PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف زیاد RAM و عدم نمایش پردازش مصرف کننده در Task Manager

IntelCentrino
24-04-2015, 23:57
من از ویندوز 7 نسخه 64 بیتی استفاده میکنم (ویندوز را تازه نصب کردم)

با مشکلی مواجه شدم که حسابی اعضاب خورد کن شده.

سیستم رم زیادی را اشغال میکنه. حتی در حال که نرم افزاری در حال اجرا نیست.
میزان مصرف رم، یواش یواش افزایش پیدا میکنه.

جالب اینکه در Task Manager هم مشخص نیست این میزان رم در اختیار چه برنامه ای است (Show process frim all user را هم تیک زدم)

vissoto
26-04-2015, 09:01
من از ویندوز 7 نسخه 64 بیتی استفاده میکنم (ویندوز را تازه نصب کردم)

با مشکلی مواجه شدم که حسابی اعضاب خورد کن شده.

سیستم رم زیادی را اشغال میکنه. حتی در حال که نرم افزاری در حال اجرا نیست.
میزان مصرف رم، یواش یواش افزایش پیدا میکنه.

جالب اینکه در Task Manager هم مشخص نیست این میزان رم در اختیار چه برنامه ای است (Show process frim all user را هم تیک زدم)

سلام

رم سیستم شما چقدر است و چه میزان از آن مصرف شده است ؟
با راست کلیک بر my computer و انتخاب properties چک کنید میزان رم قابل استفاده ( usable ) را چک کنید.
برنامه هایی که در Start up ویندوز قرار دارند ؛ هنگام بالا امدن ویندوز اجرا می شوند بر میزان مصرف رم تاثیر می گذارند (برخی از آنها باید هنگام شروع ویندوز اجرا شوند مانند آنتی ویروس ها و درایورها )برای چک کردن آنها در Run ( کلید ویندوز + R ) بنویسید msconfig و تب startup را ببینید.
از نرم افزارهای دیگر هم می توانید برای بررسی پروسس ها استفاده کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در این نرم افزارها بر Private bytes کلیک کنید تا پروسسها به ترتیب بیشترین یا کمترین استفاده از رم مرتب شوند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

IntelCentrino
26-04-2015, 18:05
ممنون که پاسخ دادین. داشتم از به جواب رسیدن، ناامید میشدم.

دو تا ماژول 4 گیگ دارم (8 گیگ) و ویندوز هم سون 64 بیت هست (همه رم موجود قابل استفاده هست).

برنامه های موجود در Startup را قبلا بررسی کردم. چیز مشکوکی دیده نشد. همچنین آنتی ویروس کسپر دارم که هم اوریجینال هست و صد البته آپدیت.

لیست پروسس ها را از طریق Process Explorer بررسی کرده بودم و همانطور گه ملاحضه می فرمایید، در ابتدای تاپیک عرض کردم که مجموع رم مصرفی در لیست پروسس ها ، میزان مصرف واقعی رم کمتر است (یعنی پروسسی هست که در لیست پروسس ها وجود ندارد در حالیکه منابع سیستم را استفاده میکند)

من همین شرایط نرم افزاری را بر روی سیستم دیگری که رم آن 2G DDR2 هست را مورد استفاده قرار می دهم. اما میزان مصرف Ram در آن سیستم بیشتر از 1700MB نمی شود.

HORROR
26-04-2015, 18:40
مصرف رم تا جایی هست که کامپیوتر هنگ کنه یا ارور بده؟ این مشکل میتونه بخاطر نوعی بدافزار ایجاد بشه و یا کارکرد اشباه ماژولهای کدهایی نرم افزاری که به صورت بینهایت loop روی رم سوار میشن و پاک نمیشن و رم اورلود میشه ولی بازبودن همزمان چندین نرم افزار سنگین که نیاز بالایی به حافظه رم دارن هم میتونه مشکلساز بشه.

vissoto
26-04-2015, 18:53
ممنون که پاسخ دادین. داشتم از به جواب رسیدن، ناامید میشدم.

