کسانی که به قول معروف از اول تو این سطح زندگی بودن اصولا اهل خودنمایی نیستین.
یه عده ای که تازه به دوران رسیده هستند خودنمای هاشون اکثرا تو محفل های فامیلی و خانوادگی هست تا جامعه

در مورد قشر متوسط و پایین این وظیفه دولت هست که شرایط آسایش و راحتی اون ها رو فراهم کنه تا با دیدن وضعیت زندگی ثروتمندان دچار دلخوری یا بقیه مسائل نشن
هستن کسانی که وضعیت مالی شون خوب هست ولی شخصا ندیدم بخوان خودنمایی کنند.

گزینه انتخابی من: با حمایت قشر کم درآمد و فرهنگ سازی دید مثبت، خودنمایی تلقی نمیشه

alivw71
23-05-2015, 23:02
ماشاالله دوستان همه بچه مایه دار که اینطور طرفداری میکنن :n02:

حالا خوبه ساعت 12 شب به بعد خبر ندارن عزیزانشون چطور ویراژ میدن تو خیابونا که یکبا با موتور بودیم که از پشت زدن بما ما هم وسط خیابون ولو شدیم. بعدش هر هر بمون میخندیدن!!

خیلی هم جالبه نظرات بعضی از دوستان , یعنی همه چی رو به هم ربط میدن . یعنی از اون خبر چند ماه پیش (مربوط به بچه پولدارهای تهران و..) بی خبرند ؟؟؟!! عکس ها هم در اینترنت موجود هستند.

اجرای قانون سرمایه داری و زیاد شدن فاصله طبقاتی بین اقشار جامعه ! و عده ای که دیروز ارازل محل بودن حالا پورشه سوارن!! وضع طوری شده که فقط و فقط و متاسفانه قانون کمونیستی میتونه این مشکل رو از وضع رو در بیاره و باعث تاسف هست در کشور اسلامی.

موفق باشید:n16:

ArashMiniStar
24-05-2015, 07:55
ماشاالله دوستان همه بچه مایه دار که اینطور طرفداری میکنن :n02:

حالا خوبه ساعت 12 شب به بعد خبر ندارن عزیزانشون چطور ویراژ میدن تو خیابونا که یکبا با موتور بودیم که از پشت زدن بما ما هم وسط خیابون ولو شدیم. بعدش هر هر بمون میخندیدن!!

خیلی هم جالبه نظرات بعضی از دوستان , یعنی همه چی رو به هم ربط میدن . یعنی از اون خبر چند ماه پیش (مربوط به بچه پولدارهای تهران و..) بی خبرند ؟؟؟!! عکس ها هم در اینترنت موجود هستند.

اجرای قانون سرمایه داری و زیاد شدن فاصله طبقاتی بین اقشار جامعه ! و عده ای که دیروز ارازل محل بودن حالا پورشه سوارن!! وضع طوری شده که فقط و فقط و متاسفانه قانون کمونیستی میتونه این مشکل رو از وضع رو در بیاره و باعث تاسف هست در کشور اسلامی.

موفق باشید:n16:
اتفاقا شما ک میگی خبر نداریم بر عکسه ما خونمون تو همون بلواره معروفه و خیلی روزا تا 3-4 حتی بیرونم!

lieee
02-06-2015, 21:15
عنوان فکر میکنم باید عوض شه و گذاشته بشه تاثیر شکاف طبقاتی که سببش سیاست های کلان اشتباه دولت هست بر روح و روان شهروندان ؟
اگه دولت بتونه شرایطی به وجود بیاره که یاعث کاهش شکاف طبقاتی شدیدی که الان میبینیم هست (کافیه یک سر به شمال و جنوب تهران بزنید )و قشر ضعیف جامعه رو به یک شرایط حداقل نرمال برسونه جامعه به یک شرایط روانی نرمال میرسه و حداقل باعث کاهش امار خط زدگی خودروهای وارداتی توسط شهروندانی میشه که به دلیل عقده های روانی شروع به صدمه زدن به اموال دیگران میکنند
و در هر جامعه ای این مساله وجود داره که یک سری اشخاص از لحاظ سطح مالی تفاوت چشمگیری با بقیه اقشار جامعه داشته باشند و بقیه جز شهروندان متوسط و.. به حساب می ان ولی توی جامعه ما متاسفانه الان جامعه به دو بخش فقیر و غنی تقسیم شده و عملا طبقه ای به نام قشر متوسط ازمیان رفته

