PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی درباره اموزش زبان وب نویسی

xfati
21-04-2015, 07:18
دوستان من کاردانی نرم افزار دارم و تقریبا هیچی از دانشگاه یاد نگرفتم
حالا میخام بزنم تو کار یادگیری زبان وب نویسی
با تحقیقی که خودم کردم فکر کنم php گزینه مناسبی باشه که در اینده هم بدردم بخوره
ممنون میشم حرفه ایی ها هم کمکم کنن ما هم پیشرفت کنیم تو زندگیمون
در ضمن از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه اموزش php هست که خیلی ها تایییدش کردن ممنون میشم بهم بگید اموزش مفیدی هست یا نه ؟
یا اگر اموزش بهتری سراغ دارید بهم بگید
ممنون دوستان

omn1990
21-04-2015, 09:43
سلام دوست من، اتفاقا منم چند وقتيه قصد ورود به اين فضاروگرفتم، البته من كمي جاوا و اندرويد دارم ياد ميگيرم بعد ميخوام بيام وب. با توجه به مشاوره هاي مشترك، شما اول بايد html و css يادبگيري بعد javascript وكتابخونه مهمش jquery بعد php و براي پايگاه داده MySql بعد هم Ajax و html5 و css3و مبحث seo و فوتوشاپ اگه طراحي هم تاحدودي ميخواين يادبگيرين ، البته اين قانون نيست ولي زياد توصيه شده.
شايد بگي خيلي زيادشد كه ولي اگه بخواي يه توسعه دهنده حرفه اي بشي لازمه كه همرو بلد باشي، درضمن html و css زبان برنامه نويسي نيستند درواقع زبان نشانه گذارين وراحتن، شما بدون يادگيري سه چهارتا از مباحث بالا هم ميتوني سايت ديناميكتو بسازي ولي خب اصلا حرفه اي نميشه، من خودم تصميم دارم كم كم يادبگيرم و يه سايت استاتيكيو اول راه اندازي كنم كم كم كه جلو ميرم سايتم رو هم تغيير بدم،اينطوري خيلي اين پروسه يادگيري جذاب تر و كاربردي تر ميشه.نگران مسير طولانيش هم نميشي.
يه دوستي ميگفت php ساختار شي گرايي خيلي بد و سرسختي داره، واسه همين با توجه به محبوبيت وعموميت جاوا من تصميم گرفتم اول جاواي مقدماتي رو يادبگيرم بعد بيام سمت طراحي وب. البته من هدف خاصي تو فكرمه كه ازاولشم واسه تحقق ايدم تصميم گرفتم اينكارو يادبگيرم.باتوجه به نقل قول افراد باتجربه توصيه من اينه كه يه راست نرو سراغ php كه اگه قبلا برنامه نويسي نكرده باشي كاملا زده ميشي، هرچند php هسته اجراي وب سايتهاي دايناميك هستش ولي يادگيريش تو قدم اول زوده.
در مورد منابع يادگيري. اگه انگليسيتون در سطح متوسطه فيلم هاي اموزشيه سايت lynda عاليه. من خودم الان دارم جاواشو ميبينم، اگه سطحتون intermediate هست بگيد تا بيشتر راهنمايي كنم.
سايت w3schools.com هم يه منبع عالي و جذاب واسه يادگيري برنامه نويسيه. سايت مكتبخونه و ازاد-دي ال هم منابعي واسه html وcss و web developing داره كه خودم تست نكردم ولي توصيه شده بود.
Phpacademy و code.org
و البته سايت فوق العاده stackOverFlow هم واسه يادگيري و رفع اشكال با طرح سوال عاليه.

Sent from my heart using sincerely

kian98
05-05-2015, 15:31
سلام

قبل از هر چیز پیشنهاد میکنم یه دفعه ای PHP رو یاد نگیری!
چرا ؟
چون زبان های برنامه نویسی وب مثل یک زنجیر به هم متصل اند و زنجیره وار کار میکنن.
یعنی تا وقتی HTML بلد نباشید انگار هی چیز بلد نیستید.
وقتی HTML رو یاد بگیرید ولی CSS بلد نباشید نمی تونید یک صفحه تمیز و زیبا درست کنید.
وقتی CSS و HTML رو یاد بگیرید ولی JAVASCRIPT بلد نباشید نمیتونید با کاربر و سایت رابطه تعاملی ایجاد کنید.
وقتی یه زبان سمت سرور مثل PHP بلد نباشید هم نمیتونید با سرور ارتباط برقرار کنید و برنامه های تحت وب بسازید.

اگه CSS و HTML رو بلدید بهتره قبل از یادگیری PHP ، جاوااسکریپت رو یاد بگیرید.چون این دو زبان کم و بیش شبیه هم هستند.
در ضمن اگه جاوااسکریپت رو یادبگیرید بازم به نفعتون میشه چون زبان های C مثل C++ و C# هم بسیار شبیه جاوااسکریپت هستند.

سایت 7Learn هم خیل خوبه!

باتشکر

mobile101
05-05-2015, 20:04
با سلام
اگه زبانتون خوبه سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی از بهترینا برا یادگیریه آنلاینه.این سایت همه آموزش های برنامه نویسی وب رو داره من خودم دارم تست می کنم واقعا عالیه.