PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آخرش وین فون یا اندروید؟htc one m8 or nokia lumia 930 or lg g3 or sony xperia z3????

a_bayan
20-04-2015, 22:32
سلام.این تاپیکو برای پیگیری مباحث در مورد خرید وین فون یا اندروید باز کردم+مشاوره خرید گوشی وین فونی یا شایدم اندرویدی!!!

برای شروع از وین فون لومیا 930-830-1520 رو میاریم و از اندروید ال جی جی3-اچ تی سی ام8 یا ای8-اکسپریا زد3 یا زد 2

همه این گوشیا با اختلاف 300-400 تومن همدیگن که گرونترینشون لومیا 1520 و ارزونترین اچ تی سی ای8 و اکسپریا زد2 هستن...
هممون توی این قیمت با این گوشیای مطرح مواجهیم...
میخوایم به یه تصمیم جامع(توافق جامع)برسیم که کدومشون بهتره...

VorteX01
20-04-2015, 23:12
این تاپیکی که شما باز کردید متاسفانه نتیجه ی درست و حسابی نداره، هرکی میاد از گوشی ای که داره تعریف میکنه.
همش بستگی به طرف داره
اگر برنامه نویس هستی (JAVA) ، دنبال برنامه های بیشتر ، آزاد بودن رو دوست داری -> اندروید
اگر یک ظاهر بسیار پلیش شده، و ساده و کارکرد راحت میخواید -> ویندوز فون (اندروید خداییش یکم وقت میبره بهش عادت کنید :n02:)

من خودم اصلا 1 دقیقه هم با ویندوز فون نمیتونم کار کنم، من رام فلش میکنم، جاوا مینویسم، کرنل فلش میکنم، با BUSYBOX ، V4A ،CPU GOVERNOR ، I/O SCHEDULER ، پارتیشن هارو تغییر میدم (مثلا از EXT4 به F2FS) و CPU FREQUENCIES و ... این کارا هیچ کدوم رو WP شدنی نیست، اندروید و iOS بسیار بسیار پتانسیل بالاتری نسبت به WP دارند، BASE اندروید و iOS هردوشون UNIX هستند (*NIX) ، که فوق العاده هستند، ولی WP هیچ ربطی به UNIX نداره.

ظاهر (کاملا سلیقه هست): من خودم شخصا کلا با طراحی کاشی مشکل داشتم و دارم، اصن کلا بدم میاد از طراحی کاشی ، که تمام WP ها کاشی کاشی هستند :n02: (اگر هم دقت کنید، مدل کاشی کاشی رو تو WINDOWS 10 برای DESKTOP ها خیلی کم کرده ، در حدی که میشه کاملا فقط از FLAT DESIGN استفاده کرد ((به جای اون کاشی ها))).

به هر حال بازم میگم، کاملا به کاری که فرد میخواد انجام بده بستگی داره (ولی این نظر منه که میگم پتانسیل اندروید و iOS از Windows بیشتره)

من 2 تا از دوستام ویندوز فون دارن (یکیشون فروخت و اومد اندروید اون یکی هنوز داره)، هر بار ما اینارو میدیدیم از WP غر میزدند، یکبار که گوشی یکیشون سر کلاس RESET شد :D
اون یکی هم گفت صبح بلند شدم میبینم گوشیم روشن نشد، میگه بردم گارانتی میگن نمیدونم چی کار کنیم، خودش مجبور شد یه RESET FACTORY یا یه همچین چیزی ، حالا نمیدنم تو WP چی میگن بهش، بزنه تا درست شه.

Artam01
21-04-2015, 10:15
گوشی دوستات چه مدل هایی هستند؟
من دنبال گوشی ارزان هستم شنیدم گوشی ارزان ویندوز روان تره تا آندروید، میگن آندروید فقط باید به گوشی ها گرانش فکر کرد.

Life24
21-04-2015, 10:32
از نظر من htc one

a_bayan
22-04-2015, 14:14
دوستان با وجود اینکه نوکیا قسمت موبایلش دیگه منحل شده بایم میصرفه نوکیا بخریم؟یا ن؟ تا کی اپدیت براشون میاد؟ تا کی ساپورت میشن؟ مث ان8 نباشن که سال اول خیلی غوغا کرد ولی از سال بعد نه اپدیتی و نه هیچ چیز دیگه...با گارانتی و بی گارانتی 930 یا 1520 چقد پولشه؟ گارانتی اصلیش چیه؟ یکم همچین میترسم واسه گوشیای نوکیا که بخرم و ساپورت قط شه و من بمونم و یه گوشی که دیگه با نصف قیمت هم بزور میره...