dourtarin
03-06-2015, 20:06
عنوان فکر میکنم باید عوض شه و گذاشته بشه تاثیر شکاف طبقاتی که سببش سیاست های کلان اشتباه دولت هست بر روح و روان شهروندان ؟
اگه دولت بتونه شرایطی به وجود بیاره که یاعث کاهش شکاف طبقاتی شدیدی که الان میبینیم هست (کافیه یک سر به شمال و جنوب تهران بزنید )و قشر ضعیف جامعه رو به یک شرایط حداقل نرمال برسونه جامعه به یک شرایط روانی نرمال میرسه و حداقل باعث کاهش امار خط زدگی خودروهای وارداتی توسط شهروندانی میشه که به دلیل عقده های روانی شروع به صدمه زدن به اموال دیگران میکنند
و در هر جامعه ای این مساله وجود داره که یک سری اشخاص از لحاظ سطح مالی تفاوت چشمگیری با بقیه اقشار جامعه داشته باشند و بقیه جز شهروندان متوسط و.. به حساب می ان ولی توی جامعه ما متاسفانه الان جامعه به دو بخش فقیر و غنی تقسیم شده و عملا طبقه ای به نام قشر متوسط ازمیان رفته

الان هزینه ها چند برابر شده ، با توجه به این مطمئنا خانواده های که در سطح معمولی یا پایین تر هستن فشار بیشتری رو محتمل میشن.
با این دید وقتی فردی رو تو موقعیت مناسب ببین چه حالی میشن...
شاید حتی تو یه سطح فرهنگی هم باشن ولی اون موقعیت اقتصادیش بهتره
دولت اینجا نقش اهرم رو داره که فشار رو از دوش مردم عادی برداره و باعث ایجاد آرامش روانی بشه بدون تداوم سوءظن نسبت به بقیه اقشار.

lieee
03-06-2015, 22:27
الان هزینه ها چند برابر شده ، با توجه به این مطمئنا خانواده های که در سطح معمولی یا پایین تر هستن فشار بیشتری رو محتمل میشن.
با این دید وقتی فردی رو تو موقعیت مناسب ببین چه حالی میشن...
شاید حتی تو یه سطح فرهنگی هم باشن ولی اون موقعیت اقتصادیش بهتره
دولت اینجا نقش اهرم رو داره که فشار رو از دوش مردم عادی برداره و باعث ایجاد آرامش روانی بشه بدون تداوم سوءظن نسبت به بقیه اقشار.

الان پست من و نقد کردین ؟من هم دقیقا همین نظر و دارم : )

hamed29
04-06-2015, 01:41
سلام

اینکه خودنمایی ثروتمندان چه حسی در دیگران ایجاد میکنه به سلامت جامعه بستگی داره.

❶ در کشوری با سیستم آلوده به فساد اقتصادی ایجاد نفرت میکنه. چون کسب ثروت از راه حق کشی و خوردن حق دیگران راحت هست، برای فقرا یادآور تبعیض و فساد خواهد بود.
تصور کنید وقتی یک فقیر و یا حتی فردی از طبقه اقتصادی متوسط با این مورد روبرو بشه، چه فکری به ذهنش میرسه؟
مالیاتی که پرداخت نشده و میـتونست منجر به تحصیل رایگان بشه
وامی که به فرد غیر مستحق داده شده و میتونست شغل پایداری ایجاد کنه
.
.
.

در چنین وضعیتی برخورد سلبی (پلیسی) از نظر من بی معنی هست و اقدام قانونی ایجابی هم البته بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. اما چرا؟
اختلاف طبقاتی معمولاً به خاطر ضعف سیستم و فساد ساختاری به وجود میاد
سؤال اینجاست که یک سیستم ضعیف چطور میتونه با فساد مبارزه کنه در حالیکه خودش آلوده فساد شده؟!
تا زمانی که ساختارهای اقتصادی اصلاح نشن، هیچ شانسی برای کاهش اختلاف طبقاتی وجود نداره
بعد از اصلاح ساختاری هم وضعیت بستگی داره به اینکه افراد تا چه اندازه در مدیریت و برخورد با زیاده خواهی قاطع هستن

❷ در کشوری که سیستم اقتصادی سالم هست و حق شهروندان با تبعیض و فساد پایمال نمیشه، طبیعتاً حس بی عدالتی و مظلوم واقع شدن در افراد ایجاد نخواهد شد. در این صورت وضع فرق میکنه و مشاهده این موارد معمولاً ایجاد انگیزه خواهد کرد.

اختلاف طبقاتی همیشه هم بد نیست! مثلاً کسی که تن به کار نمیده باید با دیگران یه فرقی داشته باشه.

ArashMiniStar
04-06-2015, 01:48
پس کلا تاپیکو ببندین نتیجه گرفته شد هیچ کاریم نمیتونین بکنین[emoji14]

Ar@m
04-06-2015, 11:24
ما که کلا تو هیچ بحث و موضوعی که اینجا مطرح میشه هیچ کاری نمیتونیم بکنیم فقط میایم چند کلمه حرف میزنیم و بحث میکنیم که دلمون خنک شه! : دی

hamed29
04-06-2015, 13:30
ما که کلا تو هیچ بحث و موضوعی که اینجا مطرح میشه هیچ کاری نمیتونیم بکنیم فقط میایم چند کلمه حرف میزنیم و بحث میکنیم که دلمون خنک شه! : دی

نگفتم غیر ممکنه و هیچ کاری نمیشه کرد، گفتم اصلاح وضع بسیار سخت و پیچیده هست.

