PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد دانلود حرفه ای با مودم

alidanger_202
22-04-2015, 13:51
با سلام خدمت دوستان
بزارین یک راست برم سروقت اصل مطلب
من یک مودم D-Link 2750 دارم و با توجه به این که ایترنت نامحدود 512 ( سرعت چند روز اول خوب بود بعد رسید به سرعت مورچه ) گرفتم و برای همین هم کامپیوتر رو باید شبانه روز روشن بزارم تا حجم بالای دانلود هام رو پوشش بده ( هزینه برقش بیشتر از هزینه ایترنت میاد ) میخواسم بدوم ممکن هست کاری کنیم که لینک دانلود در خود مودم اینترنت ذخیره بشه و بعد بدون روشن ماندن PC دانلود ها قفط با مودم (که یک عدد هارد برای به اشتراک گزاری در شبکه به پورت USB مودم وصل است ) انجام بشه یا نه ؟؟؟ درضمن مودم پورت USB برای به اشتراک گذاری هارد و ... رو داره ( همون USB Storge ) بزارین خلاصه تر بگم : آیا میشه کاری کرد که مودم فایل هارو دانلود کنه و به داخل هاردی که وصلش هست بریزه (بدون روشن ماندن PC ) ؟؟؟
اگه امکانش هست لطفا آموزش بدید و اگه وسیله ی دیگه ای هم لازم داره توظیح بدید .

ممنون از کمک دوستان

ata.royalfalcon
22-04-2015, 14:31
با سلام خدمت دوستان
بزارین یک راست برم سروقت اصل مطلب
من یک مودم D-Link 2750 دارم و با توجه به این که ایترنت نامحدود 512 ( سرعت چند روز اول خوب بود بعد رسید به سرعت مورچه ) گرفتم و برای همین هم کامپیوتر رو باید شبانه روز روشن بزارم تا حجم بالای دانلود هام رو پوشش بده ( هزینه برقش بیشتر از هزینه ایترنت میاد ) میخواسم بدوم ممکن هست کاری کنیم که لینک دانلود در خود مودم اینترنت ذخیره بشه و بعد بدون روشن ماندن PC دانلود ها قفط با مودم (که یک عدد هارد برای به اشتراک گزاری در شبکه به پورت USB مودم وصل است ) انجام بشه یا نه ؟؟؟ درضمن مودم پورت USB برای به اشتراک گذاری هارد و ... رو داره ( همون USB Storge ) بزارین خلاصه تر بگم : آیا میشه کاری کرد که مودم فایل هارو دانلود کنه و به داخل هاردی که وصلش هست بریزه (بدون روشن ماندن PC ) ؟؟؟
اگه امکانش هست لطفا آموزش بدید و اگه وسیله ی دیگه ای هم لازم داره توظیح بدید .

ممنون از کمک دوستان

سلام .

براي مدلي كه داريد سايتشو بررسي كردم و اين قابليتي كه ميخواهيد رو نداره و هيچ راهي هم نداره كه بخواهيد چنين قابليتي رو به مودم اضافه كنيد مگر اينكه يه Firmware جديدي ارائه بشه براي چنين كاري (كه خيلي بعيد ميدونم) . البته واقعاً روترهايي هست كه بي نياز به PC دانلود و روي فلش مموري يا هارد اكسترنال ذخيره كنه مثل همين مدل Asus RT-N13U B1 كه من دارم (لينك تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) . مدلهاي جديدتر هم هست ولي با توجه به تجربه عملي كه من دارم توصيه ميكنم دور اين روش را خط قرمز بكشيد . معايبي مثل دانلود بصورت تك كانكشن كه باعث ميشه نتونه از تمام پهناي باند در دسترس استفاده كنه يعني وقتيكه من از IDM (دانلود منيجر ويندوزي) يا Aria2 (دانلود منيجر لينوكسي) استفاده ميكنم ديگه نميتونم وبگردي كنم . متوقف شدن دانلود كه بايد يكبار Stop / Start كنيد تا راه بيفته . ناقص دانلود شدن (مثلاً از 800 مگ 300 مگ ميگيره و complete ميشه) و در كل امكانات بسيار محدود و ناقصي دارند .

راههاي جايگزين بهتري هست . مثلاً من يه برد Raspberry pi خريدم (150 هزار تومن) روش لينوكس نصب كردم با دانلود منيجر Aria2 روزي چند گيگ دانلود ميكنم . مصرفش هم خيلي كمه . بعضي ها هم از اسمارتفون آندرويدي و دانلود منيجر ADM استفاده ميكنند و ...