VorteX01
22-04-2015, 14:36
گوشی دوستات چه مدل هایی هستند؟
من دنبال گوشی ارزان هستم شنیدم گوشی ارزان ویندوز روان تره تا آندروید، میگن آندروید فقط باید به گوشی ها گرانش فکر کرد.

یکیشون Lumia 520 ، اون یکی هم میپرسم میگم
EDIT: اون یکی هم Lumia 720

Artam01
22-04-2015, 17:24
فکر کنم راه نوکیا رو مایکروسافت داره ادامه میده و ساپورت می کند.

ajax_h
22-04-2015, 18:38
دوستان با وجود اینکه نوکیا قسمت موبایلش دیگه منحل شده بایم میصرفه نوکیا بخریم؟یا ن؟ تا کی اپدیت براشون میاد؟ تا کی ساپورت میشن؟ مث ان8 نباشن که سال اول خیلی غوغا کرد ولی از سال بعد نه اپدیتی و نه هیچ چیز دیگه...با گارانتی و بی گارانتی 930 یا 1520 چقد پولشه؟ گارانتی اصلیش چیه؟ یکم همچین میترسم واسه گوشیای نوکیا که بخرم و ساپورت قط شه و من بمونم و یه گوشی که دیگه با نصف قیمت هم بزور میره...

من از این مورد هم می ترسم ، با اینکه دیگه تولید 930 و 830 متوقف شده و نوکیایی دیگه وجود نداره و این گوشی ها اینقدر هم کمیاب هستند ، خریدشون انتخاب عاقلانه ای هست؟ (حتی با وجود اینکه مشکلی با ویندوز فون نداشته باشیم ) نکنه خراب بشه یا مشکلی پیش بیاد یا قطعه ای نیاز داشته باشه و به دلیل نبودش توی بازار مشکل ما بدون حل باقی بمونه ؟؟؟؟ نکنه آپدیت نشه ؟؟؟
من از این موارد می ترسم وگرنه خیلی دوست دارم لومیاها رو

a_bayan
22-04-2015, 19:41
من از این مورد هم می ترسم ، با اینکه دیگه تولید 930 و 830 متوقف شده و نوکیایی دیگه وجود نداره و این گوشی ها اینقدر هم کمیاب هستند ، خریدشون انتخاب عاقلانه ای هست؟ (حتی با وجود اینکه مشکلی با ویندوز فون نداشته باشیم ) نکنه خراب بشه یا مشکلی پیش بیاد یا قطعه ای نیاز داشته باشه و به دلیل نبودش توی بازار مشکل ما بدون حل باقی بمونه ؟؟؟؟ نکنه آپدیت نشه ؟؟؟
من از این موارد می ترسم وگرنه خیلی دوست دارم لومیاها رو

از اون طرف هم قیمت ویندوزی اچ تی سی بالاس و برای بازار امریکاس فقط....از یه طرف هم وین فون فقط با نوکیا و مایکرروسافت معنا پیدا میکنه...
فک نکنم زن گرفتن انقدر انتخاب سختی باشع...

VorteX01
23-04-2015, 13:44

بخش موبایل نوکیا رو مایکروسافت خریده، الان همه ی گوشی ها، از نظر نرم افزاری توسط مایکروسافت منشر و بروز رسانی میشن. تا کی آپدیت میاد براشون رو لزوما هیچ کس نمیتونه تضمین کنه، حتی خود شرکت (دلایل تجاری، سخت افزاری و نرم افزاری و هماهنگی و ...)، اما تا حدودی میشه مطمئن شد ، که اگر شما یک پرچمدار بخرید حداقل تا 1سال/2سال براش بروز رسانی های مختلف ارائه میشه.

NOR-1
24-04-2015, 18:45
مایکروسافت فقط بخش Lumia نوکیا خریده به جز اون گوشی های ارزان قیمت تولید میکنه و تا 2016 شایعه شده قراره گوشی های اندرویدی هم تولید کنه

Artam01
03-05-2015, 09:17
دوستان، گوشی های لومیا رو از کجا میشه خرید؟