به هر حال نمیشه از کسانی که منافعشون با قانون شکنی گره خورده انتظار داشت به قانون احترام بذارن!

ضمن اینکه شناخت درست و کامل از صورت مسئله اولین قدم برای حل مشکل است.
نداشتن درک صحیح از وضع موجود و حل مشکل با روش آزمون و خطا میتونه وضع رو بدتر کنه!
بنابراین بحث کردن چندان هم بی فایده نیست، لااقل حواسمون جمع میشه که چه اتفاقی داره میفته!

Ar@m
04-06-2015, 13:51
نگفتم غیر ممکنه و هیچ کاری نمیشه کرد، گفتم اصلاح وضع بسیار سخت و پیچیده هست.

به هر حال نمیشه از کسانی که منافعشون با قانون شکنی گره خورده انتظار داشت به قانون احترام بذارن!

ضمن اینکه شناخت درست و کامل از صورت مسئله اولین قدم برای حل مشکل است.
نداشتن درک صحیح از وضع موجود و حل مشکل با روش آزمون و خطا میتونه وضع رو بدتر کنه!
بنابراین بحث کردن چندان هم بی فایده نیست، لااقل حواسمون جمع میشه که چه اتفاقی داره میفته!

منظورم شما نبودی با ArashMiniStar بودم.
ولی قبول کنین اینجا کسی برای حل مشکل نمیاد فقط همه میان که از مواضع و عقاید خودشون دفاع کنن خودم هم اصلا مستثنی نیستم از این قضیه
بنظر شخص من که بحث کردن کاملا بیفایده است حالا چه اینجا چه هرجای دیگه آخرشم همیشه دعوا میشه
شما اصلا یه تاپـیک بزنین با این عنوان که شما چه عقایدی داشتین که بحث کردن در موردش با سایرین باعث شده تغییر موضع بدین یا به دید شفاف تری از موضوع برسین ببینین چند نفر میان بگن که مثلا تو فلان تاپیک این اتفاق براشون افتاده!
از نظر من که نزدیک صفره این احتمال! امتحانشم مجانیه!

dourtarin
04-06-2015, 14:25
الان پست من و نقد کردین ؟من هم دقیقا همین نظر و دارم : )

در راستای پست شما بود :n16:

ArashMiniStar
04-06-2015, 14:36
تا وقتی رانت خواری باشه سانتافه 25000 دلاری 200 میلیون دست ملت بدن همین میشه
این مردم دور بریهاتون اگاه کنین ک داره سرتون کلاه میره دسته دسته[emoji14]
بعد دلشون خوشه برای پرایت رینگ انداختن[emoji20]

mjorh
04-06-2015, 14:39
ولی قبول کنین اینجا کسی برای حل مشکل نمیاد فقط همه میان که از مواضع و عقاید خودشون دفاع کنن خودم هم اصلا مستثنی نیستم از این قضیه
بنظر شخص من که بحث کردن کاملا بیفایده است حالا چه اینجا چه هرجای دیگه آخرشم همیشه دعوا میشه
شما اصلا یه تاپـیک بزنین با این عنوان که شما چه عقایدی داشتین که بحث کردن در موردش با سایرین باعث شده تغییر موضع بدین یا به دید شفاف تری از موضوع برسین ببینین چند نفر میان بگن که مثلا تو فلان تاپیک این اتفاق براشون افتاده!

نه در این حدم نیست ، من خودم چه تو این انجمن چه تو انجمن های خارجی مطالب مفیدی از کاربرا دیدم که رو خودمم تاثیر گذاشته ...مخصوصا تو انجمن های خارجی که دید جهان اولی دارن و بیشتر منطقشون بر پایه استدلال و مطالعه و علم هست تا صرفا یه کتاب و عجایب !

مثلا سر اون کاریکاتور و کارتون،به لطف همین انجمن ها (خارجی البته) با Freedom of Artistic Expression (حق آزادی بیان هنری ) آشنا شدم و دیدم کاملا حق با اوناست و استدلالی که داشتن خیلی منو تحت تاثیر قرار داد ... در حالی که من اول کلا یه نظر دیگه داشتم.