دو تا ماژول 4 گیگ دارم (8 گیگ) و ویندوز هم سون 64 بیت هست (همه رم موجود قابل استفاده هست).

برنامه های موجود در Startup را قبلا بررسی کردم. چیز مشکوکی دیده نشد. همچنین آنتی ویروس کسپر دارم که هم اوریجینال هست و صد البته آپدیت.

لیست پروسس ها را از طریق Process Explorer بررسی کرده بودم و همانطور گه ملاحضه می فرمایید، در ابتدای تاپیک عرض کردم که مجموع رم مصرفی در لیست پروسس ها ، میزان مصرف واقعی رم کمتر است (یعنی پروسسی هست که در لیست پروسس ها وجود ندارد در حالیکه منابع سیستم را استفاده میکند)

من همین شرایط نرم افزاری را بر روی سیستم دیگری که رم آن 2G DDR2 هست را مورد استفاده قرار می دهم. اما میزان مصرف Ram در آن سیستم بیشتر از 1700MB نمی شود.

الان چقدر از 8 گیگ رم مصرف شده است ؟

IntelCentrino
26-04-2015, 18:55
مصرف رم تا جایی هست که کامپیوتر هنگ کنه یا ارور بده؟ این مشکل میتونه بخاطر نوعی بدافزار ایجاد بشه و یا کارکرد اشباه ماژولهای کدهایی نرم افزاری که به صورت بینهایت loop روی رم سوار میشن و پاک نمیشن و رم اورلود میشه ولی بازبودن همزمان چندین نرم افزار سنگین که نیاز بالایی به حافظه رم دارن هم میتونه مشکلساز بشه.

خیر. نه تا جاییکه کل رم سیستم مورد استفاده قرار بگیره.
از 8 گیگابایت، بیش از نیمی از آن. در حالیکه از همین نرم افزارها بر روی سیستمی دیگر با دو گیگ رم استفاده میکردم که ماکزیمم 1.7 گیگ مصرف می شد.

IntelCentrino
26-04-2015, 19:14
الان چقدر از 8 گیگ رم مصرف شده است ؟

چهار گیگ. ویندوز هم سون 64 بیتی هست.

HORROR
26-04-2015, 19:54
استفاده از حافظه رم در نسخه 64 بیت بیشتر هست. از خود تسک منجر برنامه resource monitor رو باز کنید و در تب مموری ببینید از اون جا مشخص نیست؟ از control panel , Performance Information and Tools , advanced tools رو بزنید و generate health report رو بزنید تا گزارشی از سلامت و کارایی سیستمتون بده. همچنین یک بار از قسمت troubleshoot , check for performance issues رو بزن تا چک کنه.

vissoto
26-04-2015, 20:03
چهار گیگ. ویندوز هم سون 64 بیتی هست.

تنظیمات page file را چک کنید ببینید چقدر زده است ؟

بر my computer راست کلیک و properties را بزنید و در پنجره باز شده سمت چپ advanced system settings را انتخاب کنید.

مانند عکس ببینید page file را چند زده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سیستم را ریستارت کنید و پس از بالا آمدن ویندوز و لود درایورها و آنتی ویروس و قبل از اجرای هیچ نرم افزاری ببینید چقدر رم مصرف شده است ؟

از مشکل نداشتن ویندوز مطمئن هستید ؟ در سیستم با رم 2 گیگ هم همین ویندوز نصب شده است ؟

شما می توانید به صورت دستی رم سیستم را مثلا به 4 گیگ (4000 مگابایت ) کاهش دهید و ببینید با همین شرایط نرم افزاری چقدر رم مصرف می شود .

در Run (کلید ویندوز در کیبورد + R ) بنویسید msconfig و اینتر را بزنید . سایر مراحل را مانند تصویر انجام دهید و پس از ریستارت سیستم و کاهش رم

سیستم به 4 گیگ شرایط را بررسی کنید .ببیند با اجرای همان نرم افزارها همه 4 گیگ مصرف می شود و یا چون رم 4 گیگ است مصرف ویندوز هم کاهش

می یابد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])