PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ادغام دو پارتیشن

drim_22
20-04-2015, 12:05
سلام.
من میخوام دو تا پارتیشن رو با هم ادغام کنم. برای ادغام نرم افزار partition master رو نصب کردم.
یه پارتیشن E داشتم. 240 گیگابایتش رو جدا کردم و میخوام به پارتیشن به D اضافه کنم. تو این نرم افزار وقتی میخوام ادغام کنمشون و روی D کلیک میکنم پارتیشن جدید ساخته شده ی G که قراره بهش ادغام بشه غیر فعال میشه و نمیشه ادغام بشن. تو Disk managment خود ویندوز هم امتحان کردم نمیشه ادغامشون کرد. پارتیشن G رو میشه به همون E که ازش گرفته شده اضافه کرد ولی به پارتیشن های دیگه نمیشه.
چرا؟ کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استاد شیفو
20-04-2015, 12:33
سلام

من هم دقیقا همین کار رو میخوام انجام بدم .

EASEUS Partition Master Pro 4.1.1 رو نصب کن رایگان هست و بسیار قوی و کار کردن خلی راحته .

نرم افزار شما رو امتحان کردم خیلی سخت بود و نشد .

drim_22
20-04-2015, 13:35
نرم افزاری که منم استفاده کردم اتفاقا همینه EaseUS Partition Master 10.2
نمیدونم چرا نمیشه. انگار یه محدودیت داره ولی نمیدونم چیه و چرا :/

vissoto
20-04-2015, 14:22
سلام.
من میخوام دو تا پارتیشن رو با هم ادغام کنم. برای ادغام نرم افزار partition master رو نصب کردم.
یه پارتیشن E داشتم. 240 گیگابایتش رو جدا کردم و میخوام به پارتیشن به D اضافه کنم. تو این نرم افزار وقتی میخوام ادغام کنمشون و روی D کلیک میکنم پارتیشن جدید ساخته شده ی G که قراره بهش ادغام بشه غیر فعال میشه و نمیشه ادغام بشن. تو Disk managment خود ویندوز هم امتحان کردم نمیشه ادغامشون کرد. پارتیشن G رو میشه به همون E که ازش گرفته شده اضافه کرد ولی به پارتیشن های دیگه نمیشه.
چرا؟ کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

سلام

برای این که دو پارتیشن بتوانند با یکدیگر ادغام شوند باید در کنار یکدیگر قرار داشته باشند و هیچ پارتیشن دیگری بین آنها

وجود نداشته باشد.به وضعیت Primary و Logical بودن پارتیشن ها هم بستگی دارد.

شما می توانید همه 74 گیگ اطلاعات موجود در درایو E را در درایو G کپی کنید . پس از اطمینان از این که همه اطلاعات

به صورت کامل در درایو 242 گیگ ( G ) کپی شده است ؛ درایو E را فرمت کنید و سپس درایوهای D و E را ادغام نمایید.

یا درایو E را Delete کنید و سپس درایو D را Resize و سپس افزایش حجم دهید.

یا این که دوباره پارتیشن های E و G را ادغام کنید و این بار پارتیشن 240 گیگ را از قسمت ابتدایی پارتیشن E جدا کنید.

( شما در حال حاضر 240 گیگ را از قسمت انتهایی پارتیشن جدا کرده اید ) و دیگر پارتیشن 240 را نسازید و با راست کلیک بر

درایو D و انتخاب Resize حجم پارتیشن D را افزایش دهید.

البته کاهش حجم درایو E از قسمت ابتدایی آن به جابجایی اطلاعات در طول درایو (74 گیگ ) نیاز دارد

که این کار زمان بر است .

در هر صورت با احتیاط کامل با این نرم افزار کار کنید .

drim_22
20-04-2015, 18:56
ممنون دوست عزیز.
توضیحاتتون رو خوندم و با کمکشون مشکلم رو حل کردم.:n12:

حسام عدالت
20-04-2015, 23:21
با تشکر از vissoto عزیز

با نرم افزار MiniTool_Partition_Wizard_Professional_Edition خیلی راحت میتونین اینکارا رو انجام بدین