البته با این حال، همه اینا به خود شخص بستگی داره ...

hamed29
04-06-2015, 15:08
نفرت از ثروتمندان و ستایش فقر سابقه ای طولانی داره!
در طول تاریخ همواره کسانی بودند که با نزدیک شدن به حکومت و خوشرقصی و چاپلوسی برای حاکم مورد عنایت قرار میگرفتند و از ثروت و امتیازات ویژه برخوردار میشدند.
طبیعتاً مردمی هم که مورد ظلم حاکم واقع میشدند حس بدی نسبت به ثروتمندان پیدا میکردند، چرا که آن ثروت را حق پایمال شده ی خود میدانستند.
در مقابل فقرا بودند که حق کسی را نمیـخوردند و لابد مورد احترام هم بودند!

Mr_100_dolari
04-06-2015, 16:42

تمام اینها به خاطر اینکه افراد لحظه ای نمیخوان در مورد باورها ،اعتقادات ، و تعصباتشون فکر کنند که ممکنه حتی با درصد احتمال کم دچار اشتباه شده باشند و در جامعه ما باور عقل کل بودن رو میشه در همه جا

دید که اگر بهش تعصبات کور کورانه رو هم اضافه کنیم می بینیم که قبول حرف دیگران هر چند منطقی و عقلانی چقدر میتونه سخت باشه ... اینکه چنین باورهایی هم از کجا داره میاد قبلا گفتم ...

از طرفی وقتی درجامعه ایی باشید که عقیده مخالف حرفی برای گفتن و جایی برای ابراز وجود نداشته باشه مردم اون جامعه هم پیروی کور کورانه از مسائل پیشرو رو حتی با علم به اینکه این پیروی اشتباه است رو

به تجزیه و تحلیل جزئی تر مسائل و نظر دادن در مورد اون ها ترجیح میدن ...

A/|\IR
04-06-2015, 20:08
وقتی شخصی میاد نظر شخصی و باور هاشو تو یه جمعی مطرح میکنه باید ظرفیت اینو داشته باشه که دو نفر با اون مخالفت کنند، اینکه وارد بحث نشیم چون فرد مقابل نمیتونه تحمل کنه اصلا درست نیست در واقع اگه هیچ یک از طرفین هم نظرش برنگرده و باورش عوض نشه مهم نیست مهم فردیه که شاید در این مورد بخواد اطلاعاتی کسب کنه و بتونه آگاهانه تصمیم بگیره و قضاوت کنه.

.......

اینکه بعضی ها میگن قشر ضعیف جامعه با دیدن ثرتمندان چه حالی بهشون دست و تاثیر روانی روشون میزاره مشکل خودشونه، حسرت خوردن یا نخوردن یک فرد به خودش مربوطه! اگه واقعا دولت میخواد اقدامی بکنه باید بیاد فاصله طبقاتی رو کمتر کنه و به قشر ضعیف جامعه توجه بیشتری بکنه، مثلا میتونه وضعیت حقوق و مزایای کارمند و بخصوص کارگر جامعه رو بهبود ببخشه، قدرت خرید مردم رو افزایش بده، با فساد های مالی برخورد کنه و ....
برخورد با فرد ثروت مند به بهانه اینکه اگه مردم فقیر ببینه دلش میخواد بهانه مسخره و بچه گانه ایه به جای اینکارا هم میتونه رو فرهنگ سازی هر دو قشر کار کنه
اگه بخوایم با این بهانه ها تو زندگی شخصی مردم فضولی کنیم اول باید تو خیلی موضوعات دیگه(که بحث در اینجا در موردش ممنوعه) دخالت بشه.

matr!x_2008
04-06-2015, 20:22
به نظرم تاثیر داره.... وقتی تو خیابون ماشینای انچنانی میلیاردی میبینی که کم هم نیستن! یه جور حس کمبود به ادم دس میده که ادمو اذیت میکنه:n21:

Ar@m
04-06-2015, 20:55
وقتی شخصی میاد نظر شخصی و باور هاشو تو یه جمعی مطرح میکنه باید ظرفیت اینو داشته باشه که دو نفر با اون مخالفت کنند، اینکه وارد بحث نشیم چون فرد مقابل نمیتونه تحمل کنه اصلا درست نیست در واقع اگه هیچ یک از طرفین هم نظرش برنگرده و باورش عوض نشه مهم نیست مهم فردیه که شاید در این مورد بخواد اطلاعاتی کسب کنه و بتونه آگاهانه تصمیم بگیره و قضاوت کنه.

بنظر من فقط قضیه جنبه ی ظرفیت داشتن مخالفت نیست. تو کشورهای دیگه مخالفت یعنی نظر تو مخالف نظر منه و تو اونطوری زندگی کن که دوست داری منم اینطوری زندگی میکنم که دوست دارم! ولی تو کشور ما مخالفت یعنی کسی بهت اجازه نمیده حتی نظر شخصی خودتو واسه خودت نگه داری: نظر تو مخالف نظر منه پس تو اونطوری زندگی کن که من دوست دارم!!!!
همینه که وقتی باهم بحث میکنیم نه به جایی میرسیم و نه میتونیم به جایی برسیم!
اگه من میتونستم نظر خودم رو تو زندگیم پیاده کنم برام واقعا چه اهمیتی داشت اگه هزار نفر مخالفم باشن؟ ولی وقتی نمیتونم اون چیزی رو که باور دارم تو زندگیم عملی کنم میام تو این فروم و با کسایی که مخالفت دارن بحث میکنم حداقل اینجا بتونم تخلیه کنم خودم رو از نظر بار فشار روانی که هست و همینم هست که باعث میشه اکثرا از ابتدا با گارد وارد بحث بشیم

اینکه بعضی ها میگن قشر ضعیف جامعه با دیدن ثرتمندان چه حالی بهشون دست و تاثیر روانی روشون میزاره مشکل خودشونه، حسرت خوردن یا نخوردن یک فرد به خودش مربوطه! اگه واقعا دولت میخواد اقدامی بکنه باید بیاد فاصله طبقاتی رو کمتر کنه و به قشر ضعیف جامعه توجه بیشتری بکنه، مثلا میتونه وضعیت حقوق و مزایای کارمند و بخصوص کارگر جامعه رو بهبود ببخشه، قدرت خرید مردم رو افزایش بده، با فساد های مالی برخورد کنه و ....
برخورد با فرد ثروت مند به بهانه اینکه اگه مردم فقیر ببینه دلش میخواد بهانه مسخره و بچه گانه ایه به جای اینکارا هم میتونه رو فرهنگ سازی هر دو قشر کار کنه
اگه بخوایم با این بهانه ها تو زندگی شخصی مردم فضولی کنیم اول باید تو خیلی موضوعات دیگه(که بحث در اینجا در موردش ممنوعه) دخالت بشه.
من یه مثال بزنم:
سوالای آزمون دکترای تخصصی امسال به قیمت ۴۰۰ میلیون تومن به فروش رفتن یعنی خوش به حال اون کسی که داشت و خرید و شما اگه زحمت کشیده باشی و نتیجه ای که بخوای نگیری حسرت خوردن یا نخوردنت به خودت مربوط نمیشه به فساد کشوری مربوط میشه که انقدر توش پول مهمه که میتونن زحمت تو رو باهاش بخرن و نسبت به همه چیز بی اعتمادت کنن
مشکل اون کسی که ۴۰۰ میلیون داره که سوالا رو میخره نیست مشکل اون احمقیه که سوالات رو داره با این قیمت میفروشه و دستش به بالاترین سطح دسترسی و امنیت هم میرسه!
بی اعتمادی بدبختی ماست اینا باور کنین بهانه نیست شکاف و طبقه بندی اقشار طبقاتی تو همه کشورها هست ولی کشور ما دره کرده اینو!!! شکاف نیست دیگه!!!

hamed29
04-06-2015, 21:05

.......

وقتی میتونیم بگیم فقط به خودشون مربوطه که ثروتمندان فقط پول خودشون تو جیبشون باشه نه حق دیگران!
وقتی پول شما تو جیب من باشه آیا برای شما مهم نیست که من با این پول چکار میکنم؟!
مثلاً در مورد بانک (به عنوان یک شخص حقوقی)، آیا برای شما مهم نیست که بانک سپرده های شما رو صرف کارهایی میکنه که کمکی به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال نمیکنه و با این روش فقط سرمایه خودش رو زیاد میکنه؟
و در مرحله دوم به جای اینکه این سود به حل مشکلات زیربنایی کشور اختصاص داده بشه دوباره صرف همون کارها میشه؟!
آیا واقعاً برای شما مهم نیست؟ اگر هست بفرمایید فرق بانک با میلیاردری که پول مردم تو جیبـشه چیه؟ پولی که احتمالاً وام های بانکی کم بهره و بی بازگشت هم باهاش قاطی شده!

اما وقتی کسی بدون پایمال کردن حق دیگران ثروتمند شده باشه و مردم حس بدی بهش داشته
باشند، اینجا مشکل از جامعه هست. اینکه مردم به همه ثروتمندان به چشم دزد نگاه میـکنند.
این حس بد ناشی از بدبینی، طمع به مال دیگران، بی عُرضگی و... هست. در واقع اینجا مشکل از خودش فرد هست و حسرت خوردن یا نخوردن هم به خودش مربوطه.

برای اینکه سوءتفاهمی پیش نیاد تأکید میکنم که نه ثروت و نه اختلاف طبقاطی به خودی خود چیز بدی نیستند!
ثروتی که با حق کشی به دست بیاد و اختلاف طبقاتی که بر اساس تبعیض به وجود اومده باشه قطعاً محکوم هستند.
اما ثروت مشروع و اختلافی که بر اساس عدالت باشه هیچ مشکلی ندارن؛ و کسی که اینها رو بد بدونه مسلماً مشکل از خودشه!

A/|\IR
04-06-2015, 21:28
بنظر من فقط قضیه جنبه ی ظرفیت داشتن مخالفت نیست. تو کشورهای دیگه مخالفت یعنی نظر تو مخالف نظر منه و تو اونطوری زندگی کن که دوست داری منم اینطوری زندگی میکنم که دوست دارم! ولی تو کشور ما مخالفت یعنی کسی بهت اجازه نمیده حتی نظر شخصی خودتو واسه خودت نگه داری: نظر تو مخالف نظر منه پس تو اونطوری زندگی کن که من دوست دارم!!!!
همینه که وقتی باهم بحث میکنیم نه به جایی میرسیم و نه میتونیم به جایی برسیم!
اگه من میتونستم نظر خودم رو تو زندگیم پیاده کنم برام واقعا چه اهمیتی داشت اگه هزار نفر مخالفم باشن؟ ولی وقتی نمیتونم اون چیزی رو که باور دارم تو زندگیم عملی کنم میام تو این فروم و با کسایی که مخالفت دارن بحث میکنم حداقل اینجا بتونم تخلیه کنم خودم رو از نظر بار فشار روانی که هست و همینم هست که باعث میشه اکثرا از ابتدا با گارد وارد بحث بشیم

من یه مثال بزنم:
سوالای آزمون دکترای تخصصی امسال به قیمت ۴۰۰ میلیون تومن به فروش رفتن یعنی خوش به حال اون کسی که داشت و خرید و شما اگه زحمت کشیده باشی و نتیجه ای که بخوای نگیری حسرت خوردن یا نخوردنت به خودت مربوط نمیشه به فساد کشوری مربوط میشه که انقدر توش پول مهمه که میتونن زحمت تو رو باهاش بخرن و نسبت به همه چیز بی اعتمادت کنن
مشکل اون کسی که ۴۰۰ میلیون داره که سوالا رو میخره نیست مشکل اون احمقیه که سوالات رو داره با این قیمت میفروشه و دستش به بالاترین سطح دسترسی و امنیت هم میرسه!
بی اعتمادی بدبختی ماست اینا باور کنین بهانه نیست شکاف و طبقه بندی اقشار طبقاتی تو همه کشورها هست ولی کشور ما دره کرده اینو!!! شکاف نیست دیگه!!!

کاملا درسته که بعضی جاها مخالفان سرکوب میشن من حرفی ندارم ،حرف من این بود اگه ما بحث میکنیم هدفمون این نیست که حتما طرف مقابل یا خودمون به نتیجه ای برسه- مهم اینه شخص سومی که میاد بحث رو میخونه بتونه نتیجه ای بگیره
خیلی افراد هستن مشکلی ندارن و بازم در بحث ها شرکت میکنن، مثلا شخصی که در خارج آزادی بیان داره بازم میاد بحث میکنه

در موردقسمت دومتون بگم منظور من رو متوجه نشدین
بله این مشکلات همه از بی کفایتی مسئولان مربوطه نشات میگیره ولی درست نیست به جای اینکه مشکلات رو حل کنیم بیایم سر خودمون رو به چیزای دیگه گرم کنیم
مثلا در همون موضوعی که گفتین درسته بیایم به هر کسی که رتبه خوب آورده گیر بدیم به جای اینکه بخوایم مشکل اصلی رو حل کنیم؟

ویرایش:

وقتی میتونیم بگیم فقط به خودشون مربوطه که ثروتمندان فقط پول خودشون تو جیبشون باشه نه حق دیگران!
وقتی پول شما تو جیب من باشه آیا برای شما مهم نیست که من با این پول چکار میکنم؟!
مثلاً در مورد بانک (به عنوان یک شخص حقوقی)، آیا برای شما مهم نیست که بانک سپرده های شما رو صرف کارهایی میکنه که کمکی به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال نمیکنه و با این روش فقط سرمایه خودش رو زیاد میکنه؟
و در مرحله دوم به جای اینکه این سود به حل مشکلات زیربنایی کشور اختصاص داده بشه دوباره صرف همون کارها میشه؟!
آیا واقعاً برای شما مهم نیست؟ اگر هست بفرمایید فرق بانک با میلیاردری که پول مردم تو جیبـشه چیه؟ پولی که احتمالاً وام های بانکی کم بهره و بی بازگشت هم باهاش قاطی شده!

اما وقتی کسی بدون پایمال کردن حق دیگران ثروتمند شده باشه و مردم حس بدی بهش داشته
باشند، اینجا مشکل از جامعه هست. اینکه مردم به همه ثروتمندان به چشم دزد نگاه میـکنند.
این حس بد ناشی از بدبینی، طمع به مال دیگران، بی عُرضگی و... هست. در واقع اینجا مشکل از خودش فرد هست و حسرت خوردن یا نخوردن هم به خودش مربوطه.

برای اینکه سوءتفاهمی پیش نیاد تأکید میکنم که نه ثروت و نه اختلاف طبقاطی به خودی خود چیز بدی نیستند!
ثروتی که با حق کشی به دست بیاد و اختلاف طبقاتی که بر اساس تبعیض به وجود اومده باشه قطعاً محکوم هستند.
اما ثروت مشروع و اختلافی که بر اساس عدالت باشه هیچ مشکلی ندارن؛ و کسی که اینها رو بد بدونه مسلماً مشکل از خودشه!

دوست گرامی بحث سر برخورد با ثروتمندان به دلیل خود نمایی هست
اینکه فساد هست و پول شما تو جیب پولدار هاست اصلا اینجا جای بحث نیست

الان شما بیای با چهار نفر که با ماشین مدل بالا اومدن تو خیابون گیر بدین و جریمه کنین مشکل فساد رو حل میکنه؟ بحث سر اینه که اینکار خیلی بی خوده و فضولی تو زندگی شخصی مردم به حساب میاد!! فرض کنید ما با دیدن پولدار روانم به هم میریزه دولت باید بیاد با پولدار ها برخورد کنه؟

من با توجه به موضوع تاپیک گفتم این مسائل به خودشون مربوطه اینکه باعث بانیش کی هست و چطور میشه جلوصو گرفت یه بحث دیگس و این ها بهانه نمیصه که با پولدار ها برخورد بشه، شاید فردی از راه درست ثروتمند شده.

ArashMiniStar
04-06-2015, 22:08
در جواب حامد
شما چجوری تشخیص میدی ی فرد پولدار پولش از راهه درست بوده یا غلط؟
با راه حل شما همه ب پای هم باید بسوزن در صورتی ک این مشکل دولته حقتو از دولت باید بگیری

hamed29
05-06-2015, 14:29
در جواب حامد
شما چجوری تشخیص میدی ی فرد پولدار پولش از راهه درست بوده یا غلط؟

تشخیصش شاید برای ما ممکن نیست. مگر اینکه از زندگی و حساب و کتابشون خبر داشته باشیم
ولی مثلاً کسی که مالیات نمیده در واقع داره حق مردم عادی رو تو جیب خودش نگه میداره.

با راه حل شما همه ب پای هم باید بسوزن در صورتی ک این مشکل دولته حقتو از دولت باید بگیری

بله؛ واقعیت اینـه که همه آسیب میبینن، حتی کسی که مال مردم رو نخورده.
فساد یک بیماری همه گیر هست که تا کل جامعه رو از پا نندازه وِل کن نیست.

متوجه نشدم؛ من فقط یک راه حل ارائه دادم که اون هم به دولت ربط داشت.
گفتم باید ساختارهای اقتصادی اصلاح بشه و افراد قاطع مسئول نظارت و رسیدگی به امور باشن.

MOHAMMAD2010
05-06-2015, 17:48
100% تاثیر منفی داره ولی کاریش نمیشه کرد

Motaharri
25-04-2016, 15:59
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید طرح برخورد قانونی پلیس با رانندگان حادثه ساز خودروهای مدل بالا در پایتخت خبر داد.

در این طرح که پنجشنبه شب از ساعت 22 تا 5 بامداد درشمال شهر تهران به ویژه خیابان های شهید اندرز گو و محدوده سعادت آباد با حضور بیش از 240 تیم راهور، انتظامی و امداد اجرا شد در مجموع 47 خودروی لوکس حادثه ساز شناسایی، توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

V E S T A
27-04-2016, 18:54
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید طرح برخورد قانونی پلیس با رانندگان حادثه ساز خودروهای مدل بالا در پایتخت خبر داد.

در این طرح که پنجشنبه شب از ساعت 22 تا 5 بامداد درشمال شهر تهران به ویژه خیابان های شهید اندرز گو و محدوده سعادت آباد با حضور بیش از 240 تیم راهور، انتظامی و امداد اجرا شد در مجموع 47 خودروی لوکس حادثه ساز شناسایی، توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

لطف کردن داشتن خودروی مدل بالا رو جرم حساب نکردن !

در ضمن اگر ساکنین این خیابون های بخوان با خودرو شخصی عبور و مرور کنن احتمالا خودروشون توقیف میشه و به پارکینگ منتقل میشه ..

Captain_America
27-04-2016, 19:11

لطف کردن داشتن خودروی مدل بالا رو جرم حساب نکردن !

در ضمن اگر ساکنین این خیابون های بخوان با خودرو شخصی عبور و مرور کنن احتمالا خودروشون توقیف میشه و به پارکینگ منتقل میشه ..
اتفاقا بیراه نگفتند اکثر کسانی که تو شمال شهر تهران خصوصا (شهرستان هم هست ولی چون اکثرا پولدارهاشون اصیل هستند اینجور نیست) خودروهای مدل بالا سوار میشن از قشر مرفه بی دردی هستند که براشون نه قوانین راهنمائی و رانندگی ارزش داره و نه جان انسانهای دیگه ، وقتی چنین کسانی جان و زندگی دیگران رو در معرض ریسک و خطر قرار میدادن بهتره جهت پیشگیری باهاشون برخورد بشه.

V E S T A
27-04-2016, 20:38
اتفاقا بیراه نگفتند اکثر کسانی که تو شمال شهر تهران خصوصا (شهرستان هم هست ولی چون اکثرا پولدارهاشون اصیل هستند اینجور نیست) خودروهای مدل بالا سوار میشن از قشر مرفه بی دردی هستند که براشون نه قوانین راهنمائی و رانندگی ارزش داره و نه جان انسانهای دیگه ، وقتی چنین کسانی جان و زندگی دیگران رو در معرض ریسک و خطر قرار میدادن بهتره جهت پیشگیری باهاشون برخورد بشه.

یعنی کسایی که ماشین مدل پایین دارن براشون قوانین راهنمایی و رانندگی و جان انسان های دیگه ارزش بیشتری داره ؟

بین مدل ماشین و ارزش داشتن جان مردم / قوانین راهنمایی رانندگی رابطه خاصی وجود داره ؟

خب اینطور باشه که باید بیشترین تخلفات ، تلفات و حوادث راهنمایی و رانندگی مربوط به خودروهای لوکس باشه ولی فکر میکنم واقعیت و البته آمار چیز دیگه ای رو نشون بده ..

Captain_America
27-04-2016, 20:47
یعنی کسایی که ماشین مدل پایین دارن براشون قوانین راهنمایی و رانندگی و جان انسان های دیگه ارزش بیشتری داره ؟

بین مدل ماشین و ارزش داشتن جان مردم / قوانین راهنمایی رانندگی رابطه خاصی وجود داره ؟

خب اینطور باشه که باید بیشترین تخلفات ، تلفات و حوادث راهنمایی و رانندگی مربوط به خودروهای لوکس باشه ولی فکر میکنم واقعیت و البته آمار چیز دیگه ای رو نشون بده ..
حداقل ترس از جریمه و هزینه های مربوطه باعث میشه احتیاط بیشتری داشته باشند ولی کسی که با ماشین میلیاردی تخته گاز میره و ویراژ میده براش زیاد مهم نیست چند نفر رو ممکن مصدوم یا مرحوم کنه تعدد دیه هم بخوره بهش یا مابه التفاوت نرخ دیه روز و تعهد بیمه بازم براش مهم نیست .

anti-military
27-04-2016, 22:42
تشخیصش شاید برای ما ممکن نیست. مگر اینکه از زندگی و حساب و کتابشون خبر داشته باشیم
ولی مثلاً کسی که مالیات نمیده در واقع داره حق مردم عادی رو تو جیب خودش نگه میداره.

هرکس مالیات نمیده کار خوبی میکنه و زرنگی میکنه حق کسی رو هم نمیخوره ... چون مالیات تو ایران زورگیری به حساب میاد
در برابر خدمات صفری که دولت و کشور بهت میده و حتی 2 سال از عمرت رو هم میگیره چرا باید مالیات داد؟

یه تراکتور هم بخواهی بخری فقط 5 میلیونش مالیاته! این واسه کشوری مثل ایران خیلی مسخره است که انقدر مالیات بگیره

مالیات بر ارزش افزوده هم که بدترینشه که سال ۱۳۶۶ تصویب شد.
انگار آمریکاست که 10 درصد از ارزش جنس رو باید مالیات بدی. اونم با درآمد مردم ایران! اون راننده تاکسی که با این سختی
درآمد داره چرا باید هرجنسی میخره نزدیک 10% رو بده دولت؟ مالیات رو در برابر دریافت خدمات میدن حالا اون راننده تاکسی
چه خدماتی دریافت کرده تو ایران؟

وین رونی
28-04-2016, 06:19

خیلی ساده است دلیل اینکه تعداد تصادفات با ماشین های لوکس کمتر از ماشین های معمولیه اینه که تعداد ماشین های معمولی در جامعه خیلی بیشتر از لوکس ها هست و به همین دلیل آمار تصادفات با این ماشین ها بالا میره

نظر من اینه که البته رو من هیچ تاثیری نداره.حالا طرف هر طور بدست آورده بذار دور دور کنه تا وقتی که مزاحمت صوتی یا چیز دیگه برای کسی ایجاد نکنه
من به بقیه چکار دارم چی سوار میشن افسار زندگی خودمو بچسبم رم نکنه کلی برد کردم